Svatba v Ostravě-Porubě. Byly jste spokojené?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny nevěsty, které budou mít svatbu v Porubě .... a kdyby se našly nějaké už vdané paní, ráda, bych věděla jak jste byly spokojené ... ;-)
Odpovědět
Nesmi se hodne druh ryb,hlavne morske a pastiky a nic z jatry ani jatra,protoze to ma vysoky obsah A a to muze poskodit mozek miminku, Taky se nesmi zadne plesnive syry,protoze to muze zabit plod,dostava se z toho nejaka infekce,na kterou tehu je min chranena a nejde to rozpoznat a zabiji to miminka. Jestli ma tehu nebo manzel alergii,astma,exem,tak pro snizeni rizika aby to dite nezdedilo se nesmi orisky a jeste neco.Takze ani snikers apod. No a samozrejme kava,cerny caj,zeleny caj,nekolik druhu bylinek,kourit a drogy :-D Ja varim kazdy den,desne to nesnasim a varim taky to same. Spagety,pecene kure a nejaka prilohu,pecu ho vzy na jine zelenine,testoviny,gulase.........ja ani ne vim,ja varim tak,ze tam naspu nejake koreni a pak to zahustim :-p Kuki,segra je z nas tri jejtlustejsi.Ma nejvetsi boky a je ale taky nejvyssi a pry ted nabrala.Ona kdyz pracovala,tak vzdcyky jedla tak,ze nejedla cely den nebo i den a pul a pak se hodne nacpala nekde a pak zas nejedla,ted jak je tehu,tak jist musi porad,takze uz hned po mesici se hodne zaoblila a ztloustla,ale je spokojena.TEda ja si myslim Tynus,ja nikdy u knizky nesedela,neumim psat anglicky a vety skladam jaks e mi chce a nedomluvim se plynule ani nahodou,motam. Pro malou to je prirozene,ona ani nevi,ze mluvi dvema recma Ja kdysi delala cvicitelku aerobiku a ted mam ulny odpor k pohybu,nastesti jesten ejsem nucena,tak to je dobre
Odpovědět
Jo a mala brecela ve skolce jen asi 15min.pak zpivali,tanciii,tak pry byla docela v pohode a ona je vzdycky stastana jak me vidi,kdyz jdu pro ni. Ale dneska byla docela hodna,tak to je dobre. Ted se uz rochni ve vane
Odpovědět
tynus,muzes plisanky,ale musis ho usmazit nebo uvarit omacku,ja to tak delam,bo mam tay nato nekdy chut,to tu listeriozu zabije pri tepelne uprave ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:o) no já to mám stejně jako Tvá sestra celý den i více nebyl čas na jídlo a pak jsem se nacpala večer a teď jsem doma bez pohybu a jím tak 8x denně :o) takže jsem nabrala, ale už jím méně než minulý týden, takže to snad tak hrozné nebude, manžel má 116kg :o) on je obrovský, ale posiluje a není to jen tuk, zatím mě unese, ale nevidím to na dlouho) bože já bych vraždila kvůli paštiky nemůžu ani trošičku maličkou? to je fajn, však si zvykne bobek
Odpovědět
Profilova fotka
jaro...jasněěě,však ses aspoň mohla pořádně vypovídat :-D tyn..jasně, že je to nespravedlivé, mě je jasné, že to bude mazec a hlavně, abych pak po porodu nějk vypadala,že 8-( Sim..fakt?tak to je mazec, ale i tak,kdyz se srovnam se Zdenkou, tak aj jsem uplny cvalda :-D Hele a to se fakt nesmí jíst tolik věci?Ty ryby mě třeba překvapily, jelikož mi doktorka doporučila rybí tuk v kapslích,takže čumím...
Odpovědět
Profilova fotka
kuki kam jsi chodila na základku?
Odpovědět
Profilova fotka
tyn..na Píky, však já ti myslím jednou psala,že tě od vidění znám. Tys tam taky chodila,ne?
