Jeho malé děti na svatbě

Zobraz úvodní příspěvek
Jak jsem si myslela, že mi nikdy nebude nic vadit, tak teď mám problém a velký 😞 Můj přítel má dvě malé děti. Malé jako že se samy nezabaví a je třeba dávat na ně furt pozor, pomáhat s krmením a tak. No a chtěl by je mít na svatbě. Já je mám moc ráda, ale situace je následující. Pro něj je to 2. svatba a kdybychom se nevzali, nevadilo by mu to. Ví ale, že mi na tom moc záleží, to jsem říkala od začátku. Jenže z jeho strany skoro nikdo nepůjde (jinou rodinu než děti nemá). Co bude zvát 2 kamarády, ti děti neznají. Bude tam moje rodina a nejbližší kamarádi. Nikdo z nich také děti nezná. Svatba se bude konat hodinu cesty od domova a bude s přespáním, obřad na radnici, oběd v restauraci a párty v kempu. Nebudou tam žádné jiné děti, žádný dětský koutek - ta místa prostě pro děti nejsou zařízená, bude horko, přítel mi bude v rodném městě vyzvedávat kytku a pak půjde asi k našim, než si vyřídím kadeřnictví. A já mám strach, že místo našeho dne to bude den dětí. Není nikdo, kdo by s dětmi šel, resp. s kým by vydržely. Takže se jim bude věnovat tatínek a já sobecky chci, aby se na svatbě věnoval mě. Budeme řešit, že dětem bude vedro, že usnou v nevhodnou chvíli v autě, že se zašpiní a pak zašpiní mne, že budou neustále chtít být středem pozornosti a nepřestanou mluvit, že se pohádaj a budou ječet, že se budou muset hlídat, aby v kempu nespadly do rybníka nebo do ohně, budeme řešit, kdo s nima půjde v 10 spát a ony budou plakat, protože jsou zvyklé spát jen doma s maminkou. Vždycky, když jsou s náma, promluvíme spolu s přítelem 3 věty, jinak na nás pořád děti brebentí. Mě to nevadí, ale nechci na svatbě jen koukat, jak můj muž hlídá, krmí, křičí, protože už má nervy v kýblu a podobně. Chci, aby byla pohoda, klid, abychom byli hlavně spolu... Vůbec nevím, co mám dělat. Když tam děti nebudou, bude ho to mrzet. Ale my ani nejezdíme sami na výlety, vždycky nakonec navrhne, abychom vzali děti, mrzelo by ho, kdyby někde nebyly. Přitom já bych tak ráda s ním něco podnikla taky sama a myslela jsem, že aspoň ta svatba... Ani nevím, co chci slyšet. Snad jestli máte někdo zkušenost a jak jste to řešili, aby se děti nějak zabavily samy?
Odpovědět
1
2
Tohle je hloupá situace. Hlavně si neber moc ty komentáře typu, že sis vzala chlapa s dětmi, tak co bys chtěla, že budeš vždycky druhá. Tady nejde o pořadí, ale o typu lásky. Jak může někdo srovnávat lásku k dětem s láskou k manželovi? Kdo nezažil, nepochopí. Já to zažila, a taky jsem chtěla mít ten den pro nás dva. Dítě bylo ale trochu starší (4) , jedlo samo, mělo tam babičku a spoustu dalších dětí. Bylo to těžce v pohodě. Manžel si užil mě, dítě, kamarády, všechno se stihlo. U tebe je problém, že nemáte, kdo by pohlídal. Děti bych ale asi na svatbu vzala. Pravda, je to hraniční věk, ale já myslím, že by si mohli zrovna svatbu pamatovat, je to velká událost, možná to bude i jejich první vzpomínka 🙂 . Moje kamarádka se od táty dozvěděla o jeho svatbě zpětně, bere to jako zradu a do dneška mu to nemůže odpustit. Za mě asi fakt varianta odvoz maminkou po obřadu..nebo jeden den obřad a někdy jindy párty bez dětí. Jinak když skončíte dřív, taky to nebude tragédie 😉 . Budeš muset slevit ze svých nároků, myslím, že bez toho to nepůjde, ale nějaký kompromis určitě najdete, když budete mít ochotu. Hlavu vzhůru 🙂 . Jo, a konec konců, je to jen svatba, důležitější je to po ní. 😉
Odpovědět
Jo a ještě mě napadlo - kdo bude hlídat děti o obřadu? 😶 To bych skoro řekla, že bude větší problémy jak oslava.
Odpovědět
..no je trochu hloupost, když nikdy nespali bez maminky aby to bylo poprvé na vaši svatbě! Kdy mate svatbu?Pokud za par týdnu, tak je seznam s tvou rodinou! Stejne budou její součástí a tvým rodičům budou říkat “baby a dědo..“Tak to udělej zavčas, a pak nemusíš řešit ze je nikdo nezná! Nějak nechápu ze se vdavas a děti tvého přítele nikdo nezna🤔
Odpovědět
@ivet_ka999 To si nemyslím, sednou dopředu, to je někdo z mých příbuzných dovede a těch 10 minut tam vydrží, myslím. Mám obavy o ten zbytek, hlavně mezičást v restauraci, kde by bylo dobré nelítat, v klidu se najíst, neřvat... No a pak ráno, bude zařizování i když jen malé, ale s dětma je to všechno na delší lokte, no a večer s tím spaním a taky focení... Obřad je krátký, to bych se ani nebála.
