Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
Ja vim,ze u segry,mela pres padesat lidi,se nesnedl ani dort,ani rolady-vsechno jim zbylo a u sestrenky,mela okolo sedesati lidi se nesnedl taky dort a ani zakusky,babili to pak domu lidem.Jo a u segry zbylo i prase,ale oni meli obed. Charmded,to je dobry napad se temi taci pro udrezeni chladu,jen je fakt sehnat.Ale to by me nenapdlo.
Simicak, to napadlo mého bratra, on se učí na kuchaře, takže si k němu chodím pro rady ;-) Jinak si myslím, že stejně něco zredukujeme. Nebudeme mít oběd a jestli se lidi najedí v pauze mezi focením a než půjdou na raut - cca 2-3 hodinky, tak to je jejich věc. Jasně že budu počítat aby toho nebylo příliš nebo zase málo. Ale bude čtvrtek a když už třeba budu vědět, že není dostatek jídla, tak holt někdo sjede do Globusu nebo Teska a tam se něco koupí. takže s tím si hlavu nelámu. Spíš aby toho moc nezbylo. Už teď se nám počet lidí vyšplhal na 35 a do 40 to asi tak zůstane, doufám. S místem není problém, ale kde mám nakrást na to jídlo :-D
Charmed,segra a sestrenka,meli obed v restauraci,raut,prase-pisu o nich,protoze srovnavam a i za chlast je to vyslo na 30tis.A to meli pres padesat lidi.SEgru na 36 tis.-mela to prase.Tak ja bych se nebala vubec.Kdyz to maate na zahrade,tak ja si mylsim,ze se do 20tis.vlezes se vsim.TEda pokud nebudes prehanet.Tak to by melo byt maximum.
Vis Charmde na kolik vas vyjde prase?Ja bych to udelalala tak,ze bych udelala ten gulas,at se vsichni naji tepleho a pak misto rautu by si kazdy odkrajoval z prasatka a popripade k nemu koupila zeli a knedla nebo jen chleba.Pak trocha sladkeho,kdo ma rad a to kazdy bude prezrany jeste tyden
Profilova fotka
Ty jo holky vy to teda resite skrz na skrz =-) Ja nad tim takto vubec nepremyslim, asi to bude tim ze ani doma nevarim, proste tady furt dlabeme nejake testoviny nebo se jdeme napapat ven :-N Ale Vladi jsem se uz davno ptala, jestli mu nevadi ze nebudu klasicka hospodynka, tak pry ne a stejne si me vezme ;-) Takze podle toho co tady pisete vubec nevim jak to udelat :-D My zatim mame cca ve 14 tu hostinu, tam bude tak 35lidi, no a prave jim chci rict at delaji mensi porce, pac myslim ze je lepsi jist po malym nez se rovnou nacpat a padnout. No tak tam by mel byt predkrm, polivka, hlavni a jako dezert dort, fakt ale symbolicky, protoze vsechny vdane kamosky mi uz rikaly, jak mely dorty za dva litry a nikdo to nejedl. A potom jsem myslela hodne ovoce a nejake slane pecivo a takove ty tradicni kolacky jo a este budeme mit frgale, ty si neodpustim. Potom na sedmou by meli prijit ti kamosi tak tam vubec nevim co s nema. V tom hotelu rikali ze se vetsinou griluje ale do toho se mi moc nechce, pac jestli bude uz tak horko :-| Spis bych chtela nejake oblozene misy a ovocne bowle, ale nevim jestli se to hodi. Co myslite? Simi - mala je pekny raubir co? Ja byla jako mala rozmlacena furt a nejlepsi je, ze babi i mamka mi na to davaly takovou tu fialovou vodicku, genciana se myslim jmenuje no a to jsem potom byla jak indian a vsichni si mysleli ze jsem takrka unikla smrti :-) Ale zahojene to diky tomu bylo rychle.
