První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-( to ne, jeden to nevytrhne :-(
Odpovědět
Profilova fotka
s nemocnicí mám osobní zkušenost kamarádce v nemocnici neřekli vůbec nic o zdravotním stavu jejího úřítele--nebyla rodina takže zdar nazdar byla jen přítelkyně a to se prostě nebere takže se nedozvěděla nic a připadala si jako největší debil na světě. a to bych teda nechtěla zažít.
Odpovědět
tak tak, zofi. mozna to rikaji i priteli a pritelkyni, brumdinko, ale nemeli by... existujou nejaky pravni predpisy. a ze je nekdy porusi, tak asi proto, ze v republice je hooodne nesezdanych paru s detma. to uz je jako co bylo driv, vejce nebo slepice? 8-( a taky pak by byl lichy argument pro registrovane partnerstvi (sorry za nove tema ;-) ), ze bez neho vam o priteli/pritelkyni v nemocnici nic nereknou, dokud nezijete v nejakem "pravnim ramci". kdyz to podle brumdinky jde u vetsinove populace, proc by to pak neslo u mensinove, no ne? pak teda nechapu, proc jsme se tady handrkovali o zakon o regsitrovanem partnertsvi? 8-) a jeste neco, to pak muzu prijit do nemocnice, ze jsem pritelkyne pana Vomacky, dlouholeta a intimni pochopitelne, at mi vyklopi co mu je. no nic, to uz je taky jiny tema.
Odpovědět
K nemocnici - informace nepříbuznému lze podat pouze v případě, ze pacient dal k tomuto sdělení souhlas. Tj. nelze podat informace nějaké osobě, která prohlásí, že je přítel/přítelkyně, o pacientovi, který k tomu nechce nebo nemůže vydat souhlas (bezvědomí apod., tedy právě ony závažné situace). K vysoké rozvodovosti bych uvedla jednu zajímavou věc. Už před delší dobou bylo zjištěno, že ženy při výběru partnera používají ve značné míře čich. A to v tom smyslu, že vybírají partnera, který má co nejodlišnější alely systému HLA (pro ty, kdo neví, co to je - je to určitý komplex genů, HLA souvisí s imunitou). Předpokládá se, že proto, že jednak pak mají šanci na imunitně dobře vybaveného potomka, a též že s vyšší pravděpodobností bude ten HLA odlišný partner nepříbuzný a tedy dává vyšší šanci na zisk nových alel a menší riziko vrozených vad. Jenže. Nedávno byla provedena studie další. A to u žen, které užívají antikoncepci. Antikoncepce navozuje u ženy stav poněkud podobný těhotenství. A co studie zjistila? Ženy, které užívaly antikoncepci, si začaly "po čichu" vybírat převážně muže s podobným HLA! Zřejmě proto, že v těhotenství (což HAK simuluje) už žena nehledá partnera, ale naopak se snaží obklopit příbuznými jedinci, kteří ochrání ji i nenarozené dítě. A co z toho může plynout pro rozvody a rozchody? Vzhledem k tomu, že HAk u nás používá většina žen, můžeme spekulovat, jestli HAK neměla vliv na výběr partnera (s podobným HLA). A pak po naplánování společné budoucnosti, dítěte... a vysazení HAK najednou partner přestane ženě "správně vonět jako vhodný partner a otec" ... Snad jsem to napsala nějak srozumitelně, sama si někdy neuvědomuju, že používm moc "genetického" výraziva :)
Odpovědět
jeeeeeeej, kamila02, to je velmi zaujimave a urcite na tom aj nieco bude... este stastie ze moj anovulacny cyklus bol rovnaky aj pocas HAK aj po vysadeni. a moj muz mi vonia stale rovnako :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kamila02 fakt zajímavé :-) Já když jsem se seznamovala, tak jsem antikoncepci nebrala, tak jsem se snad "dočichala" správně ;-) :-D
Odpovědět
Já ji taky nebrala při výběru partnera:) A taky mám dojem správného "vyčenichání" :) Ale rozhodně mi to připadá zajímavé a nikoli bezvýznamné. V té poslední studii (kdyby byl zájem, můžu najít autory, ale ne dnes, jsem nejak móc líná...) myslím nakonec právě doporučovali začínat brát HAK až když je to "fakt třeba" - tj. po zjištění, že z toho randícího muže se třeba klube ten potenciální stálý partner. Bohužel, HAK je samozřejmě nesmírně užitečná věc, ale je naprosto nesmyslně nadužívaná, např. "na úpravu cyklu" - z čehož nadskakuju. Bohužel, peníze...
