Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi: Jestli sestra potřebovala vědět, jestli je to chtěný nebo nechtěný, to je mi jedno. Ale právě, že když jsem jí řekla, že chtěný, tak mě poslala pryč s tim, že na prohlídku mám ještě dost času a odběr krve bych si musela zaplatit (200,- Kč - asi si myslela, že bych zchudla :-D ). Takže kdybych jí bývala řekla, že je to nechtěný, tak bych si možná mohla počkat i na dokotra... evelp: To je škoda :-( . Snad to vyjde příští měsíc ;-) . Už jsem se těšila :-) . Holky, včera večer jsem přečetla snad milion stránek o maminách a těhotenství a všude kyselinu listovou doporučujou doplňovat i v tabletách. Takže přesně jak řekla l.frulova, budu se stavět i na hlavu, kdyby to pomohlo :-).
Odpovědět
Profilova fotka
sheinka: Já si taky dala, ale ne moc..samozřejmě, když to člověk neví, ani neplánuje, tak je to těžký. Dokonce jsem brala ve čtvrtém týdnu tetracyklin, velice nebezpečné v těhu...Strašně sjem po něm zvracela, takže jsem si ho vzala jen třikrát...Přišlo mi, že to tak má být, jak kdyby tělo vědělo, že tohle ne, protože jsem byla těhu... ;-) Měla jsem velký strach, zda jsem nemohla embryo nějak poškodit, ale všude jsem se dočetla, i doktoři mi potvrdili, že takle malinké vajíčko má úžasnou schopnost se regenerovat, vymění buňky a jede dál, anebo prostě odumře a vy dostanete v termínu normální menses, ani nic nepoznáte. Takže příroda to má prostě takhle zařízené, alespoň do té doby, než vám vynechá menses, než to zjistíte, po té době už by se mohlo něco podít....tak nebojte ničeho. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
martinka:gratuluju x-) x-) x-) už se na miminko taky strašně moc těšíme,tak snad si k nám najde cestu co nejdřív :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lera: děkuju a držim palečky :-)
Odpovědět
holky ale s tou kyselinou listovou to nepřehánějte, není pravda, že nadbytek neškodí....nejnovější výzkumy potvrzují vliv nadbytku kyseliny listové na vznik rakoviny... tím nechci nikoho strašit, jen uvádět na pravou míru, a ať se každý rozhoduje podle sebe....je ale dobré mít vždy dostatek informací :-) přeji všem krásné a bezstarostné těhulkování a nádherná miminka...doufám, že se k vám za rok taky připojím:-)
Odpovědět
Profilova fotka
martinka: tak to jsme na tom úplně stejně, taky hned první měsíc snažení vypadá, že přinesl výsledky. Já se budu objednávat na gyndu zítra, tak jsem zvědavá na kdy mě objedná...nicméně je to super pocit a s manžílkem si to náremně užíváme, tak teď už jen, aby byl mrňous zdravoučkej :-) Jen jsem zvědavá, jak to dlouho vydržíme okolí tajit... :-D Jinak já jsem samozřejmě taky první měsíc pila alkohol...ne nic závratnýho, ale pivku na zahrádce jsem prostě občas neodolala...přeci jen jsem žila v domnění, že zrovna my nemůžeme mít tolik štěstí, aby to na poprvé vyšlo... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
inf: dobrýýý, jen tak dál, ať je nás tu plno :-D Jen doufám, že ty testy nekecaj! Holky, nemáte s tim někdo zkušenosti, že by vám vyšel pozitivní test (nebo víc testů) a nakonec se to nepotvrdilo?
