Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Ahoj holky, slyšela jsem, že otěhotnění hned po vysazení prášků se nedoporučuje. Mělo by se počkat do první přirozené MS a pak začít... Víte o tom někdo něco? Pokud ne, tak do toho jdu taky hned po vysazení x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mám pocit, že každý tvrdí něco jiného. Já jsem ale toho názoru, že čím měně chemie, tím lépe. Já vysadila HA v říjnu po 7 letech a vůbec toho nelituju. Cyklus mi hned naskočil skoro pravidelně a o mnoho kratší. A jak psala @olinkak , tak ovulace se u mě projevuje stejně, což s HA nebylo. Jelikož za rok taky plánujeme mimčo, tak mám alespoň klidnější spaní, že všechno je tak, jak má být.
Odpovědět
@zuzzka2011 Myslím, že se může stát, že klidně uslyšíš během týdne i to, že do toho po vysazení klidně můžeš jít. Názory se tak různí - dokonce i odborníků, že já tomu prostě chci nechat volný průběh. Pokud moje tělo po vysazení prášků usoudí, že to půjde a otěhotním, tak budu jen ráda :-D
Odpovědět
@zuzzka2011 Co jsem četla, tak názory na to se různí, ale vzhledem k tomu, že spousta doktorů to klidně hned doporučuje a i spousta holek hned otěhotněla a žádný problémy (nebo alespoň ne spojený s tímhle), tak já do toho hned půjdu :-)
Odpovědět
"Očistné období" po vysazení antikoncepce je mýtus. Můžete začít hned, ale je to samozřejmě jen na vás. Doktoři dokonce někdy předepisují na chvíli antikoncepci, když je problém s otěhotněním.
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 Přesně, kamarádka taky vysadila a hned na to otěhotněla a úplně v pohodě. V dnešní dob HAK obsahuje tak málo hormonů, že to těhotenství nemůže vůbec ovlivnit ;-)
Odpovědět
Holky můžu vás uklidnit že obě děti jsme počali hned první měsíc po vysazení HA a obě jsou zdravé:) A to jsem HA brala spoustu let.
Odpovědět
@nanyska jasně, já mám nejmodernější HAK s přírodním estrogenem a tam je těch hormonů fakt málo, ale všeobecně jsou dnešní pilulky mnohem šetrnější. Tělo se s těma hormonama vypořádá rychle. Já mám poslední tři prášky, ale s otěhotněním zatím nepočítám, spíš tomu nechám volnej průběh a chtěla jsem po těch letech vysadit. Kdyby se to stalo hned po vysazení (jako že se teď zatím nebudeme snažit), tak by mě to fakt překvapilo, protože to otěhotnění není žádná sranda:-D.
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 Tak já už asi 4 roky HAK neberu, ale vzhledem k tomu, že teď jdu na konizaci,tak 3-6 měsíců otěhotnět nesmím :(. Takže si budu muset ještě počkat. Tak držím palce ;-) , třeba se budeš vdávat těhu :-D
Odpovědět
@bella22 Už jsem to psala v některé diskusi-s bývalým jsme vysadili a ani za pomoci moderní medicíny a léčby neplodnosti nic...........a s nynějším skoromanželem jsme si řekli vysadíme ale budeme ještě dávat pozor-no a příští ěmsíc už jsem to nedostala:) Pak jsem brala HA pro kojící ženy a vysadili jsme aby se tělo vyčistilo a řekli si že v létě se začneme pokoušet-a já byla těhu už v půli dubna:):) A to mám prosím pořád v papírech diagnozu sterilita....Jo příroda je nevyzpytatelná.
Odpovědět
@nanyska No teď by to právě nebylo moc žádoucí, radši bych po svatbě:-D. Držím palce, taky jsem na tom zákroku byla a i díky tomu bych to těhotenství měla trochu popohnat.
Odpovědět
@lucil07 no vidíš!:-D To je docela síla ta sterilita a pak dvě těhotenství.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bella22 Je to děsný kolik mladejch holek to má...tak já doufám, že už po těch 3 měsících to budeme moct zkoušet...ono to asi hned nepůjde...tak pak se doufám pochlubíš :-D :-D ..já bych měla obavy, že mi bude blbě i na svatbě třebas 8-)
Odpovědět
@nanyska právě...nevolnosti, břicho v šatech, který mám už tak dost těsný,...pár měsíců bych počkala. Já jsem stejně realista a myslím, že my nakonec budeme dlouho čekat. Jinak já ten čípek pojistila ještě Cervarixem. Jinak po třech měsících už budete určitě moct, co mi tak říkali...
