Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Hm, při takovém životním stylu a častém cestování si měření BT a sledování ostatních opravdu moc představit nedovedu :-N
Odpovědět
"Ostatních symptomů" tam mělo být.
Odpovědět
Profilova fotka
allegria -> on se tady hlavne neprodava. a kdybys sis ho chtela nejak koupit treba v SRN, potrebujes znas velikost, kterou by ti mel zmerit gynekolog. A cesti gynekologove ani nevedi JAK se to meri a jake ty velikosti jsou... zacarovany kruh. Jo a hodne stesti k statnicim. Ja teda statnice jako takove nemam, mam zaverecne zkousky cely kveten |-| :-( :-x a nemuzu se dockat konce. Jinak BTM je pro me taky velmi neprakticka, z mnoha duvodu. Rada bych ji praktikovala v budoucnu, ale ted to bohuzel nejde. Tak doufam, ze mi to teleso vydrzi do prvniho tehotenstvi :-)
Odpovědět
Holky, tak já desetkrát a stokrát zaklepávám, že se mi konečně naprosto stabilizovala pleť i cyklus, pořád tomu ae pomáhám čajema (ženyký čaj - smě, kontryhel, kopřiva, pampeliska, maliníkový list), který různě střídám, ale každej den si 1 - 2 dám... co se týče jídla u našich a od našich, známých apod - tak většinou to normálně sním, pokud je to domácí jídlo a ne fast food typu mražený hranolky, věřím, že mě kousek buchty z bílé mouky nezabije, samozřejmě toho nesním hafo, ale nijak to neřeším vlastní stravou atd. Mám jídla, který nejím vůbec, ale všechny jsem o tom informovala (vepřoknedlo, svíčková, karbanátky....)
Odpovědět
Rosi, naprosto nejapný dotaz - tu pampelišku piješ kořen nebo list?
Odpovědět
hermi, oboji, je to nejaka smeska od gřešíka a výsledky tam fakt jsou viditelný :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, tak co kdyby vám dávali jen suroviny?? :-) Ale chápu, že je těžký to vysvětlit, že oni to prostě nepochopí, protože to přece s váma myslejí dobře.... Ale já bych normálně byla držka a fakt to nebrala, když tcháni něco takovýho nabízejí (už teda ne :-D), tak řeknu, že já to jíst nebudu, leda m, podívám se na něj a on řekne, že taky nechce.... Asi jste to měli utnout hned v začátku, teďka už těžko :-)
Odpovědět
holky, budte rádi, pokud vám tchyně dává domácí vařená jídla, ta moje nosi jidlo ze skolni jidelny zasadne brany ze zbytků 8-( říká kuchařkám, že chce jídlo pro psa a pak to servíruje doma 8-( 8-( 8-( a když to nejíme, tak se rozčílí :-N takže zlatý vývary a tradiční česká kuchyň od mý maminky ...
Odpovědět
Profilova fotka
jejda, teď se dívám, že reaguju nějak moc zpožděně, se mi předtím nenačetly nová příspěvky :-N
Odpovědět
Profilova fotka
hehe, tady se to rozjizdi... tak prispeju svou usmevnou zkusenosti, ale fakt usmevnou, nastesti pochopili, ze jsem z jineho testa: rodice MP, to je kombinace nemecke efektivity a indickeho nikdynicnevyhodimanikdyztojepulrokuprosly. Takze jime uz rok jidla a dorty z jejich svatebni hostiny - syry, dorty, babovky, francouzske brambory, teleci medailonky, atd. - pokazdy je nam to v nejake podobe servirovane, tu chut a konzistenci znam nazpamet (zvlast ty kremove dorty, argh). Plus se nam to snazi vzdycky vnutit... a vubec, lednice i oba mrazaky, to je fakt sbirka. Kdyz si na neco 6 let (i vic) nevzpomenu a nespotrebuju to, tak proc to tam skladovat, nechapu... ale obcas, kdyz treba prosvihneme nejakou indickou seslost, tak se zase mrazacek hodi, to jo! Ale mam sve meze :-)
Odpovědět
maii :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tý jo, jsem teďka udělala na biosféře objednávku za 1500 =-) To budu muset ten mega balík doma nějak nenápadně propašovat, ať m neklepne :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
rosi, a ako dlho uz tie caje pijes?
Odpovědět
alpii - zabirat mi to zacalo asi po mesici, ted uz nepiju dlouhodobe zadnej monočaj, spiš je střídám, ale každej den něco zdravýho vypiju :-) ad antikoncepce (teprv sem se tim prokousala) - myslim, ze existuje dost nehormonalnich metod, aby si clovek moh vybrat, pripadne stridat a kombinovat. Moje kamaradka mela telisko taky od 24, taky nehormonální. My střídáme různý metody a kdybych otěhotněla, tak se z toho nepo, takže to nijak nehrotím.
