Kdy mít první miminko po svatbě?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny nevěsty a maminky, zajímal by mě váš názor na to, kdy je dobré mít po svatbě první miminko. ;-) Co znám, tak po svatbě si spousta párů ještě užívá relativní klid bez větších starostí a miminko je často odkládáno. Má na to vliv kariéra, bytové podmínky ?... Jak to vidíte vy a jak jste na tom ? Radka (cicuvicka) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sambucca - super, gratulace, hlavně at´je vše tak jak má ;-) jinak mě MS stále nic, měla přijít 31.ledna, test vyšel negativně (což sem ted´vzhledem k tomu, že sem bez práce ráda), tak nevim ještě počkám tejden, pak to zkusim znova a kdyžtak zajdu radši na ; no a co se týká prace, asi mi nezbyde než tu nechat ty mý dva kluky, sebrat se a jít do většího města - Plzen, Praha sama :-p což se mi dvakrát nechce, zvlášt´když Jiřík půjde v září do školy - no ale když to nepůjde jinak a něco rychle neseženu a co děvčata nezapadli jste :-D u nás přes noc napadlo 30 centáku sněhu, takže ted´je venku tak 60 cm, prohrnutý jsou v celym městě jen 2 silnice a my se ted´nemohli dostat z našeho baráku do toho nájemního, aby se tam odházel sníh - jaksi sme nevyjeli kopec - chtělo by to nejmin tank :-D
Odpovědět
Ahojky ted jsem byla na jednoum uradu i ve svem stavu jeje zazadat pro kartu at nemusim nic platit za leky a lekare,tak to snad po dvou hodinach stani ve fronte schvali...Ted jdu haji jsem uplne mimo a horecka je zpet az si rikam nemuze to byt praseci?
Odpovědět
Profilova fotka
fin - nestraš s prasečinkou :-| :-D
Odpovědět
Nejak nam to tu umira ?? :-S Jsem si dala slofika |-| 2paraleny a teplota je pryc... Uz at jsem zdrava a muzu zacit trenovat mimiska :-D ....manza zacina byt taky nejaky nakraply ach jo tak to asi jen tak trenovat nebudeme no ale mame se na co tesit ;-) Kozi kde jsi?
Odpovědět
finf: ty jsi ďábel :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Fin, tadýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!!!! :-D :-D :-D Dneska jsem nějak neměla náladu na psaní :-N Tak jsem alespoň vyplňovala soutěže na netu :-D Ale asi zase vyhraje láska :-D A nestraš s prasečí chřipkou - zůstane ti chrochtání a manžovi se zkroutí ocásek :-D Takže šup šup trénovat na mimíska a potit tělo na tělo ;-) :-D Já jsem si dnes v Tescu koupila capáčky - tentokrát mi to manža nepokazí a až se zadaří, zajdem na véču a dám mu tyhle nádherné capáčky :-D Ale zatím stále snaženíčko odkládám na duben. Tak nějak se mi rozleželo to, že je ještě spousta práce na baráčku a těhu bych to dělat nemohla, takže tak :-) Ale když se zadaří dříve, svět se nezboří :-N
Odpovědět
ahooooooojky, doplňuji svoji absenci, jak nejsem v práci, tak se sem pomalu ani nedostanu :-N tak jsem měla včera volno a byla jsem u sestřenky, má 4 měsíční robátko, malej se jí narodil pád dní po naší svatbě, tak si dovedete představit, co to se mnou dělalo. Manža šel včera do hospody, pak přišel zasednul k pc a když jsem mu řekla, že má plnit manželské povinnosti, tak nechápal. Já jsem si ráno dělala těhu test, protože jsem to už nemohla vydržet a nic. Ale sestřenka mi říkala, že jí vyšly // až na potřetí. No a manžovi jsem řekla, že tatínkem nebude, on si domyslel, že jsem dostala ms a proto nechápal, jaké manželské povinnosti by měl plnit, prostě nedorozumnění jako pokaždé. Dneska máme dovču a jedem na výlet. Tak zatím papa
Odpovědět
Profilova fotka
jita - tak to je dobrý :-D jinak u nás je to poslední dobou naopak, já jak kolem nich a baráku furt lítám se sotva dostanu ke škole a když tak se jen tak nenechám přemluvit k jiným skopičinkám - takže u nás mi nadává spíš momentálně manža, že si neplnim manželské povinnosti :-D :-D :-D jinak musim vymyslet jiříkovi nějakej kostým na maškarní, 16.maj ve školce a 13, v Krásný kousek od nás je maškarní + ještě jedno pro děti v Domově dětí a mláděže 21. - radši bych někde něco koupila, jelikož se šicím strojem se zrovna nekamarádim :-D :-D ale nějak mě ted´nenapadá, kde to mám hledat :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ranko, holky :-) Brum, tak udělej piráta ;-) Na nějaké tepláky nebo šortky našij mega záplaty nebo ze starých tepláků ustřihni jednu nohavici, dej pruhované triko, nebo nějaké "odrbané", nakresli tužkou na oči jizvu na pusinku, na hlavičku mu uvaž šátek na piráta a máš to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kozi - no vidíš, to je nápad - jen ještě promyslet detaily, mám na to tejden, tak snad něco zpunktuju :-D