Odpovědět
kamila, srsi z teba mudrost... neviem, kolko mas rokov, ale byt taka scitana pred nejakymi 8-10rokmi (teraz mam 30), bolo by to fajn... tiez som roky rokuce brala HAK "na upravu cyklu" - a je pravda, ze som menzes mala kratky a bolestivy len v prvy den, ale bohuzial dnes viem, ze som pozrala kopu nezmyslov a nemala som to robit. lenze ja som sa absolutne spoliehala na lekarov... skoda. :(
Odpovědět
shaarka, 30 mi sice ještě není, ale už ta třicítka začíná být na dohled :) Je mi líto všech žen, které braly HAK zbytečně. Protože to není potřebný lék, ale prostě "něco navíc". Na obranu lékařů před nějakými 10 lety je ale třeba říct, že se toho tehdy tolik nevědělo o škodlivosti téhle "nízkodávkové", dnes běžné. Jenže teď už se toho ví víc a víc, o výrazném vlivu na riziko trombóz dolních končetin a hlavně mozkových splavů, o vlivu na plodnost (např. dřív vpodstatě neznámé protilátky proti spermiím..), tohle, s tím HLA, je úplně nové, zatím o tom moc prací není, uvidíme. Nechci, aby to vyznělo, že HAk je metla lidstva. Ne, je to nesmírně užitečná věc (ostatně, taky jsem ji brala, ale jen po dobu skutečně potřebnou), ale měla by být používaná jen tam, kde je třeba antikoncepční účinek. A navíc jen u žen bez poruch krevní srážlivosti. A to už se teď ví, takže pokud ji gynekolog píše "jen tak", tak mě to docela štve. Bohužel, je to finančně výhodné. A o rizicích se nemluví, nepíše, téměř vůbec, protže to finančně zajímavé není. TAk se snažím aspoň trochu dělat osvětu, no, aby ji zbytečně nebraly spousty dalších holčin :) Odbíhám tu od rozvodů, ale to HLA s nimi opravdu souvisí, třeba to některé pomůže.
Odpovědět
Profilova fotka
wow,to s tou HAK je velmi zaujimava teoria...aj ked pri mojom ex som na zaciatku HAK nebrala a ked som zacala tak mi prestal "vonat"...som ale rada, ze som s nim uz neni...riadne sa vyfarbil...s mojim buducim manzelom som brala HAK stale... ale podla teorie by som mala byt s tym prvym a terajsim nie... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte tak ja si nemyslim ze hak je tak velmi uzivana zbytocne...nasa rodinna znama je vyborna gynekologicka a vela som sa s nou o tom rozpravala ona ma totiz styridsat a neustale studuje a robi si dalsie a dalsie atestacie a take veci takze ma dost velky prehlad a rozpravala mi aj o tomto...ja osobne tomu s tou vonou neverim ;-)ja som antikoncepciu brala od patnastich a nie kvoli sexu ale kvoli mojej neznesitelnej menstruacii a bola som nadmieru spokojna a predstavte si po siedmich rokoch uzivania sa mi podarilo v pohode otehotniet som nastastie uplne zdrava a antikoncepcia mi nijako neublizila...a uzivam ju teraz opat po dohovore s mojou doktorkou takze vobec neodsudujem ked zena uziva antikoncepciu len kvoli bolestivej menstruacii praveze to velmi dobre chapem...
