Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
aemmi: tak si to neberte, normalne jim to tam nechte =-) . Mozna budou chvili nastvany, ale treba rekni, ze ti to nedela dobre a nemuzes to jist a manzel se musi taky na neco vymluvit. Kdyz to parktat slusne odmitnete, tak se snad na vas s rozdavanim priste vykaslou ... =-) Tak manzel ma nastesti pro me nekolikrat do roka pocit, ze by mel zhubnout, takze me nechava varit zdrave a dietne :-D . Sam nevari, takze ma smulu a ja varim podle sebe. Knedlo zelo stejne nezvladnu. Ale je mi jasny, ze v praci neji nejak extra dobre :-S . Nastesti ho trochu brzdi ten pocit, ze by mel hubnout, takze dortiky a salamky moc neprovozuje ... A mne ty zdravy veci vylozene chutnaji. Mozna, ze je to i psychicky - ze mam pocit, ze jim neco zdraveho ... Ale na sladky jsem slaba :-N . Zrovna dneska jsem snidala strudl od tchyne. Ale ona nas nastestizasobuje primerene ;-) .
Odpovědět
filipovi: máš naprostou pravdu, jenže ono to není jednoduchý, bejt to moji rodiče, tak jim prostě řeknu, že to nechci a hotovo. Jenže oni jsou úplně z jinýho těsta než my, maj tam takovou tu přemrštěnou úctu k rodičům a je fakt, že to myslej dobře. Přitom vědí že já mám problémy s trávením, většinou u nich chytím průjem, protože všechno strašně mastěj :-( Když tam jedeme, tak tchýně celej víkend skáče kolem sporáku, aby toho ce nejvíc navařila a napekla a co nejvíc nám toho mohli nacpat, no takže je to pak těžký odmítnout. Jestli to nepřestane ani po svatbě, tak jim ale řeknu, že jsme schopný si sami uvařit i nakoupit i něco upíct, já s tám problém nemám, myslím, že v kuchyni nejsem úplně levá :-D ale zase je fakt, že mají domácí maso a vajíčka a tak, za což jsme třeba ráda, protože v bio kvalitě se mi to kupovat nechce a jinak se k tomu nedostaneme...
Odpovědět
Profilova fotka
allegria -> zkusenost mam s teliskem. Je mi 23 a jsem nerodivsi a mam zavedeny od konce unora teleso s medi. Prvni cca tri dny ocistec - krece, pak jen mirne a obcas. MEnstruace o neco malo silnejsi - ale ja prechazela na teleso rovnou z HA, takze rozmlsana a zvykla na par kapek. Nu a ted cekam na 3. periodu a uvidime, pry se casem i zmirnuje (zalezi od zensky). S pesarem je v CR potiz, protoze pesaru je vice velikosti, a mistni gynekologove nevi jak na to aemmi -> cim driv jim to nejak vysvetliss, tim lip. Kor kdyz ti je z toho jidla spatne a ani skoromanzel o to nijak zvlast nestoji... Co vis, treba to tchyni i zacne zajimat, jak varis, a respektovat to. A taky to predem oznam skoromanzelovi, vis jak, aby ti nepokazil vyjednavaci strategii. :-D
Odpovědět
aemmi, ja mela podobnej problem, mamka nam furt cpala podobny veci, i kdyz asi ne v takove mire, ale nechala si to v pohode a postupne vysvetlit, protoze chape, ze my se stravujeme uplne jinak a ze jsme celkove narocnejsi...ja vetsinu tech veci fakt vyhodila a rekla jsem ji to, ze toho je bud moc a nebo to nejime...takze dneska se pta dopredu a ja ji primo reknu, jestli ano nebo ne a kdyz ano, tak kolik..u babicky to delame stejne.. takze ted jsem zaujala postoj, ze jsem ji k narozeninam koupila pytel veci ve zdravy vyzive a budu na kazdou navstevu nosit neco zajimavyho a zdravyho, at vidi, co se da koupit a ze je to i dobry(treba sirup z agave ji hrozne moc chutnal)
