Změna příjmení a pracovní kontakty

Jak jste prosím řešily oznámení změny příjmení pracovním kontaktům? Dělám v malé firmě, takže interně to není problém, ale různí partneři (dodavatelé, odběratelé apod.) by se to asi měli taky nějak oficiálně dozvědět... Nebo to se nedělá? Zahraničním partnerům to bude jedno, stejně mě oslovují jen křestním, ale změní se mi email... A v rámci ČR mám několik kontaktů, se kterými za firmu jednám výhradně já, takže by mi přišlo slušné je na změnu upozornit... Nevím, jestli aktivně poslat email "Dobrý den, mám nové příjmení, takže i nový email" nebo jim to oznámit při prvním kontaktu mailem/telefonicky jen tak mezi řečí? A jen českým nebo průběžně všem? Psát si to do podpisu Jana Nováková (dříve Horáčková) mi přijde divné... Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No buď můžeš poslat mail, pokud máte více ,,přátelské" vztahy. A nebo při první komunikaci se podepíšeš novým příjmením. Chytrému napověz... :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ano řešila bych to v podpisu. Jana Nováková (dříve Horáčková). Psát samostatný mail mi přijde nevyžádaný spam. Zcela upřímně, nikoho to nezajímá, že ses vdala. Nebo aspoň já mám ten pocit, že 1. do toho nikomu nic není, 2. nikoho to skutečně nezajímá. Chápu, že někteří mají potřebu tu radostnou zprávu křičet do světa = rozesílat extra email, ale mě by fakt bylo totálně jedno, že se nějaká paní, se kterou pracovně jednám, vdala. Přijmu to jako fakt, pokud je mi sympatická, tak jí třeba v dalším mailu napíšu gratulaci. Já taky rodičům svých žáků nepsala extra mail - jasně, věděli to od dětí, ale prostě jsem začala psát z nového mailu s novým podpisem. Někteří mi napsali gratulace, někteří prostě neřešili... Prostě si nech přeposílat maily na novou adresu a z té pak odpovídej a do podpisu tohle zmiň. Tím by to pro mě haslo. Pokud to nejsou nějací superdobří kolegové/partneři, že by to fakt vyžadovalo nějaké spešl zacházení..: A to si nemyslím :)
Odpovědět
Já bych si nechala obě příjmení, takže bych prostě jen začala psát obě. Pokud chce někdo převzít pouze manželovo příjmení, tak prostě nechat přeposílat e-maily a začít se podepisovat novým. Ani to "dříve Horáčková" bych neuváděla.
Odpovědět
Nijak. Co se týká mailové komunikace, tak nejbližší kontakty to věděli, takže nebyli překvapeni a těm ostatním je po tom houby, a vlastně to nikdo neřešil, pár lidí gratulovalo a nebo vznesli dotaz "jé Vy jste se vdala". Asi půl roku jsem si ještě nechala i starou mailovou adresu přeposílat na novou. Zajímavější to bylo po telefonu, když jsem se představila novým příjmením, sem tam někdo prohlásil, "to bude asi omyl a nebo sháním slečnu...." :-). A nebo když jsem někam volala, kde mě znali pod starým příjmením, což ostatně občas musím dodnes, vysvětlit, že jsem se dříve jmenovala ....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?