Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@olikola Ahoj, no tak já ti budu asi trošku oponovat :-) Myslím totiž, že je to u každého jiné. Já například vysadila prášky minulý rok v červenci - brali jsme se v červnu. A v říjnu jsem našla na testu dvě čárky :-), takže jsem otěhotněla někdy v září. Teď mám 9. týdnů do porodu. Je fakt, že jsem počítala s tím, že budeme čekat, ale zadařilo se rychle, takže si nemyslím, že by se musely prášky vysazovat nějak kor dlouho dopředu.
Odpovědět
Ahoj, opravdu se nemusí vysazovat prášky bůhví jak dlouho dopředu. Já vysadila v lednu a v březnu jsme počali :-), a to jsme antikoncepci brala 10 let!
Odpovědět
Profilova fotka
@lydusak Já si myslím že je to hodně individuální...já jsem vysadila prášky v listopadu, zkoušeli jsme od první chvíle, zatím se nepovedlo a navíc teď čekám na MS víc jak 70 dní a ta mrška ne a ne přijít. Takže příští týden musím k doktorovi a nějak se to musí vyřešit. Kažodpádně je to asi možné že se to povede hned po vysazení, ale bohužel to tak není u každého :o/
Odpovědět
ahoj,i já přidám svoje zkušenosti...prášky jsem vysadila v listopadu a v prosinci jsme si jednou řekli,že "už pozor dávat nemusíme" a zrovna to vyšlo,jenže jsem v 6. týdnu potratila,pak jsem měla povinnou pauzu 2 cykly a když už to vypadalo,že se budeme moct znovu pokoušet,šla jsem na kontrolu s čípkem a ihned mě poslali na konizaci,takže první sex a tudíž i nový pokus máme dovolený na svatební noc...budu doufat,že se to podaří,ale nemyslím si,jak tady někdo píše,že pokoušet se od února a pořád nic je nějaký problém,nám se to třeba povedlo na poprvé a to jsem brala HAK 7 let,ale pokládám za normální když se to povede do půl roku.Moje kolegyně v práci se třeba pokouší už rok a půl,to bych si pak stěžovala.
Odpovědět
@veroussek To naprosto souhlasím, že je to hodně individuální. Nic jsem zpochybnit nechtěla, jen jsem tím chtěla vyjádřit to, že není nutné dělat nějakou pauzu, když je žena zdravá, a může se pokusit o miminko ihned po vysazení :-) @zejan To mě moc mrzí, čím sis prošla a procházíš. Držím moc pěstičky, aby to brzy vyšlo ;-)
Odpovědět
@zejan To je hrozné, já si říkám, že radši chvíli počkat, ale potrat né, musí to být strašná zkušenost a člověk nezmůže vůbec nic. Držím palce, ať je druhý pokus - i když pozdržený - už bez problémů!!!
Odpovědět
@mendie,@lydusak holky děkuju,naštěstí mám fajn chlapa,co umí v pravou chvíli podržet :-) nicméně zažít potrat podruhé bych asi nedala...
Odpovědět
Profilova fotka
@nika_83 tak to si nemyslím, mě je taky 22, v srpnu 23 a o vánocích bychom chtěli už čekat miminko. V tomhle věku mi to přijde normální, ne čekat až po 30, až je to na poslední chvíli. Vzhledem k tomu, že studuji LF, tak i po 30 stoupá vysoce riziko genetických vad, riziko potratů atd.... Co ti nepřijde normální na tom, že chci mít ve 22 mimčo, 2,3, 4 ? to je pro mě ideální počet... Mě zase nepřijde normální, že si ženská do 30 užívá a pak rychle rychle, dokud můžu mít děti... Pro mě je užívání si s manželem i dětima....
