Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Ahoj holky, začíná to tu být celkem zajímavý. U mě je to asi takhle: Když mi bylo 20, chtěla jsem miminko, ale cítila jsem nejistotu ve vztahu, tak jsem to nelámala přes koleno. V 21 jsem odjela jako au pair do Anglie a místní děti zafungovaly jako skvělá antikoncepce, takže tak do 22-23 let jsem nechtěla o dítěti ani slyšet. No, pak jsem se seznámila s mým mužem a hned od začátku jsem tak nějak cítila, že on je ten chlap, kterýmu chci dát dítě. Je mi 25 a fakt moc toužím po miminku. Listovku teda vůbec neřeším. Dávám si akorát pozor na stravu a snažím se do sebe ládovat co nejvíc přirozených vitamínů. Ještě jsem HA nevysadila, protože nám do toho přišly starosti s bydlením a tento měsíc kupujeme starší baráček, takže náš plán je ten, že až si zrekonstruujeme první patro v baráčku, vysadím prášky a děj se vůle boží. Necháme tomu volný průběh a když se to podaří co nejdřív, budu asi nejšťatnější ženská na světě. Jasně, zní to teď jako klišé, ale já to tak prostě cítím. Moje bio hodiny ťukají o sto šest. Těm, který necítí, že jsou připravené, nemůžu dát žádnou radu, protože to momentálně mám jinak nastavený. Asi to nelámat přes koleno, jak už to tady bylo řečeno. Věřím však, že to přijde ze dne na den jako u mě. Během jednoho roku se mi hormony tak zbláznily, že na začátku jednoho roku jsem dítě nechtěla a děsila jsem se toho, co kdyby to teď přišlo a koncem toho samého roku jsem najednou cítila opak x-) Teď už si jen přeju, abych na tom byla zdravotně dobře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já děkuju všem za odpovědi,asi to nemá smysl příliš řešit (pokud je člověk zdravý). Tak vám přeju,aby se vám splnilo,po čem toužíte :-) lydusak: třeba sem za půl roku zavítám a budu mluvit úplně jinak :-D . Nechám se překvapit. AHOJ
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky.. tak mě je 27 a zatím taky o mimču neuvažuju a ani nechci... můj teď už manžel by rád mimčo už delší dobu, ale zatím jsem vždycky měla argumenty proč ne - až dodělám školu a praxi, teď taky že až budeme mít kde bydlet - začínáme stavět barák... navíc jsem nastoupila na nové místo ale je to jen na dobu určitou tak doufám že mi to změní na dobu neurčitou protože se chci mít kam vrátit po mateřské :-) jinak do kočárků koukám, miluju svoje neteřinky, ale svoje - ANI NÁHODOU... fakt si nedovedu představit že bych měla být maminka... ale spoléhám na to, že to samo od sebe přijde - stejně jako se svatbou - a najednou to mimčo chtít budu :-) všem co se snažíte přeju hodně štěstí 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,litovku (jak píšete) jsem nebrala a podařilo se mi otěhotnět na druhý pokus :-D ,je mi 30 let,12 let se cpu antikoncepcí a šlo to jako po másle. Teď jsem ve 4 měsíci a hned na začátku mi doktor doporučil Mamavit,tak si každý den dávám tabletu. Moc jídla jsem do sebe ze začátku nedostala,takže tableta byla potřeba. Ségra má dvě krásné holčičky a brala to taky. Jestli nechcete jíst tabletky nemusíte,ale řeči že naše maminky ..... nesnášim! kdyby naše maminky tu možnost měly,určitě jí využijí. Já jsem jako miminko neměla srostlé kloubní jamky a byla nemocná s průduškama,třeba kdyby mamka ten Mamavit brala,nemusela jsem být po nemocnicích.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha,tak koukám že jsem trochu pozadu,hi hi
Odpovědět
Profilova fotka
motejlka : a s cim pak jsi pozadu?