Odpovědět
Krasne rano! omca ja a dabel :-D :-D :-D Kozi manza zacal byt na tom taky spatne ryma a kaslicek jojo to bychom byli dvojka telo na telo ...to by bylo vazne sexy prskat a davat si pauzu na smrkani... :-D pak pokracovat a zase no to bychom toho mimiska asi pekne osidili :-D S mimiskem taky pocitam,ze se to podari az za par mesicu ale kdyz to prijde tak to tu bude.... Kozi ty mas ale predstavivost na maskarni :-) Jita kdyby jsi to nedostala jdi k lekari na vyvolavacku...ale i druhy test bych nevynechala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brum a pak hoď fotečky ;-) Fin, neboj, co ošidíte teď, dokončíte v dodělávkách ;-) :-D:-D:-D Díky - to mě napadlo, když dal můj taťka Terce šátek kolem hlavy. Když člověk popřemýšlí, hned tě napadne spousta masek ;-) Největší inspirace příjde ve chvíli, kdy koukneš na ceny kostýmů :-D Jita, nech tomu ještě týden a pak zkus test a když ani pak nevyjde, tak zajdi na tu vyvolávačku. Ono to na tom testu nemusí jít vidět hned. U mého prvního testu to šlo vidět trošičku týden po MS, která nedošla a pak ten další týden byla už silná čárka Jinak dnes máme za sebou náročné odpoledne - herna a pak jsem se stavila do práce :-) Bylo tam parádně, pokecali jsme s šéfama, s holkama... Jo, hned bych tam šla, ale zase... No, pořád se to ve mě pere :-N
Odpovědět
Článek se načítá
kozi ja uz si rikala,ze vsichni tady umreli :-| :-x rozhodne dodelavky budou a poradne je co dohanet :-D :-D :-D Mam trochu smisene pocity...sef je protivny,ze jsem nemocna a pritom jsem nebyla na nemocenske pres dva roky...a mam jit do prace v sobotu ale plice stale chrci...Manzel je totalne proti tomu ale co nadelam? No uvidime snad zitra bude lepe.
Odpovědět
Profilova fotka
fin - zdraví máš jen jedno, tak se šetři a pořádně vylež ;-) kozi - no pokusim se :-N jinak to asi budu muset udělat jako jita - MS má čvrtý den zpoždění :-N
Odpovědět
brum no uvidime jak to bude zitra no kozi a ostatni jste nejak zmizeli :-( :-( :-( kdyz makam tak nestacim docitat a kdyz jsem u pc nikde nikdo :-( :-D ale jasne mate sve :-D vsak pockejte az bude lip budu se taky venovat jine cinnosti :-D nacvik :-D :-D :-D Tak krasny vecer snazilky!!!
Odpovědět
halo halooooo, přijeli jsme z výletu, už jsme tady, už jsme tu :-D :-D :-D já jsem ani neměla v plánu jít na vyvolávačku, ale když mi to radíte.... tak to ještě rozmyslím, chtěla jsem počkat do dalšího měsíce, jestli se ms neobjeví a pak tam dyštak jít, mě jako neschází, že jí nemám :-) takže si test naplánuji ještě tak za týden, jo??? fin: radši to pořádně vylež, když to nevyležíš teď, tak se to v tobě bude mlátit ještě bůhví jak dlouho
Odpovědět
Profilova fotka
Brum, že by? Já jsem byla dnes v mateřském centru a je tam maminka s holčičkou o měsíc starší než je naše Terka a je naší cácorce děsně podobná a maminka říkala, že už se taky pokoušejí. Tak nějak mě zase rozkývala, že ano. To je dilema, co? :-D Fin, to víš, musela jsem vytáhnout čerta ven, když tam dnes tak krásně svítilo sluníčko x-) Spinkala do 15.30 a hoďku jsme prolezli venku, pak jsem ji na chvilku nechala pohrát a začal večerní kolotoč - koupání, chystání večeře, krmení, projít všechny - dát pusinky a spinkat. Pak jsem mojí mamči pomáhala dát životopis do vyhledávače práce a pak jsem dělala mému taťkovi účetnictví pro včelaře - s tím jsem skončila teď a ještě to není hotové - pochyběly listy, takže zítra pokračování. Navíc jsem zjistila, že už není ruční deník, ale musí se stáhnout z netu program :-/ Takže zase se musím něco nového naučit, otec musí zjistit co a jak... Ani doma se prostě takovým věcem nevyhnu - sbírám stále praxi pro práci :-D Jinak k tomu zdraví - pořádně vyzdravuj a trénuj, ať pak můžeš rovnou na mateřskou ;-) Vy už se s manžou neplánujete vrátit do ČR? Jita, jako měsíc bez MS bych neriskovala ;-) Raději počkej ten týden, potestuj a pak fič k doktorovi ;-)
