Svatba v Ostravě-Porubě. Byly jste spokojené?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny nevěsty, které budou mít svatbu v Porubě .... a kdyby se našly nějaké už vdané paní, ráda, bych věděla jak jste byly spokojené ... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jééé hoky, tak to jsem mezi vámi starucha - mě bude příští rok v květnu 29 :-D Simi, jestli to vydržíš neříct, tak to tě obdivuju, já bych asi nevydržela a určitě by to na mě i manžel poznal...asi bych se furt tlemila :-D A v kolikátém týdnu jsi?
Odpovědět
Profilova fotka
simi: Posílám velkou gratulaci, to je báječná novinka :-) :-) no a já jsem taky mladá ještě, 25 a půl ;-) ale nikdo se mě teda na mimi moc neptá, ví, že by to byl nerozum. Ale já už se moc těším a manžel taky, tak to nebudeme pak zbytečně odkládat.
Odpovědět
Tynus,no ja rikala taky,ze to reknu az po 12tt. a rodina az po genetice,jenze to nejde :-D Taky se porad tlemin,ted predstiram menstruaci a tim muzu i omluvit vetsi prsa,i kdyz manza uz mi to rika tyden ze mam otekle prsa,me se nezdalo,az dnes rano a hrozne boli. Jsem asi ve 4tt.,dnes mam prvni den zmeskane menstruace a hned to slepisim na netu,jinak bych zvokla. I jak jsem mluvila s mamkkou,tak mam co delat.To bude horor vydrzet do unora to nerict,to asi nedam :-S Takze pak vam reknu,kdy jsem to doma praskla,protoze uz ted mam problemy a kde je stedry den!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
simi: Téda, to jsi to zjistila hodně brzy. U doktora už jsi byla? Asi ještě ne, že? no, věřím, že nechat si takovou novinu pro sebe musí být hodně těžké, já sama nevím, co bych dělala, jak dlouho bych to vydržela. Určitě bude všechno v pořádku, budete mít krásné vánoce. :-) :-)
Odpovědět
Tady se nchodi na gyndu,tu jen zadju dat moc oni mi potvrdi tehu a pak ve 12tt ultrazvuk. Brzo??Tak vzdycky se to zjisti kdyz zmeska menzes prece ne???Ja to mam presne na den a plus uz jsem tehu byla,tak to poznam.A tehu test uz funguje den po zmeskani ;-) Podle netu bych mela mit termin 20.srpna,tak uvidimie ;-)
Odpovědět
simi :-o :-o :-o takže gratulace, máš super vánoční dárek zarámovaný testík x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
simi: no jo, ty už máš na to šestý smysl. ;-) No, brzo, asi podle toho, jak je test citlivý a jak dlouho je to od oplození. Asi nevíš, kdy jsi měla ovuaci, že? Budeš mít letní miminko, to je krásné. :-) Já jsem zapomněla, že nejsi tutaj. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
andel: já to taky poznala že jsem těhu a ani jsem si ještě nedělala test, a když jsem si ho pak udělala, tak už to bylo jasné. Jinak těhu se počítá od poslední menses ;-) :-D
Odpovědět
no vimi kdy jsemk mela ovu,ale vyhodila jsem asi ten kalendar a stejne uzes otehu i mimo ovu,tam je vic tech plodnych dnu ;-) to ale andel poznas i bez testu jak pise zofi. Ja treba mela hrozne deprese,susaka a manza mi porad rikal ze jsem tehu.A pri male to poznal,protoze jsem jinak vonela a mela jsem pry jinou barvu bradavek,takze on to asi taky pozna jak se svlecu,ja to treba tak nepoznam.
