Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
@alpiinka - mne sa najviac pozdavaju Tefalky, pred tym som mala Philips, ale Tefal sa mi pozdava teda ovela viac, ma lepsiu zehliacu plochu, super klze, nelepi, nekvapka z nej voda a ma silne ucinne naparovanie a hlavne sa do nej lahko leje voda (z vodovodu), pri starej som vzdy rozlievala vedla =-) :-D konkretne mam Tefal Ultimate Autoclean 300 podla mna by si si mala vsimat ci ma odvapnovaci system, samocistenie, silu parneho narazu, prikon, velkost nadrzky na vodu a ci sa lahko plni, pripadne dlzku kabla, dobra vec je aj zvisle naparovanie...
Odpovědět
taky si myslim, ze klasicke zehlicky jsou uz dneska na jedno brdo, nevidim v nich zadny rozdil, za zivot jsem znicila uz 3:-) bellada to dobre vypsala, toho bych se taky drzela
Odpovědět
Profilova fotka
kocky dakujem ;-) ked sme vcera nabehli do obchodu nejake si obzriet, tak v uzsom vybere zostali iba dve...Tefal a ta Rowenta a presne podla belladinych parametrov to zatial vyzera na tu rowentu...inac, aj pre mna su vsetky tie zehlicky dost rovnake a keby ta nasa uz nebola v takom katastrofalnom stave, kaslem nato...ale tie baby veci uz s nou nechcem zehlit a vyzera to, ze aj tak vydychne s kazdym dalsim zapnutim.... @maii no pre babo by som urcite chcela min tie 2 mesiace zehlit...a ja teda zehlim celkom rada, ale ponozky a trenirky to teda nieeeee =-) :-D , dokonca pri mojej praci som uz vypustila aj uteraky, postelnu bielizen a kopec inych veci, kt.aj po ozehleni vyzerali rovnako...a aj ked som uz teraz doma, tak som sa k tomu nevratila a ani nemienim a co sa tyka vodneho kamena, to nastastie nemusim riesit :-) za 6 rokov som tu nemusela vyvarat konvicu a pod.... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@alpiinka - ja mam Philips GC4311 a spokojenost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka dakujem, no uz je doma rowenta, zatial spokojnost, tak snad bude sluzit :-) v sobotu sme vas vykukali na trhu aj s orieskovym octom, ale asi sme sa obisli :-( no neboli sme tam dlho, lebo sme si toho dost naplanovali, tak sme len rychlo nakupili a utekali....
Odpovědět
Profilova fotka
@alpiinka - je to je skoda .... my tam tentokrat ale sli dost pozde. Priste alepson posli smsku - i kdyz nebudete mit cas pokecat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka vidis, a ja som si bola ista, ze ked ideme tak skoro (boli sme tam o 10tej), tak vas isto stretneme...no nabuduce sa radsej ozvem ;-) vidis, este sa ta spytam, pouzivate cervenu kari pastu? mame organic, myslim, ze z trhu...minula som asi jednu lyzicu a je mi luto ju vyhodit...no pre nas je nepouzitelna, priserne stiplava...dnes som jej dala poslednu sancu, robila som myslim podla catf thai kacicu, mala pisane dve lyzicky, ja som dala pol(!) lyzicky a nemohli sme to zjest :-p ... tak ak by si mala zaujem, donesiem...inak po dnesku uz pojde do smeti |-|
Odpovědět
alpiinka a co to takhle hooodne zredit kokosovym mlikem?
Odpovědět
Kdysi jste to tu řešily - jak dlouho vydrží obilné mléko (konkrétně rýžové s vápníkem z DM) otevřené v lednici?
Odpovědět
Profilova fotka
@catf ja som to tak nakoniec aspon trocha zachranila, vdaka kokosovemu mlieku, inac, to bolo vyborne s tou zeleninou, aj kacka, len nabuduce tam dam asi sladke kari korenie namiesto pasty...a hlavne sme mali k tomu veeeela basmati ryze a co najmenej omacky, aby to tak nestipalo...predsa len hladni sme boli :-D predtym pokus dopadol horsie, celu veceru som doniesla sestre, kedze stiplave lubia...to sme fakt nemohli
Odpovědět
Profilova fotka
@alpiinka - zrovna jsem nasi spotrebovala do kari - my palive milujeme :-). takze beru - musime vymyslet, jak se srazit. @herminka - urcite minimalne tyden, kdyz ho nenechavas venku.