Odpovědět
finf: přesně - když jsem tu já, tak tady taky nikdo nenji ]-(
Odpovědět
kozi: naprosto tě chápu, že začínáš znovu přehodnocovat. Jak jsem byla u sestřenky, tak mě to taky vzalo, sice malej byl po očkování, tak byl malinko mrzutej, ale opravdu jen malilinko, jinak je to zlatíčko :-) A jakej byl fešák, úplně k sežrání :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, dobre ranko, :-) dlouho jsem nepsala ale dneska to vynahradim. Porad ze me teta neni a uz prenasime 4 den... :-| Ja to tu proctu a napisi vice navecer. Krasny den preji vsem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jita - no mě by talky nenapadlo jít na vyvolavačku a říkala sem si, že to udělám stejně jako ty - prostě počkám do dalšího měsíce zda příde a když ne budu teprve k doktorovi, ale pro jistotu sem si dneska koupila test a jak radí holky, radši tomu nechám jen tejden a uvidíme - no mně by se spíš ted´hodilo, kdyby přišla - jinak to situaci momentálně hodně zkomplikuje :-S spíš až opravdu budu mít aspon trochu jistou tu práci, což nemám :-N sabi - tak to bude každou minutou ;-)
Odpovědět
brum: jak píšeš ty, mě nějak ms nechybí, ještě jeden test mám, teď v neděli to bude týden, co jsem to měla dostat, tkže počkám do poloviny příštího týdne, udělám druhý, když bude jen jedna /, tak se objednám k doktorce a uvidím
Odpovědět
Profilova fotka
jita - no to je dobrý :-D já to mám taky tak, měla sem to dostat v neděli 31.ledna a už MS min.měsíc se trochu opozdila - no uvidíme 8-)
Odpovědět
brum: a o kolik dní se ti opozdila minulý měsíc?? Já jsem to minulý měsíc měla ještě ok, protože to bylo po vysazení HA
Odpovědět
Profilova fotka
jita, ja som bola tiez mesiac po vysadeni ok a dalsi mesiac som sa uz nedockala.. v stredu som bola u doktora, vacok uz je, ale srdiecko este nie.. tak o dva tyzdne znova na sono... som nervozna, neviem ako tie dva tyzdne vydrzim... :-( bojim sa, aby bolo vsetko v poriadku...
Odpovědět
alenka: jéé, to je super, ale to víš, že všechno bude v pořádku, proč by nebylo ;-) hlavu vzhůru :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jita - no minulej měsíc tak o tejden - ale to sem si říkala, že bylo tim stresem jak mě dobrovolně nedobrovolně donutila šéfka podepsat dohodu o ukončení prac.poměru + těma poměrama tam :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Sabi - to přenášení je děs - mamince přeji, ať to příjde co nejdřív. Já jsem přenášela 11 dní a byl to děs. Nejvíc mě vytáčeli všichni kolem, když pořád psali a volali, jestli už a já už jsem byla nervózní... Jinak mimi se asi konat nebude. MM neví co chce. Jednou chce, jednou ne. Teď zase prý neví, jestli bude mít práci a pod. Přitom má práci jistou a když jsem čekala Terku, dělal u jednoho vydřiducha, měl maximálně 10tis měsíčně a každý měsíc srážky ze mzdy a přežili jsme to. To jsme museli vše nakupovat a tak máme postýlku, kočárek, výbavičku. Ze začátku budu kojit a jediné náklady budou maximálně plíny. A to chci ještě koupit čínský nočníček a začít dřív s nočníkováním. Nechápu ho. Nevím, z čeho má strach. Navíc jsme druhé naplánovali tak, že už nebudeme mít 3 splátky a zůstane jediná na barák, takže budeme mít do plusu 4tis. Znám lidi, co jsou na tom hůř a zvládají i 3 děti a krásně. Prostě bychom se přizpůsobili... :-( Někdy mě fakt vytáčí. Prostě vím, že kdybych šla do práce a pak na další mateřskou, potáhne se to daleko hůř. Když už třeba bude Terka ve škole, budou vyšší náklady a já budu mít stejnou mateřskou a rodičák jako při Terce... :-|
Odpovědět
jéé kozi :-( tak se ho na to neptej ;-) je z Terky potentovanej??? Předpokládám, že je, ne?? Tak bude i z druhého mimíska. Vy si ty role vyměňujete, jednou chce jeden, pak chce druhej a ten první už zase nee, ne???
Odpovědět
je pravda, že miminko něco stojí, proto já šetřím a mám za tři :-) , ne, ale opradvu se snažím šetřit, ale jak píš, u vás je to trochu něco jiného, když už výbavičku a další věci máte po Terezce. A vysvětlovala jsi mu to??
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?