Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Aemmi, aha, myslela jsem, že Ti jde hlavně o prodlouženou (ty nevím, jestli se dělají i dvojité, snad ano, nepídila jsem se po tom). My máme některou z těchto a na léto povlékám larisu.
Odpovědět
Profilova fotka
docela zajimavy vit C: http://www.prirodni-pripravky.cz/imun...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, josefka ma pravdu, stale som z neho nadsena, dokonca aj moj m, sam ho zapina, ked nefrci :-D :-D :-D ja sa to snazim neprehanat, lebo nemam prilis vhodne olejceky pre tehotne, ale zajtra chcem objednat od Stadelmann zopar vyrobkov a aj olej Jiny stav...inac by bol zapaty stale x-) x-) x-) josefka, musis ho prist obzriet a hned budes vediet, co chces na vianoce ;-) voda s olejom sa odparuje pomaly, myslim, ze som musela dolievat len raz alebo dvakrat...ale to ho momentalne setrim... ked to tu tak citam, vidim, ze som stastny clovek, alergia zatial na nic (teda sem tam bola na robotu :-) ) a dufam, ze to tak aj zostane...ja zboznujem koberce, po prve som strasne zimomrava a po druhe nenavidim papuce...vzdy, ked nejake dostanem na navsteve, nikdy ich nemozu najst, lebo ja ich niekde vyzujem a ani neviem kde :-D :-D :-D
Odpovědět
vy tady tak haníte peřiny a já je tak miluji :-D Třeba vás někoho zaujme, na odkaze se dělá velká objednávka různých olejů ze zahraničí, ceny by měly být celkem výhodné http://www.baby-cafe.cz/modules.php?n...
Odpovědět
Profilova fotka
baby vidim, ze diskusia este stale existuje...ja som tu uz nebvola sto rokov, kedze sa som kvoli minimum casu zredukovala na modrehokonika. mam otazku, comu by som sa radsje mala vyhnut v kozmetike okrem parabenov? moje vlasy totiz su nerozcesatelne pokial si na ne nedam masku a nasla som od Pantene bez parabenov (to jedine si pamatam, ze je skodlive) ale asi toho este bude viacej, ze? aemmi, mne na bolesti pomohol porod :-D
Odpovědět
@juju Sice to asi v masce nebude ale přece jen: Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Propyleneglycol. Diskutabilní jsou silikony (končí -cone, -siloxane) - ty jsou problematické hlavně při použití na pokožku hlavy a spíš při delším používání. Něčí vlasy silikony vyloženě potřebují a jsou hnusné při použití bezsilikonové kosmetiky, to si musíš vypozorovat sama.
Odpovědět
Profilova fotka
ak uzivam antibiotika, ako spravne uzivat probiotika? kedy? doteraz som davala vecer pred spanim cca 23:00, ale teraz beriem aj antibiotika vecer okolo siedmej, mam brat radsej rano, alebo moze ostat vecer? @josefka mozno mi poradis :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@betelgeuzz my mame tiez doma perinu a je to to najlepsie pod cim som kedy spala, inak mi je stale zima :-D existuje nejaky vitamin, alebo cosi, co by clovek urcite mal brat pokial dlhodobo uziva lieky aby zmiernil neziaduce ucinky?
Odpovědět
Profilova fotka
tak dlouho jsem tu nebyla a nova verze je tady :-) @bellada - probiotika urcite ber .... nenapsala jsi, kdy beres ta antibiotika. Jenom vecer? jestli ano, ta ber probiotika rano a vecer a jestli je beres rano i v tech 7, tak bude lepsi je brat tesne pred spanim. Doporucila bych je zapijet inulinem (je to prasek, rozpusti se ve vode a vyzivuje probioticke bakterie ve strevech). @juju - leky se odstranuji pres jatra, ta byvaji nejvice zatizena ..... takze treba pit caj z ostropestre (milk thisle) abys je posilila, cervena repa, articok, zeleny caj , vit B2.... to vsechno posiluje jatra. Mas moznost koupit si neco od firmy Bio Care, jestli ano, tak HepaGuard Forte je na jatra super.