Prase nás vyjde (už naložené) i s tím chlapem do 3.000. K tomu pečivo, prase je mastné ;-) Knedlíky ani zelí nee. Moje představa jídla a pití : Prase + na grilu vedle nějaké špízy, pečivo (chleba, housky + sousedka peče z kynutého těsta na knedlíky moc výborný česnekový knedlík, chutná jako chleba), ovoce (jahody, ananas, banány, pomeranče, melouny, hroznové víno....každé asi na samostatném tácu - bay se nemuselo pořád jen doplňovat), zelenina (papriky, rajčata, okurky i nakládané, možná kukuřice - k praseti, aby tam nebylo furt jen sladké ovoce), jednohubky (česnekové, krabí...-cca 3-4 druhy), možná pár chlebíčků, tác se sýrem a salámem (nebo taky místo toho ten guláš), zmrzku (asi ve vaničce a každému nandat do misky), sudy s pivem, víno, hořký fernet, baileys, suché cinzano (aby bylo na výběr z bylinného i sladkého alkoholu), nealko (sprite, kola, džusy - pomeranč, jablko, jahody...prostě taky na výběr, hlavně pro děti a babičky). To je asi tak vše. Hmmm? Kajsa, když uděláš bowli a budete to mít venku, tak počítej s vosama a mouchama. Já ovoce krájet moc nechci právě kvůli vosám, spíš třeba rozpůlím pomeranč na okrasu a budu se snažit za A mít vše pod střechou (ne na přímém slunci) a za B asi stan s ovocem obeženu ze 3 stran síťkama. Brácha měl takový nápad, že by se ze 3 stran dali síťky a vchod by byl aranžovaný jako vstup do harému - síťky by se odhrnovali. Tak nevím. Máma je na vosy...alergická a taky bych nerada, aby píchli babičky.
Profilova fotka
jojo vzdyt to rikam, totalne neprakticka :-) . No nic, ja padim do skoly, vecer si poctu. Mejte se a at vam to v praci utika. Uz se tesim na ten nas sraz ;-)
Charmed,ja si mylsim,ze toho jidla mas moc.TAk to prase neni drahe,to je supr cena ;-) Ja byla jednou na 30tinach a tam bylo prase se zelim ak nedlem,mnam :-) Kajsa,kdyby jsme na to meli,tak taky nevarim a chodim jist do restauraci,bud rada,ze nemusis stat u plotny,uplne ti zavidim. Jinak kdyz mas obed na dve,tak bych dala teply raut asi.Tak to mela sestrenka a vetsina vecer uz byla hladovych a hlavne ti co prijdou na vecer,tak ji ten raut.Oni to treba delaji tak,ze ti udelaji gulas-zas gulas-,nebo rizky a je to v takovych neco jak plechovych krabicich a to udrzuje stalou teplotu,takze si kazdy muze nabrat kdy cche,kdy ma hlad a je toporad teple.A s tema mensima porcema bych se bala,protoze chlapi toho sni hodne a ja osobne taky a s male porce bych se asi nenajedla a raut se dava az tak okolo sedme,osme,devate,at jsou vsichni nasyceni do noci,takze aby pak nemeli hlad do vecera.Nebo muzes mit ty oblozene misy a mit cely den otevreny raut a kdyz to dojde,tak e poorad talire doplnuji,to je tay moznost. Mala ani raubir,jak spis matlafus,spadne i na rovnem a k tomu je ted strasne vzdorovita,tak se porad vsteka,ale ukrutne,tak jsem s ni na nervy.herecka mala je to ]-(
jo a kajsa to mas pravdu s temi dorty,co vim,tak taky kazdemu zbyly.TAkze ja jak ty,budou jak zakusek po obede,ale jen decentne,protoze polovina sladke neji.Ja bych si ted dala ten gulas. Jo a charmed a nebojis se,ze se ti ty pomazanky rychle zkazi kdyz bude horko a oschne to?Ja bych se bala s tou cesnekackou kde je majoneza,jstli bude pres 30stupnu.Ja uz to vidim,ja se zas na svatbe nenajim a pak doma budu vzpominat co tam bylo.u sestrenky jsme nemela ani dortu a pak mi rano musela babi pro zakusky,protoze jsem uplne slimpala,taky to tak mate? :-(