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka super, tesim sa, ze nemusim vyhadzovat, ved je skoro plna ;-) tento vikend nam to asi nevyjde, ale cez tyzden by som ju mohla priniest, alebo sa mozeme dohodnut na buduci vikend :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@josefka Moc děkuji :-)
Odpovědět
alpinko, nevim, jestli jsem to tenkrat do toho receptu psala, ale co jsem se nekde v tv dozvedela je, ze kachni prsa by se mela restovat tak, ze je clovek da do studene panve a pak pusti horak, diky tomu se tuk z masa postupne rozpousti a maso je pak mekci holky, neperete nektera v sonettu? m zjistili u kozniho, ze ma na neco alergii a tak jsme usoudili, ze to musi byt z praciho gelu nebo avivaze ecover, protoze casove to tak vychazi. a hlavne se to vyskytuje v mistech, kde se pradlo dotyka nejvic tela..takze jsem uplne vypustila avivaz(josefko, krome piluli jsem si objednala z iherbs prirodni ubrousky do susicky s vuni levandule) a teda prozatim pouzivam jablecny ocet sonett levandulovej jsem koupila na zkousku, tak uvidime, jestli se s nim bude dobre prat...na netu jsem taky videla sonett neutral pro alergiky nemate zkusenosti jeste s nejakou jinou znackou?
Odpovědět
Profilova fotka
@catf - ja ne, ja peru porad v Ecoveru .... zkus vynechat tu Avivaz, ta voni nejvic a nejvic v pradle zustane @alpiinka - pristi vikend budu pryc, ale ten vikend po Patrikovi bychom se mohli domluvit
Odpovědět
Ahoj holky, když jste u praní...se mi zdá, že nám prádlo začalo zasmrádat, nebo tak nějak nevonět, suším v místnosti a jak sundávám ze sušáku, tak se mi zdá, že z toho občas cítím zatuchlinu (doma nám to takhle smrdělo, když jsem sušili na hnusný půdě) dělá to když peru ve slizu, ale i tekutým ecoveru, aviváž nepoužívám...dneska asi zkusím hodit sušák na balkón, co to udělá...ale jinak mě nenapadá co s tím :-|
Odpovědět
aemmi a pripada ti, ze se pradlo susi dlouho? co ja mam zkusenosti, tak je to bud vlhkym prostredim(novostavba, vlhka stara stavba, malo se topi atd) a nebo pranim prilis velkeho mnozstvi vetsinou bavlneneho pradla na nizke teploty nebo po kratsi dobu nez je potreba nebo kdyz zvolis nevhodnej program(napr kdyz pro bavlnu zvolis program pro jemnejsi pradlo, zkraceny program apod.)
Odpovědět
@catf Suší se dýl, sbírám ho tak po dvou dnech...ale vlhký vzduch tu nemáme, to spíš naopak, jsem ve starším paneláku. Jinak peru pořád stejně, tmavý+barevný na 40 stupňů a světlý na 60, utěrky hadry, kapesníky na 90. A co se programů týče, tak jsem mimo, protože návod k týhle naší pračce se mi vůbec nedostal do ruky, prostě není. Možná chyba, jdu si ho najít na netu...ale je divný, že peru pořád stejně a dřív mi to nedělalo...
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi - me se to delo, kdyz jsem susila na susaku - pradlo se tam nedosusilo, takze ted susim tak, ze to davam na raminka a tak, aby k tomu sel dobre vzduch a nebo na topeni. pak jeste slozene dam na den do te mistnustky, kde mame kotel a je tam teploucko .... pak teprve do skrine.
Odpovědět
@josefka Tak tím by to taky mohlo být, ono ten sušák je přece jen dost malý a prádlo je tam moc u sebe. Ale ted mám za sebou první sušení na balkóně, je to krásně vyvětraný a voní venkem (zatím). Jinak jsem konečně stáhla návod k pračce, tak už vím, jak přidat máchání, ždímání, předpírku a tak :-N
Odpovědět
aemmi, mne se to taky stalo u starsi pracky a bylo to tim, ze jsem do ni davala moc pradla najednou a vykon pracky se asi casem taky zhorsoval(mozna mym zachazenim nebo by se to stalo tak jako tak..byla to indesitka), a rucniky zacaly smrdet zatuchlou vodou..vyresila jsem to pranim na vyssi stupne a bylo v pohode..ale jsem si jista, ze pradla bylo v pracce moc a poradne se nevypralo, navic max otacky tyhle pracky byly 800, coz je hodne malo, takze to muze byt klidne taky duvod ale nedavno jsem v ni zkousela ruzny rychly programy v novy pracce, abych treba zbytecne neprala neco dve hodiny, kdyz staci polovicny cas, a neosvedcilo se mi to prave napr u ty bavlny, i kdyz nebyla zaspinena apod..
