Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
@herminka ona ani ta moje dvojitá co mám u našich, není moc tlustá, ani když je sepnutá, ale je v ní fakt příjemně...s těma teplotama to je mazec, manžel chudák na podzim u naší babičky přes noc nastydnul a ona si myslela, jak nám tam nezatopila (sami mají v ložnici 13 stupňů) :-D tak ted když tam jedeme, tak si bere na spaní mikinu....přiobléknout se člověk může dycky, ale co mám dělat já, když nemůžu spát vedrem a potím se zpoecená, to fakt nevím ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
je tady to jelo a ja tu nebyla :-)
Odpovědět
A nevíte, od kdy má být ten zákaz prodeje bylinek? A to se týká i např. sáčkových bylinných čajů, nebo jen těch sypaných? Je to fakt humus ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, vy tu probíráte zajímavé podněty. Občas sem sem ,kdysy taky příspívala :-) . A teď mám ale otázku. Dá se sehnat obyčejná cikorka???Nikoliv melta. :-) Moc díky. A jinak sem si teď všimla,že jste tu probíraly vaření na plynu nebo elektrice. Já se přikláním k plynu, rozhodně ;-) ,ale máte pravdu je to opravdu věc zvyku.I z toho důvodu,že u nás relativně často vypínaj elektriku. ;-) Ale prostě mám pocit že se na něm vaří líp,ale jak říkám, pouze věc zvyku.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrajda na Slovensku sa pradava bezne v potravinach Cigoria http://www.kavoviny.sk/?act=cigoria to je 100% z korena cakanky alebo potom dostat Ajurvédsku kávu, tam su uz aj primiesane ajurvedske bylinky, je ich viacero druhov BRAHMI je na pamät a koncentraciu, SHATAWARI je na regeneraciu a hormonalnu rovnovahu, AŠVAGANDHA je na posilnenie imunity a fyzickej a psychickej kondicie, ale u vsetkych je hlavna zlozka cakanka
Odpovědět
@petrajda Jak to myslíš s tou cikorkou, prostě kávovina čistě jen z čekanky? V jiné diskusi jsem objevila zajímavý ekonávod na čištění odpadu, netroufla bych si na něj (krom jiného proto, že máme dost blbé trubky), ale podělit se musím :-) "Dostal se mi do ruky jakýsi, nevím jak starý, recept na čištění odpadu. Z vlažné vody, lžičky cukru, několika lžic mouky a rozdrobených kvasnic připravit litr kvásku. Ucpané potrubí prolít horkou vodou, by se nahřály roury, vlít kvásek. Nechat působit nejméně do druhého dne. Zdivočelé kvasnice se údajně pustí svou žravostí do usazenin v potrubí a přitom produkují kysličník uhličitý. Druhý den potrubí prolít vařící vodou, čímž kysličník uhličitý zvětší svůj objem, a celou akci dokonat klasickým zvonem."
Odpovědět
Profilova fotka
Holky ahoj, přesně ,myslela sem vyloženě jen tu čekanku :-) ten návod na čištění potrubí je docela hustej. myslím si že to musí pak pěkně smrdět 8-) ,ale docela bych tomu věřila ;-)
Odpovědět
herminko, tak to bych radsi nezkousela na zadny trubky a vubec, kdo ma na tohle cas :-D mam dobrej tip na balzam na rty...neobio http://www.viva-natura-kosmetika.cz/p... ...neni tam sice obrazek, ale vypada to jako klasicky labelo je to prvni tuhej balzam, kterej je opravdu mastnej a jeste pekne voni a vybornej je i balzam na rty od primavery - je to vlastne gelovej krem v tube http://www.primavera-bio.cz/kategorie...
Odpovědět
Profilova fotka
@catf ja som dostala vzorky 4 kremov od neobio a vsetky kraaasne vonali, aj som z nich mala celkom dobry pocit ;-)
Odpovědět
No, já bych to taky nezkoušela, ale je to taková ekoperlička, že jsem vám to tu napsat musela :-D Našim trubkám pomůže bohužel už jen Krtek (a 100% by pomohla jen výměna), tak ho, byť s těžkým srdcem, tu a tam použiju :-N Ano, taková jsem ekoložka :-x
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj dievcata, v novom roku prajem vsetko dobre :-) green pan mam tiez a som velmi spokojna, urcite si kupim aj dalsie... robim si zalusk na stockholm... teraz mam kyoto... varim na plyne a nemenila by som... maximalna spokojnost. na vianoce som dostala bioabecedar od hanky z.... ja som sa z toho dost podozvedala, v podstate stale v tom listujem... ale vy ste uz o niekolko levelov dalej a neviem, ci vam by to tiez nieco dalo...