Já vím, že toho je moc, ale tohle jsme zatím sepsali co by bylo dobré tam mít. A po čase nás čeká upřesnění a třídění, takže neboj, bude toho méně. Ono když si vezmu, že tam bude cca 40 lidí, prase se při každém ořezání dostane tak na 8-10 lidí, takže se ho moc nenajedí, tak mi nepřijde, že mám hodně jídla. Oboje prarodiče toho moc nenají, děti taky ne a zbyde nám 30 lidí. No, nechme jídla, dostala jsem ukrutný hlad, takže si jdu do jídelny něco sežrat :-D
jo a ja to mam tak,okolo 4 obed,takze tak v pet se doji,protoze nez se jidlo roznese a tak,tak to byva ta hodka,pak mam studeny raut tak mezi osmou devatou a tam chci salamy,syty,pecivo,ovoce a zeleninu a ze sladkeho budou kolace kdo bude chtit a nebo mozna ten gulas,protoze ja studene misy nemusim,ja radsi ten gulas bych si dala a kdyz dam ten gulas,tak ten by byl az tak v devet.A na stolech bude po celou dobu nakrate melouny,jabka,banany,hrozny,jahody a zeleninu dam az na vecer ke studenemu rautu a nebo k tomu gulasi a to papriku a rajcata-co je jeste za zeleninu?Jo a okurky kysele.A gulas bych mela s chlebem,ale ten jen s podminkou,ze ne vsem na stul,ale ze bybyl jak jsem psala,porad teply a kazdy by si moh nabrat kdyz by chtel. Holky bude delat pohosteni pro rodinu ajk si vas vyzvedne zenich s rodici aspol?Me se do toho moc nechce.To by se k nam do bytu muselo nacpat pres 25 lidi,coz je hrozne,ale zas se bude vyjizdet po 12 a jidlo bude az na 4,tak asi vsichni zdechnou hlady.SEstrenka mela obed na dve a ja za tud obu obradu a nez se nafotili,tak jsme tam umirali hlady pred restauraci a to mela pohosteni a vsichni cekali,kdy do jedou a bude se jist.Asi vsem reknu,at se naji predem,ze je obed az na 4 a nebo vemukolace do auta a kdo bude chtit,tak si da,ale to mi zas prijde blbe.Jeste to budu muset promyslet.Nakonec mi asi nezbyde nic jineho,nez vsechny natlacit do bytu,ale u nas se vsichni sejdou,to znamena vsech 50lidi,protoze obrad je na zamku asi 40km od domova,vsichni bydli v okoli,takze se bude vyjizdet hromadne,tak nevim jak to udelat Jinak krygel je pullitr na pivo ;-)
Tak dej charmed ten gulas,to se naji vsichni i deti apak at si kazdy podle sebe urkoji prastka jak mu vyhladne a pridej jen ovocne misy a zeleninu a mas to,Nic ti neoschne a vsichni budou nacpani.No ja taky pocitam u nas je pet malych deti,ti moc neji a pak dva 14ti leti,ti zas nepijou.TEda snad :-p Plus polovina bab co jsou na dietach,takze maji posrazene zaludky,takze se vecer cpat nebudou jak je znam. Ja ma taky hlad,mala mi sezrala muj toust,takze jsem mela jen kavu a kousek okurky a kecup co jse z neho slizla 8-( TEd chrapka,asi ji rostou zuby chudackovi.ma to tezke holka :-|
Článek se načítá
My tam budeme mít asi 5 dětí - jedno dvouleté a pak v rozmezí 7-13, takže v pohodě. A dietářky tam moc nejsou. Je fakt, že tácy se sýry a salámy v případě guláše nemusí být, za A je to práce navíc a za B bude léto, takže se přejídat nebudou. Počítám s tím, že se bude spíš pít. Takže prase, ovoce, zelenina, špízy a pečivo a guláš by mělo stačit. Já bych si tak dala palačinky s čokoládou a ovocem a šlehačkou....krusi, asi budu zítra k večeři dělat palačinky a u smažení zase prostojím 3 hodiny. Je nás 5 z toho 3 dospělí chlapi :-S