Odpovědět
Profilova fotka
s tou listovkou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D neva, ja to ani nepostrehla, kdyz jsem cetla tvuj prispevek :-D :-D takze v poho, ale zavidim ti
Odpovědět
Profilova fotka
kamarádky plánovala těhotenství a doktorka jí mamavit doporučila brát už min. 3-4měsíce předem, že se to tělo připraví a je větší šance otěhotnět když je dostatek těch vitamínů v tom, určitě to taky budu brát, když je ta možnost, proč to nevyužít.
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch - Jo jo četla jsem to,ale já jsem nějak neusela brát nic,přitom mi pan doktor řekl že mám pomalé vajíčka a dal mi léky,ty jsem mu za 14 dní odnesla ať je dá jiné mamince. evelp - co mi závidíš?
Odpovědět
Profilova fotka
motejlka : ze uz cekas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jojo to taky tiše závidím.... moje hodiny už taky tikají a už se nemůžu dočkat mrňouska, koukám po každém kočárku i když je pravda,že jsem děti měla ráda vždy, vždy jsem hlídala malé sestřenky, bratránky atd.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
evelp - máme s manželem štěstí,protože když jsem viděla ségru jak se trápila,když nemohla půl roku otěhotnět,na druhý pokus je to zázrak v dnešní době. mmarch - nikdy jsem to nebrala podle věku,cítím se na 25 a mám tolik aktivit,že bych klidně ještě mohla počkat,ale potkala jsem toho správného chlapa a je potřeba ten náš vztah trochu oživit,aby se z něj nestal tak trochu stereotip. No taky po 12 letech práce,jsem chtěla změnu. Mám kamarádku,která měla druhé mimčo ve 40 letech a říkala,že si to užívá mnohem víc než to první.
Odpovědět
Profilova fotka
mne lekarka povdela, ze listovka a vitaminy pre tehotne by sa mali brat 3-4 pred planovanym otehotnenim kvoli tomu, ze sa tym da predist nejakym ochoreniam plodu, ze dobre pripravia telo matky...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, už toho s listovkou raději nechte, nebo přijde někdo, kdo vás osočí z propagace 8-) Motejlka: moc gratuluji ;-) , jsme na tom podobně, já 14+3 , podle uzv 15+2...ty jsi taky čekala už o svatbě viď? jestli dobře počítám.. jak jsi to zvládala?
Odpovědět
Ahoj holky, tak já vám napíšu taky své názory, diskuze se krásně rozjela a fakt mě zaujala (teda až na tu listovku,ke které už jsem psala :-N ). Já to měla tak, že se svým skoromanželem jsem od 15ti (kolem devatenácti - dvaceti let proběhly asi tři odloučení tak vždycky na měsíc,každý měl někoho jiného, ale vždy jsme pak jsme zjistili, že bez sebe být nechceme) a v mých 23 letech se nám zadařilo bez jakéhokoliv snažení miminko. Pro mě to byl celkem šok, přítel měl být po přiušnicích takřka neplodný (testy vycházely špatně) a o žádných biologických hodinách v té době nemohla být ani řeč. ;-) Naopak, každé řvoucí dítě mě v tramvaji vytáčelo, já žila svůj společenský život po diskotékách a pařbách, hodně cestovala (dělala jsem v cestovce) a najednou dítě?? =-) No co už, na potrat bych nešla,ale upřímně jsem z toho odvázaná nebyla. Takže se narodila bez svatby Simonka, tu už jsme nějak nestihli,řešilo se bydení (šup do většího z garsonky atd.). Musím říct, že mám štěstí na nejlepšího chlapa pod sluncem, kterým Luky je a že bude nejlepší táta, o tom jsem ani nikdy nepochybovala ;-) .Moc mi první rok po narození malé pomohl, byl to kolem Simči zápřah, hodně