Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
betel, ja bych rekla, ze nemazate se na noc je spatne ..... mozna hodne mlada plet to zvladne ale starsi plet potrebuje nejakou vyzivu. Podle me staci nejaky hydratacni krem, nemusi byt mastny. a s jarem mi sem dneska nechodte .... u nas snezi ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
josef manzel je mental protoze mi roztriskal laptop v zachvatu zurivosti :-N prej sem byla drzkata :-N kozenky si rozmyslet nemuzu pac m uz pulku zaplatil a kdybych mu rekla ze prijde o zhruba 10 procent zalohy tak dostane infarkt a budu uboha vdova bez kozenek a bez mentala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
betelgeuz to proto ze fota do albumu jsem vybirala ja :-D ty saty jsou hodne naraseny, maji vevnitr falesnou podprdu ktera sedi presne a na ni je hromada narasene latky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
josef ty jo snezi? :-. nam uz kvetou kytky na zahrade :-N
Odpovědět
Profilova fotka
mia tak to je vztekloun ten tvuj m :-D ..... tady taky vsechno vykvetlo a dneska to zasnezilo ]-( Tak kdyz si to nemuzes rozmyslet, tak bud prosim rozumna a kdybys nemela v poradku predoperacni, tak se na to vykasli, penize nepenize, jo?
Odpovědět
Profilova fotka
jofko uz jsem mluvila s anesteziolozkou, vsechno ok, neni to nic vaznyho ;-)
Odpovědět
no, já mám na MK napsáno Skřítek, protože když jí na sále zabalili do zavinovačky, tak jí dali na hlavu takovou pletenou čepičku, která byla docela dlouhá a do špičky a ona na těch fotkách vypadá fakt jak skřítek :-D
Odpovědět
Josefka: jestli řešíš vrásky a tak nějak povadlou plet, tak na to mi pomohla obyčejná kalciová mast z lékárny (ale je to ta dražší - asi 60 kč, jsou dva druhy) je silně regenerační, k tomu jsem si namíchala mumio roztok 5 g - těžko se ted shání a taky cena vzrostla přes 100 kč, ale když jsem se tím nevonícím ble natřela, plet mi to vypnulo téměř okamžitě. Jinak jeden super léčitel doporučuje obyčejný ricinový olej - je to ale lepitý hnus. Na vrásky docela dobře působí biolampa od biostimulu červené světlo, zepterka snad asi taky, ale nejlepší věc pro plet a pro zdraví (dodá vit.D) je stoupnout si pod strom se zelenými listy, kde prosvěcuje sluníčko, je to to nejlepší záření s dodáním (a ted si nejsem zcela jistá chlorophylu? to je jedno, ale funguje to). Ale především základem zdraví a rozzářené pleti je zdravé jídlo, což se o cukru a bílé mouce rozhodně říct nedá a bohužel je najdeme snad uplně všude.
Odpovědět
Profilova fotka
jani, ale ta kalciovka asi bude mít nějakej chemickej základ, ne?
Odpovědět
Ano, má chemický základ (viz pomocné látky): http://www.lekynainternetu.cz/p/calci...
Odpovědět
Profilova fotka
jani dekuju moc, ale tohle bych se bala dat si pod oci (to je to, kde mam nejvic vrasek). Je tam parafin, tuk z ovci vlny, vazelina .... to je vsechno pod oci dost tezke. To same plati o ricinovem oleji - pod oci v zadnem pripade ..... podle me jsou lepsi oleje na plet nez ricinovy. Kdysi jsem ho pouzivala na vlasy, pekne je zregeneroval, ale vymyt ho me vzdycky stalo pul lahve samponu. Co se tyce jidla, tak bilou mouku nejim vubec a cukr hodne malo, spousty ovoce a zeleniny ..... v jidle to nebude .... ale o biolampe jsem neuvazovala, zkusim si o ni vic nacist. Nikdy me nenapadlo studovat, na co vlastne je .... a s tim stromem to taky slysim poprve, je to zajimavy. Ted zkousim na plet nejaky sipkovy olej od Trilogy, zatim se to zda v pohode - ale mam to 4 dny, tak nechci jasat predcasne. Myslim, ze nejvic by mi stejne pomohlo vic spanku a min stresu :-(
Odpovědět
