Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
Profilova fotka
teri: A kdy se budete stěhovat?
Profilova fotka
no doufám, že když všechno půjde hladce, tak bychom do 14 dní mohli mít klíče a hned začít zařizovat reko. původně jsme to chtěli stihnout přes prázdniny a od září bydlet, ale když nám dají klíče už v červnu, tak to snad půjde ještě rychleji. nejdýl bude trval udělat celé jádro + kuchyň.
Profilova fotka
teri: A tak ono to netrvá dlouho když jsou peníze :-)
Profilova fotka
no právě, našetřeno na reko máme, ale i tak budeme muset počítat, aby to stačilo úplně na všechno a při dobré vůli ještě něco zbylo jako zadní vrátka. ale už máme nasmlouvanýho zedníka a instalatéra.ti jsou nejdůležitější. pak ještě podlaháře, aby vyrovnal podlahu nebo jestli to zvládne ten zedník to nějak vystěrkovat. nechat udělat vestavný skříně a vstupní dveře, ty jdou jako první. a pak už snad zvládneme zbytek sami. jen, aby nám to ti důchodci povolili
Maiky,tak to jo,to musi byt fakt rozdil z tak maleho do velkeho.Jste nemeli s manzou vubec soukromi,ze?? My bydlime v tripokojaku,takze mala pokojik ma a tam je od jednoho roka. Uz malujem steny pokojiku,ale nektere jsojuuplne hnusne,znicene,ale nic s tim neudelame,zednici nejsme,tak to budu maskovat ruzne,ale barva odstinu je upne krasna,tak jak jsem to ch tela,tak to je hlavni. Jendu hnusnou stenu zamaskuje snad poschodovka a na tu druhou-kopime jednu policku a pak mam nalepky velke postavicek z medvidka puu,tak uvdiime,cos tim udelam. Tery,v zari uz urco budete nastehovani. Kamosky ted delali zdene jadro a delali si to obe sami,takze cekali az chlapi prijdou z prace a aby mohli delat a zvladli to do trech mesicu i se zbytkem rekonstrukce,jako elektrika,steny,kuchyn a tak ;-)
Profilova fotka
teri: To určitě zvládnete :-) My sme si tu taky všechno dělali sami. Já jsem malovala, David dělal dlažbu a obklady, plovoučku a tak, pak sme tu měli kamaráda elektrikáře a vodáka a nějak jsme to zvládli a měli sme na to 14 dní :-D Byl to mazec :-D
maicky,tak to teda kloubuk dolu,za 14 dni ;-)
Profilova fotka
simi: No byl to mazec. ]-( manža si totiž všechno nechal na poslední chvíli a pak sme nevěděli kam dřív. myslela jsem, že ho přerazim
Profilova fotka
se zedníkem to nebude problém, toho už máme nasmlouvanýho a instalatér prý má nějakou práci, ale u nás to bude údajně tak na jeden dva dny. my si budeme nechát obklady a dlažbu pokládat. Jára se na to necítí. a budeme ještě potřebovat nějakého podlaháře, protože si chceme koupit novilon. malovat taky budeme sami a asi i Jára montovat kuchyň. z Ikey nám jí asi jen zadara dovezou, instalatér nám namontuje spotřebiče. elektrikář je strejda, jen hodně zaměstnaný, tak doufám, že si udělá čas, protože Jára mu taky pomáhal s bytem a teď mu pomáhá stavět už 2. víkend chatu. a ještě truhláře. je to paradox, když Jára truhlář je, ale bohužel nemá to kde udělat. budeme si nechávat dělat vestavný 3 skříně a spešl dveře na záchod a do koupelny, protože chodba je úzká a kdyby tam byly klasické, tak by hned vrazili do tich vestavných, takže nějaké šoupačky. ale toho máme taky dobrého a "levného", chceme vše bez papírů, i od instalatéra a zedníka a ještě nám ten instalatér dá vybavení koupelny a wc bez DPH, protože si to pak sám napíše do nákladů. maicky, tak to se přidávám k simi. taky se klaním. ale on když člověk hodně chce, tak to jde. já taky budu pořád buzerovat a všechny víkendy budeme v bytě a přes týden tam klíďo můžou makat řemeslníci. není tam co vzít a hlavně už je známe a všichni jsou moc slušní a poctiví
Profilova fotka
teri: NO, ale ono neni o co stát když je takovej kvalt :-( Bylo to všechno na honem a ve finále se předsíň dělala za provozu, ale to si pište, že jsem skákala asi dva metry vysoko, jak mě to štvalo :-D Teď ještě musíme dodělat ten dětskej pokojík a je to všechno komplet :-) Tak ať se Vám hnízdečko vydaří a pak to miminko ;-)