Odpovědět
maii: jojo, to ona zase respektuje, žvanit do vaření ani do čehokoliv jinýho bych si nenechala... ale na jinej životní styl je přeučovat nebudu a taky mi to je popravdě řečeno jedno i když litujuty neteře a synovce, který budou obézní a nemocný :-( ale to není můj problém. Oni bydlí všichni na druhým konci republiky, takže je nenaštěvujeme tak často, aby to bylo nesnesitlný, ale trochu mě to štve, tak jsme ci chtěla postěžovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak aj ja pridam moju skusenost...my sme este len taki zaciatocnici, pomaly prechadzame na tento nas novy zivotny styl, ale tiez musim pochvalit mojho m, trocha som sa obavala, ale v podstate mi do toho nekeca, sem tam si zo mna robil posmesky, vsade rozpraval ze ma doma eco girl, ale uz aj to preslo...ked sam robi nakupy, tak sa snazi zobrat bio, uz ziadne salamcicky, ked kupoval kura tak free range a strasne sa tesi na vyrobu slizu :-D , ale este mame dost velke zasoby arielu(alebo persilu), tak to si este pocka...akurat ked varim nejake zeleninove jedla, tak dost casto sa musi s niecim dotlacit, nastastie nie chlebom, vacsinou je to jogurt alebo syr ja na odstranenie veskerych chlpkov pouzivam epilator, prejdem sa tym "od vrchu az po spodok" a mam pokoj, ziadne ziletky, kremy a hlavne to dlho vydrzi...robim to tak uz roky a napriek tomu ze moj prah bolesti je velmi nizky toto zvladam celkom dobre chcem sa vas spytat, cim si odlicujete oci, mlieka mi moc nevyhovuju, mam strasne citlive oci a po mliekach este pol hodinu zmurkam, zmolim si ich a stale mam pocit, ze mam nieco v oku
Odpovědět
alpinka, zkouselas na odlicovani treba mandlovy olej? ten ma hodne lehkou konzistenci a jde to s nim dobre dolu
Odpovědět
aemmi: urcite to myslej dobre a jak o nich pises, tak to musi byt fajn lidi, ale je to strasna skoda vyhodit, tak vyborny jidlo :-N . Musite jim to enjak vysvetlit. Treba si od nich vzit ty vajicka a maso, kdyz vas chteji obdarovat, ale ze si musite uvarit sami, protoze mate (mas) "zdravotni" dietu .... =-) V nasi rodine je to uplne stejne :-D - tam musi byt furt narvana lednice k prasknuti, uvareno na tyden dopredu, nekolik hlavnich jidel. Vsecjhno se zasadne dela v kotli pro armadu a ji se to do te doby, nez je to nutne vyhodit :-N . Takze jim pripada, ze jsem divna a jim jen prilohy (chapej: zadny maso, jen prilohu (zeleninu) s prilohou (ryzi, testovinami, nebo tema sprostejma slovama (kuskus apod :-p )) Tak o mne se uz vi, ze jsem na zeleninu a ze maso mi moc nejede, vezmu si na navsteve porci, ale uz mi ani nic necpou. Ale presene - to jsou moji rodice, tak jim to reknu hned. S tchanovcema uz se bavim naprosto uvolnene, preci jen jsme s manzelem spolu skoro 9 let, takze i jim uz jsem schopna rict narovinu spoustu veci. A tchyne nastesti neni proti zdrave vyzive, akoratze u nich by to neproslo :-N .