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 To je očkování ne? No já už mám Silgard dávno očkovanej..a stejně prej až na 10-20% virů to nefunguje, pak to prý souvisí i s imunitou atd...takže to člověk nemá jisté. Taky jsem realista, proto bych to vzhledem k mému věku chtěla začít zkoušet brzy ;)
Odpovědět
@nanyska Cervarix by měl bejt o něco účinnější, zatímco Silgard je zase na víc typů virů, ale ty tě neohrožujou na životě. Řekli mi, že i tak (v případě, že holka už měla pohl.styk) je účinnost okolo 70%. Já měla dva sexuální partnery, není to o promiskuitě, ale o špatný imunitě, jak píšeš. A to těhotenství mi taky doporučovali, kdyby se to náhodou znova objevilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 Aha, no tak uvidíme. Ono v podstatě na životě to člověka neohrozí pokud chodí pravidelně na kontroly. Taky jsem se ptala (četla jsem to), že se ty viry přenáší na dítě při přirozeném porodu a je to prý pravda. Ale kdyby se prý měly dělat císařské, tak by byl takový nárůst, že od toho upustili...
Odpovědět
@nanyska Že se to přenáší při porodu na dítě? Tak o tom jsem neslyšela, budu se muset zeptat toho svýho doktora, co mám doma:-).
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 Jj byl o tom tématu právě velký článek v Mojem Zdraví, tak jsem se na to přeptala. Ale samozřejmě porod císařem nese vždy větší riziko, než přirozený. Proto od toho upustili...máš gyndaře? ;-)
Odpovědět
@nanyska ne, internistu:-). Tak to si přečtu, zajímavý. No císař je celkem dost riziková operace, to už musí bejt fakt důvod.
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 Právě...jj bylo to ale v předminulém čísle...jestli chceš, tak ti to můžu oskenovat..mám to v práci :-D , kvůli inzerci..
Odpovědět
@nanyska to budeš hodná, jestli máš čas;-). Pošlu ti přes IP mail, díky!
Odpovědět
Profilova fotka
@bella22 jasnačka!
Odpovědět
@mendie @terezka312 Holky, máte pravdu, názory jsou různý a každý tělo to přijme jinak. Když se povede, tak se povede :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak už od února se snažíme o mimi a pořád nic, asi je ještě brzo. HA jsem brala dohromady asi rok-před třemi lety. Kamarádka, která brala x let HA měla problémy s otěhotněním, tak jsem myslela, že budu mít štěstí větší. Snažím se být v pohodě a nic nezkoumat, přestala jsem si dělat ovu testy (cyklus mi trvá 41 dní), ale stejně mě občas napadají myšlenky na mou tetu, která nikdy děti mít nemohla, říkám si, co když je se mnou taky něco.... Nedá mi to, nějak dobu to neřeším, ale pak vezmu kalendář a začnu přemýšlet..... Kolem mě všichni zakládají rodiny a není měsíce, kdy by někdo z mých přátel neoznámil, že čeká mimi, to na psychice také nepřidá, ale snažím se.... Už aby se zadařilo, nemůžu se dočkat, až svému manželovi oznámím, že bude táta!!
Odpovědět
Profilova fotka
@maky1986 už od února? pokud tohoto roku tak bych to slovo "už" vypustila :-) vyhodit ovu testy a nemyslet na početí vůbec! Milovat se z lásky a ne kvůli zplození miminka a příští měsíc budeš v tom ;-) držím pěsti
Odpovědět
@lucil07 ahoj, aku HA si brala?
Odpovědět
@snoubenec A kdy myslíš?? Za celý dosavadní život několi druhů:)
Odpovědět
@maky1986 Souhlasím s Dujinka. Jestli myslíš od února tohoto roku, tak to vůbec neřeš. Zkus na to nemyslet, neplánovat a ono to přijde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@maky1986 od letošního února? Takže se snažíte dva cykly? To fakt nic není:o) průměrná doba je dneska asi 9 měsíců, než se lidem zadaří přirozeně otěhotnět, takže zatím fakt neplaš. Jestli sis dělala ovulační testy - mělas ovulaci? Jestli jo, tak aspoň víš, že (nejspíš) ovuluješ. Nech tomu čas a ideálně se soustřed na něco jiného. Vím, že na to nejde přestat myslet.. V okolí mám několik případů, kteří se snažili o dítě, nešlo to a pak přišel nějaký zvrat v jejich životě (buď se dlouhodobého stresu zbavili a nebo do něj naopak krátkodobě spadli), nemysleli na těhotenství jako svůj jediný cíl a ono se zadařilo. Pokud se vám nebude dařit rok, zajdetě za doktorem, občas stačí hrozně málo a problém se vyřeší, někdy je potřeba pomoci trochu víc. Nežiješ za doby své tety, kdy ty možnosti medicíny byly omezenější (i když ani dneska nejsou všespásné a někomu se prostě pomoct nedá).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?