Odpovědět
andel pokud mas pravdelnou menstruaci,tak kazdy test ti to ukaze den po zmeskani,jen je druha carka slabsi ;-) Ale maloktery test to ukaze driv
Odpovědět
Profilova fotka
simi je fakt že jsem to první poznala sama na sobě já. Manža to nepoznal :-) . Mě strašně bolely prsa a pak jsem i nedostala menzes :-D Jejda jak já ti závidím těhulkování. Já se už těším na dalšíííííííííííííííííííííííííííííííííííí těhu. :-D :-N
Odpovědět
no zofi,ja se tesim az budu 12tt a budu vedet ze to nejhorsi je snad za mnou.Ale myslim pozitivne.Brutalne se tesim jak budu tlustaaaa,pupek ze neubud moc ani myt nadobi,bolest zad x-) x-) x-) Hlavne moje posledni tehu,tak si to poradne uziju se vsim tim spatnym :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jo simi tak to si užij. Já už jen vzpomínám jaké to bylo mít Eli v bříšku. Zrovna včera měla už ta naše cácorka 2 měsíce. :-)
Odpovědět
simi a jak to v uk chodí? myslím ta gyn dispenzarizace těhulí?
Odpovědět
TEd si zajdu s moci a pak si zavolam na vysledky,kde mi to musi potvrdit.Pak asi okolo 9tt.prijde k nam domu porodni sestra,ktera se mnou vyplni papiry,celou rodinnou historii,zepta se me jesti budu rodit doma nebo v porodnici,zmeri mi tlak a objedna me na ultrazvuk ve 12tt.Tam bude ultrazvuk,zmeri mi tlak,vemou krev,moc a pujdu si pokecat s doktroem.Zadna prohlidka.Zepta se me,jak se citim,jestli me boli hlava,ze muzu jist paralen to je vse.Trva to asi 30vterin. Pak asi za mesic jdu k porodni sestre,ktera mi tusim veme moc,zmeri tlak nevim jestli zas krev,zepta se me jestli chci delat genetiku a veme asi krev na genetiku.Objedna na ultr.ve 20tt,kde zkontroluji jestli je mimi ok.Zadny gynekolog. No a pak se chodi asi co mesic nebo co dva mesice k por.sestre,maji sve ordinace,ktera kontroluje moc,tlak,vahu,meri bricho metrem a posloucha se srdicko miminka pres bricho. tEsne pred porodem udla se mnou porodni plan,kde si se mno promluvi co chci od bolesti,co je dobre,co je blbe.Ke konci se chodi k ni co tyden,podle hmatu na podbrisku pozna jesti klesa hlavicka a tak. Pak porodim a druhy den jdu domu,jako druhorodicka muzes jti po 2hodinach domu,lpokud nerodis doma.A pak asi 2tydny k tobe domu chodi porodni sestra,ta co te ma v tehu a kontroluje jak ti jde kojeni,ejstli mas deprese,jak ti jde koupani,jak se citis a jak to zvladat. No a pak te presunou na poradnu,kde si chodis jak chces.neni povinna.My s malou chodili kazdy tyden a pak co dva.TAm ti vazi mimko,po porodu ti vazi miminko porodni sestra doma kazdy den. Takze zadny gynekolog,zadne gyn.prohlidky a jen dva hlavni ultrazvuky,pokud je ale treba neco blbe,tak jdes na dalsi ultrazvuk.Prvni to byl pro me sok,ted jsem s tim smirena,ze to tu je jine
Odpovědět
JO a pri porodu muzes rodit v pozici jake chce,nenastrihuje se tady,muzes mit dva lidi u porodu a vse je bez poplatku i veci od bolesti,na porodim sale mas tv,radilo za poplatek a pevno linku.Muzes pouzivat mobil,ja mamce volala tri minuty co mala vylezla.No a jak jsi pak na poporodnim,tak tatinek muze byt s tebou od 11dopolecne do 8vecera na pokoji a ostatni rod.prislusnici od 2-4hod tusim.Takze tam nejsi vubec sama.A hlavne je srup,ze se jde hned tak brzo domu,ja byla rada,ze jsem byla ve svem,to jsem jedine ocenila. No a kdyz potratis,zacnes krvacet,tak se nedela revize,ale poslou te domu s brufenem a nechavaji to prirozenou cestou.Oni rikaji,ze zapat je na prirodni bazi zalozeny,takze nemecko,agnlie a tak neamji ani leky na prujmy pro deti,ze telo se s tim vyporada samo.Takze ja kdyz potratila minule,tak jsme sla na pohotovost,kde jsem byla asi 10hod.kvuli ultrazvuku,nebyl zadny volny a jen jeden dok. a pokud nepotratis samovolne,tak ti pichnou injekci na vyvolanei a pokud ani to nezabere,tak pak az revize.Po tydnu jdem na kontrolu,jestli mas przdnou delohu,dela se jen ultravuk,zadny gynekolog a to je vse.TAkze hrozne!!!!!!!!!!
