Dvě příjmení - změna před svatbou

19. zář 202030

Ahoj, možná to tady už někdo řeší, ale nemohla jsem se dohledat. Rádi bychom měli spojenná společná příjmení, složená z příjmení ženicha +nevěsty (v mužské verzi) pro oba a naše případné budoucí děti. Dle toho co jsem se dočetla toho docílit svatbou nelze, pouze to, že by jen jeden znás měl přímení zdvojenné, kde se ještě určuje pozice příjmení atd.. Jediné, co by tak oklikou šlo je, že bych si změnila svoje současné příjmení před svatbou na tato dvě příjmení a on by v rámci svatby přijal moje přijmení (již zdvojenné). Do žádosti o změně příjmení chtějí důvody a různě jsem se dočetla, že pokud je třeba žena těhotná a pár se nechystá brát, tak to povolují, to není ale můj případ.

Máte s tím někdo zkušenosti? Jaké důvody jste případně museli udat? Obávám se, že to že pouze chceme mít přímení oba stejná, ale znazorňující spojení dvou rodin asi neprojde.


Děkuji za rady!!

 • Pokud si dobře pamatuji, zdvojené příjmení lze získat pouze narozením po rodičích, nebo svatbou (ale jenom jeden z vás). Změnou příjmení to nejde. A to ani kdyby sis vymyslela jakýkoli důvod.

 • Vim o dvou parech, kteri maji oba zdvojene prijmeni, ale popravde absolutne netusim, jak toho dosahli, a ani s nimi nejsem v zadnem kontaktu. Jeden z nich je davny spoluzak se zenou, druhy je nejaky muzuv vzdaleny znamy se zenou. Muz rikal, ze se s nim o tom kdysi bavil, ale pry to byl strasne komplikovany proces, takze je mozny, ze to bezne sice nejde, ale tam je nekde nejaka skulina.

 • podle současných zákonů to bohužel zařídit nejde. ty si můžeš vzít jeho jméno při sňatku, ale jemu už zůstane.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Svatby s úsměvem
  Mladá Boleslav
  Plánujeme, dekorujeme, koordinujeme.. ale hlavně s úsměvem měníme vaše svatební sny a přání ve skutečnost
  Každá svatba je jedinečná a každý pár má jiné představy o svém dnu D. Mým úkolem a velkým potěšením je naplnit ty Vaše.
  Vyhledejte si vysněný statek, stodolu, penzionek nebo jiné krásné stylové místo! Propojujeme vás také s těmi nejlepšími dodavateli služeb 🙂