Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
sares, pouzivala jsem weledu (jak pises, spokojenost), santé (nedoporucuji, funguje, to jo, ale strasne spatne se nanasi a dela fleky) a ted alverde dvacitku, a za tu cenu je to parada. Zatim testovano behem par horkych jarnich dnu, ne na primorskych paprscich, ale funguje (uz se mi podarilo se predtim malinko chytnout...) a dobre se aplikuje, a za tu cenu je paradni. butt, ve froschi peru ja (teda prala jsem tam, kde byl dostupnej), kvuli tvrde vode jsem pridala sodu, a velka spokojenost, avivaz jsem nepridavala, jen ocet...
Odpovědět
Profilova fotka
my sme mali tiez Weledu a bola vyborna (len ked sme opalovak omylom pouzili po expiracii tak nefungoval) ale uz ju neviem zohnat a tu sa da kupit holandska bio znacka Harmonie, tak mame tu a je to zatial ok
Odpovědět
Profilova fotka
a ja som presedlala na frosch lebo Ecover mi zacal blbo prat, ale mozno to bude tym, ze som omylom kupiila na farebne pradlo
Odpovědět
Profilova fotka
maii, alverde má už aj opalovák??
Odpovědět
Profilova fotka
kess -> jojo, celou opalovaci radu. ted vas asi nastvu - kupovala jsem ho v nemecku, ale posledni dobou ty novinky frci do CR celkem rychle, urcite tam brzo bude...
Odpovědět
maii, juju: diky holky za zkusenost, kdyz nebude vyhovovat ecover, tak presedlam na frosch, kdyztak tu aspon nebudu jedina "hrisnice" :-D jinak sodu jsem zvykla pridavat, taky mame tvrdou vodu...
Odpovědět
Profilova fotka
butt -> pro me byl frosch mezistupen pro moji lepsi polovicku :D kdybych na nej hned vytasila sonet nebo snad sliz, tak by strasne nadaval :D (a ecover moc nepral :( ani se sodou... ale zase mama je s nim spokojena, hmm... asi to bude tim, ze jsem tak trochu cunatko :) a frosch docela skousnul...
Odpovědět
maii ty jsi muj clovek :-D jsem si tu vyse na svyho chlapa taky stezovala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
butt -> to vis, no, proste pragmatickej vedec. presne jak pises - pomalu alergie na vsechno bio a eko, a hlavne me stve tim, jak proste vsecko trochu alternativniho je podle nej nejaka moje "eko-manie". kecy. treba z celozrnny mouky pekla a pece i moje mati, to samy seminka, pohanka, veci z tvarohu, taky nejsem uplny fanousek uzenin, to, ze nesnasim obleceni z umeliny (aka jeho sustaky na doma a na behani, bleee!), proste jsem podle nej jenom poblaznena touhle modou, a on ze to nesdili... a kdyz jsem byla ted u nej, tak misto toho, aby dopouzil frosch, tak si radsi koupil spee (neco jak bonux? takovy chemicky sajrajt co desne smrdi!) :D takze presne: tajne pridavam ocet a sodu (na tu se ale uz naucil!), "sidim" jidlo, pomalu a pozvolne. ale obcas najdu neco, co akceptuje, treba tycinky do usi, toaletak, atd. pouziva jenom papirove/recyklovane, a pomalu ho ted snazim naucit na sprchace bez SLS: je to psoriatik, ale ne ze by pouzival nejakou vhodnou, byt chemickou, kosmetiku. kupuje si takove ty obyc prevonene sprchace, po kterych se strasne vysusuje. o tom, ze to patla i na hlavu, kterou ma taky lupenkovou, ani nebudu psat... takze mu asi zacnu lejt nejake prirodni sprchace do flasek od jeho vyhodnych baleni chemikalii :) jo a dalsi uspech: odrovnala jsem univerzalni cistice typu bref a jeho vysost omezuje soleni a snazi se kupovat tmavy chleba. obcas. secteno podtrzeno: rozumim ti :D a soucitim s tebou
Odpovědět
maii, tak to ti preju hooodne trpelivosti :-D ja uz konecne nasla funkcni balsam na rty..znacka eubiona.. s medem, kakaovym maslem a ricinovym olejem..je to prvni prirodni balsam, ktery na rtech vydrzi a promastuje je dlouho.. :-) http://www.eubiona.cz/
Odpovědět