Odpovědět
Profilova fotka
spíš vyjde falešně negativní než falešně pozitivní. Pokud vyzkoušíš dva tři dny po sobě různé testy, tak je to skoro jistý. Hlavně to určo poznáš. Já to teda věděla už před testem, že je něco jinak. Lesklé oči, jinej pohled v zrcadle ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
scvrcek: jj, určo nebrat vitamíny a listovou ještě extra, většinou již ji obasahují, na to pozor,...já to myslela jako že si k vitamínku nesmím vzít třeba špenát a tak...nic se nesmí přehánět, beru ji obden a obden multivitamín... Ono je to těžký, nebrat syntetika, jenže když je člověku pořád zle, nebo zvrací a nemá chut nic jíst..těžko do sebe dostanu všechno, co potřebuju... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Lesklé oči teda mám, protože jenom na to pomyslim, tak se mi chce radostí brečet :-D . A jinak bych to mohla ještě poznat podle prsou. Před každym menses i při mě bolívaj. Ale jak mě bolej teď, to se nedá srovnat. No jo, jenže jsem si myslela, že když mě bolej, tak to každým dnem dostanu... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
scvrcku - proč to hned zaobaluješ, když máš pravdu :-N marti - nic proti, ale ta sestra je tam od toho, opravdu tam nechodí jen matky co toužej po dítěti :-N frulova - fajn ale i ten 90 letej děda si život užil :-D - jinak prostě jen nesnášim slovo MUSIS - nemusíš nic jen umřít !nehledě na to, že listovka je přítomna v potravinách dost jak píšeš, ale klidně si jí třeba taky zobnu :-) no jinakjak tě frulová poslouchám, tak samozřejmě do sebe nacpi uplně vcšechno akorát se převitamínuješ :-p k alkoholu - jednou za čas sklenička piva nebo vína vůbec neuškodí - naopak ------- prostě nic se nemá přehánět ani přílišná úzkostlivost :-S jen tak mimochodem, že všude píšou to a to -- vás nenapadlo, že to předevšim potřebujou PRODAT !
Odpovědět
Profilova fotka
=-) no comment
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
martinka.pida: mě bolely pekelně 2 měsíce a už mám pokoj ;-) ...zas to prý začne s mlékem...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky děvčata, tak to vám teda závidím, že jste už našli ty své dvě čárky. My jsme se s manželem začali snažit asi 3 měsíce před svatbou a nic. Brali jsme se 19.6.2010. Po svatbě jsme na to teda pěkně skočili a uvidíme jestli to něco přinese. Zítra bych to měla dostat, tak jsem zvědavá. Poslední dobou jsem měla vždycky zpoždění, jednou i tři týdny. Piju teď asi měsíc bylinkový čajík na úpravu cyklu a nabuzení ovulace. Strašně moc bych si tu druhou čárku přála a těm co to vyšlo moc gratuluji x-) x-)
Odpovědět
Brum jsem ti prisla oponovat :-D se vracime do stareho tema :-D Delala jsem si pruzkum a rozhodne si myslim,ze kyselina listova je dulezita.Vsichni lekari na svete ti ji hned pri zjisteni tehotenstvi doporuci!Na prvnich 13tydnu tehu urcite,zabranuje v rozstepu patere a patra a az o 80procent nemocem srdicka!Jsem pro jist zeleninu ale listovku nikdy do sebe nedostanes v potrebnem mnozstvi jako tabletkou! =-) Podle odborniku by ji mela jist kazda zena od cca 20-40 let. Holky dobra rada nad zlato prectete co muzete a pak se rozhodnete!Ja ji jim jakmile jsem se o tom dozvedela a mesic na to jsem byla tehu ;-) a mimi je pry v brisku ok!Myslim,ze listovkou nic nezkazis ale kdyby bylo pak zle mohla by sis to pak vycitat... Preji vsem co chteji mimiska at se zadari a rozdavam tehu bacil x-) x-) x-) Brum se pridej ne :-D
Odpovědět
