Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
@alpiinka no právě ovoce a jar, brrrr. Na internetu jsem to teda našla v e-shopu jen na jedné slovenské stránce, takže když to fakt neseženu, tak si to objednám tam, ještě teda musím zjistit poštovné. Ale spíš mě zarazilo, že dřív jsem to prostě normálně koupila ve zdravé výživě a teď jsem jich oběhla několik a nic.
Odpovědět
tak to me u toho pomela neprekvapuje, ja ho mam rada, ale nemuzu se prenest pres to, ze je z ciny docela dost kontroluju, odkud zelenina a ovoce je a cokoli je z ciny, to nekupuju nedavno jsme tu resily i treba jahly z dm, kde je cina jako zeme puvodu, taky si je uz znova nekoupim ;-( hayquevivir, videla jsem ho v praze na vinohradske, ale uz je to par mesicu, zkus si tam zavolat http://biomarket.eu/Aktuality/Prodejn...
Odpovědět
@catf díky za info, ale bohužel tam už jsem taky byla a nemají :(
Odpovědět
Profilova fotka
ale pomelo se loupe, ne? To by stejne zadne vetsi umyti nepomohloto muselo byt neco v te duzine, co maminku alergisovalo. Ja myslim, ze obyc tepla voda a pripadne kartac musi stacit. Nejak mam pocit, ze cokoliv jineho je jen marketingova snaha, vytahnout z nas vic penez. Pripadne bych loupala, hlavne na jare. Alpinka, to me mrzi, ze ti ten pudr nevyhovoval. V cem ti nesedel?
Odpovědět
taky si myslim, ze by minimalne mel stacit ekologicky myci prostredek i na tohle, kdyz uz.... bylo by zajimavy porovnat slozeni weggie washe a klasickyho jaru nebo mydla
Odpovědět
hayquevivir, jestli umis anglicky, tak se mrkni na internetu na slozeni typickyho weggie washe .. vicemene dobrou alternativou se zda byt napr olivove mydlo(ingredience jsou 100% prirodni bez parfemace, sls, edta apod) nebo ocet smichany s vodou(pripadne jedlou sodou a citr stavou nebo kyselinou citronovou) - muzes si takhle vyrobit svuj vlastni(mnohem levnejsi sprej)
Odpovědět
ahojte, takze mascara lavera intense, ma perfektny kartacek, ale posobi na mna akoby bola vyschnuta alebo prazdna :-p skratka sa nan nic poriadne nenaberie, pritom mascara bola uzavreta v igelitovom obale, cize sa nedala vobec otvarat, aj zaruka ok, takze mi z toho vyplyva ze je skratka taka, som sklamana :-| mam chut ten kartacik dat do nejakej inej mascary, do alverde alebo co :-S
Odpovědět
@lenki33 Reklamovat jsi ji nezkoušela?
Odpovědět
Děkuju za rady, asi vyzkouším ten ocet s vodou, snad to bude stačit. Pomelo se loupe, vypadá to jako větší grep a právě bylo něco v té dužině,asi. A právě sestra v nemocnici říkala, že by očištění jarem a kartáčem mělo stačit, ale když mně ten jar přišel trochu moc brutální. Ještě tak na ty pomeranče a pomela, ale třeba jablka, hrušky....
Odpovědět
Ahoj, občas čtu vaši diskuzi, už jste ně několikrát inspirovaly :) Kdysi tady některá psala, že se jejímu manželovi(nebo příteli) hodně zlepšila alergie po vysazení mléka a výrobků z něj(nebo jen samotného mléka?). Já sama jsem taky alergička a tohle jaro je pro mě snad nejhorší co pamatuji. Ale abych se dostala k dotazu. Po jaké době od vyloučení mléka můžu čekat nějaké zlepšení? byla bych vám moc vděčná za odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka mne ten puder nesadol kvoli tomu, ze strasne rozsiroval pory, teda neviem, ako by som to nazvala, ale zrazu som mala take dobky na licach, co normalne nemam po ziadnom make-upe, ona ma namalovala a hned to bolo vidiet...a presne toto som si vsimla na tej kocke, co ma malovala, ale som si pomyslela, ze asi ma problematicku plet a ked som potom platila inej tie tiene, tak aj ta to mala presne take iste...ako keby to ohranicilo a zvyraznilo pory, namiesto toho, aby ich trocha prekrylo, prip. zamaskovalo...skoda toho a ani hauschka make-up mi neucaroval, tak neviem, co skusim dalsie...v nourisch som videla novy make-up od lavery, ale neviem neviem, ci skusit
Odpovědět
alpiinka a co zkusit alvu? hayquevivir, na netu jsem cetla v hodne diskuzich, ze kdyz uz mit, tak necim, co telu nevadi vnitrne, protoze ovozel je porezni a muze absorbovat to svinstvo prave treba z jaru - voda a ocet bude asi opravdu nejlepsi
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@catf a ty si mala alvu? aky mas z neho pocit? ja nepotrebujem nejako moc zakryvat, skor zjednotit plet a hlavne, aby to nemalo nejaku mastnu konzistenciu :-p
Odpovědět
alpiinko, nene, ja jsem spokojena s hauschkou, jen jsem si vzpomnela, ze jsem videla jejich stojan http://www.alva-kosmetika.cz/inpage/d...