Profilova fotka
Dobré ránko, holky, dneska mám radost. Odepsali mi z jedné restauračky, která je kousek od Chodovské tvrzi. Ptala jsem se jich na oběd a raut. Tak za oběd si účtují 270 Kč a za raut (teplý + studený) se pohybuje cena mezi 270 - 300 Kč na osobu. Neúčtují si žádný pronájem, výzdobu si děláme sami a oni nám zapůjčí ubrusy, ubrousky, příbory a skleničky. V té minulé restauraci chtěli 2500 Kč za zapůjčení těchto věcí. Je to o 100 % méně, než v restauraci, kterou máme předběžně rezervovanou. Tak tam příští týden zajdu a domluvím se s nima. To by byla bomba. Výzdobu si chceme stejně dělat sami, šlo mi jen o to, aby mi půjčili bílé ubrusy a oranžové ubrousky. Švagrová je květinářka, tak to má v krvi (aranžování). Já mám takovou radost. Včera jsme vybírali autíčku nové tlumiče a výfuk. Takže Jára dostane k narozkám. Dohodnu se se všema, aby hezky dali prašulky. No jo, pořád něco. A to ještě letní pneu. Ale chceme jet do Maďarska autem a nemůžeme risknout, že někde uvízneme. ¨Tak jsem měla včera takový splín, jak je všechno strašně drahé... A taky jsem (už poněkolikáté) dostala včera od šéfa šprďana, že něco není. Prostě nestíhám. Ani jsem se sem včera nedostala. Ach jo.
Profilova fotka
Ahoj terjar, my zrovna dostali ucet za elektriku :-S Tak mam taky pekne zkazenou naladu co se penez tyce, ale co uz. A kde je ta restaurace? Prijde mi to fakt super, tak snad to klapne!! Mej se hezky, sef at si plka.
Profilova fotka
Je, tak to věřím, že je to nemilá obálka. ten ČEZ! Je to Starochodovská 28, celkem dost lidí tam právě pořádá oslavy z Chodovské tvrze, protože je to pár ulic a v klidné čtvrti. A restaurace je celá oranžová, i z venku :-) Už se těším až tam půjdeme. Tohle mi dělalo největší starost, tak bych byla šťastná, že to mám z krku. A taky půjdeme brzy na šatičky a prstýnky. Ještě příští týden bude hrůza, mám se šéfem pohovor a čeká nás veliká porada. teď máme proady každý den, ale příští týden to bude tak na 4 hodiny. je to za celý loňský rok. předminulý rok jsme jí měli v sobotu, aby to nenarušilo pracovní týden. to byla teda hrůza. mluví jenom šéf a vytyká a vytýká. super začátek nového roku.
Profilova fotka
Jee, koukam na to. No ja jsem taky vysilovala s restauracema, uplne me to nicilo, ukolovala jsem kamose, aby oblejzali vsechny mozny a nakonec jeden rikal, a proc to neudelate tady a tady - vdavala se tam sestra jeho ex-pritelkyne a byli spokojeny. No tak jsem tam zasla a moc se nam tam libilo, prave to mame taky asi 10min od baraku. Je to hotel Elizza, na adresu si tedka nevzpomenu, ani na ceny, akorat vim ze tam je na zahrade bazen a kaktusy :-D Tak se drz, at to v praci vydrzis, musi to byt fakt neprijemne, ale nikdo nema to co ty (Jaru), tak jsou holt zatrpkli ;-)
Ahoj holky, tak já se bavila včera s rodiči ohledně té hostiny a oni dostali nápad, že v den svatby bychom udělali po focení jen oběd s nejbližší rodinou. A v sobotu bychom uspořádali ten raut. Měli bychom celé sobotní dopoledne čas vše připravit a bez stresu a mohlo by se slavit déle. Přeci jen v pátek lidi jdou do práce a tak by ten čtvrteční raut byl asi krátký. Dobrý nápad. A když jsem ho řekla Michalovi, tak odpověděl, že je to sice dobrý, ale že nechce zařizovat ubytování pro hosty a nechce slavit po půlnoci. No je normální?
