Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, upekla jsem tvoje ovesno-mrkvové sušenky, jsou božííí x-) x-) x-) Ale tak mě napadá, že když je tam čerstvá mrkev, že dlouho nevydrží, že? =-) Vím, že stévie je strašně sladká, jen mě zajímalo, jestli je jako sladidlo OK :-) A k Goji jsem se ještě nedostala, chci zkusit rýžový koláč od Alemari.... A pekárna je teflon :-(
Odpovědět
Profilova fotka
josi myslim, ze vsetky su teflon :-| ale mne fakt pride pecenie v rure o nic narocnejsie a chlebik je z tade ovela chutnejsi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, o upečení ani nejde, ale příprava toho těsta :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abra, aj ja som mala tie mandle a boli straasne mnam, na zaklade vasich sladkych odporucani som si v januari na slovensku kupila lifefood ceresnovu cokoladu a to som nemala robit 8-( , este teraz sa mi o nej sniva a neviem sa dockat juna, kedy pridu nasi, aby mi ju doniesli x-) uz by som len potrebovala poradit, ako ju nezjest celu na posedenie ]-( ale taaa bola tak uuuuzasna, dokonca som po nej ani nemala migrenu, co sa mi po cokolade normalne nestava josefka, dakujem za tip na panvicu v pondelok pred skolou tam skocim, viem kde je ten outdoorovy obchod, tak podla toho to uz najdem
Odpovědět
Abro, chybička se vloudí, ale tato byla mimořádně výživná :-D Betel, ten brusinkový krém jsem měla, ale připadal mi spíš hydratační než promašťující - ještě jsem si tam trošku nechala na léto, na zimu byl pro mě slabý. Nerezové nádoby do pekáren má firma Ota Reiss, myslím, že se dají dokoupit i zvlášť. Ovesnomrkvové sušenky? Kde? Jak? Asi mi unikly. Eri, ta mrkev se tam peče, to nějakou trvanlivost zaručí, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
eri, vydrzi docela dlouho, ta mrkev se upece. herminko dekuju, do teflonovy pekarny bych fakt nesla, to mi za to ten domaci chleba nestoji.
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, kdyz uz chyba, tak poradna :-D tedko tim kazdyho bavim :-D :-D josefko, neteflonovou sem nesehnala, kdyz sem pekarnu kupovala, je to dost skoda :-| alpii, ja takhle ujizdim na lifefood s konopnym seminkem, mnaaam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
baby ja som tie vase mnamky nejako nesledovala, kedze na SK a zvlast do DM sa dostanem malokedy ale cez leto pojdem na dlho s malickym na SK, tak mi napiste nejaky zoznam mnamiek a strucny popis, ked tu vsetko mozne chvalite. ja som si dnes kupila bio ceresnovo cokoladovy jogurt - uz sa tesim na ranajky x-)
Odpovědět
Profilova fotka
abra, neprovokuj!!!! 8-( 8-( 8-( vobec nepotrebujem skusat dalsiu cokosku, na ktorej by som bola zavisla |-| |-| kazdy pondelok zacinam zit bez sladkeho, ale vacsinou skoncim v utorok :-D :-D :-D moj rekord je do stvrtka, ale uz som sa zatala, ze v tom musi byt cert zakopany, aby som to nevydrzala, tak v pondelok huraa znova...drzte mi palce ;-) juju, tak za seba mozem jednoznacne odporucat tu ceresnovu lifefood, taktiez tie mandle (DM) a v presne takej istej krabicke maju aj marcipanove gulicky, mnam, marcipan mozem x-) x-) x-)
Odpovědět
holky, sice to je trochu předčasné (ale jenom maličko) - chtěla jsem se zeptat, jak nejlíp během kojení doplňovat vápník a podobné záležitosti, které si mimčo ode mě vycucne :-D vím, že to je dotaz spíš do biodítěte, ale já tam moc nechodím a mám pocit, že je tam ta diskuze celkově nasměrovaná trochu jinam... protože mi teď samozřejmě všichni tvrdí, že musím hlavně pít dost mléka :-p
Odpovědět