Maicky,zas lepsi nez se s tim parat tri mesice,to by jsi skakala do stropu jeste ted :-D My vcera konecne dokoncili detsky pokoj a je uzasny,lepsi nez pred tim,svetly,no fakt jak z pohadky. Evi,tak jak dopadla kontrola??Ja byla vcera a na ultrazvku nicn enasli,takzse spinit budu cele tehu a jde to z cipku kvuli hormonum,neni to vubec nebezpecne a mala je zdravoucka.Snad to mas taky v poradku a uz jsi zavrena a nebo aspon se vic neoteviras ;-)
simi: na kontrole vše v pořádku, byla jsem tedy jen na monitoru a prý všechno perfektní. Teď jdu ve čtvrtek na ultrazvuk a monitor a asi mi bude dělat nějaké ty stěry. To jsem zvědavá, jak na tu kozu vylezu :-D
Článek se načítá
Profilova fotka
Ev, tý jo. to si neumím představit, lézt s břichem na kozu. to na tebe budu myslet. já jdu v úterý k novému gyn., tak tam skejsnu aspoň půl hodinu. ségra si ho chválí. je to i genetik, tak mu hned řeknu, že plánujeme mímo a co mi doporučí a tak. jo a dnes mi volali, schválili nám úvěr a zítra mi pošlou smlouvu mailem a ve středu jí jdeme do banky podepsat. ve čtvrtek jdu k advokátce sepsat protokol o úschově. samé papírování, ale už se snad blíží konec. ještě kupní smlouva. tu bychom mohli třeba v pátek, ať to máme pěkně rozvržené. ale pak se ještě musí všehny ty zástavní a tak, ale to dělá prodávající a má to i donést do banky, tak z toho mám trochu strach, ale zase čím dřív to donese, tím dřív dostane prachy. v bance čekají jen na to. ale to se musí až po podepsání kupní a to hned dostaneme klíčky. tak páček, těhule
Tak drzim palce at mas vse dobre i na ultrazvuku. Ja se uz taky tak tak valim,sice nejsem tank,ale bricho tlaci,nezohnu se pro nic k zemi,takze uz s malou tak tak zvladam,uz ji nenosim,max.kousek. Dnes jsem gruntovala cely byt po malovani,tak to byl zahul. A uz se mi zacina roztahovat panev,citim to na obleceni a taky uz nic nezapnu,tak nemam v cem chodit :-S NO a tri mesice pred sebou :-D Tak to je supr teri,jde to docela rychle to papirovani,ne??A gyndar at je dobry. SEgra ma taky,zenskou a je to taky geneticka a nemuze si ji vynachvalit,uz tam chodi skoro pul rodiny,je fakt supr
teri: no já nevím, jak na ní vylezu. Ještě před měsícem to docela šlo, ale teď? No nevím, uvidíme. Jinak super, že se to hlo a že půjdeme podepisovat ;-) simi: děkuju za palečky.Já se taky valím jak kachna a ohnout se,to je taky katastrofa. :-D
Profilova fotka
Ty jo holky, vám to tak strašně utíká. Nedávno jste psaly, že jste těhu a už budete skoro rodit. Ale ono utíká vlastně všechno. Loni touto dobou jsme dolaďovaly věci na svatbu a teď budeme slavit 1. výročí. Neskutečný. Dnes mi psala kámoška ze školy. Bydlí hned v domě, který je vedle nás. Tak to je super. Hlo se to, ani jsem to nečekala. Fakt to měli v bance 14 dní a z toho paní byla týden na dovolené, jinak by se mohlo podepsat už dávno. Začínám mít vítr z reko. Aby stačily peníze, ale když tak se pak bude dělat postupně. Ev, taky držím pěsti, aby si měla výsledky OK. I tobě Sim, samozřejmě :-) , a vlastně i Maicky
Tery neboj se reko. Kamoska mela na reko 100tis, a to delali zdenen jadro,celou kuchyn,elektriku.........a vlezli se,teda jen neco presvihli. Kdyz se chce,tak to jde ;-)
teri: no utíká to jako blázen to máš pravdu, za chvilku budeme mít všechny výročí. A miminka u sebe. Teď jdu zrovna žehlit ty pidi věcičky, abych to měla přichystané a než začne zase ten pařák. :-D
Profilova fotka
my máme na reko cca 350 tis.. ale 50 tis. nás budou stát všechny spotřebiče vč. televize a pračky a počítám 30 tis. linka. koupelna snad bude méně než 100 tis., ale zas ty 3 vestavěné skříně, to bude taky 30 tis. + podlahy. ale ono to nějak dopadne. holt jinak budeme dodělávat postupně. já už se taky na miminko těším. akorát včera Jára říkal,ž e by chtěl mimčo jako je náš Jájoch. prý je super. měli ho celý víkend, byl pomáhat strejdovi. je prý tak ukecaný a všechno opakuje. je moc miloučkej. Ev, to ti závidím, miluju žehlení. já teď akorát jedu se šéfem do PPL. přivezli nám zboží za několik set tisíc pro jednu společnost - porcleán - a asi to pěkně rozflákali, protože to jedeme přebalovat a fotit škodu a reklamovat. tak to bude den v tom pařáku. a zítra snad jen 15 °C. to jsou skoky.