plakávala, kolikrát i celé dny nebo noci a já byla nervák,ale o tom to tu není. Teď už má dva a půl roku a konečně se dostávám k tomu, co jsem chtěla napsat...vím, že kdyby se Simča nenarodila neplánovaně,tak ji asi do teď nemáme, protože bych si říkala neustále to AŽ...až bude větší byt...až budem mít našetřeno...až víc procestujeme...až mi začnou tikat biologické hodiny...ale...ANO, je to na mateřské finančně náročný...ANO cestuji teď míň jak do té doby než se narodila...ANO, asi bude těžší najít s dítětem dobře placenou jinou práci...ALE stejně je to to nejlepší v životě, co se mi kdy podařilo a co mě kdy potkalo a miluju ji nadevše. Takže holky, nedělejte si s tím vším hlavu, ono se to pak vždycky nějak zařídí. A že Vám netikají hodiny? To mě by netikaly asi taky do teď, ale nikdy bych už neměnila x-) x-)
Odpovědět
A k té svatbě...opravdu pro mě není zas tak důležitá, znám spoustu lidí, kterým ten papír ke štěstí bohužel nepomohl a naopak se po narození dítěte odcizili a rozvedli...a že to byly nejdřív lásky jak trám...mnohem důležitější je pro mě to, že fungujeme jako rodinka už třetí rok naprosto parádně i bez papíru . ;-) Teda ke svatbě v září nakonec stejně dojde,ale já věřím, že to nic nezmění , bude to jen další z hezkých dní v našem životě (nejhezčí byl narození dcery) a bude nám spolu pořád stejně fajn jak dosud.
Odpovědět
Profilova fotka
janula2008: pravda, je, že úvahy o tom, že nebudeme moci cestovat, výletovat apod. hlavně z finančních důvodů mě odrazuje občas od myšlenek na miminko taky. Napadá mě vždycky, tak ještě příští rok a když je po dovolené tak si říkám, tak co ještě příští rok a pak... a tak to bude asi pořád. Taky trochu bojuju se strachem, že se budu s dítětem doma nudit - teda ono asi práce kolem prcka bude dost, ale myslím spíš takovoutu jednotvárnost (uvařit, vyprat, uklidit apod.), to mě občas taky docela děsí. ;-)
Odpovědět
janula-dík za upřímnost! Mně to zajímalo třeba i z toho důvodu, že si říkám, že svatba před dítětem se dá finančně zvládnout, a i tak je to darda, a že bychom na ni s dítětem třeba ani neměli (nebo měli, ale na maličkatou, to je koneckonců jedno) nebo bychom do ní nechtěli investovat. Pardon, že tak narušuju tu listovku ;-)
Odpovědět
Jo ta jednotvárnost dní pro mě byla hlavně ze začátku hrozná, dřív jsem pořád komunikovala s lidmi a najednou jsem seděla doma sama, v rukách řvoucí dítě, přišlo mi, že celé dny jen kojím nebo utírám pokaděný zadek, do toho doma binec, nestíhala ani uvařit a přitom jsem si před mateřskou říkala, jaké to bude leháro a nechápala, co ty maminy jako nezvládaj, kdeže zlatý oči :-D ale je to i o tom manželovi nebo přítelovi jak se k tomu postaví, Luky od začátku strašně pomáhal, zvládl celou péči o malou sejně dobře jako já (kromě kojení samozřejmě :-D ), takže když viděl, že to už psychicky nedávám, poslal mě s kámoškou na kafe, něco hezkýho si koupit atd. a o malou se třeba tři hodiny postaral. Jak si člověk zaběhne už nějaký pak ten denní režim, dá se určitě dělat i něco jiného, sem tam jsem si přivydělávala jako hosteska, mrzí mě, že jsem nevystudovala na mateřské nějakou výšku,ale na to bohužel nebyla ten první rok nějak nálada a čas. A teď už je Simča velká, zatím sice jen jezdíme po dovolených po ČR,ale na jaro už zas snad konečně začnem pořádně i cestovat a já pracovat a hned bude zas vše jinak . ;-)
