Nevěsty z Blanska a okolí 2011 plánující svatbu.Jste zde?

Zobraz úvodní příspěvek
Tak děvčata kdopak plánujete svatbu příští rok stejně jako já?
Odpovědět
Tak jen pro info .. na zkoušku líčení mě paní nevzala. I když mám opar téměř vyléčen, musí být úplně .. Chudera, a to neví, že mě hrozí na hrozně moc procent, že na svatbu ten opar budu mít stejně .. ach jo .. hrozně na to trpím :-(
Odpovědět
@bikulala no prave jak rika kacka, tu ivanu jsem chtela, ale ma zrovna dovolenou v muj termin :-( . @kackabk jo, presne, zacinam si myslet, ze tady zadna poradna a sikovna kadernice v okoli neni, taky tu nebydlim dlouho, takze se neorientuju a uz z toho zacinam byt zoufala :-( @hanik.s diky, ale asi to bude jak rikas, ze z boskovic nepojede cesat do bk a vlastne jeste o kousek dal, protoze na svatbu budu u nasich.
Odpovědět
Profilova fotka
@veruska26 no já bych té hanikově kadeřnici alespoň zavolala - za zkoušku nic nedáš, třeba by dojela, no a nebo nemáš možnost dojet ty tam? boskovice nejsou zas tak daleko, kdyby tě tam někdo odvezl, určitě by se nějaký řidič našel, ne? (bych se aj nabídla, ale v té době už si asi netroufnu :-N ) jako zní to šíleně, když je tolik kadeřnictví i v bk.. nebo to risknout a jít někam jen tak prostě na zkoušku - jen aby se to moc neprodražilo... nezkoušelas napsat do přímo do IP nějakým "starším" blanenským nevěstám?
Odpovědět
Profilova fotka
@slunickowww na opar doporučuju nějakou dobu jíst zinek tablety a dělat si meduňkový čaj, teda aspoň mně to dost pomohlo, dřív opary tak každý 2 měsíce, teď tak 2 krát do roka:)
Odpovědět
@veruska26 V Blansku můžu dát tip na jeden salon na ul. Bezručové nebo Dvorské, je to za Kotasem, češou tam i líčí a přijedou k tobě až domů. Pak jsem dostala tip na paní na ul. Bezručova vedle stavebnin jak bývala autoškola, ta prý taky češe svatební účesy. Asi bych zkusila obejít kadeřnice v Blansku a zeptat se, ale taky bych měla strach, aby se to zbytečně neprodražilo. Anebo bych se poptala po nějaké kadeřnici z okolí vašich rodičů, když tam v den svatby budeš.
Odpovědět
Ty kadeřnice jsou fakt problém .. já byla včera na zkoušce a zrovna moc nadšená z toho taky nejsu. Ale vím, že kamarádce, když mě česala na plesy nebo tak, tak to byla náádherna. Tak si říkám, že to byla opravdu jen zkouška aby ona sama si namyslela, jak by se to dalo dělat a v den D to bude určo nádhera. Jenak, když vidím, jak těžký je sehnat dobrou kadeřnici, tak jsem fakt ráda, že mám takovou kamarádku, co tady tohle umí ...
Odpovědět
Profilova fotka
:-D tak jedem dneska pro oznámení a už začnem zvesela rozdávat :-) Už se na to moc těším :-)
Odpovědět
Já jsem si to oznamko dělala doma, takže mě to zase až taková zvlášnost nepříjde - bohužel .. :-( Ale když rozdávám a lidi chválí a přejou, tak je to hezký ... akorát musím počkat na svoji polovičku, abysme mohli začít ve velkým ;-) Držím Luci palce, ať je oznámení krásný
Odpovědět
ahojky holky, tak včera jsem byla na zkoušce účesu u kadeřnice, ke které normálně nechodím, tak jsem z toho měla trošku obavy, ale vše nakonec dobře dopadlo, domluvily jsme se na všem co a jak bych si představovala a taky ona mi řekla dobrý nápady a rady.