Odpovědět
no nesmi se zralok a morske,kvuli rtuti tusim nebo tak neco. ALe muzes 3xtydny treba pstruha,kapra,sardinky,olejove jsou zdrave,zvysuje to IQditete,ja je jedla u male porad,sardinky s mlikem a v 9 mesicich uz chodila v roce mluvila 2recma.............krom toho ze je to maly uchylacky nervacek,tak je hodne na svuj vek chytra a vyvojove je od zacatku dopredu,takt o asi zabiraji ty sardinky,po nas to urco nema :-D Ale manza ji poustel i do bricha vaznou hudbnu Tyn to je na tobe,moje mamka rika,ze za nich se to jedlo normalne ta jatra a tak,halvne v pastice je jatry min.procento,ale proste to je asi jako prevence. Ja na ni taky mela desnou chut u male a mela jsem asi 3chleby za cele tehu,vic mi manzel nedovolil,ted uz me tak nhlida,ale ja zas nato nemam chut. Ja chci to,ze nesmim :-D Hej,tak to je tynus manza pekna hora,to mas dobre,to muzes pribrat,ja kdybych hodne pribrala,tak jsem vedle Kose jak tank 8-( Kuki,segra uz ma tusim ted 65kg a to nabrala tak za 2mesice. To je nejhorsi,ti co neji a pak ji jen obca,jak pise tynka,tak to pak trva nez se ti srovna metabolismum,ale pak uz tynus nebudes tak nabirat,uvidis,jen ted si telo zvyka,ze ma nejkaou potravu cely den prubezne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
simi...jo,fakt to tak je, já si to teďka a je to mazec, tam píšou: Teď, když jste těhotná, byste měla z jídelníčku vynechat následující potraviny: * vejce „nahniličko“ nebo vejce syrová, včetně jídel, která se z nich vyrábějí (např. domácí krémy, zmrzliny, majonézy, tedy všechno potraviny, které obsahují syrová vejce) * nedovařené nebo syrové maso, ryby a kuřata * syrové maso či ryby v jídlech jako je sushi, tatarský biftek nebo uzený losos * tepelně neupravené mléko, sýry a jogurty, měkké sýry typu brie, camembert, niva (mohou být zdrojem nebezpečné bakterie listerie, která může způsobit listeriózu) * měkké tvrdé sýry a tvarohy jsou v pořádku, pokud jsou vyrobeny z pasterizovaného mléka (zkontrolujte si etiketu) * paštiky a játra jako taková – obsahují velké množství vitaminu A, který může Vašemu miminku uškodit * ryby jako mečoun, žralok a tuňák mohou obsahovat rtuť, která je nebezpečná pro rozvíjející se nervový systém – pokud se bez tuňáka neobejdete, jezte ho maximálně jednou týdně - obecně ryby jsou ale velice důležitým zdrojem jodu, takže na ně nesmíte zanevřít zcela – jen vybírejte správně. * arašídy – během těhotenství a kojení se jim vyhýbejte, obzvláště, pokud máte v rodinné anamnéze jakékoli alergie * alkohol – zvýšená konzumace alkoholu způsobuje plodu nejrůznější problémy, dokonce i občasná konzumace může negativně ovlivnit vývoj mozku Vašeho miminka – úplně nejbezpečnější tedy je alkohol ze svého jídelníčku vyškrtnout * Naprosto nevhodné jsou: uzeniny, sladkosti, smažené pokrmy včetně brambor (hranolky) * nejezte jídla vícekrát ohřívaná Jako to je fakt mazec 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
jj na Piky aha my si psaly sranda skleróza :-D to jo je veliký, tak jsem vedle něj pořád maličká a hubená :-) :-) :-) je úžasný, já ho snad budu milovat celý život :-o tak já si maličký chleba jeden s tou paštikou dám na chuť kojením se taky hubne ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Ufff...říkejte mi otesanec :-D Jsem se nějak přejedla...No to u mě sedí...přes den nějká houska se salámem a večer se nadlábnu :-p simi, kuki: to je teda síla, co se všechno nesmí :-( Ach jo...ale co neuděláme pro miminka, že :-) Sardinky s mlíkem :-o No to jsem teda fakt zvědavá, co těhotenství jednou udělá s mýma chutěma :-D tynka: to máš doma teda kus chlapa :-) No taky jsem slyšela, že kojením jdou kila dolů...