Odpovědět
A gynek.prohlidky v tehu nedelaji,protoze nechcou zasahovat do vnitr a chteji telo nechat v klidu,ja si myslim,ze spis setri,ale kdysi to delali.A preven prohlidky tu taky nejsou,dela se ster s cipku jednou za tri roky,ktery ti udela sestra,ale zadna prohlidka nic.TAkze ja litam domu na gyndu.A sestinedelka jak je prohlidka,tak ti obecny dok.zmeri tlak a rekne ti,ze jsi zdrava :-D A obvodni doktor je gynekolog,obvodak,pediatr,kozni,alergolog.............takze umi hovno a nic nepoznaji zkracene. Zlate zdrav.v cesku,rekla bych ze peci mame nej.v evrope a to vim i od holek,co ziji v jinych zemi,jako italie,francie,nemecko,belgie,vsude to je hrozne,zadna prevence a na vysetreni muzes cekat i rok,takze hodne lidi umira,protoze je uz pozde. Kamoska sla se znamynkem,objednali ji za rok a pak cekas i tri mesice na vysledky
Odpovědět
Profilova fotka
simi: No, já bych si chtěla potrénovat vypočítávání termínu porodu, tak teď otravuju skoro každou těhulku. Otěhotnět se dá jen v době ovulace, i když plodných dnů je samozřejmě víc (ještě že tak, on se ten jeden necelý den, po který je vajíčko oplodnění schopné, vychytává dost těžko). Když si od dne ovulace odečteš 6 dní, pak 3 měsíce a připočteš jeden rok, termín ti vyjde. Hodí se to, když má člověk třeba ovu později, tak aby věděla (někdy líp jak doktor), jak dlouho těhotná je.Mně se to bude hodit jednou hodně, mám cyklus dost nepravidelný. Teda, to jsou zajímavé informace. Něco lepší něco horší...
Odpovědět
simi já bych byla v nervech nevidet sono mimča a nebýt u dr......ale jde o to si zvyknout tady v čr se upouští od nástřihů...už se dějaj jen v nejnut případech...já šmikaná nebyla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: já měla taky nepravidelnou menzes a dr mi pak dal prášky na upravení před těhu :-D
Odpovědět
Luci ja byla pri male na nervy jak prase,mela jsem treba bolesti bricha a por.sestra jen to je normal,nikdo me nerpohlid nic.ALe zas na jednu stranu,kdyz mas potratit,tak se to stane i tak.SEgra mela ultrazvuk 3x a taky potratila,tomu nikdo nezabrani,kdyz se plod prestane vyvijet.A od 19tt.jsem malou citila kazdy den,tak jsem si to uz mohla hlidat sama.my meli jeste ultrazvuk v 9mesici,prtooze jsem v patem mela nizko placentu,tak mi to kontrolovali,ale to mimco uz je tak velke,ze nic nevidis.Ale sranda ji,ze mas jen jednu sanci se dovedet pohlavi,kdyz se ti ve 20tt neukaze,tak cekas do porodu,takze my nevedeli co budem mit. Andel,plodna nejsi jen v odbe ovulace,v dobe ovu.je plodnost nejvyssi,jsi ale plodna jeste par dni pred a po a taky spermie si muzou na vajicko i dva dny pockat.nam co rekli termin porodu na ultrazvuku,tak tak jsem i rodila a mala i podle grafu-kdyz mi merily bricho,tak to pak ukazuje podle velikosti bricha,jak je mimco velke-tak mela i presnou vahu.Moje mamka se vzdycky smala,ze mala je presna,podle grafu na vsechno :-D TEd mi manza rek,ze budem sukat kazdy den,ze neni mozne,abych po dvou mesicich snazeni nebyla tehu.Jeste ze jsou vanoce za dva tydny.Ted hraju menzes,tak mam do stredy klid. Pry nevim,kdy jsem plodna a malo sexujem. Ja mam menzes