Odpovědět
caft: u nás doma je to taky tak, když koupím něco zdravýho, tak to většinou naši i bráchové ochutnaj a pak si to spíš ještě musím schovat když chci aby na mě něco zbylo :-D loni jsme byly na jedný svatbě přít. příbuznejch. Pak nám narvali výslužku, dvě dortový krabice, plný koláčů a cukroví. Sice jsme jim řikali, že nám stačí jedna krabice, ale dostali jsme každej svou. Polovinu věcí jsme nechali u našich ale stejně nám toho hodně zplesnivělo, ty koláče vespod jsme ani neochutnali. oběma nám toho ale bylo líto, protože je to stálo spoustu peněz a všechno dělaly ženský sami doma, takže s tím strávily moře času...takže to asi fakt budu ráznější....
Odpovědět
Profilova fotka
apli, ja najpr davam dole vodou (zasadne nepouzivam vodeodolne mascary) a potom dam na tampon trochu vody a mandlove mlieko od Weledy. POkial sa namalujem viacej, tak sa umyjem vodou spolu s bio mycim gelom (Alverde ho ma super a holand. znacka Harmonie)
Odpovědět
jo, a jeste musim prasknout, jak me vcera nastval manzel. Psala jsem u o tech svych problemech, a ze se ted snazim jist bio a jeste vic zdrave ( i kdyz najizdim postupne ]-( ). A rikala jsem malzelovi, ze me ty jeho veci v lednicce lakaj a ze by mu urcite neuskodilo, kdybysme to kupovali pro oba. Treba mliko - moc ho nepouzivame, takze kdyz tam budem mit nacnuty dve (jedno normalni a jedno bio), tak se urcite zkazi obe dve :-S . A on mi na to rekl, ze to "bio stejne neni tak bio" :-N :-N , takze jsem se vazne nastvala za ten jeho omezeny nazor, vzhledem k tomu, ze o tom vi uplny kulovy, ani malicko se o tom neinformuje, ale stejne placa takovyhle kraviny. Vlastne ani nevim, co tim chtel rict ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ja ked som nasim hovorila, ake zmeny zavadzame doma, tak tiez boli zo zaciatku reakcie typu: a to teraz jete iba travu??? :-D :-D chudak erwanko a div, ze mu nesli v baliku posielat jedlo...no ale aj za ten kratky cas, som nakazila maminu a vzdy ked teraz spolu volame, tak sa pyta co som varila,...dokonca pomalicky zacina zaradovat nove veci aj ona, asi pred dvoma tyzdnami mi poslala pysna sms, ze nasmu tatusovi, co je strasne klobaskovy, pastekovy a salamovy, podstrcila brokolicovu pasteku a ani si toho nevsimol a teraz ked nakupi vsetku mozne fazolove, sojove a pod. pasteky v zdravej vyzive, tak si ich tatus pekne berie do prace 8-) za tri tyzdne pridu k nam na vikend a mamina sa ma uz rovno pyta, co nam ma priniest, aby nenosila zbytocnosti, ked my to uz nejeme...takze aky taky pokrok
Odpovědět
Článek se načítá
alpiinka: "tesi se na vyrobu slizu" :-D , to je mily.
Odpovědět
(uplne vidim, jak premysli, co s tim slizem bude provadet, jak se v tom bude rachtat :-D a zkoumat ho :-D )
Odpovědět
alpiinka: to máš fajn rodiče. u nás se nejí vyloženě nezdravě, ale vytáčí mě, že mamka třeba do omáčky na špagety, do francouzs. brambor, do pomazánek atd. cpe laciný salámy. Já tvrdim, že když se mi nechce kupovat kvalitnější maso, tak to ho tam radši nedám vůbec, zapečený brambory, nebo špagety po provensálsku by byly dobrý i bez toho...