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka ked vam to bude vyhovovat, tak daj vediet ;-) @aemmi mne to robilo tiez, ale presne ako hovori catf, u nas sa to stavalo, ked som prepchala pracku...vzdy som si hovorila, ze este tieto dve veci tam vojdu, ale nebol to dobry napad...snazila som sa prist nato, cim to je a nakoniec to bolo iba tym, ze som tam dala vela pradla...ja tiez teraz susim na balkone (aj ked je to u nas zakazane, ale ked tie veci tak pekne jarne vonaju x-) ...) @catf dik za tip na kacku, musim to tak vyskusat, podla tvojho receptu to bola moja prva kacka, co som robila, ale chutila mi, aj ta kombinacia zeleniny...skoda, len tej omacky, co stipala jak slak...ale uz viem, ze cervena kari pasta to neee, zelenu este ako tak vo velmi malom mnozstve zvladame, ale tato cervena je zabijak
Odpovědět
@alpiinka Jo, tak je fakt, že někdy tam toho taky nacpu asi víc, než by se mělo, tož si na to dám pozor...
Odpovědět
@catf Tak to je asi přesně ono, množství prádla + mnou blbě zvolený programy, už jsem to prozkoumala a budu volit delší, stejně máme především bavlněný věci, jo a přesně nejvíc smrděly ručníky, pak mikiny, už si toho všimnul i m., což je co říct :-N a máme taky indesitku, otáček má 1000, nevím, co je normál, m. ji od někoho dostal jako zánovní, uvidíme, jestli přestane vyhovovat, tak se koupí jiná, tahle je ale dost úzká, což je ted do naší minikoupelny super.
Odpovědět
aemmi, dneska uz je u novych pracek normal i 1400 otacek, ja mam u nove 1200, coz je taky dobry.. susim v susicce, takze i kvuli zkraceni suseni jsou vyssi otacky lepsi a ani u jemnyho pradla jsem nezaregistrovala problem - pouze svetry, ktery peru na vlenej program, nebo pradlo, ktery peru v ruce a v pracce jenom vymacham a odstredim, nechavam radsi na tech 800 alpinko, to jsem rada, ze ti chutnala :-) ..my ji taky radi delame prave na kari s kokosovym mlikem..priste az budes kupovat tu kari pastu, tak se koukni po nejake s napisem mild ..druhu past je nepreberny mnozstvi a mely by mit na etikete uvedeno, jestli jsou hot nebo mild..obcas je uvedeno madras(coz je taky hot) nebo vindaloo(to je uplnej smrtak) a s thajskyma je to uplne stejny..taky mild, hot a nebo si orestuj na oleji cibuli, cesnek, kurkumu a chilli papricku(staci kousek bez seminek) a nemusis mit ani kari pastu
Odpovědět
Holky, co máte zkušenosti s henou, na kolik umytí to vydrží? já ted na jednu koukala a tam psali že je to cca 6-8 umytí, tuším, což se mi zdá rapidně málo...tak by mě zajímalo, jestli to funguje spíš teda jako přeliv, že se to brzy vymyje, nebo jestli to vydrží dýl, jako šampon nebo barva...
Odpovědět
@aemmi Henna je permanentní barva, vlas obalí a drží, jen první vrstva se často vymyje. Ale samozřejmě taky záleží na kvalitě henny - třeba ta, co je k dostání v DM, není nic moc, navíc vyjde docela draho. Henna trochu mění odstín cca 3 dny po obarvení - oxiduje, tj. obvykle tmavne. A vymýváním jde zas víc do zrz. Odstín se dá ovlivnit přísadami (červená řepa, ibišek, éteráky, citron/pomeranč/grep...).
Odpovědět
@herminka Aha, tohle není ta z DM, tahle má na krabičce takový jakoby orientální vzory. A má víc barev, já chtěla klasicky hnědou, tu tam ale neměli, viděla jsem tam myslím kaštanovou, mahagon, bordo, tak jsem se nějak nemohla rozmyslet co vzít a ještě jsem ji nekoupila...popravdě řečeno se trochu bojím, co z toho vyleze :-N
Odpovědět
@aemmi Jasně, jen jsem měla potřebu na tu DMkovou upozornit ;-) Nebyla to Hennecolor? Je to alchymie, ale henna jde často do zrz.
Odpovědět
@herminka Ono jsá už jsem se tu na to jednou ptala a tys mi právě říkala, že ta z DM není nic moc, tak jsem si to zapamatovala :-) a my tu DM stejně nemáme...Možná, že to bylo tohle, já teď nevím, stojí asi 75kč a mají ji ve zdravý výživě...no, do zrzava bych zrovna být nechtěla :-N tak nevím, nevím.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?