pravidelny na den prsten co 28dni,jen kdyz cestuju,tak mam i po trech tydnech,nebo i krvaicm tri tydny mimo menstruace.Takze jak jsem byla v cr na svatbu,tak jsem cely cervenec krvacela,babicka rikala,ze to mam po ni,ze to taky mela.Ale to my dela az ted,kdysi jsem s tim problemy nemela. jo a andel,termin porodu ti je stejne platny na prd,protoze mimco si vyleze kdy se mu bude chtit,o tri tydny driv nebo o dva pozdeji ;-) Hlavne at je vse ok a miminkok a maminka je zdrava :-)
Odpovědět
Ja tu ted budu do vanoc hodne psat,protoze se musim nekde ventilovat :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lucenek: to je dobrá zpráva, mám z toho strach docela. Určitě se to u mnoha žen dělat vůbec nemusí. zofi: Mně nepravidelné cykly zas tolik nevadí, oévulaci pokaždé mám a LF na uhnízdění vajíčka je taky dost dlouhá. Ale snažím se to zlepšit ještě před snažením. no, zatím to přírodně moc nejde, ale asi jsem jen netrpělivá. Každopádně až půjdu na preventivku, zavedu na to řeč.
Odpovědět
Luci jak koho znam kamosky,segru,sestrenku at ak,tak vsechny nastrihly hned. My delali s manzou cviceni na hraz,natahovali jsem,takze to pomohlo a ja se ani nenatrhla na mm.Ale hlavu talcila hodinu,takze mozna ten nastrih je dobry,ze to pak je rycheljsi.To rika moje mamka aspon.
Odpovědět
Andel moc se tim tak nezabyvej,mejte pak hodne sexu a mimco prijde samo,pokud jste oba zdravi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
simi: No jasně, takhle se dá k mimču přijít nejlíp. :-D Já to tak řeším spíš proto, že bych měla ráda pravidelné cykly, kvůli snadnějšímu určování plodných a neplodných dnů (jinou antiko nemáme). Takhle je to vždycky o nervy. Ale co nadělám, přece se nemůžu na vlastní tělo zlobit. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky uf než jsem to celé přečetla, teď už můžu dělat porodní sestru :-D to je pěkné ten dárek co psala Lucie, zarámovaný ultr. super nápad Simi
Odpovědět
tynus,zrovna jsem byla na mailu a vidim mail od tebe,tak jsem hned vedela,ze tu budes :-D No to nevim,jstli by to manza pochopil co mu to davam za tycku.ALe asi koupim detske papucky nebo dupacky a zabalim to a snad mu to dojde.Zatim ma co delat ton evykecat a ani spat z toho nemuzu. No a taky mi zacina byt po ranu spante,ale neva,ja to klidne odbliju stejne jako s malou,hlavne at je mimi ok. Co delate o vikendu??My porad trcime doma :-S K tomu manza ma v nedeli cely den,tk to budu magorit
Odpovědět
Profilova fotka
:o))) no jo jsem v práci, dneska do 13 a zítra do 12h je to pohoda moc lidí nechodí já bych koupila asi ty botičky klasika, ale krásná - už se moc těším až budeme čekat mimiška, akorát tím, že my to nemáme jednoduché, tak to manžel prožívá celé semnou- tak hurčitě nepřekvapím, bude to vědět my budeme tento víkend konečně doma relaxovat a hrát monopoly :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahooooj :-) Simčo: to teda zírám, jak to chodí v Anglii ve zdravotnicví... :-o Jo a všechno nejlepší k svátku ;-) :-) ...trošku opožděně :-N A k dnešnímu svátku všechno nejlepší i Lucce :-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?