parsoni moc se nesnaz cim vice na to myslis pak to nepujde,uzivej si milovani a jestli chces zvysit sanci na mimi tak si uzivejte obden ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
parsoni: jsme na tom tak nějak podobně, také se snažíme a nějak to nejde. mám právě problémy s menstruací, že jednou ji mám po čtyřiceti dnech, jednou po dvaceti, takže nic moc. a můžu se zeptat, co piješ za čaj na úpravu cyklu? Já piju kontryhel, ale nejsem si jistá, že mi to ten cyklus opravdu upraví, protože jsem o tom nikde jinde, než tady na beremese nečetla. Holky, máte s tím někdo nějakou zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
ja musim reagovat...myslim ze prebytkem vitaminu se neda nic zkazit, to co si telo nevyuzije tak se bez problemu vylouci v moci, takze bych to fakt tak strasne nehrotila... je fakt ze nektere z nas maji k lekum a tabletkam vseobecne jaksi odmitavy postoj coz je kazdyho vec, kazda z nas se ke svymu telu chova tak jak uzna za vhodne, takze diskuze na toto tema je proste o nazoru jedne ci druhe... :-D
Odpovědět
Verousek to ano ale pozor na na vitaminy v tehu!!!!Brat jen ty pro tehotne jinak se ti narodi giganticke dite! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nnyha a parsoni: jsem ve stejnem klubu - snazime se 4 mesic a take nic. Uvidime. Ja beru Agnus Cactus v podobne tinktury do ovulace - tu si teestuji. A cyklus mam asi 30 dni posledni 4 mesice, takze docela pravidelne. Uvidime. Preji vsem krasne a uspesne snazenicko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky nebýt wellnes víkendu, který nás čeká po svatbě, tak do toho jdu taky. Takhle se do toho pustíme asi až chvíli před svatbou. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kkoudelka: a co tam budeš dělat? skákat bungee? :-D Pojď do toho s námi, neboj ničeho, mimi se wellness užije taky :-) Já byla před měsícem taky, je fakt, že jsem si musela odpustit vířivku kvůli teplotě a bacilům,ale masáže jsem si užila, kosmetiku... x-) Dokonce jsem byla teď ve 4. měsíci na thajské relaxační čokoládové...bylo to paráda..Thajka byla moc příjemná, masírovala mne hodně jemně a když si mě otočila na záda, tak mi hladila břicho teplou čokoládou se slovy bejbííí mašáš.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Bungee ne, ale měli bychom mít čoko masáž a masáž lávovými kameny, vířivku a saunu. bojím se, že bych z toho nic nemohla. :-S Tak si říkám, že už to ten cca 1,5 měsíce vydržím.
Odpovědět
Profilova fotka
nojo, sauna vlastně,.. :-| Tak to máš pravdu, ta mi taky chybí, ale teď v létě ani ne... :-) Je to hezký to těšení, já už jsem to psala...jen když to pak zas netrvá dlouho..mě se nikdo neptal :-N Trochu jsem se bála, zda mi to nebude všecko líto, že si to "neužiju" tolik o svatbě, že nebudu moct pít víno, který miluju (dneska zrovna dovezl miláček z Itálie), že nemůžu oblíbený sýry, že nemůžu na sluníčko,takže se do šatů neopálím,atd..že si nemůžu zahrát bowling (vrhat těžký koule) atak... Ale celkem se to dá, ono ten pocit to vynahradí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jak říkala jedna kolegyně v práci, užij si to dokud to dítko nemáš, pak už budeš do konce života jen makat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
fin - ale já nikde nepsala, že neni důležitá ! jen jsem alergická na slovo MUSIS - nemusíš !! dá se najít i v potravinách nehledě na to, že pro farmaceutický firmy je to neskutečnej džob (+další vitaminy atp.) a co vim tak se tak děsně moc jí a doporučuje až poslední 3, 4 roky všechny maminy před tim o ní neměli ani páru a maj zdravý děti včetně vašich matek !!!!