Charmed to je dobry napad,je to rozhodne praktictejsi.A proc by zarizoval ubytovani?Zaridte si rozvoz lidi a nebo pokud nebydli daleko,tak to dojdou nebo dojednou tramvaji,tak jak se to dela,kdyz jdes parit,tak se taky vracis az k ranu.Teda tak se to dela u nas.My budem mit rozvoz,reknu nejakemu znamymu,dam mu na benin,kolace a neco do kapsy.Pak bude lidi rozvazet domu jak budou chtit
Právě že je to dobrý nápad, mne mrzí, že jsem na to nepřišla sama :-N Já mu to taky říkala. Všichni jsou z Prahy a ti co nejsou (příbuzní) tak přespí u babičky (její dcera s rodinou). jinak každý ať se odveze domů kdy chce a jak chce. My zveme fakt je rodinu z Prahy a tu tetu odjinud, která spí u babičky. A ostatní jsou z Prahy anebo za Prahou, takže na co ubytování. A Michal to ne a ne pochopit. Že prý když poflámujou do rána, tak kde budou spát. Tak jsem mu už odsekla, že v tramvaji cestou domů. Když by to bylo tak, že čt = obřad + oběd a so = raut, tak bychom pozvali asi i jeho šéfy (a ti mají svoje auto). A Michal zase že prý proč budeme lidi tahat kvůli nám dva dny ven z domova. A tak jsem na to řekla, že když nepřijdou aspoň víc zbyde. A vyřešil by se tím i problém s převlékáním hostů (aby nenačuchlo sváteční oblečenní kouřem). V sobotu by přišli rovnou oblečení v džínách a tak.
Tak my uz mame zamluvenou restauraci,nakonec tu jinaku,takze jeste musim zrusti tady tu drahou co jsme meli a kde to bylo malinkate.Jo a ti zlatnici,znamy,co nam maji delat prstynky,tak ted psala segra ,ze se rozvedli :-( Ona byla taka fajna ta jeho manzelka.Pry si asi nasel jinou babu. Charmed,mate normalni grilovacku,oslavu,takze se kady dopravi sam a ta teta prespi u babi.ja bych to neresila.My treba s hostiny musime mit odvoz zajisteny,to se tak dela.Ale kdybych to mela jak vy,tak to taky neresim.Prece kdyz jdou parit o vikendu,tak taky jezdi domu tramvaji a tak.A nebo at si postavi stan na zahrade a muste pit jeste v nedeli :-p :-D A ti co vas maji radi,si ty dva dny cas udelaji prece.Me by to nevadilo jit kamaradce na svatbu ve ctr. a na oslavu v sobotu,je to prece kamaradka ;-)
Holky,muzete poradit nejakou rozumnou cestovku k mori nebo dovolenou??ALe jen letecky,s malou dva dny v buse by jsme neprezili.Diky za tipy
Profilova fotka
Simi, my byli předloni s CK Alexandrií na Rhodose. Bylo to super, i když peripetie jsem tu už psala, ale nám se pokaždé něco stane. Ale jinak jednání i cena bylo v poho. A pak jsme byli na Korfu s CK Cestou, s tou jezdíme i do lázní do Maďarska. A taky v poho.