josefka: tak potom zkus sehnat jen to čisté mumio roztok 5g, je to směs čistých minerálů ta je na vyhlazení super, žádná chemie v tom není (narozdíl od mumiových krémů a tabletek), my o léta používáme i vnitřně, no je to hnusný,ale účinný. Já ted valím taky jen zeleninovo ovocnou stravu, nic víc k tomu, jen kousek domácího krůtího a vývar z něj (no jo, není to ideální, ale to maso prostě musím mít), jinak na spaní mi během půlroku silně pomohl psychowalkman, mám už druhý, prvním byl proteus, super program na spánkový dluh mě naučil spávat, ted mám lumu10, je tam uklidnovák a po něm hodím už jen 20 min navození spánku a vyspím se fakt krásně, ráno žádná únava. Ale než mi to začlo fungovat, tak jsem málem přestávala věřit. Všechno se dá koupit při troše štěstíčka za pár kaček na aukru.... kurna, já tam ted projela tu biostimulku za 1000kč - málem mě kleplo. I přes určitou chemii je ta kalciovka dobrá, mám doma bezstrstá zvířata (potkynku, morčíny a pesany) a jak mají nějakej škrábanec, hned jim to potírám, regenerace je vysoká. Jinak manžel je exematik a dělá mu dobře krém od Zepteru ( nádherně vonííííííí)
Odpovědět
Článek se načítá
josefko, v nasem veku na tohle fakt pomaha nejvic spanek, lehka strava, dostatek tekutin..ja sama si muzu na sebe patlat cokoli a stejne nejpodstatnejsi rozdil je,kdyz se vyspim dost nebo malo stres bych rekla, ze my proste nevyresime, protoze je silenou soucasti naseho hlavne pracovniho dne(coz je vetsina dne) a neni cas na relax...a abych pravdu rekla, kdyz jsem v ultra stresu, tak ani nemam naladu relaxovat a ani cas, protoze osobne me stresuje vyskyt ruznejch problemu v praci a dokud problem nevyresim, tak ten stres citim a s tim nic nenadelam...nicmene az na nejaky vyjimky mne osobne stres spanek nenarusuje, jde pouze o to si uvedomit, ze koukani na telku nebo brouzdani po internetu do nocnich hodin je pitomost ja to v posledni dobe vymenila za cteni odbornejch casopisu, takze delam neco pro sebe, co ma pridanou hodnotu a taky me to bezvadne uspava :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko nedavno jsem v tv videla v jednom poradu ze podle poslednich studii je na vrasky nejlepsi vysoka hydratace, testovali kremy a opravdu ejvic pomahaly vysoce hydratacni kremy
Odpovědět
Profilova fotka
catf, je to tak. Ja taky nemam problem usnout, ale mam problem jit spat vcas a pak spim malo hodin. Nejak to vsechno nestiham, taky doma uz tolik nesedim na netu - je fakt, ze toho udelam vic, ale bohuzel ja pracuju na pocitaci, takze ho stejne mam porad zapnutej - podle me to taky neni uplne super na plet. jani, az takhle vitariansky teda nejim - nedela mi to dobre na traveni, ale jim dobre, takze na to by si plet stezovat nemela :-) Ty mas doma pejsky nahacky?
Odpovědět
Josefka: já jsem ted asi necelý tři měsíce přešla na silně upravenou stravu - nerada tomu říkám dieta, fakt je, že po měsíci jsěm měla upravenou většinu laboratorních hodnot, mám dost vážné a nevyléčitelné onemocnění - plicní hypertensi, ( nyní o tom byl díl v programu na nově VIZITA), k tomu jetě nějaké přidružené věci - no tak jak už to bývá, na posr... i hajzlík spadne, teda na mě spadl zatím jen poklop, ale rovnou na hlavu-cha cha cha. Takže se chytám řekněme každé příležitosti, která by mi mohla i jen zlehka pomoci. Dělám pro sebe celkem dost, občas si říkám, kdo tu semnou bude do těch mých 130 let ??? Nebo mě budou muset odstřelit -cha cha cha. Josefko, kvůli astmatu jsem si poříla vše, co je bez chlupů, ale paradox je, že mám králíky rexíky a ted už se s nimi mazlím s nosem zabořeným do jejich boží srsti a jsem v pohodě - huráááá. No ráda se podělím o kuk na moje drahouše, takže nabízím k nahlédnutí albíčka z morčat, je tam mix mojich milláčků (samozřejmě převládají morčátka, je to přece jen z morčecího soudku), je jich tam teda přes 40, takže to chce asi chvilku času, fotečky jdou i zvětnšovat, některé albíčko má i 2 stránečky. Přeji příjemný čumzážitek :-D http://www.kralici.cz/morcata/alba.as... takže jsem pod uživatelem Jani, což je zcela dole vlevo.
