Nevěsty, které se vdávaly v srpnu 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, možná je ještě brzy, ale doufám, že časem nás přibude víc, které plánujem svatbu na příští léto - konkrétně srpen....Když se přidáte, budu ráda. Můžem plánovat přípravy společně :-)
Odpovědět
Když ženich ještě pořád neví, v jakém pojede autě, tak je to fakt děs, krom toho si ještě neudělal čas, aby zamluvil kytku. Fakt děs :-(
Odpovědět
sasi to bych neřešila my ji zamluvaly 14 dní dopředu ;-) halvěn žádnej stres a kjlídek ;-)
Odpovědět
Holky, asi na mě všechno padá hlavně z toho důvodu, že jsou u nás skoro tchýně a skorotchán už od minulého týdne a budou u nás ještě týden :-(
Odpovědět
ahoj holky:) sas: tak proč si tu kytku nezamluvíš sama?;-)
Odpovědět
sasi jediná rada pust to všechno z hlavy a nenech se hlavně otrávit ;-) já měla pernej minulej týden a sem se rozhodla to všechno už házet za hlavu bych skončila v blázinci jinak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hurá mám objednanou svatební kytičku+ ostatní kyti, pro ženicha, maminky, svědkyni , na svatební tabuli do váziček a myrthu i s mašličkama:))) Jo a zamluvila jsem si tu, co mám v albu, oranž. kaly s drátkem.
Odpovědět
Profilova fotka
A zamluvený stůl na rozlučku se "svobodou" je na sobotu už taky :-) Stále ale nemůžu sehnat stuhu na dort co potřebuju. Chci šifonovou s ornamenty v barvě oranžový. Ale to je asi nadlidskej výkon. Nemaj ani v květinářství a ani v galanterce nebo nemaj tu šíři co potřebuju zrovna :-p
Odpovědět
tay: šikovnáx-) taky musím sehnat stuhu na dort...ale ještě sem se ani nekoukala:-D
Odpovědět
no holky my už máme všechno akorát jěště ve čtvrtek drobnosti a v pátek nám to vypukne x-)
Odpovědět
Profilova fotka
studanka: no jo, ty už v pátek :-)
Odpovědět
tay no jo já už v pátek :-D :-D :-D minulej tejden byl u nás dost stresovej tak sem se rozhodla házet všechno za hlavu a jsem v nějaký euforii jako bych byla opilá či co :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
studanka: jůů to chci taky euforii :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Tak my uz mame objednany kytky, myrtu a venecky z myrty na auta. Kytek budeme mit 14 - to je hruza kdyz se to takhle spocita. Budou to zlutooranzovy ruze pro me, ostatni budou zluty zihany karafiaty. A jak to mate vy a na kolik vas to priblizne vyjde?
Odpovědět
tay no teda já ti kousek pošlu :-D :-D :-D my máme kytí pro maminky jednu korsáž a mojí a do 1000 bysme se měly vejít :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme moji kytku, dvě pro maminky, jednu korsáž pro ženicha, dvě pro svědky...měla být ještě kytička pro malou druži, ale ta půjde přede mnou a bude házet okvětní plátky z košíčku, tak by už kytku asi neměla jak nést...kolik to bude stát, to přesně nevím, paní chtěla zálohu 500,- ale dávala jsem jí 1000,- ať toho pak není tolik...ještě asi budu doobjednávat výzdobu na auto...
Odpovědět
no mi daly 200 stovky jako zálohu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
cuketacek: vyplázla jsem zálohu 1000Kč. A ještě asi tak 1500 budu muset vypláznout pak. Je to za mojí svatební kytku,kytičku pro ženicha na sako, pak 2x gerbera s přízdobou pro maminky, 1 kala s přízdobou pro svědkyni, 4 gerbery bez přízdoby do váziček, 50ks myrthy+mašličky.
Odpovědět
Profilova fotka
Do mojí svatební kytky přijde 7 velkých kal,původně jsem chtěla 9,ale 7 bude stačit myslim. Nemám nějak odhad a podle obrázku se to nedá přesně spočítat. :-p Jinak mě paní květinářka upozornila,že to možná nebudou přímo stejné kaly,protože v každým období prej rostou jiný barvy,tak mi to nemůže zaručit,ale pokusí se sehnat. Hlavně aby byly co nejvíc do oranžova,jinak budu zuřit. Přítel bude mít už oranžovou kravatu a já chci aby to ladilo...nějak
Odpovědět
Tak my mame pro me dve kytky (jednu z 11 ruzi a jednu hazeci ze tri karafiatu), jednu ruzi do klopy pro zenicha, pro maminky a svedkyne mame ze 7 karafiatů (tj. 4 kytice), pro babicky mame ctyri kytky po trech karafiatech a pro prababicku zenicha mame naramek z minikarafiatu (kvuli francouzskym holim), dve kytky po dvou karafiatech mame na hrbitov (pro dedecky). K tomu mame objednany myrty (50 ks) a venecky z myrty na ozdobeni okynek aut (30 ks). Predbeznou kalkulaci mame na necele 3 000,-. Takze celkem 14 kytek + myrty. Karafiaty mame hlavne proto, ze hodne vydrzi. Zalohu jsme neplatili zadnou.