Odpovědět
Profilova fotka
@josefka antibiotika beriam len vecer a probiotika som teda zacala davat rano, hned ked sa zobudim ;-) dik
Odpovědět
Profilova fotka
@bellada - tak to je spravne :-)
Odpovědět
chtěla jsem si na Vánoce koupit Alverde dvojfázovou řasenku a zjistila jsem, že už ji asi nedělají v hnědé :-( Aspoň teda ve dvou DM ji nemají a není na ni ani přihrádka ve stojanu. A nevíte, co znamená u javorového sirupu označení Grad A, C?
Odpovědět
Článek se načítá
@betelgeuzz Našla jsem toto: "Čím dražší sirup si koupíte, tím uděláte lépe. Nekupujte žádné levné „podfuky“. Čím je sirup světlejší, tím je vůně i chuť méně intenzivní, a tím je sirup luxusnější i dražší. Na sirupu najdete písmenka A, B, C, D. Písmeno A je právě ten nejdražší, C je oblíben v Evropě a tmavý sirup D je vhodný třeba pro pečení. " a ještě "Javorový sirup se známkuje podle barvy, a tím i chuti. Čím světlejší barva, tím jemnější méně intenzivní vůně a chuť, a tím dražší sirup.: - Grade A (Canada No. 1 Light) je velmi světlý jemný a luxusní sirup, vhodný jako dárek. - Grade B (Canada No. 2 Medium) je světlý javorový sirup, méně intenzivní javorové chuti. - Grade C (Canada No. 2 Amber) je nejoblíbenější mezi Evropany a má příjemnou javorovou chuť. - Grade D (Canada No. 3 Dark) je tmavý sirup vhodný na pečení a pro gastronomii."
Odpovědět
u javoroveho sirupu je hlavne nutne koukat na slozeni a vicemene poradne slozeni maji snad pouze bio vyrobky - v dm ma prave alnatura javorovy sirup grade A - my ho kupujeme a je dobry, ma hodne jemnou chut a neni presladeny jako prave byvaji ty "nepravy" javorovy sirupy, kde je predevsim pridanej cukr, karamel a kdovico jeste dneska jsem si zrovna dala ovesny musli s vanilkovym jogurtem(bio z intersparu) a par kapkama sirupu x-) alpinko, ja se k objednani toho difuzeru taky musim dokopat :-) ted zrovna honim jednu zasilku, co mam jako darek a objednala jsem ji pres mall.cz a nikdo mi neni schopen rict, kde se nachazi 8-( taky jsem si objednala kilo susene levandule na http://www.naturway.cz/byliny/eshop/1... a takove krasne pytlicky na http://www.studio-taba.cz/dekorace/la... ta levandule mi tady ted famozne voni a planuji si ji rozveset po celym byte a nastrkat do vsech skrini a supliku, aby se mi do vseho uplne zazrala x-) x-) x-) jo a pro milovniky heinz kecupu - uz ho maji i v bio kvalite - zustala jsem na to uplne koukat, uz dlouho jsem si totiz rikala, ze by ho mohli mit bio(ona ani ta klasicka verze neni spatna, az na cukr) - m ho ma totiz rad a nic jineho nechce
Odpovědět
týjo, to s těma javorovýma sirupama jsem netušila =-) já mám teda od alnatury z DM, takže to je snad ten kvalitní...já ted miluju kaši z ovesný mouky, rýžového mléka s kokosovým olejem a právě tímhle sirupem, je to mnam :-p
Odpovědět
Profilova fotka
ja si objednavam javorovy syrup grade B z USA a je naprosto famozni - vid alpinko :-). Presedlala jsem z A na B, protoze ma vyraznejsi chut. catf, zrovna s tou levanduli mi jdes do rany :-), potrebuju ji objednat pro Tanga kvuli vyrazce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, preju vam vsem stastny, pohodovy rok 2011. At jste zdrave a spokojene!
