Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
nunacek: ale uprimne receno: nestydis se tak trochu za tu modrou chnapku na hrnce?? :-D Nebo to bylo mysleno jako jeden dominantni kontrastni prvek cely mistnosti? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, kde jste kdo? =-) fili: Každej má jinej vkus a představu o dokonalým bydlení ;-) Modrou chňapku zatim neřešim, protože jinou nemám :-D dala nám ji tchýně, abysme měli než si koupíme jinou :-D Ale takovýhle detaily teď neřešim, na nich mi tolik nezáleží. S tou hypoškou, ručit se musí vždycky ;-) Buď platen někoho dalšího, ale to jen v případě nižších půjček. V případě vyšších se vždy musí ručit nějakým majetkem. Vemte si finančního poradce, pokud tomu nerozumíte, ať se nedostanete do nějakýho průšvihu z neuváženosti a neznalostí hypoték, pak se z toho člověk blbě dostává, když udělá nějakej kopanec :-| A nechci tě strašit, ale známí měli pozemek, tušim ornou půdu nebo zahradu nebo jak se to úředně jmenovalo, přepisovali to na stavební pracelu a přepis trval 5 let! Protože se muselo čekat na změnu územního plánu, která tady u nás trvá 4 roky + vyběhávání různých povolení a tak....takže je to běh na dlouhou trať. Pokud tedy vaše obec nemá kratší změny územního plánu...
Odpovědět
Ahoj holky, muxím se vám hned za čerstva pochlubit, žre jsem konečně dala tu matiku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Supeeeer, moc gratulujuuuuu!!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Allie, veeeeeliká gratulace!!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, přeji krásnou sobotu, i když u nás je teda zataženo a každou chvíli zas začne pršet :-( navíc manžílka mám v práci, tak je mi smutno :-(
Odpovědět
Holky dííík, ani nevíte jakej šutr mi spadl ze srdce, 2 matiky v jedešn den a obě mám!!!! No jen díky paní, ke které chodim na doučování. Nun: právě jsem koukaka na vaši kuchyň, to je nářez. Strašně se mi líbí, jak to máte sladěné, prostě bomba :-D Nesmutni po manželovi a udělej si hezkej den, já si třeba udělám vlasy atd. na co jinak nemám čas, když se mu musím věnovat....nebo hraju na klavír, mazlím se s pejsanem nebo se te'd hlavně učím. V pátek jdu na Psycho. Máme k ústní 60 otázek, ale nechci otálet ajak loni tam jezdit o prázdninách, to jsem si připadala, jak kdybych se učila na reparát, prázdniny pokažený učením,.... No nic, vyrážíme na nákup, tak se holky mějte, snad se za vá,a brzo dostanu, ale teď jsem buď na zahradě nebo ležim v knížkách..... Mějte se krásně, ahoj.
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Jsi šikula ;-) Ať v pátek vyjde i Psycho :-) Díky za pochvalu kuchyně ;-) Už jsme ozkoušeli funkčnost a super! :-) To já se zabavim, když není manžílek doma a já zrovna taky nikde netrajdám. Ale i když se zabavim, tak mi je po něm smutno |-| :-N Já jsem včera a dnes pokukovala trochu víc po inspiraci na téma rigorózní práce a zdá se, že jsem dostala nápad na téma té své :-) tak uvidim, jestli to někdy zrealizuju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Tak se zdá, že dnes bude hezké počasí..ale asi celý den proválíme, protože jsme do půl 4 slavili s kamarády moje a manželovi narozeniny, tak jsem úplně KO.. Taky chci psa, sice jeden v domě už je, ale to není ono.. Nunacku, ta kuchyně je perfektní moc se mi to líbí! :-) Allie, v pátek tu psychologii určitě dáš a budeš mít klid.. Já ještě nemám za sebou ani všechny přednášky a už jsem zapsaná na 4 ZK a na jednu ještě čekám na termín..Vůbec se mi nechce učit, i když už bych klidně i mohla začít..ale asi to dopadne zas týden před ZK, jak se znám.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tady je dneska taky krásně :-) Za chvíli půjdu pověsit prádlo na zahradu, krásně a rychle to tam uschne :-) Marki díky za pochvalu kuchyně ;-) A týden před ZK učení stačí ;-) Já se kolikrát učila třeba jen dva dny před ZK a vždycky to dopadlo dobře :-) Já psa nechci (zatim, nikdy neříkej nikdy), i když bydlíme v baráku. Když už tak buď labradora a nebo nějakého malého "smetáka", jak já jim řikám :-D Ale o malý smetáci se manželovi nelíběj, takže jedině asi ten labrador. Ale fakt zatim opravdu po psovi netoužim. Manžel by chtěl kočku, ale do té se mi taky zatim moc nechce.
Odpovědět
Profilova fotka
Já o pejskovi melu už asi rok..chtěla bych buď Rotvajlera, Výmarského ohaře a můj největší sen je Neapolský mastin, ale toho mít nikdy asi nebudu.. Kočky moc nemusím, ale máme kocoura a to je výjimka, toho mám ráda..má 8kg a je mu 14 let... :-)
Odpovědět
Tak to jsem asi ve špatné diskuzi :-) my máme v kohoutku 17 cm a víážáme celých 2,7 kg :-D myslím, že spadáme do kategorie "ukázjový smetáček" (to snad ani smeták nazvat nejde). Právě jsem dokončila hokus pokus s vlasama. Vrch už mám hodně promelírovanej, tak jsem podbarvila hnědou spodek. Už by to chtělo nějakej profi zákrok.... Zítra máme pedagogickou radu, to ztvrdnem v práci zas do půl 7, achjooo 8-( A k tomu HV, takže si jdu něco přehrát na klavír, zatim papapa a pěkný zítřejší den.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Marki: A proč nemůžeš mít neapolského mastina? Allie: To máš pravdu, ukázkový smetáček :-D :-D Mě se takový pejskové líběj, vezmeš ho do kapsy a jdeš :-D Ale manželovi se moc nelíběj. Známá má yorkšíra a to on s i s ním pohraje, poňuchá ho, ale domů by ho nechtěl :-D A chystáš se na nějaký profi zákrok kadeřnice? Taky máme zítra pedagogickou radu 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme ji měli min. týden, zrovna na moje narozeniny.. Protože na naši zahradu je moc velký bafánek..