Chaar, mám okopčené od Josefky toto: Obsahuje vice vapniku nez mleko na 100g nebo 100ml: morske rasy, kapusta, zelena nat turinu, repy, petržel (zelena), rericha, susene fiky, mandle, paraorechy, slunecnicova seminka, tofu, jogurt, syr Mensi obsah vapniku nez mleko: Brokolice, sezam, pohanka, olivy, celozrnna mouka Ostatni: vlaske orechy, pekanove orechy, buraky, dynova seminka, salat, zeli, celer, sladka brambora, hneda ryze, pomeranč, zelene fazolky, susene merunky, susene svestky, rozinky
Odpovědět
Profilova fotka
chaarl. uz to mas zachvilku tak drzim palce nech ti to dobre dopadne, ja som citala ze pri kojeni je najlepsie pit vyvar z korenovej zeleniny kvoli tvorbe ale aj kvalite mlieka, tak zeleninova polievocka - mnam mnam (teda neviem, ci sa varenim vsetko nezlikviduje, ale ja vacinou varim polievku iba 30 minut a potom ju mixujem
Odpovědět
Článek se načítá
juju, jedna z mých nejoblíbenějších polévek je krémová zeleninová (tak jsme jí doma říkali) - zeleninu pod svíčkovou uvařím doměkka s jednou bramborou, rozmixuju, ochutím a jím x-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mnam chaarl posli mi recept, znie to dobre. herminka, tu kapustu, myslim, ze po Sk je to kel by som asi radsej nejedla pri kojeni, lebo mna osobne a asi nebudem jedina velmi nafukuje, tak aby sa nenarobili babu zbytocne prdiky alpi, dnes som nasla recept na chlebik: 500g muky (ja som davala spaldlovu a klasika bielu pol na pol - inak mi ten spaldlovy chlebik bol ako tapka) 11 g suche drozdie (inak uz som tu objavila aj normalne drozdie, tak hadam, ked budem doma s malickym skusim aj normalne drozdie - neviete ako sa da suche drozdie na cerstve? 200ml mlieka 1 vajce 50g maslo 10g sol 20g cukor (typ podla preferencie, ja som davala vzdy bio hnedy trstinovy) a tiez som dala hocijake semiacka co sme mali doma, pripadne orechy a raz som dala aj olivy a susene paradajky ;-) - vsetko by malo mat izbovu teplotu - zmiesat najskor sypke prisady: muku, cukor, sol (a drozdie - ak mas cerstve tak zmliesat s hustymi prisadami), potom vajce, mlieko, maslo (+cerstve drozdie) - miesit 15 minut a na hodinu zakryt - ja som dala cesto kysnut na radiator :-D - zmackat cesto spat, vyformovat rukami do pazadovanej formy a nechat spat nakysnut do 2-tej velkosti - zahriat ruru na 200C - piect 30minut na 180C erinka asi sa ti to bude zdat komplikovane a casovo narocne, ale mne sa to zdalo naozaj velmi jednoduche a rychle a bol to najlepsie chlebik aky som kedy jedla a to som s pekarnou experimentovala rozne pol roka a vysledky boli skor podpriemerne :-S
Odpovědět
Juju, ano, pokud vím, jde o kapustu, které se slovensky říká kel :-) Okopírovala jsem to, jak to leželo a běželo, Chaar si jistě vybere, co bude pro kojící vhodné.
Odpovědět
ahoj vsem, v rychlosti nakukuju a zdravim vsechny :-) chci dat hlavne reference na neroli kvetovou vodu, uplnou nahodou jsem na ni narazila ve viva natura..sice me prekvapila vune, podle me neni vubec pomerancova :-D, ale co se tyce hydratace, tak je absolutne famozni x-) stala 360kc 200ml musim rict, ze ani ruzova voda tautropfen ji nesaha po kotniky, takze fakt doporucuju na citlivou a unavenou plet..mam po tom oblicej uplne hladouckej x-) a tip na zdravou svacinu...micham si orechovou smes, kokos, susene banany, jabka z dm a neprazene kakaove boby lifefood a je to vynikajici a zazene to hlad i chut na sladky jinak se pridavam ke zboznovatelum lifefood cokolady(ta tresnova je opravdu moc dobra), a jeste ujizdim na lifefood tzv pita chlebu a mrkvankach x-), ktery jim misto chleba
Odpovědět
Cau holky, koupila jsem si telovy mliko aloe a limetka od alterry (prirodni znacka u rossmanna) a jsem nadsena, krasne mi voni a ma supr konzistenci, navic na neho ted maji velkou slevu.