Odpovědět
Ahoj holky, potřebovala bych tip na nějakou dobrou řasenku, léta používám max factor, aqua lash a přestává mi vyhovovat...tak chci nejprve hledat v biokosmetice a když nic nenajdu, tak půjdu zpátky do chemický...nejlepší, kdyby byla voděodolná a tak max. do 800kč, ale spíš levnější :-N
Odpovědět
Článek se načítá
ahoj, holky, jdu na rady :-D chci si koupit wok od greenpanu a řeším, jestli stockholm nebo kyoto... nemáte někdo porovnání? je rozdíl jen v rukojeti nebo i v něčem jiném? já budu muset celkově vyměnit nádobí, protože se budeme stěhovat a v domku nemáme plyn, takže potřebuju nádobí na indukci... nejspíš půjdu do smaltovaných a pak se uvidí, jestli ještě dokoupím něco "lepšího"...
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi ja som bola spokojna s hauschkou http://www.yinyang.cz/volume-mascara-..., potom som chcela dvojfazovu alverde, kt. si tu dost pochvalovali, ale segra ju nikde nenasla, tak mi kupila od nich nejaku obycajnu a aj ked zo zaciatku som ju chcela vyhodit :-D tak potom sa rozmalovala...ale ja toto zazivam so vsetkymi maskarami...s tou alverde si musim dat vzdy dve vrstvy, ale vobec nelepi a vyzera velmi prirodzene...tak necakaj, ze bude ako YSL s efektom umelych mihalnic ;-) ale na kazdodenne nosenie som spokojna...
Odpovědět
@chaarleene prosím tě a v čem vaříš na plynu? @alpiinka hm, ta hauschka vypadá dobře, já odnich ještě nic nemám, tak že bych zkusila? od alverde taky nic vlastně nemám, jen tužku na oči, která mi moc nevyhovuje, ono já z dekorativky kupuju pravidělně jen řasenku, méně častěji tužku, jinak ostatní věci vydrží mrtě dlouho, tak v tom trochu tápu, ale alverde je dost levný, tak nevím, jak tomu mám věřit :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi hauschka je podla mna dobra, ja mam od nich ceruzku na oci, jedny tiene, puder a aj farbu na lica...potom mam maskaru od alverde a tiene tiez....s tymi velka spokojnost...uz mi chyba vymenit iba makeup, prvy pokus nevysiel, mala som myslim Logonu, des, ale vobec mi nesadol...chcem vyskusat hauschku a ked sa nezadari, bude chemicky...
Odpovědět
@alpiinka já mám právě všechno z dekorativky chemický :-N některý stíny jsou starý i deset let, od tý doby, co jsem se začala malovat, ale přece to nevyházím, že... :-N myslím, že makeup od haschky tu taky holky hodně chválily, ale já si to nějak neumím koupit, kor na dálku :-| ale do tý řasenky nejspíš půjdu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi no ja som niektore veci dopouzivala, ale vacsinu porozdavala, mamina, sestra a kamaratky sa potesili :-) prirodnemu makeupu dam este jednu sancu a ked nie, tak nato asi kaslem...rasenka je fajn, ja sa chcem k nej vratit ;-)
Odpovědět
@alpiinka no, je fakt, že bych tu taštičku taky mohla protřídit, stejně většinu věcí skoro nepoužívám, nebo minimálně, ale já mám problém zbavovat se věcí :-N
Odpovědět
@aemmi mám tefal ingenio ještě z výbavy, pak 3 smaltované hrnce, 4 staré nerezové (které mamka vyřadila, když přešla na indukci), papiňák a hrnec na špagety z tescomy :-)
Odpovědět
@chaarleene aha, dík ;-)
Odpovědět
nova znacka dekorativni kosmetiky, vypada to zajimave: http://greenwave.cz/oblicej/make-up/m...
Odpovědět
Profilova fotka
Hoj divky a zeny, zdravim a posilam maly update ohledne alverde: - pred par dny byly v vm v SRN nainstalovany nove kosmeticke stojany s alverde, samozrejme se spoustou novinek - mezi ty novinky patri: regeneracni serum na nehty, parfemy (!! ale az od brezna prej, 4 ruzne druhy), kosmeticke palety, (stiny a ruz) peelingovy lesk na rty, pak balzam na rty v kalisku, atd atd. - a pro ty, ktere trapi citliva plet a alverde jim doted delala paseku: doporucuju detsky krem (Pflegecreme) v kalisku, sucha mista vyzivi (lip nez Balea med) a nejake vyrazky nebo POD jsem za ca mesic a pul zatim nezaznamenala... - a pry se chystaji i kremy na holeni, atd. Docela se teda rozjeli...