Odpovědět
Profilova fotka
@alpiinka - tak to je zajimavy postreh - me se to tedy nedeje, naopak mam plet pekne hladkou a prirozenou - dokonce m si toho vsimnul :-) @lenka.pce - to jsem psala ja .... m. vysadil mleko a mlecne vyrobky, psenici a cokoladu a kafe .... zlepseni nastalo tak po 2 - 3 tydnech. Ted psenici ji, ale malo a kafe take pije. Po cokolade se alergie hned zhorsi, takze tu nemuze vubec a mlkeo muze ale malo. Jeste doporucuju jist quercetin a vit C. Jinak ja jsem zjistila, ze muzu nepasterovane mleko a vubec mi nevadi na moji laktozovou intoleranci :-)
Odpovědět
Právě jsem objevila v časopisu z DM nějakou cukrovou pastu na depilaci. Je od značky Purity Vision a má BDIH. nezkoušely jste někdo?
Odpovědět
Pěkný přehled certifikátů přírodní kosmetiky: http://avocados.cz/certifikace-prirod...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte vsichni - tak vyzkousim, jestli sem jeste chodite :-) Nemate nekdo zkusenost s nejakym jogurtovacem????
Odpovědět
@josefka já sem chodím, ale nic se tu neděje, jinak ahoj :-) ale s jourtovačem zkušenost teda nemám, ikdyž mě napadlo tak cca pře měsícem, že by nebylo špatný dělat jogurty doma, určitě by se to finančně hodně vyplatilo a bude to o dost zdravější...
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi - posilam pochvalu nejvetsi :-) Pry se to vyplati, a ja tady nasla raw milk, ktere mi nevadi, tak bych z nej chtela delat i jogurty. Jen si nemuzu vybrat.
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka já jsem zatím dělala jen bez jogurtovače, u topení :-D ale moc nám nejel, ale ono to asi bylo i tím jogurtem původním, na druhý pokus jsme se zatím neodhodlala :-|
Odpovědět
@josefka Ahoj :-) S jogurtovačem zkušenost nemám, ale chci Tě pozdravit. A pro ostatní chci napsat, že kompostovatelné hadříky už nejsou jen Memo, ale i ve Schleckeru pod jejich značkou AS (5 ks za 27 Kč) a prý i v DM - Profissimo.
Odpovědět
Profilova fotka
@herminka - ahoj :-) .... jak se dari :-) Minuly rok jsi mi davala recept na bezinkovou limonadu, mas ho jeste nekde po ruce? Zase nam tu kvete bez, tak bych to tentokrat zkusila :-)
Odpovědět
ahoj:-)
Odpovědět
@josefka Dělám ji ve čtyřlitrovce od okurek. Cca 200 g cukru rozmícháš asi v litru vody (převařené, ještě teplé), až víc vychladne, přidáš kousíček kvasnic (asi jako nehet), asi 4 květy bezu a 1 citron na plátky (moje sestra to dělá tak, že do toho citron normálně vymačká a pak tam hodí tu vymačkanou kůru). Doliješ vodou doplna, zakryješ talířkem a necháš v pokojové teplotě 14 hodin odstát. Přecedíš do lahví, hotovo. Skladuje se v lednici, po pár dnech se limonáda jakoby vyčistí, ale klidně se může pít hned.
Odpovědět
Profilova fotka
@herminka dekuju moc :-) @catf - ahoj, jak se dari :-)
Odpovědět
ahoj josefko, dobry:-) jinak, kdybyste narazili na jasminovou vodu aromedica, tak doporucuju, obsahuje morskou sul a jasminovy olej a je skvela jako pletova voda..nastrikat na ruce vmasirovat do obliceje a pak nanest krem :-)
Odpovědět
Ahoj holky, zdravím po strašně dlouhý době a koukám, že mi tu smazali mou fotku =-) =-) =-) =-) =-) Co u vás novýho? My se právě přestěhovali na vekov a ze mě se stává pomalu zemědělec. Měla bych dotaz ohledně slizu - máte někdo tvrdou vodu a jak je to se slizem kompatibilní? Pokud jsou tu nějaké venkovanky, tak bych měla ještě pár dotazů ohledně sadby a sklizně :-D Jak zužitkujete tuny jablek, rynglí a švestek? Ráda bych nějakou alternativu k bečce, co mi vnucuje můj drahý. A jak zápasíte s plevelem? Tak jsem to tu zahltila dotazy, nicméně musím zmírnit venkovský šok :-D Měla bych to tu teď navštěvovat častěji, mám konečně trochu víc času.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj rosino :-) vesnicanko :-) s vodou a plevelem neporadim, my plevel vzdycky vytrhavali, nic vic. Meli jsme velikanskou zahradu a jako deti jsme ji museli odplevelovat. Svestky a ringle bych vypeckovala (i kdyz ringle asi moc nejdou, co?) a zamrazila co to jde, a jablka bych rozvarila na puree a zavarila. Bezvadne se z toho pece a vari. Ja to tu kupuju za velky prachy. Taky svestkovy povidla by nemusela byt spatna. Kompoty nemam rada, ale taky dalsi varianta. Holky, ja koupila v GW detske Ayuverdske mydlo s jasminem a lepsi mydlo jsem jeste nikdy nemela .... naaaaaaaadherne voni a nevysusuje.
Odpovědět
Cau Josefko, diky za tipy, ja prave taky nemam rada kompoty, tak udela to pyre a co pujde, namrazim. Povidla mam v planu, sice tam bude cukr, ale nasla jsem recept, co se vari 6 hodin a toho cukru tam staci malo, no uvidim :-) Ja koupila levandulovy alverde mydlo a trochu mi smrdi :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?