Maii: tak já mám doma taktéž pragmatického a technicky založeného muže a tomu zase přijde maximálně logický a přirozený, že by se člověk neměl od přírody odklánět a patlat na sebe komerční, levný srágory a ládovat ékový sračky ;-). Takže maximum jídla z vlastní zahrady, zdravější varianty standardních jídel, přírodní kosmetika, mlíko z mlékomatu, třídění odpadu a další věci jsme vůbec neřešili ;-). Jediný, co mě "štve" je ten šestikilovej Ariel+3 Vanishe+tekutej Ariel+3 aviváže, co jsme dostali k Vánocům. Pere to super a nejsu pipka, abych to hodila do koše - to si zase natolik vážím těch peněz, co do toho ti lidi vrazili. A darovat to někomu, kdo to spotřebuje, to je z eko hlediska prašť jak uhoď. Takže až to dodělám, tak zkusím Frosh, ale zatím nee. Faktem ale je, že třeba kalhotky vytáhnu z pračky a musím je ještě vymáchat ve vodě, páč by mě ho jinak sežralo :-|. Musí to být sajrajt jak blázen :-|, i když já jsem na chemii obecně dost citlivá. Čuchnout k levnýmu kečupu, tak se snad pobliju - jasně cítím hnilobu a desítky nedefinovatelných smradů, který mi připomínaj chemickou laborku na gymplu, akorát to rajče tam nějak necítím. :-D
Odpovědět
Jinak už se nemůžu dočkat, až budou rajčata a budu vařit dom. kečup, pak musím hodit recept, fakt to stojí za to x-). Vaří se z rajčat, řervené řepy, jablek, paprik a cuket a je to bajo x-). Hořčici dělám taky z cuket, paprik, cibule a křenu a dobrý. S kupovanou se to chuťově moc nedá srovnat, ale nám to vyhovuje. Když si na to člověk zvykne, tak už plnotučnou za 5 kč nedá do pusy :-D. Tatarku jsem dělala dneska k těm řízkům a taky to šlo :-D, ačkoliv základ jsem teda udělala z bílé mouky :-N.
Odpovědět
Článek se načítá
allegria, ja se zas desne drbala po celym tele, kdyz jsme prali v arielu a persilu.... jestli ses citliva, tak je dost nelogicky spotrebovavat to svinstvo sama, kdyz to opravdu muze spotrebovat kdokoli jinej ;-)
Odpovědět
Catf: mně to vadí jen u těch kalhotek, jinak ne, ale když je vymáchnu, tak dobrý. Njn, už to budem mít dopotřebovaný, tak musím kouknout co a jak - asi se stavím v Brně v Bráně. Tam by mohli něco mít. :-)
Odpovědět
maii nemame stejnyho chlapa? :-D jak kdybych to psala ja :-D onehdy z nej vypadlo, ze mu nechutna bio kure, ze nebio je mnohem lepsi :-S :-S jinak kdyz varim jidlo ja, tak to dost casto neji...misto toho si jde koupit hamburgr, nebo si da k veceri cokoladu.. :-D :-D :-D a nebo to sni, ale tvari se, ze to je fuj :-D jako uspech beru, kdyz jsem mu vnutila na jeho citlivou hlavu sampon alverde a ze ho fakt pouziva :-D ted taky dobre zuri, kdyz nakupuju veci pro mimino, jakoze chudak dite, nebude mit chemickou kosmetiku, nebude mit hnusny igelitovy plinky a hlavne ma matku fanaticku :-D ale je to muj milacek a za nic na svete bych ho nemenila :-D
Odpovědět
kdyz to tak o tech chlapech ctu, tak si vzpomenu, jak se me sestrenka ptala, co blbnu se zdravou stravou a pritom jejimu m bylo nedavno ctyricet a ma dnu a k tomu silnou lupenku i na obliceji..to si vzdycky fakt tukam na hlavu, ze to lidem nedochazi ani kdyz maj zdravotni problemy cela nase rodina je bud obezni nebo ma vysokej krevni tlak, nikdo z nich nema zlucnik, ale furt do sebe sypou to, co jsou nauceny konzumovat a bojej se se zajimat o zdravou alternativni stravu, aby nahodou nemuseli se sebou neco delat a nejlepsi jsou mladi cesti muzi, co vsechno vedi a znaj a maj ve triceti pupek a svaly jako polivcicku, no to je fakt krasa..a je jich cim dal vic a jeste v lete chodej nahore bez ..tak takovy mam uplne nejradsi :-D
Odpovědět
catf :-D pri tom tvym popisu českyho chlapa jsem se fakt uřechtala :-D no já mám za sebou pijácký víkend a v hlavě díru a už tři dny rozdělanej sliz. Já už v ničem jiným neperu a když to chci mít víc košer tak dám vyšší teplotu. M s tím má problém, když to má ládovat do pračky, pač se toho trochu štítí maii - však nenápadně šiď a působ dál, zas já mám v okolí pár ekoteroristů a to teda fakt stojí za to, jsou to dost negativní případy... Jinak m už mě dokonce sprdl, když jsem koupila octovej čistič z DM, pač myslel, že je to nějaká zbytečná chemie a že jsme se přece dohodli, že takový krámy dom tahat nebudem, a to zpočátku o bioeko nevěděl nic.