Odpovědět
@koopretina Tak to je paráda ne? :-) Budeš mít teda něco vyčesaného nebo spíš rozpuštěné vlasy? Mně se strašně líbí účesy s květinou.
Odpovědět
@koopretina Jé, tak to je super ... Já teda byla u té své kadeřnice a ta si jen zkusila co a jak. Ten účes rozhodně nevypadal tak, jak jsem si představovala ale brala jsem to jen jako takovou zkoušku nahrubo. Na plesy mě vždycky učesala nádherně a drželo to celou noc. Akorát to byl vždycky jen drcek a teď to budou vyčesaný vlasy a potom natočený vlasy, tak snad to bude držet .. Stejně je holky drsný, jak to letí ... Na jednu stranu se tak moc těším, na druhou mě bude mrzet, že ty přípravy už nikdy nevrátím a na třetí stranu jsem si včera říkala, že už budu mít za chvilku jiné příjmnení .. už budu paní Průchová .. no, to bude fakt mazec :-D
Odpovědět
@dulik no v tom stresu co teď prožívám to je uplně super a zase mě to posunulo k tomu, že se spíš těším. Nebudu mít vlasy klasicky vyčesaný, je to tak jako hezky namotany a propletený a část je rozpuštěná :-). Byla jsem na matrice a trošku mě zaskočili, protože se musím na pevno rozmyslet jestli to chci venku v parku nebo v zámku, kvůli správnímu poplatku, tak teď přemýšlím jak to vyřeším... možná si to napíšu na park a kdyby náhodou pršelo, tak to bude na radnici, kde se žádný poplatek neplatí.... a oni z toho nebudou dělat vědu... no uvidím
Odpovědět
Článek se načítá
@koopretina Je fajn, že máš týden před svatbou a zhruba už tušíš jak za týden bude, takže to můžeš risknout a případně do parku objednat nějaký ten stan. Na radnici se nic neplatí-nebo jako jen ta tisícovka asi že? Ale 23.4. je zamluvenej zámek co jsem se dívala na blansko.cz, to jde ještě změnit? Mně je z toho taky smutno, že jsou ty martikářky takový, už jsem si i říkala, že ty peníze oželím a bude to na zámku, když nebudou chtít ustoupit. A já nejsem zrovna rázný typ, že bych tam proti nim nějak argumentovala. Navíc určitě bude třeba zaplatit ty poplatky mnohem dřív než týden před svatbou a to fakt vědět nebudu, jak bude. Opravdu jsi je nijak nepřemluvila?
Odpovědět
@koopretina To není možný, že to máš už za týden ... a jak se cítíš? Jsi už nervózní? Myslím, že ty vlasy máš super vymyšlený. Já si pořád říkám, že na takový to dolaďování je času dost ale když se dívám na to, jak to letí a že ty už za týden a jeden den ... Chybí ti ještě něco doladit nebo už vše OK?
Odpovědět
Holky máte už před svatbou když spolu žijete stejné trvalé bydliště nebo to budete měnit až po svatbě? A jde to vůbec změnit zároveň se změnou příjmení a stavu?
Odpovědět
@dulik No, tak tohle je zrovna problém, kterej bysme měli asi řešit. S přítelem totiž bydlíme u jeho rodičů a teď si tak nějak plánujeme zařídit vlastní bydlení .. A abych pravdu řekla, tak se mě taky nechce měnit jednou doklady kvůli příjmení a po čase kvůli změně trvalého bydliště. No, jsem zvědavá, jak toto vymyslíme ... Dneska se o bydlení musíme pobavit, tak to bude taky akční :-( No, proč nemůžou jít aspoň nějaké věci jednoduše :-( Jinak, už mě ze svatební hostiny odpadli tři lidi. Jedna družička - takže budu muset opět měnit kytky a tak .. ach jo ..