Odpovědět
Profilova fotka
ja snad budu muset najit nejakyho rosmana sakys... :-D
Odpovědět
Květová voda neroli? =-) A působí i afrodisiakálně jak píšou? =-)
Odpovědět
Catf, já mám neroli v jojobáku od nobilisu a taky mi to nevoní po pomerančích. Mně to připomíná něco starýho, babičku, nebo tak něco, ale pořád jsem na to nepřišla. Loony, musím donutit manžela, ať mi s tím udělá masáž a pak poreferuju :-D Zatím to mám pro malou na zklidnění. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj catf, copak se s tebou deje? Moc prace? Nezvladla jsem ti zavolat, kdyz jsem byla v CR, nejak jsme nic nestihala :-(
Odpovědět
ahoj josefko, to nevadi, ja nakonec stejne musela pracovat...ted toho mam fakt hodne, takze se radsi drzim dal od beremka :-D zadny afrodisiakalni ucinky jsem nezaregistrovala...u tohohle si myslim, ze je potreba nastudovat, v jaky forme ma neroli takhle pusobit a za jakejch podminek...kdyz si nastrikam kvetovou vodu na oblicej, tak me to rozhodne nijak neovlivnuje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nojo, je fakt, ze bez beremka toho taky vic udelam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tady to teda jede :-| kdyz jsem byla v CR, tak jsem zapomnela svoji kosmetiku a pouzivala jsem mamcinu MK, musim rict, ze fakt funguje - desne se mi vyhladily vrasky pod ocima a mimicke vrasky kolem pusy a plet mi celkove omladla .... jedine me vysusovala, takze kdyz jsem se umyla, zase jsem mela ten pocit, ze se musim nutne namazat a ted po navratu k moji prirodni kosmetice mam zase rozhazenou rovnovahu pleti a mam mastnejsi T-zonu. Podle toho co jsem ale videla koncim s Hauschkou - proste starnouci plet neudrzi, nebo alespon ne tu moji. Hledam nanovo, chci ted vyzkouset poradne tu Trilogy, o ktere jsme tady uz psaly, kdyz nebude fungovat, mam v planu Alvu a Primaveru. Jestli neco nenajdu, tak se snad po detech vratim k MK, nechci v 50 ypadat na 100 :-(
Odpovědět
Josefko, já chodím už asi rok na kosmetiku přímo od firmy Original ATOK (nevím jestli jste ji tu probíraly a jestli by prošla, ale nic přírodnějšího jsem nenašla), ale pleť pořád nemám takovou jako po třech sezeních u kosmetičky MK a používání jednoho krému a jednoho mycího gelu od MK. Taky mám dilema. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
loony, tak koukam, ze nejsem sama - v 25 bych to asi neresila, ale ted jsem na ten rozdil fakt koukala. Budu informovat ohledne ty Trilogy, vkladam do ni dost nadeje .... kazdopadne do deti to neresim a pak se uvidi.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko a fakt je to taky rozdiel =-) a co tak nejaky kompromis, na den oblubene bio kremy (pre mna mandlovy a pod oci ruzovy ocny od Weledy) a na noc mozno na tvar nieco mastnejsie bio a pod oci nejaku "dobru" drahu chemiu? to by do 40tky malo stacit nie?
Odpovědět
Profilova fotka
juju, ted jsem nakoupila radu Trilogy a uvidim .... zatim se mi nechce zpatky do chemie .... ale Hauschku uz nikdy!, rozdil to byl zatracenej.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, juju dakujem za recept na chlebik, budeme skusat, uz len najst drozdie, v najhorsom skocime do slovenskeho obchodu a tam snad bude josefka, tak to teda cumim, ja mam doma to cestovne balenie Hauschky, este nevyskusane, ale pomalicky mi dochadza krem, cistiace mlieko mam Laveru, ale moc mi nevyhovuje, tak som chcela skusat tu Hauschku, ale ked ta tak citam, asi rovno zacnem s primaverou...tiez som uz vo veku, ze zacinam sledovat vrasky :-p asi by som sa mala poobzerat po tej neroli vode, ked je caft z nej taka nadsena...ma napada, ze z tej mojej mam tiez len na dne, tak bude treba novu kocky, ked ste prechadzali (tie co ste prechadzali) na zdravsi zivotny styl, neprotestovalo vase telo??? =-) my sme pozaradovali kopec novych veci, ako vlocky, quinou, cestoviny kukuricne, pohankove, ryzove, jahly, nori vlocky....vsetko nam to chuti, ale mne je nejako blbo, co som v zivote nemala, je zapcha, pretym som si ani nejako nevedela predstavit, co tym ludia myslia (uz viem 8-( ), som nafuknuta, celkovo sa citim dost blbo po jedle, ako keby som mala na nieco alergiu, ale nedari sa mi odsledovat, co to je...a este sa mi zda, ze aj troska priberam, kedze to vyprazdnovanie nefunguje, tak ako ma...mam teraz aj strasne vela prace, stresu, som unavena, tak mozno je to aj tym, ale zaujimalo ma, ci ste sa s takym niecim nestretli aj vy...ja som predtym vyslovene pozrala vsetko, co neutieklo, neskutocne kombinacie, nic mi nebolo, kila sa na mna az tak nelepili a teraz toto :-(
Odpovědět
Profilova fotka
alpi, skus vela vela vela pit, lebo vsetko to obsahuje vela vlakniny a pokial k tomu vela nepijes tak to zapeka (teda mna urcite) ja som s Weledou spokojna, ale Hausku som nemala nikdy, len Weledu, ale nezda sa mi zeby som za tie 2 roky co ju pouzivam zostarla a mala viacej vrasok, ale fakt je ze neviem ako by som vyzerala keby som pouzivala nieco ine :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?