Odpovědět
"len" kvoli bolestivej menstruacii by som nielenze HAK neuzivala, ale dokonca by som sa cudovala, keby mi to niekto poradil. to je zas moj nazor. hormony, dodavane telu umelo, nie su sranda, a to ti kazdy lekar potvrdi (pokial nejakeho nemas prave nedostatok). a to, ze neveris tej studii s vonou, je nazor taky ako kazdej z nas. (asi kazdy veri tomu, co mu viac vyhovuje :-D :-D :-D ) okrem toho, ked si zdrava, tak nemas co riesit a vlastne sa ani coho bat. ja mam anovulacny cyklus a pri mojom uzivani HAK sa to este zhorsilo - lebo HAK zabranuje tvorbe vajicka... takze ak by som bola kedysi trosku mudrejsia a menej pohodlna, riesila by som to vsetko inac... ale to by nemalo byt pred 12 rokmi ale teraz...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
JA by som sa naopak vobec necudovala pri bolestiach pri mojej menstruacii som odpadavala dva dni prevracala a kazdy tvrdil ze som zdrava nedalo sa to znasat a tu antikoncepciu som brala po dohode a dokladnej debate s mojou lekarkou a nelutujem nicoho...a cuduj sa svete babo sa nam podarilo dva mesiace po vysadeni hak a to som ju uzivala sedem rokov ale kazdy clovek ma svoj vlastny nazor ;-)
Odpovědět
tak gratulujem k babu a uprimne zavidim. asi by sme to tu mali skoncit, lebo budu nase prispevky vymazane. PS: inak s tou HAK som vobec nemyslela na to, ze by malo byt problemom otehotniet po vysadeni.
Odpovědět
Setkala jem se zatím jen s jedním gynekologem, který se vyjádřil o antikoncepci negativně :) A uvedl to slovy "tahle konference není sponzorovaná žádnou firmou, takže vám můžu říct..." :D No nic. To, co jsem tu psala, nejsou žádné moje názory, jsou to údaje vycházející z různých studií a statistik. Ano, po vysazení HAK spousta žen otěhotní, ale oproti ženám neužívajícím HAk je toto procento nižší. Ano, i ženy bez HAK mohou mít trombózu, ale pokud ji užívá žena s určitou poruchou srážlivosti, riziko trombózy dolních končetin má 10x vyšší a riziko trombózy splavů vyšší 50 x, než kdyby ji neužívala. Ale přesto trombózu dostat nemusí. Hypotéza HAK a vůně - studie jsou dost nedávné, třeba se objeví jiná, která to vyvrátí. Zatím se tak nestalo. A opět - studie netvrdí, že všechny ženy užívající HAK si vybraly muže s podobným HLA, ale pouze, že jich bylo hodně. Ano, i mezi nimi byly ženy, jejichž "očichávání" HAK nezměnila. Nebo třeba, abych se vrátila k rozvodům. Opravdu často se tu vyskytuje příspěvek tvrdící, že by si měl pár vyzkoušet žití před svatbou a že pak má menší riziko rozvodu. Ale podle statistiky MPSV (Národní zpráva o rodině) je tomu právě naopak! Rozvodovost je u párů s "žitím na zkoušku" vyšší.