Odpovědět
@slunickowww Právě že by mě zajímalo jestli to jde vyřešit zároveň, jestli s tím někdo nemá zkušenost. Třeba já bych si chtěla do občanky konečně nechat dopsat i titul, pak změnu příjmení, změnu stavu. Jestli to nebude problém...
Odpovědět
@dulik Já si myslím, že by to problém neměl být. Vzhledem k tomu, že bys tu občanku musela v tom případě pak měnit na padesátkrát .. tak si myslím, že je nesmysl, aby se to dělalo zvlášIť ... :-D
Odpovědět
@slunickowww jj už mám jen týden do svatby, jsem strašně nervózní a nemám zařízeno všechno do detailu, příští týden musím pěkně máknout... a nebo něco zrušit, vše mám tak na půl hotové ale téměř nic dokonce. Dnes mám rozlučku ze svobodou a o víkendu musíme do brna dokoupit ještě nějaký drobnosti, ale hlavně boty pro ženicha a manžetový konflíčky. V práci se toho za posledních 14 dní na mě navalilo a ženich má teďka taky pořád nějaký služební cesty, takže nebyl vůbec čas... @dulik Na radnici se žádný poplatek neplatí, 1000 Kč je poplatek za to že je obřad jinde než na radnici. Jinak s placením poplatku bych vydržela do co nejpozdější doby a pak to nějak nechat osudu... to že chtějí vědět jestli zámek nebo venku je kvůli tomu správnímu poplatku protože za zámek je ještě dalšího 2,5 tis..... No a jak se mě bude měnit jméno, tím pádem měnit občanka, tak si změním i trvalé bydliště, připadá mi blbost kvůli změně trvalého bydliště platit 100 Kč poplatek za vydaní nové občanky, to si radši počkám až to budu muset měnit, tedy až po svatbě :-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem po svatbě nakoukla do vaší diskuze.... máme týden po svatbě.... tak k těm dokladům, já si měním teda příjmení i trvalé bydliště a dělám to současně, je to nejlepší nechat všechny změny udělat zaráz.... byla jsem si pro oddací list a s tím pak zašla na matriku (tam kde se budete přihlašovat k trvalému pobytu) tam mi zařídí i novou občanku, vyplnila jsem dva formuláře, dala fotku ....byla jsem si teda už vyřídit nový pas a přihlásit na zdravot.poj., jinak ostatní změny jako řidičák, v bance, to chtějí až s novou občankou
Odpovědět
@koopretina to je super, ze uz to mas tento tyden....a budes mit i kraaaaaaasny pocasi...uplne idealni, zadny vedro, slunicko a prijemny teploty ;-) . doufam, ze nemas moc velky stresy a jeste si to posledni svobodny dny uzijes :-) . pojedete nekam na svatebni cestu? uplne ti zavidim, na svatbu se moc tesim :-D a co jinak, holky, novyho? co ted shanite? ja uz jsem si konecne ujasnila svatebni oznameni, tak to zkusime zitra zamluvit v brne, snad to klapne, mam to totiz vymysleny podle sebe a ne podle zadne sablony 8-) . uz chcem taky doresit svatebni menu a zajet do sebrova na kytky. mate u menicka i predkrm? pritel chce sunkovou rolku, ja broskev s kurecim salatem, zda se mi to slavnostnejsi, hlavne proto, ze jsem to nikdy nejedla :-D @burdovi gratuluju k svatbe! :-) kde jste to meli? vyslo vsechno podle predstav?