Odpovědět
Profilova fotka
caft, vdaka, tak mandlovy olej vyskusam ;-) juju, ja tiez nepouzivam vodeodolne maskary, teraz mam hauschku a zrovna to mandlove mlieko od weledy, ale oci teda dostavaju zabrat, predtym som mala laveru sensitiv, ta bola lepsia, ale tiez to nebolo ono, mozno ten myci gel by stal za skusku :-) pripisem na zoznam nasim
Odpovědět
Mari: Tobě dali tělísko ve 23 letech? Já myslela, že se to nesmí... =-)
Odpovědět
Btw. tělísko je hormonální, ne? =-) Já teda nejsu Dr. ale kámošce jde hlavně o ty umělý hormony, který nesmí kvůli té Leidenské mutaci...
Odpovědět
já myslela, že tělísko se dává až po porodu?
Odpovědět
Aemmi: přesně, taky jsem si myslela. Prosila jsem výše o nějaké tipy a zkušenosti pro kamarádku. Moc mi na ní záleží a nechci, aby riskovala život kvůli nějaké zasrané Dr. které jde jen o prachy a rve jí hormony ačkoliv má naprosto jasnou a velmi vážnou kontraindikaci. My pějem chválu na Pharmatex, neštípe, nevadí, funguje. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
filipovi, hej, tak nejak :-D :-D :-D , mozno keby vedel, ze sa to nazyva sliz, tak by ho to tak nelakalo, ale ja som mu to prelozila ako "handmade washing powder" ;-) aemmi, ja sa velmi tesim z kazdeho ich maleho uspechu, ale poviem ti, ze u nas doma by bola potrebna velka a razna zmena, napriek tomu, ze nasi maju zahradku a jedia naozaj vela zeleniny, maju vela pohybu(zahrada, okolo domu, vcely v horach, plus takmer kazdy vikend turistikuju v horach), tak nas tatus si nosi riadny sudok pred sebou :-( , jeho velky problem je, ze nech ma akekolvek dobre jedlo (oblizuje sa az za usami, chvali...) na obed a veceru a v akomkolvek mnozstve, VZDY si za tym da svoj chleba s klobaskou :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Telisko muze byt i hormonalni - to je Mirena. Ja mam nehormonalni, to je s nejakym kovem - med, v CR snad i zlato a stribro. Sama jsem se chtela hormonu zbavit.. Jinak telisko se nedoporucuje mladym zenam kvuli riziku infekci kvuli, ehm, stridani partneru. Ja ziju uz delsi dobu v jednom vztahu, takze telo si jakoby "zvykne" na bakterie partnera, ale kazda nova zmena znamena zvysene riziko infekce. Jinak samozrejme jsem podstoupila vysetreni predtim + test na chlamydie a jine rozbory. Samozrejme je tu riziko, ale to je u vsech zen, nejen u mladych! Dalsi problem je samozrejme to, ze po porodu se vsechno uvnitr "roztahne", takze aplikace by mela byt jednodussi. To se u nerodivsich resi aplikaci behem menstruace, a nebo, jak to bylo u me, kdykoli behem cyklu + mi umrtvili cipek. Aplikace - mno, neni to uplne prijemne, plus pak ty krece po te, ale da se to urcite v pohode vydrzet + rekla bych, ze se to teda dost vyplati... Takze uz dlouho neplati, ze se to nesmi. Zalezi ale od doktora... Podotykam, ze jsem si ho nechala aplikovat v UK, kde se mladym zenam dava telisko docela bezne. To same i v USA, Svedsku, atd.
Odpovědět
allegria: já jsme to četla, ale o žádný jiný nehormonální antiko než je kondom a pharmatex taky nevím. A to o pharmatexu jsem se dozvěděla až tady na diskuzi. Škoda, že tady není moc rozšířený používání pesaru, docela by mě zajímalo, jestli s ním má někdo zkušenosti. A ptát se doktorky mi přijde zbytečný, protože bych si místo odpovědí vyslechla přednášku ne téma "jak vhodná, prospěšná a jediná spolehlivá je hormonální antokoncepce" a to už jsem slyšela mnohokrát...