Odpovědět
nad pesanem jsme taky premysleli rok, ale nemohli jsme se rozhoupat, preci jenom je to velka zmena do zivota (venceni, dovolena, nejde u kamaradu zustat pres noc jen tak, k nejakejm lidem chocit jen bez psa...) Ale pak nam mel byt darovan a museli sjme se rozhodnout a bylo to. (nakonec jsme ho nedostali, ale uz jsme byli rozhodnuy, tak jsme koupili). Mame madarskyho ohare, celkem velky plemeno a zivy. Ale manzel h kazdy tyden chodi cvicit, tak to zadnej neposlusnej zabijak neni :-D Malinkati pejsci jsou skladnejsi. Ale zda se mi, ze desne ušňafany. Ja vzdycky rikam, kdyz vidim ty yorkšíry, ze krysy doma uz mame tri ... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Fili, souhlasím s tebou!!! :-) Já mám radši větší plemena, zamilovala jsem se do rotvajlera :-D Uvidíme, snad někdy.. Jsme si byli s manžou v optice nechat změřit zrak..On v pohodě a já jsem brýličky vyfasovala..Sice né moc silné, cilindry, měla jsem problém s rozeznáním zakulacených čísel - 9,6,5,3. Měla bych je prý nosit stále a hlavně večer do auta na řízení..Tak jsem si vybrala černobílé, docela zajímavé rámečky a docela levné..se vším všudy 2400 Kč. Ale říkala jsem, že v nich třeba budu vypadat přísněji :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tak porada byla dneska vyčerpávající :-S Teď až v červnu závěrečná :-) Marki: Taky nosím brýle, na dálku, ale ne úplně pořád. naposledy jsem nové dostala v prosinci k narozkám (červeno/bílo/černé).
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych je prý měla nosit stále.. U nás bude též v červnu závěrečná...a dnes jsme se shodly taky na tom, že už nebudeme dělat rodičáky..
Odpovědět
nebudete delat rodicaky? jako fakt? a jak teda budete vsechny ty veci resit?
Odpovědět
Profilova fotka
Na rodičák stejně z 10 příjdou jen 3 rodiče a navíc jen těch "hodných". A problémy žáků už teď řešíme tak, že rodičům voláme a dojednáváme schůzky. A máme konzultační hodiny, ve které mohou rodiče kdykoliv přijít..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Marki tak u nás je to s rodičákama to samé, my je tedy stále děláme, ale většinou nepřijde nikdo :-| A konzultační hodiny máme denně, takže když je něco potřeba, tak se to řeší hned a ne až na rodičáku.
Odpovědět
Profilova fotka
Včera jsem měla celý den ve třídě praktikantku. Paní tak okolo 50 let, studuje dálkově pedagogiku na fildě v Praze a musí projít praxí ve všech typech škol, tak včera byla u nás a dostala jsem ji do třídy já. Byla hodně zvídavá, na vše se ptala, i na sebemenší detaily. A svou mluvou mi připomínala lidi typu Svědci Jehovovi :-N
Odpovědět
Profilova fotka
A dneska jsem měla ve třídě na hospitaci ředitelku, hospitace se vydařila super, děti byly zlaté, všechno krásně vyšlo. Hodnocení od ředitelky samozřejmě ještě není, ona to sepisuje vždycky docela dlouho, čekám, že ho dostanu až na příští poradě :-D ale po skončení vyučovacího bloku mi řekla, že jsem od září ty děti krásně zklidnila a naučila režimu, že je to super, tak mě to potěšilo :-)
Odpovědět
nunacek: tak to te musi tesit, ze mas s detma vysledky a ze ses na hospitaci ukazala v dobrem svetle :-). To je zvlastni s tou praktikantkou. U nas nastesti umoznili nedelat praxi tem, kteri uz leta uci. Pripravy museli oevzdat a byli se na ne podivat, ale nemuseli nekam na jinou skolu.
Odpovědět
Profilova fotka
To by těšilo asi každého ;-) Jinak ta praktikantka právě neučí, ona studuje fildu obor pedagogika, takže to s učením nemá nic společného.
Odpovědět
aha =-) No dyt to rikam furt, ze je to vsude stejny :-D nikde neuci jak ucit .... ]-( jenom teorii 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
No na VŠ se neučí jak učit, to je všeobecně známý fakt :-| ale ta praktikantka studuje školu, ze které nemá být přímo učitelka ;-) to by jinak šla na peďák a ne na fildu ;-)
Odpovědět
Nunacek, já studuju fildu a budu učitelka (teda doufám :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
janca: Paní mi to podala tak, že učit nechce, že jinak by šla na peďák ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já osobně si myslim, že z fildy by se snad mělo dát učit, když se studuje obor pedagogika, ale co vim, tak třeba kdysi naše učitelka na gymplu měla fildu jazyky (RJ a ČJ) a musela si dodělávat pedagogické minimum, protože filda neopravňuje k učitelství ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?