Odpovědět
opravdu dobrej popis českýho chlapa,navíc mladýho,děkuju nechci :-D :-p naštěstí ten můj je v pohodě, společně se mnou nakupuje zdravý věci,kritizuje v čem a kolik jakých sajrajtů je atd. praní prádla s ním rozhodně nekonzultuju jinak sem si nedávno koupila přírodní octový čistič Ringo,mají ho v Kauf. a stojí 25 kč.mají vůně myslím tři,já mám jablko a super,krásně voní když s tím vytřu. jinak já peru ve Froschi a ten i používám na ostatní-nádobí atd. allegria-můžu se zeptat co je to ta Brána v Brně? obchod s čím? díky
Odpovědět
Profilova fotka
fire: http://www.branakdetem.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
baby tak moj m. je total zlaticko, na zaciatku prechodu trochu frflal, ale iba kvoli tomu, ze eko-bio styl je drahy, ale teraz knuci ked mu dojde gel na vlasy, ze aby som mu ihned zaobstarala bio a chemicky nechce vymenit ani na den. Ked som teraz mala krizu s pracimi praskami tak mi povedal, ze jemu je jedno ze veci su trochu zasedle a sem tam aj smrdia od potu!! ale ze aspon nenicime prirodu :-D a ked som kupovala frosch tak ho pozorne studoval, ci je vobec eko; dokonca mi ukradol ecover univerzal cistic na cistenie auta :-D
Odpovědět
Profilova fotka
allegria -> ono to je slozitejsi, MP si rad da do nosu "opravdovyho" jidla, i chape, ze barviva a sladidla a konzervanty a jina aditiva (sladidla jsem mu vysvetlila ja :-D) nejsou dobry, ale obcas se proste sprajcne a NE, tohle je moc, to delat nebudu, a koupi si svuj ledovy cajicek, levny prasek na prani a salam typu mortadela... obcas argumentuje i penezma, ale to uz jsem ho presvedcila, ze je - v podstate krome masa - zbytecne ;-) akorat jaksi momentalne jsou veci jako vlastni chov a pestovani jaksi mimo misu :-( coz me mrzi. studentsky mestsky zivot... a jinak mate oba moc krasny a logicky postoj k zivotu, a nejkrasnejsi je, ze se shodnete ;-) catf -> uz jsem se vyvztekala, ted to beru jakoze "delej si co chces", a obcas ho nenasilne predstavim necemu novymu. Nejvic me stve, kdyz si sam stezuje, ze treba zacina tloustnout nebo ze ho boli zadicka, ocicka, svedi nozicky, proste ty priznaky, proti kterym jsem mu chtela pomoct bojovat, a ktery mi vetoval. Ale tak co, je to dospelej chlap. Akorat jsme se domluviili, ze nebude delat zadny odbojovy svinarny, zvlast az budou deti :) butt -> jojo, ja ho taky milujue :-D a obcas bych ho taky nejradsi kopla :-D Holky, nejak jsem si nevsimla, ze by se to tu resilo, co pouzivate na holeni? Nemyslim tim peny a balzamy, spis onen ostry nastroj cinu :-) vsechny vymenitelny brity jsou napusteny nejakym sajrajtem, co smrdi, odlupuje se a obcas i docela drazdi (!) - a hodne jednorazovek takez (plus to jsou jednorazovky...), nejaky tip? driv meli, ale je to tak sto let, v botanicu takovou drevenou sadu na holeni pro pany, ale to uz je pase...