Odpovědět
Profilova fotka
kamila02, tak statistiky bych rozhodně nepřeceňovala, občas nějakou vyplňuju, takže vím o čem mluvím... :-) :-p
Odpovědět
charakteristika statistiky: velmi presne spracovanie nepresnych udajov :-D
Odpovědět
shaarka suhlas ;-)
Odpovědět
ale inak s kamilou suhlasim x-)
Odpovědět
Z několika rozsáhlých studií provedených v Evropě a Severní Americe vyplynulo, že u párů, které spolu kohabitují, existuje později mnohem vyšší míra rozvodovosti než u párů, které před vstupem do manželství nekohabitovaly. Studie z různých zemí uvádějí míru rozvodovosti kohabitujících párů vyšší o 1/3 až o 80 %. Zdá se, že kohabitace spíše vede k rozvodu a že má tedy opačný efekt než zvyšování prožitku štěstí v manželství a stability svazku. Domněnka, že kohabitace člověku pomáhá najít vhodného partnera, se totiž ukazuje být nepravdivá. Myers, D. G.: The American Paradox, Spiritual Hunger in an Age of Plenty, Yale University Press, New Haven a Londýn 2000, p. 29
Odpovědět
Profilova fotka
takže dneska řeknu manželovi, že jsme spolu před svatbou kohabitovali :-D (Ještě, že máme slovník cizích slov!) No, mně to příjde divné, zatím o rozvod žádat nebudu, uvidíme, možná časem... :-D Každopádně kamilo zajímavé. ;-)
Odpovědět
taky jsem už něco podobnýho četla, trošku tomu i věřím... nebude to tím, že když máš vyzkoušené spolužití, ze kterého ses tak těšila a byla šťastná, v manželství ti nepřijde nic nové, tudíž přijdou na pořad spíš ty problémy? já nevím, no. když má vztah fungovat, funguje před svatbou, po svatbě, bez svatby... ale možná s vyzkoušeným spolužitím už nemáš tolik elánu a nadšení do začátku... :-|
Odpovědět
někde jsem četla vysvětlení asi nějak ve smyslu, že tu kohabitaci :-) volí lidé, kteří si výběrem partnera nejsou zcela jistí a chtějí si ho tak nějak "zkoumat a zkoušet". A tahle primární nejistota o vlastním výběru partnera se přenese i do následně uzavřeného manželství. Myslím, že nějak takhle to tvrdí Petr Šmolka, ale ruku do ohně bych za to nedala, možná jsem to četla od někoho jiného.
Odpovědět
další možné vysvětlení 4. Women suffer disproportionately: Cohabiting women often end up with the responsibilities of marriage -- particularly when it comes to caring for children -- without the legal protection (ibid.), while contributing more than 70 percent of the relationship's income (Crouse, J.C., "Cohabitation: Consequences for Mothers and Children," presentation at Kuala Lumpur, Malaysia, Oct. 11-14, 2004, U.N. Tenth Anniversary of the International Year of the Family).
Odpovědět
no nestačím sa diviť, normálne sa to tu zvrháva na vedeckú diskusiu :-D
Odpovědět
:-D super, to sa mi paci.
Odpovědět
Jsme prostě vědečtí zvrhlíci :-D
Odpovědět
aspon nejaka inteligentna debata. ja prichadzam o nervy v teme Ciernobiela vyzdoba, kde sa snazim vysvetlit, ze ak sa mi nieco nepaci, tak nechodim do tej temy a nepisem, ze sa mi to nepaci. je logicke - prispievat do tem, kde zdielas rovnaky nazor. :(
Odpovědět
a chcela som napisat, ze ked som bola mala, a nasi sa hadali, tak som mala neskutocny strach z rozvodu... to bola pre mna pohroma, asi som to videla omnoho ciernejsie, ako by to bolo... nastastie to boli len obycajne hadky mojich rodicov, nic vazne, ale ako dieta som videla vo svojej fantazii film, ako ocko odchadza a ze mi pukne srdce... strasne som prosila, aby sa nehadali. ale s odstupom casu vidim, ze to nebolo take hrozne a ze stacilo, aby sa nasi trosku krotili a ubrali by mi vrasok plno. :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, zelinka dakujem ze si sa ma zastala, hovoris mi z duse, čakala som čo sa bude diať dalej. Shaarka, nič v zlom, ale ak by si túto temu prečítala od začiatku, našla by si tu príspevky aj odo mna a aj v iných témach už nejaký ten mesiac dozadu, tak myslíš, že to by som tu tak dlho čakala a písala, aby som teraz mohla oblbovat???? Prepáč, ale ja som tu čakala, že sa trochu vyrozprávam, tak ako aj mnohé predo mnou a po mne. Ak si o mne niečo také myslíš, prosím, nebudem ti to vyhovárať, ja len že mám aj iné veci v živote ako tu také oblbováky písať, to ma nenaplna ako niekoho a takých úbožiakov ani ja nechápem.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?