Odpovědět
kuki,presne sis to nasla :-D :-D ALe neboj,majoneza se vyrabi i z pasterizovanych vajec,takze to muzes a pasterizovane mliko.......vsechno musi byt pasterizovane. JInak oni vsude pisou,ze se kojenim hubne,ale koho jsem se ptala,tak nikdo tim teda nezhubnul. A k tomu nesmis cvicit jak kojis,protoze muzes ztratit mliko a dostat se ti do nej pot a nesmis byt na diete zadne. Ale ja byt vama,tak se tak nestresuji tim. Ono zhubnete jak budete co hodku vstavat k mimcu,jak nebudete spat,nebudete mit cas si vyvarovat,tlacit nekolika kg kocar,denne tahat nekolika kg mimco,ja mela ruce jak rambo,ted ma mala 15kg a taky ji musim nosit,behat,tancit,ohybat se,vyzvedavat ji nahoru dolu porad nekde..............to je lepsi nez civceni :-D Jsem ji ostrihala nehty na nohou,tak jsem zas dostala zdupa a sla spat,ona to desne nenasi na nohach
Odpovědět
Článek se načítá
Nejhorsi dieta je pri ko jeni,jakmila snis vic zeleniny,lustenin,zeli,tak pak ti mimoc prorve cleou noc,bo ma prdy a boli ho bricho............to musis uplne se vsim opatrne,jiank pak trpi mimco a ty taky Ja jsem jednou snedla hodne vanilkovych rolek-piskotove roladky, a mala pak kadila dva dny vanilku,ale uplne pres cely byt,to bylo jak na vanoce :-D Jaro,tak tebe to slapadlo teda nechytlo??
Odpovědět
Profilova fotka
no snad to pak půjde dolů tak jak říkáš Simi s miminkem je hodně práce, já jsem šílený spáč - to bude moje smrt
Odpovědět
Profilova fotka
jo ani koupat se nesmíte v těhu!!! já se tada jen koupu, ne, že bych měla vanu až po bradu, ale tak 30cm tam vždycky mám nemám ráda sprchování :-o
Odpovědět
tynus,nejsi spac jak ja,muj tatka rika,ze prospim pul zivota,ja spim denne v prumeru 11hodin a to jen bo vic nestiham. manzel me nechape. A mala jak se narodila,tak do roka vstavala v prumeru po 20 minutach,rano v pet a pres den spala 2x po hodine,takze jsem rok nespala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a kdyz jsem spala 3hodiny vkuse,tak jsem byla uplne vyspana,naprosto neuveritelne,jak ten organismum zabral. Ale je pravda,ze z toho jsem pravdepodobne dostal postnatalni depresi,protoze jsem byla fakt deprimovana. ALe ted mam objednane spici miminko,tak se vubec nebojim :-p Ani jist moc nebude :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem zase sprchovací typ :-) No jo no...nějak na šlapadlo nezbývají síly,vůle, čas a poslední dobou ani chuť :-( ...přiznávám se bez mučení - jsem lajdák a lenoch :-( Dneska ráno mi asi vypověděla službu žehlička...přestala se nahřívat...to je pech ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
teda Simi to je síla, manžel je taky šílený spáč, já si přes den nelehnu(teda teď jo), ale k večeru příjde můj čas a běda tomu kdo mě během noci nebo ráno probudí, protože už potom nezaberu pod náma hořelo celá ulice vzhůru, všude kravál, hasiči a co dělala Kristýnka spinkala :o) jaro já jsem taky lenivá čím více mi je let tím méně se mi chce to mě mrzí já mám žehličku několik let a je pořád super mám braun
Odpovědět