teri: tak to musíte zrekonstruovat i kdyby jste nechtěli. ;-)
Profilova fotka
Ev, no to musíme. Taky ti šla hlava kolem z úvěrové a zástavní smlouvy? já si je tu pročítám asi už potřetí, ale stále tomu moc nerozumím. Banka může všechno a my nic. Dnes to jdeme podepsat, tak se jí chci na všechno zeptat, snad bude ochotná. Hlavně, co kdy se má ještě donést do banky a kdy co platit atd. Jsem asi debil, ale prostě tomu nerozumím a Jára všechno nechává na mně. Jsem na prášky. :-|
Tery,to vam penize vyjdou i kdyby jste ne chteli na vsechno ;-) To mate dost
terjar... prosím tě jenom na ničem nešetřete!!! já to vidím u nás.. šetřili sme a bydlíme tady necelé 4 roky a už sme si říkali,že je potřeba plno věcí konečně dodělat a předělat a pod.!jinak doufám,že pak ukážeš apsoń fotečky ,-) pracanti jedni chicht mě dneska tak třeští hlava,že sem odvolala i úklid, protože nemůžu mít ani otevřené oči,ale musela sem s ejuknout na něco na net,tak když už je to zapnutý sjuknu všechno že ,-)
Profilova fotka
Právě že šetřit nechceme, ale nakonec asi dáme jiné PVC. dneska jsem si objednala plynovou desku a digestoř a příští týden jdu do myčky, trouby a lednice. můj účet pláče a to ještě budu platit zítra 100 tis. do advokátní úschovy :-S To víš, že pak ukážu fotky. Hezky před a po ono taky to počasí je hrůza. pořád se to mění. my dneska jedeme k tchánovcům. ani jeden den nejsme doma. už bych si taky chtěla odpočinout. Jára zase zítra ráno odjíždí a vrací se až v neděli. to už je druhý víkend po sobě.
a to počkej,až budete spolu bydelt v novým a budete muset makat na bytě jak budete unavení ,-)
ahoj holky, tak kontrola dopadla dobře, malej je už hlavičkou dolů, tak doufám, že tak už zůstane. Jinak potřetí potvrzenej kluk, viděla jsem pindíka :-D Váží kolem 1900 g, ozvy v pořádku. Příští středu nastupuju na mateřskou.
Evi tak to je supr. Ta znama co se taky otvrirala,tak to ma blbe,je tak otevrena,ze ji nahmatal doktor hlavicku,je 28tt.,tak uz lezi v n emocnici,ale pry porod nehrozi,jen musi lezet. Chudak,ma holcicku co ma necele dva roky,tak rodina se stara jak muze.
simi: čípek je prý už v pořádku, miminko je dost nahoře, tak jsem ráda. ;-)
Evi tak to mas supr. Ja vcera zas skoncila v nemocnici,mela jsem plny zachod krve a uplne jsem silne krvacela. No ale zas to mam z cpiku,mam nejakou erozi delozniho cipku,pry to tehu neohroozuje,tak snad ne. ALe vypada to,ze budu nosit vlozky az do konce sestinedeli. Jsem z toho kraceni pekne na nervy. Videlo uz me tsuim sest doktoru av sichni rekli to same a i na netu jsem vcera patrala a pry to nektere tehu maji.Tak snad se male nic nestane
Profilova fotka
ahoj holky, Ev, tak to je moc dobře. Už to máš za pár, co? Holky, mně je tak blbě. V pátek jsem byla doma a celý víkend proležela. Pátek jsem problila - mám nějakou šílenou střevní chřipku, i ségra. celou sobotu jsme spali, protože jsme si v pátek vzaly sedativum proti zvracení, dřív jsme to braly na kašel, který se nedal zvládnout. tak vám teda povím, že již nikdy více. tak strašně se mi motala hlava a nebyla jsem schopná se ani postavit. a dnes jsem šla do práce, ale v metru jsem myslela, že se pozvracím, tak půjdu v poledne dom. ještě mám schůzku v pojišťovně kvůli bytu. taky v pátek přišel Jára domů a ještě mě dorazil. prý všem v práci snižují platy, jako byly v roce 2008. jenže tehdy měl Jára hodně vysoký plat, ale prý mu řekl, že mu ho sníží o 2 tis. na hrubém. takže hypo + splátka, na to padne celý jeden plat, snad tam ještě nebudu muset něco posílat, aby se pokryly poplatky. ale Jára říkal,ať jsem v klidu a nenervuju se, že si najde nějakou brigádu. teď už z jeho účtu vůbec nic nevybíráme, hypo nám odečtou až 31.7., takže tam bude dost peněz. a teď jsem s ním mluvila a šéf se po něm prý od rána vozí. tak aspoň že vy máte jakžtakž dobré zprávy. I když sim nic moc. Ale za chvíli to budete mít za sebou. Já teda pokud budu mít ranní nevolnosti jako mám teď, tak se asi zblázním. to snad budu muset na rizikový, nevyjdu ani z bytu. Ev, a když jsi byla teď jako na nemocenský, dostávala si o kolik cca % nižší plat? takže asi tak

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?