Odpovědět
@mvaarsteikna no tak u nás je to tak - taky jsme si nejprve řekli, že hned po svatbě, a příteli se to ale nějak nezdálo, ale neprotestoval příliš :-)..pak jsme to neřešili, a najednou přišel on sám od sebe, že už by chtěla a klidně hned, že už se nemůže dočkat - a zase já otočila a nechtěla, nevím, jeslti jsem na to úplně připravená...tak jsme to zase nechali být....teď jsem přišla já, že teda už bych do toho šla, ale mám ještě zdravotní problémy, takže jsme se dohodli, že zkusíme v srpnu-září...no a uvidíme, jak se to do té doby vyvine, každopádně přítel už by chtěl hned, jen já váhám... já bych to neřešila nějak přehnaně, jsi ještě mladá, takže ti nic neuteče a netlačila bych na přítele...zkus to chvíli neřešit, ono se to těm chlapům trochu rozleží...:-) nejhorší je pořád o tom mluvit a ptát se, to pak chápu ty chlapy, že se jim tuplem nechce...ale kvůli tomuhle bychv tvém věku nic rozchodem neřešila :-) než najdeš někoho dalšího a než s ním budeš natolik dlouho, aby si s ním měla dítě, tak to si to tenhle určitě rozmyslí :-) u nás se to za jeden rok všechno třikrát převrátilo :-)
Odpovědět
@xxevaxx Tak Ti nevím, jestli se mi chce do téhle debaty pouštět...:-D Ale budiž...:-D Každý je na mateřství zralý jindy - nejde bohužel jen o věk chronologický, jako kolik je Ti let, ale i o ten věk mentální - jak jsi vyzrálá...těhotenství zvládne i 15ti letá dívčina, ale už ne každá (řekla bych že asi žádná) je v tomhle věku zralá na to, vychovávat dítě...Někdo této zralosti dosáhne dříve, někdo později... Co se týká genetických vad apod. - teď jsem dodělala mgr. státnice ze speciální pedagogiky, takže o tom také něco vím...bohužel - pokud sama nastávající těhotná žena/matka má zdravotní problém (jako já), ani lékaři jí nedoporučí otěhotnět do té 30, jak tomu bylo i u mě... Plus, asi před dvěma dny jsem četla nějakou studii, kdy je ideální věk pro mateřství - a světe div se rozpětí 27-34 let...zohledňuje to právě i tu vyzrálost psychickou a např. hmotné zajištění pro dítě...22 let je sice v pohodě na dítě, všechny orgány zajisté fungují, jak mají v tom věku...ale určitě ta dívka/žena není natolik vyzrálá (ano, to slovo se mi moc líbí - i já v 28 letech si někdy přijdu jako nevyzrálý pako, pak ale slyším v šalině mladší holky a je jasný, že už mám opravdu něco za sebou a přemýšlím jinak - no a o tom to je)... Ale je to každého věc...navíc - já bych chtěla mx 2 děti - 4 děti mi přijdou už hodně přestřelené na dnešní dobu, nebudeme přece kupovat dodávku...a hlavně - asi bysme jim nikdy nemohli dopřát vše, co bysme si přáli, s 2 dětma to jde snáz...a i tak to bude záhul...;-)
Odpovědět
@xxevaxx @nika_83 Podle lékařů je nejideálnější věk na těhotenství okolo 20 let - čistě z lékařskýho hlediska, to mentální neřeším, mnohdy je to jedno (když pominu 15 leté matky:-D). A po třicítce opravdu výrazně stoupá riziko genetických vad jako je downův syndrom apod. A to opravdu výrazně. Něco jiného je, pokud se někomu nedaří otěhotnět nebo to lékaři nedoporučují. Souhlasím s počtem max.2 děti, ale jinak vím, jak to bylo myšleno a souhlasím.
Odpovědět
@xxevaxx Já Ti držím palce, ono je totiž dneska lepší počítat s tím, že se to nemusí podařit hned, sotva člověk přestane užívat antikoncepci... vidím to v okolí, dost mých kamarádek se snažily o mimčo rok i víc... je mi 25. Nebo to bude hned a bude to o to hezčí :) :)
Odpovědět
Článek se načítá
@bella22 No, konkrétně Downův syndrom se týká právě žen nad 35...jsme se učili...:-) A myslím si, že v životě to bohužel oddělovat nejde, to hledisko mentální, to by pak ne u každého dopadlo dobře...:-D Každý fakt dozrává "po svým"...:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@maroussia ahoj :) já zrovna antikoncepci nepoužívám :) i když jsou nízko hormonální, je v tom teda pořád docela dost svinstva ( ani radši nebudu psát co jsme se učili ve farmakologii...) Před 3 roky mi umřela ve 24 letech kamarádka - měla vrozenou malformaci cév a díky uměle navozené dávce hormonů artérie praskla.... Taky nepočítám, že se to povede hned, ale rádi bychom, jen čas ukáže jak to bude :)
Odpovědět
@xxevaxx takze kdyz mi je 33 tak budu mit dementika (pardon za ten vyraz) bud mentalne, fyzicky nebo kombinaci? ano to riziko je tady vzdy, a to i nezavisle na veku, spis jde o to ze jde o zralost tela - nestuduju LF podotykam. To ze deti budu mit pozdeji neni tim ze bych honila karieru ci si do 30ti uzivala - jak si napsala vseobecne na zeny, ale z toho duvodu, ze jsem nechtela nezodpovedne privest dite na svet s muzem, ktery by mu bud nebyl otcem, nebo byl spatnym otcem! Jsem proto spatna ja, ze jsem si radsi pockala i kdyz vim ze teoreticky nejake problemy mohou nastat? Nemyslim si.