Odpovědět
Profilova fotka
baby, poradite mi niektora nejaky zdravy a fungujuci recept na jablkovy kolac? Dnes som piekla zo spaldlovej muky a trstinoveho cukru a je to jedna tvrda doska s jablkami navrchu - som sa natrapila 3 hod :-( a teraz som si na nom skoro zlomila zub :-D po skusenosti s pecenim chleba a kolacov zo spaldlovej muky si asi kupim obycajnu bielu ]-(
Odpovědět
Na jablkovy kolac bych dala obycejnou mouku, jablka jsou zdrava jiz dost. Jen jsou ted jiz dost draha, lepsi je pockat na letni jablka.
Odpovědět
Ahoja, já bych měla pár dotazů...jaký prostředek používáte na mytí nádobí a co je to vlastně sliz na praní? jestli se to už tady někde řešilo, tak mě tam prosím odkažte...(diskuze je příliš dlouhá a nečetla jsem ji od začátku)
Odpovědět
aemni - nadobi myju froschem a sliz na prani je nastrouhaný přírodní mýdlo nebo marseilleské mýdlo (200g) nebo mýdlo s jelenem nebo kokos palma rozpuštěné ve 3l horké vody, a smíchané se sodou na praní (krystaalickou sodou), která se rozp s rozpustí ve 2 l vody, vznikne tak 5 l pracího gelu.
Odpovědět
aemmi podrobnej postup vyroby slizu je hned na prvni strance :-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju: 2 vejce, necely hrnek cukru (ja davam ani ne pulku), hrnek mouky (jaky chces) s prdopecem, skorice, jabka nakrajena na kosticky - hodne, aby byly jakoby obaleny tou smesi a cnely jim hrany....
Odpovědět
Profilova fotka
co je to prdopec? :-D v slovencine to znie zaujimavo - to asi nebude velmi bio :-N
Odpovědět
Profilova fotka
prasek do peciva :-D a bio klidne muze byt ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
maii, celej prdopeč?? A žádná tekutina, jen vejce, jo?
Odpovědět
Profilova fotka
eri -> nene, zadna tekutina. zni to divne, ale ty vejce rozpustej cukr, a kdyz se to poradne rozmicha, tak tu mouku krasne pojmou. konzistence jako smetana, ale takové mazlavé... jinak 1 hrnek - fakt používám hrnek, ne jako jeden "cup" :), nějaký standardní prdopeč celý - a nejlépe kulatou vysypanou formu, kulatá vypadá líp :-D (vtip... haha ten ale byl) lze přidat i vanilkový extrakt jestli máte, spolu se skořicí... je to recept od bábi, a od ní fakt žádný přesný návody do posledního gramu čekat nelze.
Odpovědět
Profilova fotka
Jasan, nad tou formou jsem přemýšlela a říkala si, že na 1 hrnek by ta kulatá mohla být OK :-) Dělám něco podobného, ale třeba je tam kefír, je to pak normál buchta :-) Udělám ji na víkend :-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-D prdopec=prasok do peciva, jaska, bio moze byt, diky!
Odpovědět
Profilova fotka
já ještě říkám kypr=kypřící prášek :-)
Odpovědět
Jablečnou buchtu na plech dělám takovou: 3/4 kg nahrubo nastrouhaných jablek, 37 dkg polohrubé mouky (dávám půl napůl se špaldovou), 15 dkg cukru (dávám max- 10), 2 vejce, 3 lžičky sody, 7 lžic oleje, nasekané ořechy, hrozinky Vše smíchám a peču na vymazaném a vysypaném plechu s vyšším okrajem. Přestože tam nepřijde žádná skořice ani nic podobného, buchta chutná i vypadá moc dobře. Ale snad ještě nikdy jsem ji nepekla z kupovaných jablek, dělám ji na podzim a v zimě, kdy máme vlastní.
Odpovědět
Včera řešili v Sama doma rakovinu prsu a byla tam nějaká osvícená doktorka. Ptaly se jí, jestli je souvislost mezi HA a rakovinou prsu. Říkala, že o tom nic nečetla, ale ve své praxi si všimla, že ty, které berou HA mají častěji problémy se štítnou žlázou. Podle ní má být k braní HA důvod a ne jen kvůli pleti. Prý nepovažuje HA za řešení na cleý život.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak třeba to je první vlaštovka :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?