Odpovědět
allegria, ja v antikoncepci bohuzel neporadim, protoze my s m uz deset let praktikujem tzv. "davat si pozor" sex a uspesne, coz ale nemuzu nikomu radit, ovsem v kombinaci s merenim bazalni teploty by mi to prislo jako docela dobra alternativa ja mam mleko ruzove od weledy a to pekne stipe do oci, u mleka tautropfen to bylo v pohode
Odpovědět
Profilova fotka
aemmi: tak popravde takovou doktorku bych vymenila, protoze vychvalovani HA do nebes a nesnazit se poradit s jinou alternativou, to si myslim, ze neni uplne to, co bych od doktorky chtela slyset. Pokud teda s HA nejsi spokojena ;-) jsem zvedava, co by rekla allegriine kamaradce, jako odpoved na "jak se mam teda spolehlive chranit, kdyz hormony nesnesu..."...
Odpovědět
maii: ono já nevím, jestli by to bylo někde jinde lepší. jim jde všem o prachy a to nejen gyndařům i ostatním, ale doktorku budu muset stejně vyměnit, teď chodím ještě k tý u nás doma, ale až se definitivně přestěhuju k manžovi, tak budu hledat doktory nový všechny...HA už nechci z mnoha důvodů...
Odpovědět
Nehormonální tělíska: http://www.metrimpex.cz/cz/products/N... Jinak taky bohužel už nevím o jiné nehormonální alternativě, než to, co tu padlo. O slizu taky před nezasvěcenými nemluvím jako o slizu, ale jako o "domácím pracím gelu". A lidé se na to kupodivu celkem chytají :-)
Odpovědět
Marii: Vidíš, to jsou pro mě zcela nové informace :-o. To jsem vůbec nevěděla. Taky by mě zajímal ten pesar, někde jsem četla, že je to spolehlivý a bezpečný, levný a pohodlný, ale čeští dokotři o tom nechtěj ani slyšet (jak jinak, že :-p), protože z toho nic nemaj a nic o tom neví :-p. Do toho pesaru bych klidně šla, ale nemůžu o tom najít dostupné a věrohodné info. Holky, no a moje měření BT, to je fakt sranda - jeden den stres ze zkoušky, další den vstávání do práce ve 4 ráno, pak vyspávání do devíti. Pak víno ve sklípku, následně ranní sex, pak mírné nachlazení, pak spálení od sluníčka, pak nervy se zedníkama, pak přetažení na spinningu... a to všechno mi ten graf ovlivňuje!!! :-D Ovu se tam jakž takž s pomocí někoho, kdo tomu rozumí, vyčmuchat dá, ale jako antiko to možná pro mě bude ok, až budu žít jako jeptiška. Teď jako vdaná pracující a sportující studentka před státnicema s aktivním životním stylem a nervama na pochodu jsem příkladný nevhodný uživatel :-N :-D. Neříkám, že je špatná (už se bojím fanatiček, co se do mě zase pustěj, tak se sichruju) :-D, ale momentálně není pro mě.
Odpovědět
Očekávám zlepšení v červnu, kdy po státnicích nastoupím do práce na HP a zpravidelním trošku živ. styl, pak to snad bude lepší. Kámoška, kvůli které se ptám, je na tom podobně, dělá obchoďačku a furt někde jezdí, cestuje, spí po hotelech a BT neměří vůbec =-).
Odpovědět
All, fanatičky snad tuto diskusi nečtou :-) A my ostatní víme, že STM je metoda jako každá jiná, tj. pro někoho perfektní a pro jiného nepoužitelná. Měřím teď 35. cyklus, takže se už celkem dobře "znám" a musím říct, že je u mě úplně jedno, jestli sedím celý den v práci na zadku, nebo makám 80 km na kole, tahám 17kilové porothermy nebo piju alkohol (myšleno v rozumné míře), na grafu se to nijak extrémně neprojevuje. Ale je fakt, že měřím opravdu v tutéž hodinu, jedině pokud někam hodně brzo ráno jedu, měřím dřív.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?