Odpovědět
Veli, nám finančně pomáhají se svatbou moji rodiče, to je pravda, děláme to tak nějak půl na půl...na jednu stranu mě asi mrzí, že jsme to neudělali dřív před malou, nešetřili bychom tak na tom a jeli si pak někam daleko na krásnou svatební cestu jen jako pár (jak to teď čtu u většiny v albech)...na druhou stranu mi prostě příjde, že už ta zkušenost jako fungující rodina je prostě k nezaplacení a že doufám, že už nás prostě nic nepřekvapí ;-) (a just určitě překvapí,snad příjemně a ne nějak nepříjemně , to je prostě ten život :-D )
Odpovědět
holky, nekažte mi to cestování nebo to zas posunu. Spoustu lidí vidím s malinkatými dětmi na místech, kde bych je vůbec nečekala. Dovolená s malými dětmi, to je taky velké téma. Před známými radši mlčím, ale my si malujem, jak budem jezdit i s mrnětem, chudák už má naplánovaný zájezdy do roku 2030 :-D Samozřejmě nepočítáme, že bychom s miminem jeli do Iráku s batohem nebo tak :-), ale pokud je to malé v pořádku, tak si nemyslím, že prověřené destinace mohou škodit. Mně může ranit mrtvice, když mi někdo vypráví, že "známí jeli s 18měsíčním dítětem do Vietnamu". No a co jako? I Vietnam se dá přizpůsobit dítěti, ale bude to určitě něco stát. Si říkám, jestli mají pravdu nebo závidí. Máte na to názor?
Odpovědět
No nic, jde se koupat a uspávat dcerka, krásný večer holky a sorry za román, co jsem tu sepsala :-N
Odpovědět
Veli, určitě se dá cestovat i s dítětem, kamarádka má manžela Venezuelana a byli půl roku s chlapečkem (má něco přes rok) u jeho rodičů ve Venezuele. Jen myslím trochu i záleží, jaké máš dítě ;-) když je klidné a cestování mu nevadí, je to super a cestovat se dá třeba co dva měsíce. Jak jsem už psala, Simča byla nervák a uřvanec, já si prostě do ciziny zatím netroufla...autem vůbec, dojet s ní někam hodinu je nadlidskej výkon, leda tak letadlo a to jsem chtěla letos,jenže nám to zas ,,překazila" ta svatba :-D
Odpovědět
já na to zkusím založit téma "Cestování s dítětem", protože to by mě zajímalo.
Odpovědět
zkus se podívat na partnerské stránky www.modrykonik.cz tam je takovych temat spousta pres vyhledavac ;-)
Odpovědět
A muzes mi zkouknout album, jsem na tu svou krasnou holcicku pysna :-D
Odpovědět
dík, vidíš, já na konika nezavítala, protože nemáme to dítě :-D , hned o důvod víc, abych se mohla na Simonku mrknout ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky já jak vás tu tak pročítám tak to tu moc řešíte :-) vždyt´přece narozením dítěte život nekončí, spíš naopak --- pro mě osobně jsou to ty nejkrásnější roky - každej den objevujem něco novýho a že se nedá cestovat, ale kdeže jasně že dá ;-) a jak 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
veli - naprosto tě chápu, chceme tomu nechat volný průběh od podzimu a já už zase začínám malinko přemýšlet o tom, jestli to necháme na jaro, abychom mohli ještě ma hory nebo třeba z jara někam k moři... a myslím, že na jaře bych to zase posunula na podzim atd. :-D Taky mě děsí představa, že jediné cestování bude do obchodu a zpět. Jak píšou holky, je to určitě o dětech, ale i o tom, jestli cestovat chceš. Spousta lidí dnes cestuje po světě i s malými dětmi a bez problémů, tak si pak vždycky říkám, že pokud budeme chtít, zvládneme to taky. ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?