Odpovědět
Profilova fotka
@alpiinka - jeziiiiiis, ja jsem blba, ze jsem ti nedala ten svuj Hauschka make-up na vyzkouseni. Dala jsem ho mamce, vubec me to nenapadlo - promin 8-( Ja se zamilovala do pudru Bare Minerals: http://www.bareescentuals.com/ Jsou naprosto 100% prirodni, nevysusuji a krasne kryjou a vypadaji prirozene, na Grafton st. maji v jednom z tech obchodaku stanek, kde ti najdou tvuj odstin a doporuci barvy. Je to bud dole v Brown Thomas a nebo v B2 .... nebo si to muzes vyzkouset ode mne. Jinak doporucuju nejist nebio soju a omezit prisun kukurice, v USA jsou skoro z 90% uz jenom geneticky modifikovane a Spanelsko a UK a vychodni Evropa zkousi pestovat nektere geneticky modifikovane plodiny (brambory, kukurice). Zatim, v Evrope ale neni povolene pouzivat geneticky modifikovane rostliny k lidske vyzive bez toho, aby byl zakaznik informovan .... ale nelogicky, lze pouzivat krmiva pro zvirata z GM rostlin. Kazdopadne Francie a Rakousko jsou nejsilnejsi odpurci, takze od nich plodiny jsou jeste bezpecne ..... ale nevyhnutelne se to siri do Evropy 8-( ..... a to co se v tomhle prumyslu deje je fakt des a bes ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka to vobec nevadi a tebe sa hauschka makeup nepacil? pozerala som na tie produkty bare minerals a vyzeraju dobre...rozpocet stras sa :-D ale nie vsetko je prirodne, cistiaci gel ma v zlozeni dva parabeny :-p ale makeup vyzeral ok, tak pojdem do centra omrknut...aj tiene sa mi tam pacili :-) a myslim, ze su aj v jervise...teda ak si dobre pamatam
Odpovědět
Zdravim v novem roce :-D.... tak jsem tu asi po sto letech....me sa tahle nova stranka vubec nelibi...asi starnu :-| a nejsem otevrena novym vecem :-D ...ale je takova neprehledna...Toz jsem se dnes konecne prekonala a odhodlala napsat :-D ... Za prve mam poznatek ze jsem si na Hauschku vypestovala nejakou alergii...ja zaslouzena hauschkarka.. :-| ....Nevim co tam davaji,co mi vadi,ale uz jsem vyradila skoro vse...Presla jsem na Alvu a Logonu,jako jedine schopne,ktere mi nezhorsuji dermosku...Staci jen kdyz si dam Hauschku rasenku a mam pod ocima z ni brutalni vyrazku... ]-( Za druhe resim psi zradlo,coz ma trochu navaznost i na ten prispevek Josefky o kukurici apod.Nas pes ma zdravotni problemy ,proto jsem trochu studovala na netu a zjistila,ze vetsina granuli,ktere se prodavaji jsou uplne nekvalitni,plne kukurice a obilovin atd...Prirovnavaji to k fastfoodum v psim provedeni...Chtela bych sehnat neco schopneho,nejlepe v bio kvalite...Existuji takova psi zradla?Mate nejake rady a tipy,odkazy?
Odpovědět
chloe, zkus kouknout na psi zradlo tady http://www.anubiswear.eu/ my od nich kupujem zradlo pro kocky majitelka ma sama 3 vystavni hafany :-) a myslim si, ze to bere dost vazne a tohle vychvaluje jako hodne kvalitni
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka např bio polenta by snad neměla být gen, modifikovaná??
Odpovědět
Profilova fotka
@chloequest my kupujem psí granule pouze bez obilovin (páč pes není slepice...), jeli jsme na Orijenu (6 fish bylo božííí) a teď máme nejnovější řadu Acany (jsou tři "příchutě", řada Provincial), je to stejný výrobce, je to z toho dražšího na trhu, ale ta Acana vychází cenově o něco líp. Někde existuje docela zajímavá stránka, která řeší složení krmiv. Ale musela bych pohledat, kdybys měla zájem. Pro info: Náš pes je jak výstavní (a že hodně toho najezdil :) ), tak sportovec (závodně dostihy a coursing), kondice je skvělá.
Odpovědět
Profilova fotka
@alpiinka - Hauschka mi vyhovoval, ale tohle jsem zkusila a uz jsem se toho nemohla vzdat .... :-). Ja mam jenom pudry, nic jineho. Ostatni kosmetiku stale pouzivam Trilogy :-). @chloequest - vitej :-) ..... s psim zradlem mame stejny problem a tak jsem delala velky vyzkum a dosla jsem ke 3 vyrobkum, ktere jsou nejlepsi na trhu: 1. na trhu je Cannien Caviar a pak Orijen (jak pise ifoun) a First Mate. Acana je stejny vyrobce jako Orijen, ale trosku horsi kvality, proto levnejsi .... presto ale lepsi nez vsechno ostatni :-). My ted zvykame Tanga na Real Nature, cos sice obsahuje nejake karbohydraty, ale alepson ma v sobe hodne masa vysoke kvality ....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?