Odpovědět
Profilova fotka
jani, koukam, ze jsi milovnik zvirat :-) Vubec jsme nevedela, ze existujou morcata nahaci :-) - ta cerna Helenka je fakt sladka :-) mia, dik, uz jsem hydratacni kremy zacala pouzivat - ale pres noc asi nemuzu cekat velkou zmenu :-)
Odpovědět
josefka: zvířata jsou mojí největší zálibou, zvlášt, když jsou pro radost, měla jsem jednu dobu více morčínků a už to bylo většinou pro starost, kupa drahé zeleniny, věčné čištění. Teď čekám během 14ti dní miminka od morčínky Nelči, se strachem, ale snad to dobře dopadne, největší relax je posezení u právě narozených miminek, zdravých a k světučilých, vzorná péče jejich maminky, to dodá člověku radost a sílu do života. Jinak k té kosmetice, zkoušela jsi značku kawar ? Je to kosmetika z mrtvého moře, dostala jsem ji náhodou, není špatná, ale já mám ty svoje vychytávky, takže více jsem si nekupovala. Nějak neřeším plet a vrásky, možná je to tím, že pocházím od hor, takže mám snad zdravý základ, denně jsem lítávala po lesích, dýchávala silici z borovic a ostatních jehličnanů a mojí základní stravou byly lesní plody, listy, trávy a co jsem kde našla, včetně syrových hříbků, vracet se domů na oběd pro mě nemívalo důležitou váhu (narozdíl od názoru mojí maminy a babičky -a i tak jsem vyrostla cha cha cha).
Odpovědět
http://www.stream.cz/?m=profile&a=mai... a ostatních 6 videíííííček ... pokud tě Josefko zaujala moje Helenka, zde je video jak je na mě hoooodně fixovaná, na morče je to docela s podivem a u holčičky prý už i zázrak, většinou se prý více fixují chlapečci. Helča vyrůstala s pesanama, bývala s nimi i v pelíšku, když k nám někdo přijde, letí je vítat pesani a za nimi i Helenka, pokud je puštěná, jen čekám, kdy začne štěkat... cha cha cha. Měla loni dvě miminka a už ji pro hrozný strach o ni krýt nenechám, je to jedinečný tvor a s Eliškou (perunkou) moje dvě nejpreferovanější holky ( ach jo, hlavně nikomu nenadržovat xi xi xi)
Odpovědět
ahoj, pro info prazackam nebo navstevnikum prahy...nova vegetarianska restaurace, vypada to tam moc pekne, sla jsem kolem, ale zatim jsem nezkousela http://www.firmy.cz/detail/2425319-ma...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to vypada dobre, diky
Odpovědět
tahle restaurace ma jednu vizitku s tou Lehkou hlavou na Borsove co sjem o ni psala (kazda na jedny strane, tak asi budou nejak propojeny :)... tuhle jsem ale taky jeste nezkousela
Odpovědět
Ahoj holky, včera jsem se zaregistrovala, tak jdu hned diskutovat. :-) Nejste náhodou někdo z Liberce? Je tam úžsná vegetariánská restaurace Ananda. Super jídlo, prostředí, personál. Taky oceňuju, že to tam nesmrdí (ani z kuchyně, ani přepálenej tuk) voda samozřejmě zdarma. Kolem poledne vždycky narváno...
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj aemi, myslim zi, ze z Liberce tady nikdo neni, ale diky za tip, treba se to bude hodit. :-)
Odpovědět
ahoj holky, musim pochvalit octovy cistic z DM, neni sice uplne košer eko, ale odbouratelný měl být. umývala jsem tím okna a paráda, jinak jsem to dřív umyvala slizem, ale ten mi tam nechával mastný fleky. teď je to teda mnohem lepší. Jinak teda jsem stále věrná slizu :-)
Odpovědět
rosi, díky za informaci :-) i když teda já se do dm skoro nedostanu :-|
Odpovědět
Rosi, a to je Frosch nebo nějaká jejich značka? Normálně myju okna vodou s octem, ale na nová asi budu chtít pro dobrý pocit použít něco "normálního".
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, proc myslis? Ja normalne myju okna tak, ze na ne nastrikam z rozprasovace ocet a vlhkou nechlupatou latkou to umeju - nic lepsiho jsem nikdy nemela. do receptu davam recept na buchtu bez mleka a vejce
Odpovědět
Profilova fotka
Jedna babska rada pro ty, co je trapi "cernosi" :-) ...... nakrajejte si rajce na platky a na pulky a prikryjte si tim postizena mista na pleti a nechte pusobit 10 - 15 min, pak umyjte teplou vodou a ususte. Hned nenanasejte na postizena mista krem, jinak se pory znova ucpou. Kyselina v rajcatech by mela pory "cernochy" rozpustit. Zkousela jsem to jednou, vysledek celkem uspokujici - cernosi nevymizeli, ale byli zredukovani :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, to jsou nějaký fleky na kůži? Ještě jsem o tom neslyšela :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?