Odpovědět
Profilova fotka
holky a ještě tady v blansku jsou dvě dobré kadeřnice jedna je na poliklinice jmenuje se edina a ta druhá má kadeřnictví kousek nad penny v bytovce a je tam matka s dcerou.Sona a nebo Sabina.jsou fakt dobré mám číslo na obě dvě
Odpovědět
@veruska26 děkuji za gratulaci, svatba vyšla podle představ, i když se našla jedna osoba host, která naši svatbu pomluvila od A až po Z, to se ke mě potom doneslo, respektuji každého názor, ale pomlouvat naši svatbu před ostatními hosty se přece jen nehodí, je to neslušnost.... jinak s cukrovím spokojenost, část jsem měla z Pesa z Rájce a část z Ostrova u Machochy, paní je levná a dobrá kytky taky krásné a levné z Černé Hory obřad taky v pohodě kostel Křtiny a hostina také dobrá, Sloup hotel u Brouška a účes maximalní spokojenost, Magda Blansko Písečná, mám málo vlasů, jemné, a krátké kousek pod bradu a ona mi vytvořila něco s čím jsem vůbec nepočítala že bych kdy jako nevěsta mohla mít na hlavě :-) takový drdol ale různě posepínaný, sem tam mi z neho vypustia vlasy a do toho jsme dali ruzicky na skripecku, na fotkach to vypada moc hezky, vsem se uces myslim libil ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky nevěstinky, no k té občance a trvalému bydlišti - ke změně jména a stavu a připsání manžela si v jediném formuláři můžete připsat i ten titul. Na změnu trvalého bydliště je samostatný formulář, ale určitě bude fajn to udělat při jednom, pokud to chcete měnit. My máme s mužem i po svatbě stále trvalé bydliště každý u svých rodičů :-D , i když něco přes dva roky bydlíme spolu úplně jinde... No a k tomu parku a zámku - víte, jak jsme to měli my - napsané a zaplacené do parku a domluvené, že v případě deště zámek a následně doplatek... Zkuste to na ně, že to tak kamarádka měla a že by se vám to moc líbilo taky tak. Když to šlo u nás, musí to jít i u vás - rozhodně žádnou protekci na matrice nemáme... Nám taky říkali, že se musí předem do formuláře zapsat, kde ten obřad proběhne, ale když se to vezme kolem a kolem, tak zámek je přece v parku ;-) Verusko26, my předkrm měli tu broskev, bylo to moc dobré, šunkovou rolku jsem zavrhla, protože nikdy nejsem schopná do sebe dostat tu křenovou šlehačku uvniř :-p
Odpovědět
@kackabk: ahojky, prosímtě, měla bych na Tebe otázečku. Jak jste to dělali s penězi/obálkami, které vám hosté dávali? Měli jste někoho, kdo měl obálky na starosti, nebo jste je dávali někam do truhličky? Nedokážu si totiž moc představit, jak to bude fungovat, když nám v průběhu dne budou předávány obálky....Díky moc ;-)
Odpovědět
Tak to já mám naprosto stejnou otázku. Včera jsem se ptala v Blansku ve všech papírnictvích, jestli mají nějakou papírovou truhličku ale bohužel. Vypadal jsem akorát jak trupka protože se prý nic takového nedělá :-D Napadlo mě, že bysme dali nějakej košík, ten ovázali mašličkou, možná vystlali červenou organzou nebo bílým šátkem a bylo by to. Je to blbej nápad? Jinak mě fakt nic nenapadá ... :-S Taky už mám zamluvený cukroví - na cca 80lidí 12kg cukroví ... Bez rolád, bez výslušek. Prostě jen drobné cukroví. Já si myslím, že je to tak akorát, přítel včera řekl, že jsem se zbláznila, že je to moc 8-) Tak teda nevím 8-) Už mám dané i šatičky na zmenšení, tak jsem moc zvědavá na výsledek. Paní moc a moc příjemná a opravdu je vidět, že tomu rozumí takže jsem ráda, že mám šaty ve správných rukách :-D No, pak mě ještě odpadla družička, která měla přiletet z kypru. Tak nějak se nasomřila, že to chce dělat, takže místo dvou malých jsem se teda rozhodla pro dvě malé a dvě velké přičemž velká jedna