tynus,tak s koupanim to slyusim prvne,ja vim jen,ze nesmis leet v hodne horke vane. ALe ja bych to tak neprozivlala,proste nejez morske ryby,necpi se jatrou a plesnivaky,klidne si dej male pivko obcas.............Protoze kdysi nebylo tolik zakazu a zeny rodili normalne a zdrave deti. Tak samo ze nesmis zvedat tezke veci,taky hovadina,kdo ma uz jedno dite,tak ho taha kazdy den a nkdo tim jeste nepotratil. Moje segra do 9mesice cvicila pilates a to ne pro tehotne,jen vynechala cviky na bricho,ryby jedla skoro kazdy den,protoze je zboznuje,v 5rano vstavala denne do prace,dala si obcas i pivko a ma normalne zdravou holcicku. Staci kdyz jen k tomu budes pristupovat s rozumem. To by sis ani hranoly nesmela dat,protoze jsou smazene na vic nez 120 stupnu a pak zvysuji riziko rakovin,solene-poskodis diteti ledviny a sobe taky,sladke-dite ohrozujes cukrovkou............ Jaro,my nezehlime,tak si prijd knam,ja ti dam nasi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
simi...takže nakonec to šílené hlídání v těhotenství je lepší než potom při kojení,jo?tak to je mazec :-D tyn...hm,tak to koupání taky dobrý,taková teplá vana po lyžovačce, úplná paráda x-) Takže taky nic.... jaro..úplně vím, copíšeš, můj orbitrek je pořád více a více zavalený hadrama, nějak to nedávám to sporotvání po práci a o víkendu se mi prostě nechce, jsem fakt strašný hnidopich 8-(
Odpovědět
tynus,ja jak se narodla,tak jsem nebrecela,mamka si myslela,ze jsem pridusena nebo neco,tak se ptala dok.jestli jsem ok.,jestli dycham a on ze spim :-D Takze ja prospala i svuj porod a nic me nezbudilo,jak jsem vylezla,tak jsem si spala dal,jen me umyly a tak a ja si spinkala :-D TAkze ja lenoch nejsem,ja jsem se tak uz narodila :-p
Odpovědět
Profilova fotka
máš pravdu to co se kdysi mohlo se teď pro změnu nesmí a tak tomu dám nějakou tu střední cestu :o) dneska jsem mělo hranolky z MCdonaldu jsem neodolala, jen jsem jich pár ďobla, ale ten pocit ach :-p ale je mi lépe než minulý týden už nemám takové křeče a tak šílený hlad, jen jsem pro změnu více unavená dneska tady bylo hezky co? snad to vydrží
Odpovědět
Profilova fotka
simi ta jsi fakt růženka kuki a vy plánujete miminko?
Odpovědět
my dnes byli na trojkolce venku,sice byla zima,ale pralo slunicko Moje mamka rika,ze se s tim dneska nadela i s porody,kdysi se rodilo normalne a dneska kazda si picha epidural a pred tim jeste jine drogy,do toho mai vonne svicky na relaxaci.............TAk jak mi to rek doktro minule,rodilo se vzdycky a rodit bude,tehu neni nemoc,jen stav.Kdysi se rodilo v lesich,na polich a nikdo z toho nesilel tak jak dneska. Pak jsou akorat z tech zakazku,doporuceni a prikazu tehotne na nervy,bo zobnes hranolk au z myslis nat o,jak skodis silene miminku, Kdyz denne nesezeres kg,tak se nic ne stane.
Odpovědět
kuki ceka az se narodi nam a pak si vybere nejhezci a vezme si ho bezbolestne domu,ze jo kuki?? :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
simi...tak to jsem ještě neslyšela, prospat narození :-D :-D :-D tynka...jojo, plánujeme a už se s manželem oba moc těšíme x-)
Odpovědět
No uplne nejlip by bylo,kdybych usla ted pri porodu a pak by me jen vzbudii s umytym miminkem x-) x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
simi..no jasnéééééé, žádný stres a násilí, no ni? :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ale no tak, to by tě pak určitě mrzelo,ne? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no moje prababička porodila babičku a hned šla pracovat na pole, si to nedovedu představit, kdysi to bylo všechno prostě jinak no už bych chtěla rodit :-D tak ať Vám to brzy výjde
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?