Odpovědět
Ahojte,my to vzali z druheho konce-napred mimi a potom teprve svatba:)Marecek se nam narodil v listopadu a brali jsme se teprve ted v cervnu:)Co se tyce kyseliny listove,zacala jsem ji brat hned jak jsem se dozvedela,ze jsem tehotna,samotnou jsem ji brala do 13tt,s ostatnimi vitaminy potom az do konce tehotenstvi.Souhlasim s tim,ze pro farmaceuticke firmy je to urcite dobrej job,z druhe strany kdyz vim,ze z potravin ji nemam sanci kazdej den dostat potrebne mnozstvi a jde mi o to,aby moje miminko bylo zdrave a v poradku,radsi si ji koupim nez abych neco zanedbala a pak toho litovala.Pro maleho delam od te doby,co jsem se dozvedela,ze je v brisku,vsechno co muzu a spolknout jednu tabletku vitaminu denne je uplne to nejmensi:)At se kazdej rozhodne,jak chce,je to doopravdy kazdeho vec,ale vitaminy telu rozhodne neuskodi.Kyselinu listovou brala uz i moje mamka,samotnou sice,ale brala.Navic jsem taky slychala,at vitaminy neberu z toho duvodu,ze budu mit velky dite.Myslim si,ze je to kec,protoze tehu vitaminy musi byt tomuhle prizpusobene,jinak by je zadna tehulka asi nemohla brat:)A my meli 53 cm a 3,6 kg,na termin a na kluka tak akorat:)Znama zadnej vitamin nebrala a ma 5kg chlapecka,56 cm,takze to je podle me uplne o necem jinem nez o vitaminech:)Tehulkam preju krasne a bezproblemove tehotenstvi a snazilkam at se neprestavaji snazit,milovani si spis uzivaji nez aby u toho myslely na otehotneni a ono to urcite prijde:)
Odpovědět
Hanni, taky jsme si pořídili nejdřív neplánovaně dcerku a až teď řešíme svatbu :-)) do 6 týdne jsem to nevěděla, byla mezitím dovolená v Chorvatsku takže alkohol tekl proudem a tři roky zpět jsem ani tu kyselinu listovou nebrala,dr mně o tom nic neřekla :-/takže koukám, co vy těhulky a snažilky všechno máte zmáklé a čím vším se dopujete, ale tak asi je to dobře;-) mám naštěstí krásnou a zdravou dcerku i tak... ale těhu vitamíny jsem pak asi od půlky těhotenství taky brala, jeden obden, Simča měla 51 cm a 3830g, byla v termínu. My máme s budoucím manželem oba přes 180cm,takže je velká po nás,ale při narození bych řekla, že v normě, nemyslím, že se po vitamínech rodí obr děti :-)
Odpovědět
holky, já myslím, že je správně, dodávat vitamíny, když třeba je vám špatně a nemůžete jíst, ale vážně si na to dávejte pozor, není pravda to, co tay říkáte, že nadměrné množství neškodí... jak u kyseliny listové, tak třeba u vitamínu A nadměrné množství velmi významně škodí!!! Kyselina listová způsobuje rakovinu a vitamín A poškozuje plod. Takže bacha na to, navíc farmaceutické firmy uvádějí často větší doporučované množství, než je správné.... rozhodně se nic nemá přehánět!
Odpovědět
Profilova fotka
já se taky připojuji, že i u nás bylo dřív miminko než svatba, a ta bude až příští rok.. :) taky jsem 6 týdnů nevěděla, že jsem těhotná, absolvovala jsem 2 firemní akce a další firemní akci s přítelem a taky tam byl alkohol.. kyselinu listovou jsem taky nepapala, páč jsem o ni ani nevěděla.. vitamíny jsem brala jen v 1. trimestru, jinak jsem se snažila všechno v přírodní formě.. náš prcek se narodil ve 40+5 tt., 3,64 kg a 49 cm.. už má 13 měsíců, všechno je naprosto v pořádku.. klepu :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?