Profilova fotka
Ahojky simicaku, my jsme strašně spokojení s CK Valaška,ale ta je jen u nás na moravě. Co ale doporičit nemohu je CK Čedok, zájezd jsme měli objednaný v lednu na září a každý měsíc s tím byl nějaký problém, pořád se čáskta navyšovala, vždy zapomněli neco přičíst a nakonec vše pos... když jsme jim jasně řekli, že chceme sedět co nejvíce ve předu, že mi bývá v buse zle, že si i připlatíme, dopadlo to tak, že jsme seděli v buse na poslední 5tce. ja hned jak mi to paní řekla, tak jsem s brekem po ní začla řvát, že nejsou normální, že mi bývá zle, muj mě uklidnil dala jsem si frtana vodky, sla si odnest veci do busu a pak jsem rekla, ze me u tehle cestovky uz nic nepreqapi a ze me je to vlastne jedno pokud budu blejt tak dopredu a dala jsem si dost velkyho loka, rekla jsem to dostatecne nahlas, takze lide vepredu se na sebe zacli koukat a div mi nenabizet sve misto. nastesti vse dobre dopadlo, az na ubytování tam problemy pokracovali. takze s cedokem uz opravdu nikam. :-(
Tak my nakonec k mori ne,je to pro nas slozite,museli by jsme letet z ceska,pak se do ceska vratit a pak letet zpet do uk a to by padla rad.cela dovolena.Takze pojedem do Ceskeho Krumlova,uz mam vybranou chatu s vyhledem na cely krumlov.V sobotu bude svatba,v nedeli pojedem do soboty a pak letime zpatky a k mori az na podzim.My totiz jeste u more nebyli :-p TEd cekam na svojeho vorvane az mi vyleze z vany a prevede prachy at zaplatime zalohu.
Profilova fotka
Čechy jsou taky krásný. My jsme taky původně chtěli k moři, naposledy na dlouhou dobu. Jára taky u moře ještě nebyl. Já kvůli ekzému jsem jezdila každý rok. Ale protože potřebujeme penízky na svatbu, autíčko a byteček, tak jedeme do Maďarska a moooc se těšíme. Bude to naše svatební cesta s dalšími 15 lidmi, a jedeme autama, tak to bude i dobrodrůžo. Já jdu v pondělí do té restauračky, tak taky složím zálohu. A v únoru jdeme na prstýnky, juchú, konkrétně asi 29.2., protože auto jde na technickou, tak to sfoukneme všechno v jeden den.
Tak ja uz mam nasi libankovou chatu v albicku,je to dole aj e tam i vyhled ze zahrady,je na cely krumlov,do centra jen deset min.chuze,takze s malou parada.Taky kousek na vlak,pojedem uz s kufry a se vsim,tak se aspon mocn epotehnem.Uz je objednana a zarezervovana,jeste zaplatit zalohu,ale to uz je jen malickost.STala na tyden 7100kc,coz jde,akorat nastoupime misto v sobotu az v nedeli,ale vsude to tak je ]-( Tak ja na prstynky doma a nakonec zvitezila klasika,teda prozatim :-p ,klasicke krouzky,bez niceho,bile zlato,5mm.Nic se neosoupe,zustanouporad stejne a porad moderni.A vyriti budem mit jmena a datum svatby.Takze u me uz jen ty saty.Hudbu mi zarizuje svagr,bude to nejaky tipek co hraje a zpiva na klavesy,mozna budou dva,mel by mi vyjednat dobrou cenu a pry seplati az na svatbe,coz je dobre. A s satama jsem se rozhodla,ze budou s pujcovny,takze si doma politam.Mamka leti taky v dubnu na mesic,neter ma rok totiz,tak ze bude malou apson hlidat a taky si budu moc vecer povyrazit :-D Konecne po roce ven :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Tejrar a co mate za hudbu?
Profilova fotka
Simi takze ty si to rezervujes uz na cervenec jo? To teda nenapadlo este ani me, ale pokud jo, jdu na to;-) A tvoje saty - :-D
Profilova fotka
Ahojky holky, vdává se někdo 19.7? Kolik toho mate připraveneho?? :-)
Kajsa,jako tu svatebku?No uz mame zaplacenou zalohu a dokonce maji terminy na rok 09 a terminy okolo nas uz byly plne.A restauraci taky,uz se taky delaji rezervace,jestli se ptas na to. Prave ze chaty se rezervuji uz v lednu,pak cervenec a srpen nesezenes,nam to vyslo tak tak.Vcera meli jeste volne terminy a dnes vecer uz ne,nastesti ten nas jo :-p Ahoj Lucci,my uz skoro vse a co mas zarizene ty?jdu mrknout na album a pak spat,uz jsem slepa

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?