Odpovědět
Profilova fotka
allegria -> ja jsem takhle nekde dostala na nejake marketingove akci persil. Mam ten samy problem co ty, jednak me ariely a persily stipou a druhak desne pachnou, propachnou celou koupelnu uz jenom tim, ze jsou. Takze muj mily persilek se odporoucel na spolecnou chodbu, mel na sobe jeste cedulku, ze je venovan, a za chvili se po nem zaprasilo. To kdyby videl MP, na persilu vychovanej... :-D
Odpovědět
tak muj m ma rad hotdogy a italsky salamy(prave tu zminovanou mortadelu uplne miluje) a bily francouzsky bagety a obcas si koupi nejakej sladkej ledovej caj nebo cappy ...i kdyz v usa jsem videla parky bez jakychkoli konzervantu...tim, ze ale vetsinu casu varim ja, tak vlastne udavam smer v tom, co se bude jist a spoustu divne znejicich potravin jako jsou jahly apod. si m prekvapive oblibil vzdycky kdyz m neco koupi, co se mi nezda, tak mu prectu slozeni a vysvetlim info, ktery jsem si vyhledala, takze postupne kupuje veci, ktery si pamatuje, ze jsem "schvalila"...takze typickej chlap, nez aby se zajimal, co v cem je, tak proste koupi, co uz proslo moji kontrolou :-D nekoupila bych ani kysely okurky v normalnim obchode, coz m obcas udela, a ja to proste pri dalsim nakupu nahradim spravnou verzi a i nesnedeny vyhodim s tim, ze to prece zrat nebudem, takovy svinstvo :-D ono to dost pomaha, m prestal spoustu veci takhle kupovat...proste mi nemuze dat ani jeden logickej duvod, proc nejist zdrave, protoze zadnej takovej duvod neexistuje ;-) do prani mi nekeca, proc taky, je rad, ze prat nemusi a pradlo ma pekne cisty a vonavy..ani se slizem nemel problem, spis ho bavilo, jak to resi okoli i na kalich si postupne zvyknul, kdyz ho varim v kastrolu :-D
Odpovědět
maii, pouzivam normalni pansky gillete a damskej postarsi model...nevim, jestli ty zvlhcovaci pasecky obsahujou nejaky extra hnusy, ale nic lepsiho stejne neni na denni holeni..uz davno jsem si omylem koupila nejaky novy damsky ziletky gilette, ktery mely takovou gelovou hlavu, coz jsem vubec netusila, a obsahovalo to spoustu ble veci, tak jsem to hned venovala podle me ziletka musi mit minimalne tri brity a vic a pohyblivou hlavu..ty jednorazovky mi vzdycky prisly hrozne brzo tupy jinak k holicim kremum...dobre funguje lavera krem a za tu cenu je to dobra kvalita, ted jsem mela weledu, ktera je o dost drazsi a nebylo to uplne ono..taky je dobra alva, ale za ty prachy se to nevyplati, a lavera je na tom stejne...jeste delaj penu od sante, ale tu jsem nezkousela pak jsem mela takovy indicky vonavy mydlo s palmovejma slupkama a to bylo super
Odpovědět
Profilova fotka
catf -> jojo, ty hlavice mi taky prisly pod ruku - hlavne tim neslo vubec holit, plus mi to desne vadilo, jak se ten sliz jakoby oddroloval, tak jsme jednu od toho gelu odrbala a zbytek putoval k sestre... :) Jinak ja normalne jedu na Venus, ale posledni baleni bylo nejaky "sileny", nic jsem nezmenila - jako vodu, olej, atd. - a kuze byla hrozne podrazedena :/ Tak snad to priste vyjde... miso pen a kremu se mi nejvic osvedcil olej na holeni od real shaving company
Odpovědět