Odpovědět
@xxevaxx Každá chemie je svinstvo, bohužel :( Jak říkám, držím palce :)
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe ano, riziko je vždy, ale po 30-tém roce velmi výrazně stoupá... Neříkám,že to musí být vždy... Jinak souhlasím s tím, že by mimčo mělo přijít do finančně zabezpečené a milující rodiny, to nepopírám! jen si myslím, že kdo si užívá do 30,35... a pak chce dítě a najednou to nejde.....
Odpovědět
@gepe ne, neznamená to, že budeš mít "dementíka", ale už máš výrazně vyšší riziko a tak to prostě je. Přece tu nikdo neříká, že jsi špatná.
Odpovědět
@xxevaxx nejde o to, jestli je rodina financne zabezpecena - ano mit financni jistotu ze to clovek utahne, to bych spis takhle rekla. Riziko je vzdy a zda stoupa? Prosim Te, mas nekde k dispozici statistiky potratovosti - samovolne/umele, narozeni mrtvych deti a deti s nejakou vadou mentalni/fyzickou? Bohuzel pro me argument ze po 30tce velmi vyrazne stoupa riziko neni relevantni - spis bych rekla az nekdy po 35 ci nad 40 let. Dle meho pokud je zena zdrava a genetika je v poradku, tak riziko je stejne jako u 20ti lete. Nejde to lidem i kteri jsou mladsi - to si teda dovolim oponovat a znam jich relativne dost! A napr. @nika_83 neni jedina koho znam, ze je problem ohledne otehotneni kvuli zdravi. Nechci tady rozebirat dalsi problemy v tehotenstvi - dopady amniocentezy na plod a dalsi veci. ktere jsou zaznamena a potvrzene. @bella22 me proste vadi to, ze neustale se traduje nazor ten a vlastne to tak podala prvotne i @xxevaxx, ze zensky ktery nemaji deti v mladem veku, jsou nezodpovedne vuci riziku, chteji si uzivat zivota, delat prip. karieru. Pak kdyz chteji dite, tak bud uz je pozde, nebo dost problemu. Coz nepopiram, ale sedi na to presne i tohle: "neni cikan, jako cikan"
Odpovědět
@nika_83 Ano, po 35 je výrazně vyšší riziko u downa, ale ty dva roky přece nejsou pojistka. Prostě pro tělo je těhotenství a donošení zdravýho dítěte lepší a pravděpodobnější před třicítkou, o tom v dnešní době není sporu.
Odpovědět
@gepe je to vždycky na individuálním rozhodnutí a nikdo nemůže nikoho odsoudit za to, co si zvolil. Ale každej věk má svý "něco" - ve dvaceti se můžeme bavit o mentální nezralosti, popř. horší ekonomický situaci, po třicítce už zase klesá pravděpodobnost otěhotnění a stoupají rizika. Co je na tomhle šokujícího nebo urážejícího?
Odpovědět
@bella22 nejsem sokovana ani urazena. Jen mi vadi ten dogmatizmus.
Odpovědět
@gepe dogmatismus? Já bych spíš řekla vědecký fakta. Žijeme v moderní době, kdy děti mají i pětačtyřicátnice....