Odpovědět
taky se pridavam a at brzo schodime extra vanocni kila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@catf - jj, to je presny :-D :-D :-D
Odpovědět
ahoj všem v novém roce :-) já taky přeju hodně zdraví, uspěchů, štěstí a sil, atd... @josefka @catf já začínám bejt jak hroch :-D :-N tlustá a pořád nenažraná, ale od zitra vedu novej život, v kterým nebude nezdravých jídel :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi - no ale ty mas duvod ne? (jestli si ty tehule tady uz nepletu :-D)
Odpovědět
@josefka pleteš :-D já důvod nemám, jen se mi to nějak zvrtlo...měla jsem v plánu strašně moc sportovat, jenže jsme byli dost unavení předvánočním stěhováním a ježděním sem tam, tak jsme spíš jen jezdili po návštěvách a jedli mmch, včera jsem vylila půlku láhve javorového sirupu, protože mi zplesnivěl ]-(
Odpovědět
aemmi, ja zas nedavno mela v asi mesic stary basmati ryzi nekolik rodin molu, ze z toho mel m malem smrt :-D my dneska dokonce cvicili, jsem zvedava, jak dlouho nam to vydrzi :-D ja to vubec nechapu, ale zda se mi, ze pres vanoce clovek tloustne uplne samovolne, i kdyz na to jidlo jenom mysli :-D my jsme dokonce mezi svatky pracovali, takze jsme se nevaleli, ale stejne jsem nekaj ztezkla :-p
Odpovědět
@catf :-D mě postihla nějaká viroza :-| a to jsem si taky plánovala cvičení a konečně ski a ted jsem ráda, že jsem ráda :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi prosím tě, kdes ten sirup měla? =-) my ho máme v lednici několik měsíců a furt OK...
Odpovědět
Profilova fotka
@aemmi - tak promin :-N ..... ja uz v tom mam zmatek nad zmatek :-D Jak dlouho jsi ten javorovy syrup mela a kde? Me v lednici taky vydrzi dlouho ..... nmo - vlasten jak se to vezme, docela se u nas toci :-D ja taky ztezkla a to litam venku denne minamelne 2 hodiny se psem ]-( ..... catf ma pravdu, o Vanocich clovek tloustne jen proto, ze na jidlo mysli :-D
Odpovědět
@erinka83 @josefka no, na sektorce stál :-N já blbka jsem si jaksi nepřečetla, že má být v lednici :-N :-D
Odpovědět
aemmi, to je divny, ja mam sirup normalne ve skrince v kuchyni otevrenej josefko, slysela jsi neco o tomhle? http://www.gopetition.com/petition/39...
Odpovědět
Profilova fotka
@catf - ano, pripravuje se celo EU zakon o restrikci bylin a potravnich doplnku ...... zase prachy silnych farmaceutickych firem vyhraly. Ja petici uz podepsala ..... vlastne uz nekolik, ale nevim, jestli to ma smysl ..... ale delat nic asi taky nicemu nepomuze.
Odpovědět
Profilova fotka
kocky, aj ja vam prajem vsetko dobre v roku 2011!!! josefka, vidis, si mi pripomenula, ze sme chceli robit objednavku z iherb...ja uz som dvakrat kupovala javorovy sirup zo zdravej vyzivy, ale neda sa porovnat...ten z usa je uzasny, ja tam citim malicko ako keby kavovu chut a pre mna vsetko z vonou alebou prichutou kavy je neodolatelne...mali by sme sa k tomu dokopat...len mne sa nechcelo objednavat kvoli jednemu vyrobku...skusala som ten jason lak na vlasy a des...nieco ako moja vlastna vyroba laku na vlasy 8-( mne sa tiez javorovy sirup este nepokazil a to som ho zo zaciatku mavala v skrinke, ked som si tiez neprecitala, ze po otvoreni do chladnicky, ale zato som pred dvoma dnami zjedla burgur so sampionmi (tvoj recept caft, mnam) a ked som po veceri davala zvysok do skrinky, vsimla som si, ze uz je 2 mesiace po zaruke :-( tak snad nam to nic neurobi...ale vyzeral a chutil normalne... bet, ja som chcela, aby mi segra doniesla dvojfazovu spiralu alverde zo slovenska v septembri a na slovensku ju nemali uz v tom case...aj ked mozno to bolo neinformovanostou personalu...pozerala na segru, ako keby to pocula prvykrat v zivote :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?