Odpovědět
@bjarme Ano, za pár týdnů. To je snadné - nejdřív nebyly s tátou tak často a měli jsme většinou s nimi jiný program. Taky bydlíme trochu daleko. On i přítel jezdí k našim cca 1x za měsíc a k ostatním příbuzným na návštěvy skoro vůbec, jen na vánoce a v létě na oslavu a pak výjimečně. Takže kdy s sebou vzít děti? A nakonec dost dlouho je seznámit nechtěl, že na to je ještě čas, protože nechtěl dráždit jejich maminku. Takže já o nich vyprávím, ukazuji fotky, dětem vozím buchty od mojí mamky, ale neznají se ještě.
Odpovědět
@fox29 tak asi je na čase aby začal jezdit častěji, chlap, že je nechce seznamovat, ale plánuje svatbu?To mi příjde jak kdyby jste byli spolu jen pár týdnů, nebo opustil první manželku kvůli tobě?Neber to zle, ale ono to tak vypadá podle toho co píšeš..Pokud bych dávala děti svému bývalému, tak chci vědět a znát osobu která s ním žije a jak se o ně postará. Nebo ten krok udělej ty..A proč žárlíš na něco, co už není - ona si svatbu užila a ty si ji neužiješ?Vždyt si ji uděláš dle svých představ!!
Odpovědět
@bjarme jsme spolu přes 2 roky, rozešli se už dřív. Ale děti byly nejprve malé, my sami spíš ze začátku randili a s dětma je holt opatrný. Je to spíš náhoda, že se neseznámili doteď. Kdybychom bydleli blízko, byla by situace taky jiná, takhle se k mojí rodině jezdí opravdu na návštěvy extra, není to jako, že bydlí v sousedství, tak se tam zastavíme a podobně. Já za nimi jezdím obvykle sama, domluvíme se třeba se sourozenci a sejdeme se u našich a jsme tam celý den. Muž na to nemá čas tam být tak dlouho a asi by se i nudil, takže jezdí se mnou občas na kafe nebo pomoci na zahradu. Ale je samotář, takže to tolik nevyhledává a asi i proto neřeší, že se děti s mou rodinou neznají. Ale na svatbě to bohužel ničemu nepomůže, spíš naopak.
Odpovědět
@bjarme No já teda bývalou manželku, matku manželova dítěte taky neznám. Já ji znát fakt nepotřebuju a ona mě zjevně taky ne. K čemu by jí to bylo, stejně nemá absolutně žádný vliv, jestli v té domácnosti budu nebo ne 😄. Manžel taky nezná lidi, s kterými se dítě v průběhu pobytu u matky vídá. To už je prostě stinná stránka toho být rozvedený. A že bychom dítě představili mým rodičům, to zatím taky ne. Má přece svoje prarodiče a k mým rodičům vůbec nepatří. Nevidím důvod dítě zatím takto zatěžovat.
Odpovědět
@fox29 Ahoj, tak tipů na svatbu tady padlo už spousta.... za mě teda děti nebrat... a nebo udělat svatbu úplně jinak (což asi pár týdnů před není moc reálné...) Je fakt, že si bereš jeho I DĚTI, ale 3 lété na svatbě nebudou vnímat to, že je to Tvůj a váš den, že si říkáte ano "na věky věků" a že to je o vás.... Ale za mě se asi nejvíce inspiruj tím, co tady padlo všeobecně k muži s dětma.... taky mám partnera co má děti, taky budeme mít svatbu za pár týdnů a taky vím, že to není lehké, byť mám jeho děti ráda. U nás na svatbě teda od začátku nesmějí být - kvůli ex, zakázala to - ale jim je 8 a 9, ty už by to chápaly (a ona zakazuje aby viděly, jak tatínek slibuje lásku do konce života někomu jinému)....nicméně my máme svatbu všeho všudy na 15 minut - obřad a jen se svědky a pak jdeme na zahradu grilovat....
Odpovědět
@fox29 tak co chůvu na ten den? Ať se jim věnuje, pokud je zkušená pořadí si, nekrmí, udělá jim zábavu, bude jim za zadkem..ona ti poradi co a jak, zkus někoho kontaktovat zavčas ať si svatbu oba užijete..mám syna 18m a je to hrozne klíště, budu taky řešit na svatbu, i když přes den bude s detma a hromadu lidi-má rad společnost..v 20h jít spat opravdu nechci..tak snad to nějak vsichni v ten den zvladnem a paní s nim vydrží do rána..😂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
a
Odpovědět
Přibyla tu reakce, tak jen doplním, jak to dopadlo. Nakonec jsme se brali až letos kvůli covidu a jediné dítě, které pořád potřebovalo asistenci, bylo naše společné 😀 takže na fňukání jsem vážně neměla čas. Děti byly opravdu pohodové a zabavily se krásně s ostatními hosty, najedly se v klidu a celkově to bylo ok. Takže bála jsem se úplně zbytečně.
Odpovědět
Článek se načítá
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?