nemůže. Takže zruším i tu druhou velkou a budou jen malé. No, takže opět volat do květinářství a měnit moji objednávku - zrušit dva květinové náramky ... ach jo ... No, a do toho mě začíná už hrabat z toho, jak vlastně dostaneme lidi na obřat a pak z něho na hostinu. Kdo má jet k nevěstě na snídani a tak ... Máte holky nějaké rady? Nechci ráno zvát domů všechny. Říkala jsem si, že i babičky by mohli dojet až na zámek ale nechci, aby to bylo zase nějaké moc osekané ... a stejně tak s autama. Hodí se, aby hosté řídili a pak, po obědě, si auta odvezli domů a řidiči je dovezli zase zpátky? Je to po obědě pozdě? .. Fakt mě z toho hrabe, co? :-D
Odpovědět
@slunickowww Myslím, že by ten košík mohl vypadat pěkně. Jinam mě ještě napadlo, zkusit vyrobit truhličku z krabice od bot, polepit ji papírem, nějak ji třeba nazdobit, převázat přes ni stuhu... ;-) My budeme mít pravděpodobně "sraz" na místě obřadu, asi žádné pohoštění doma mít nebudeme, už kvůli parkování by to byl problém, takže v tomto budeme asi ne-tradiční. Vy máte hodně hostů, možná by nebylo špatné objednat autobus, jedna známá to tak měla. Oběd máme jen s rodinou, kam se dopravíme auty, někteří lidé kromě přípitku nepijí, takže se večer i odvezou, výhoda je že je nás opravdu málo. Večer příjde jen pár nej kamarádů, takže to máme domluveného kluka, co je přiveze a večer i odveze (otočí se asi 3x). Fakt je výhoda že je nás málo a máme vše blízko, obřad máme v BK, cca půlka hostů je odtud a hostinu máme ve Sloupu a to je kousek jak do BK tak k přítelovi do vesnice. Od jinud žádné hosty nemáme. Co se týče peněz a obálek, od rodiny je dostaneme doma před svatbou a od kamarádů si to určitě pohlídáme. ;-) Třeba je šupneme mamce do kabelky nebo to necháme na stole, který bude připraven za námi na svatební dary a kde budou i gratulace atd.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tohle je věc, kterou já jsem nějak vůbec neřešila a vlastně ani pořádně nevím, jak to bylo. Myslím, že nebyl nikdo, kdo by nám to jen tak šupnul během dne, penízky vám dají spíš ti, kteří budou pozvaní do restaurace. Takže nám se tam myslím udělala fronta a předávali nám dary včetně přáníček a obálek - my to hned rozbalovali, přáníčka a obálky odkládali před sebe na stůl, pak jsme je dali do příhodně veliké dárkové taštičky, co nám někdo dal, a přečetli a penízky sesbírali až doma. Takže tohle jsme nijak pořešené a vymakané neměli, ale nikomu to vůbec nepřišlo (ani nám:-)) Co se týče dopravy, měli jsme to taky jednoduché - vše v Blansku, takže Blanenšťáci všude došli pěšky a přespolní buď přespávali, nebo se naskládali do aut s někým, kdo nepil - nikdo to neřešil a ani neměli zájem, abysme jim zajišťovali rozvoz, takže taky pohoda ;-) Pokud máte hostinu dál od obřadu, tak ten bus mi připadá super nápad - záleží, jestli tam budou všichni přespávat, nebo jak - je potřeba to pozjišťovat a s těmi hosty se domluvit...
Odpovědět
No, my s tou dopravou to máme na prd ... :-( Bude se vyjíždět z Doubravice, příbuzní jsou z Blanska, Hořic, Opatovic, Brna, ... pojede se do Lysic a pak do ČH :-( Budeme mít asi jen dva řidiče. Jedno auto bude teda osmimístné, jedno normál osobní. Ale i tak ... :-( Ale nějak nemám nápady takže to nechám asi na náhodě .. když se bude někdo ptát, v což doufám, že né, tak to asi začnu řešit .. Teď nemá cenu si tím hlavu lámat. To můžu nechat na polovičku, ne? Ať se taky snaží :-D
Odpovědět
@slunickowww Při takovým počtu lidí bych to asi na náhodě nenechávala, oni se určitě dřív nebo později začnou ptát.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?