Odpovědět
@bella22 nemam nic proti faktum, ale vadi mi ze je to proste brany pro vsechny jednim metrem! Sestrenka prvni dite porodila v 28 a to otehotneni hned na poprve, druhe dite pred rokem a pul a otehotneni take na poprve - bylo ji 32! ani jedno neni postizene, vse je v poradku. Ano, cekam opet oponenturu na svuj nazor, ze mela stesti a ze je jedna z mala vyvolenych, ktere to mely bez problemu? :) A proc deti mela pozdeji? :D Byla s frajerem skoro 10 let - z toho 3 roky zasnoubeni. Poznala jineho a s nim zalozila rodinu! Zadna kariera ci uzivani si zivota - naopak, je rodinny typ a presto si pockala.
Odpovědět
Profilova fotka
baby, nevesty, budúce maminky.. nečítam vás podrobne, len pár posledných príspevkov, ale na margo tvrdenia, že ženy, ktoré nemajú deti v mladom veku sú nezodpovedné.. pred nosom mám dennodenne susedu, ktorá porodila dcérku v 20-tke (ideálny vek :-N ), teraz má 36, dcéra 16, žijú iba spolu oni dve, je rozvedená, každý víkend chodí s dcérou po diskotékach, spolu si pripíjajú, na balkóne spolu fajčia, matka sa nevie vpratať do kože :-p a všetko je to podľa mňa preto, že mala "skoro" dieťa a nestihla sa..ako sa hovorí.. vybúriť.. Takže aj toto je možné, ale stále platí, všetko je to individuálne, ide to od matky k matke.. majte si detičky kedy sa na to cítite ;-) a koľko len chcete. Mimochodom, aj my už máme dvojročného krpca, chceli by sme druhého, rodila som ako 27-ročná, čakali sme v podstate na to, kým teraz už manžel, doštuduje, začne pracovať, zariadili sme si domácnosť a ťaháme to spoločne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že tu řešíte něco úplně jiného, než na co se autorka ptala... a jestli toho nenecháte, bude pravděpodobně zamčeno další téma...
Odpovědět
@gepe @bella22 @xxevaxx V tomhle se musím zastat gepe, protože my jsme si ve škole vždycky zmiňovali právě hranici 35 let...40 a výš to už jsou takové zázraky...:-) Ale vždy jsme si v zápětí dodávali, že ani po té 35 to neznamená, že bude mít dítě 100% problém...ale riziko stoupá, miminka se častěji rodí předčasně, jsou v inkubátorech (to může vyvolat další postižení - zrak a sluch - inkubátory nejsou nic moc, co si budeme povídat) a hlavně císařským řezem...ale to je na delší debatu...a tady na anonymním diskuzním fóru to nevyřešíme...:-) Takže, kdo chce rodit ve 20, ať si ve 20 rodí a má třeba 10 dětí...:-D já ve 20 byla sama dítě a tudíž je to pro mě nepředstavitelné...Nyní jsem už psychicky ale na dítě připravená a co víc, chceme je oba dva...a až to půjde a jestli se to podaří, vím jistě, že si to ve 3 nebo pak třeba ve 4 budeme užívat maximálně...stejně jako jsme si to teď užívali ve dvou...už jsme na to oba připravení...rozhodně to ale není tak, že bysme si užívali a teď jsme si najednou honem rychle vzpomněli, že chceme dítě... A btw - @xxevaxx V povolání lékaře je nutná i řádná dávka empatie, proto se mi moc nelíbilo, jak jsi na mě skoro vystartovala...nic není černé nebo bílé, ne každý se snaží o dítě po 30 proto, že si užíval...někdo opravdu dřív nemohl třeba ze zdravotních důvodů nebo prostě, jak psala gepe, byl natolik zodpovědný, že když neměl stále toho "pravého" partnera, tak netlačil na pilu...Ale studium ještě nekončíš, tak máš čas z té schopnosti empatie třeba něco pochytit...;-)
Odpovědět
@gepe vždyť proti tomu snad nikdo nic nemá, ne? :-) Promiň, ale dogma tu šíříš ty - řekne se, že po třicítce je větší riziko genetických vad a ty to tady hned šíříš jako dítě po třicítce = buď žádný, anebo "dementík". To tu nikdo neřekl.
Odpovědět
@bella22 nerekla jsem striktne ze dement nebo zadny :) @kajovaevicka jak jsi sama rekla, nebylo by to poprve.
Odpovědět
http://www.novinky.cz/zena/deti/21471... :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?