Odpovědět
Jo jeste ke vsem kytkam bude nejaka ta prizdoba samozrejme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky, tak já dneska budu ještě péct, at máme co nejvíc cukroví. moje mamka je u nás celý tento týden a uklízí a uklízí. jí to baví a mě zas ne :-) takže jsem ji moc vděčná. ale nemyslete si, když přijdu z práce, tak ji pomáhám, to zas jo :-D a dneska jdeme zdobit s mamkou a segrou stoly do hostince, kde budeme mít obídek. a ve čtvrtek už si jdu pro šatičky :-) a odvést prasátko do hostince, aby měli z čeho dělat obídek a večeři :-) no a v pátek budu objíždět kámošky, kdo mi co napekl a rovnou to odvezu do hostince a připravím si výslužky. no a v sobotu........................... to už si to budu jen užívat :-) doufám. ted zase změnili počasí a hlásí bouřky na sobotu. meteorologové to každý den mění, tak já už nevím.
Odpovědět
tayllorka: Zkusila si třeba potřeby pro výtvarníky, tam bys mohla najít nějaké stuhy :-) Včera byl doma děsněj humbuk. Přesně, co jsem říkala. Zas je u nás tchýně s tchánem a přítel je jak praštěnej kladivem. Prý by bylo dobré, abychom už nakoupili nějaké pití na svatbu, koupili znamená naše rodina, tak jsem poznamenala, že pití platí ženich a už to začalo. Prý neví, co by ještě měl platit, že na svatbě stejně bude hlavně naše rodina a že budu ráda, když zaplatí prstýnky, že je zvykem, že prstýnky se platí napůl, že pojedu tramvají, že na žádné historické auto není zvědavý, no prostě hrůza. Je jasný, že do něj jeho matka zase vandrovala, aby svatba nic nestála (ona do ní nedala ani korunu). A že kytku asi mít nebudu, protože si vybírám samé extrémě drahé věci.(Kytky vyjdou na 2.300,-) No děsný.
Odpovědět
sas to bych ho kopla si někam ]-( co by měl řikat ten můj platí všechno sám já sem momentálně bez práce =-)
Odpovědět
studanka: Když jsem mu řekla, že uděláme svatbu jen se svědky, tak se mu to nelíbilo, tak fakt nevím, co po mě chce. Když by byla malá svatba, tak by naší rodinu jeho rodina pomluvila, že nejsou schopni vystrojit dceři pořádnou veselku a kdyby byla svatba velká, tak by řekli, že místo utrácení za svatbu nám naši ty peníze mohli dát. Tchýně mi pořád radí, co koupit, aby to nebylo drahé, že do kytky není třeba dávat moc peněz, že stejně uvadne. Fajn, to můžu taky říct, že si svatební šaty kupovat ani nebudu, když je budu mít jen jeden den na sobě ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Sasi, to bych ho asi zarazila do země ]-( Ono je všude něco, snad nikde neprobíhají přípravy ideálně podle představ a vždycky se najde někdo, kdo do toho chce prndat... A kolik je z vaší rodiny a kolik z jeho? To jim jako není trapné, že fakt nezaplatí ani korunu? Ikdyby tam byli jen jeho rodiče a babičky, tak se jim snad žení syn ne? Až tchánovci odjedou, tak si s ním v klidu promluv, svatba je přece o dvou lidech, tudíž o dvou rodinách, tak proč by to měla platit jen jedna z nich? A prstýnky platit "napůl" - tak stejně jsou to víceméně společné finance ne, tak o co jde? Nebo ještě spolu nebydlíte?
Odpovědět
sasi z tou kytkou to bylo u nás taky sestra se ptala jestli neni zbytečný do toho vrážet 1000 tak sem jí řekla že ne a navíc nás vyjdou dvě ytí pro mamky a ženichovi a moje na 1000 i s těma šatama prostě maminka zaúřadovala no ale nakopala bych je všechny 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ježiš to se snad tak už dnes ani nedělá, že většinu nákladů platí nevěstina rodina ne? Nám naši platí hostinu, koláčky a zákusky - každý dle počtu hostů z rodiny, a nadhodili, že se složí i na hudebníka...do toho nám navíc cpou peníze, aby jsme měli dost - jeho rodiče nám teď přidali na výzdobu kostela, moje máti nám dala peníze na bečku piva, co budeme objednávat na svícu (ikdyž teda se slovy, že je to už předčasný dar k narozeninám mého nastávajícího :-D )...bez nich bysme to těžko utáhli...a snaží se obě rodiny, i přesto, že třeba moje máti na tom finančně moc dobře zrovna není...
Odpovědět
luciena: Jistě, jenom když si vezmu, co jsem tím zařizováním protelefonovala, nakoupila jsem spoustu jiných věcí, co je potřeba, ale asi je to málo. Kdybychom se vzali na jaře na dovolené, neřešila bych teď takovou spoustu blbostí a měla bych pokoj. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No s kytkou mi ani nemluvte, když jsem tam nesla zálohu 1000,- tak se drahý ptal, proč tolik...byl u vytržení, když jsem mu řekla, že to všechno bude stát tak 2500,-... :-S
Odpovědět
no i moje rodina dala peníze teda spíš upeče a uvaří gulášek atd a jeho rodina si ze slovenska doveze slivovici kterou nemusíme platit a jěště dostanem jako svatbení dar peníze :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?