Maii: Jasný, já to chápu a i kdybych nechápala, tak je mi po tom houby, každej jsme jinej a jinak vychovanej, na něco jinýho zvyklej :-). Já na manžela šla jednoduše a to stylem: Koukej jaká jsem poctivá a dobrá kuchařka - v téhle polívce není ani fň koření ani bujón - vařila jsem to z kostí a krků. Je tam jen sůl....A m. mňááááááááááám... :-D. Další jídlo: To je dobrý maso, že? M.: Mnámmmmmmmm. A já na to: A je to bez kari, bez glutamátu, bez koření, jen česnek, sůl a pepř... No a takhle jsem ho přesvědčila a naučila na dobroty bez éček, že už když jí nějakou srajdu na meníčkách nebo v restaturaci nebo fast foodu, tak se sám ošklíbá a tvrdí, jak v tom něco divnýho smrdí, atd... :-). A na divně znějící suroviny jsem šla tak, že jsem mu povídala o tom, jak to jedly a připravovaly generace před náma a jelikož mám doma tradičně vychovanýho konzervativce, tak se to setkalo s úspěchem. Kdepak nějakou novotu z Améru, to bych nežral, kdoví co to je, ale jooooo - toto jsem viděl u babičky když jsem byl malej. :-D Opatrnej statik, no :-D. Kosmetika ho naprosto nezajímá, použije to, co mu strčím do ruky a praní je mu taky jedno - hlavně když to nemusí dělat on. Prostě mi věří a drží se od pračky a žehličky dál :-D. Kolem a kolem jsem i ráda, že mám chlapa z velké rodiny. Ještě se mi nestalo, že by něco nejed. Vždycky všechno zdlabal, poděkoval, pochválil a ještě mě vynáší do nebes, jak su poctivá a dobrá kuchařka, jedna z milionu a tak x-). No prostě pár pár měsíců po svatbě :-D. Ale já věřím, že ač to bude časem v některých ohledech určitě jiný, tak láska, úcta a věrnost zůstanou. To jsme si konec konců slíbili. Konec ódy na m. :-D Omlouvám se, nemohla jsem si pomoct. :-D
Odpovědět
Ehm: a když už jsme u páru pár měsíců po svatbě...chtěla bych poprosit o zkušenosti ohledně nehormonální antiko. Doporučila jsem kamarádce Pharmatex a byli velice spokojení, ale jejího m. ten krém začal štípat, tak hledají něco jinýho. Za každou cenu se ji snažím ukecat, aby se nevracela k HA, protože jí našli Leidenskou mutaci!!!! její matka měla trombozu a její Dr. jí stále rve HA, k čemuž teda nemám slov ]-( ]-( ]-( . Takže STM nee, kondom nee, Pharmatex nevyhovuje, hormony jsou pro ni životu nebezpečný...nemáte některá zkušenosti třeba s pesarem, nebo prostě s něčím takovým, co odpovídá jejich možnostem a požadavkům? Třeba je něco o čem ani neví, já taky o Pharmatexu dlouho ani neslyšela a když, tak jen zavádějící blbosti. :-p
Odpovědět
erinka-díky za odkaz :-)
Odpovědět
díky za info o krémech na opalko, od weledy jsem nic nenašla, tak zkusim projít víc DM a mrknout na Alverde, jestli to neprodávají už i u nás. ;-)
Odpovědět
Já jsem teď byla po 14 dnech u našich, vlezu do pokojíčku a něco tam strašně smrdí, řikám si, te je divný, dyť taťka denně větrá. No a otevřu skříň s oblečením a zjistím, že si tam maminka uschovala velký výhodný balení Arielu. :-D i když jsem ho hnedka odnesla co nejdál od mýho pokoje, tak to tam bylo trochu cejtit ještě několik dní... co se týče jídla, tak nastávající vyrostl na typicky český kuchyni, sice hodně jídla z domácí produkce (maso, vejce, mléko, tvaroh,...) ale taky spousta uzenin, který jsou na denímpořádku jako klobásy, gothaj 8-( a spol... laciný sladkosti, výše jsem popisovala jak jimi ládujou malý vnoučata. Takže jsme se zdravějším způsobem stravování čekala trochu problém. Ale jsem docela překvapená, hodně vařím zeleninový polívky, nebo vývary, po kterejch se olizuje. Občas si i sám od sebe dá zdravej chleba, v pátek po mně dojídal špaldový těstoviny se sojovou smetanovou omáčkou a tofu a druhej den to děsně chválil. :-) ale docela mě vytáčí jeho rodiče, který si myslí, že čim víc jídla nám nacpou, tím líp. Pak máme v ledničce pytel klobás, který já nekonzumuju a přítel je pak večeří celej tejden. Nebo čtvrt kila vysočiny, gothaje a podobnejch ňamek, koláče, buchty apod... každou chvíli pak něco vyhazujeme. Ale vysvětlit, že jedno jídlo nechceme jíst celej tejden si nenechaj :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?