Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
abro, rekla bych, ze ja sladim tak stredne a u tohohle mysli jsem si na zacatku rikala, ze je sladke malo..postupem casu, co kupuju co mozna nejvic prirodni trtinovy cukr, mi najdenou prijde sladke akorat a chutna mi moc, je s liskovejma oriskama x-)
Odpovědět
Chaar, míchala jsem si müsli několik let, moje osvědčená kombinace byly vločky všech druhů (ovesné, špaldové, žitné, ječné), slunečnicová a dýňová semínka a pro zpestření trošku sušeného ovoce (goji, meruňky), vše syrové bez jakýchkoli úprav. Ráno jsem k tomu vždy přidala lněné nebo sezamové semínko.
Odpovědět
Ahoj, přečetla jsme tu knizku od Strnadelove Radost ze zdravych deti a prijde mi fakt sikovna jak to tam je vysvetlene. Akorat mam dotaz asi na Josefku - rikaji tam ze olej by se nemel davat na salaty a tudiz jist za studena -- ze si telo z nej nevezme zadne latky kdyz je studeny a jen zatezuje telo. To teda nevim co si o tom myslet, ve stredomori se to tak vsude ji? Taky tam pisou, ze by se nemeli téměř jist banany, hlavne ne syrovy, ze to taky pry hodne zatezuje (ted si nepamatuju co), ze pry i v Asii to jedi když uz tak tepelne upravene… A ještě jedna věc, mozna uz se to tu probiralo – pepr. Driv se to vůbec nedavalo detem a tvrdilo se, ze je to (narozdil napr. od chilli) skodlive. Mate na to nejaky nazor? M ho dava skoro vsude, mamka zase porad at ho nepouzivame… Zahlidla jsem, ze uz je mala Abra na svete – gratuluju :) Catf, co robotek? :) Jo, místo vune jsem nakonec dostala k vanocum celovku :), ale vune byla ted k narozeninam a dokonce maj ted na ne v Greenwave 300 slevu.. Nakonec jsem si vybrala Casbah – orientální s kardamomem a voni uzasne…
Odpovědět
Profilova fotka
holky jak pisete o tom musli tak mi to pripomelo ceho je ten muj chlap schopnej, ja si dlouho libovala ze zacal snidat zdrave musli a potom jsem zjistila z si do toho sype cukr :-N
Odpovědět
Profilova fotka
lakuca - s tim olejem ja rozhodne nesouhlasim - pokud olej, tak jedine za studena lisovanej a za studena konzumovanej. Naopak, pridavek oleje do salatu pomuze uvolnit i vitaminy A a navic v oleji je vit E (ktery se tepelnou upravou znici). Mimochodem jakakoliv tepelna uprava oleje nici jeho mastne kyseliny a olej se stava skodlivym. S temy banany souhlasim - jsou tezke pro organismus, zahlenuji a v anglictine je na to pekne slovo - delaji organismus "dump" - jakoby vlhky a tezky. Krom toho, zelene banany mohou zpusobit zacpu. kdyz se banany lehce osmazi na masle nebo ghee, tak se stavaji stravitelnejsi a Fort je take takhle doporucuje davat detem. O pepri a jeho skodlivosti jsem neslysela, takze na to nazor nemam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kurna jak tak koukam tak vsechno co mi chutna nejvic je skodlivy :-N a co kachni maso to taky nesmim? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
mia a co mas ted na mysli? Banany? Kdyz je nejis kazdy den, tak si klidne dej. proc bys nesmela kachni maso?
Odpovědět
Profilova fotka
je to moje nejoblibenejsi tak u jenom cekam ze bude extra skodlivy :-D :-D ted jsem cetla ze veprovy by se nemelo vubec a hovezi jenom obcas tak uz tusim ze v tom bude nejakej hacek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak jestli s necim neprijdou holky, tak ja nevim o tom, ze by kachni maso bylo skodlive :-D :-D :-D
Odpovědět
Tedy pokud Mia neulitava na kachnim foie gras... :-D :-D ...
Odpovědět
Profilova fotka
no aspon neco :-D :-D :-D chloe ne to ne :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem o pepři teďka četla, že by se neměl jíst, ale už zas nevím proč |-| Psal to nějakej pán, fakt nevím, co byl zač, že by léčitel? ale preferoval jednoduchou stravu, mlíko myslím nee a mimojiné ten pepř, prostě pro organismus špatný, ale fakt si nevzpomenu...byl o tom článek v magazínu Lidovek, asi tak 2 měsíce zpátky...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
no ja nevim ale treba talosi si davaji pepr na vsechno a prijdou mi zdravy az moc :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, delam to uplne stejne jako kessinka, proste na co mam chut, dam do pixly a promicham a je musli :-D nekdo dela zapikany, ale to me nechutna. catf, to zni dobre, ja se u kupovanych prave bojim toho preslazeni, radsi si dosladim sama medem, kdyz mam potrebu, tak ja ho vyzkousim :-) mia, mnam kachna x-) x-) miluju extra nezdravou kachnu na medu ale jenom z dobre cinske restaurace, kde ju umi udelat fakt dobre a takovou sem objevila zatim jenom jednu v cr, pred x lety v praglu a zapomela sem, kde byla a doted me to hrozne stve, pac bych si tam zasla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abra ja miluju kachnu v jakekoliv podobe :-D nejradsi do krupava pecenou se zelim x-) x-) x-)
Odpovědět
http://www.lidovky.cz/10-nejhorsich-p... Nechápu :-S
Odpovědět
Ad kachna: Viděla jsem nějaký pořad o výživě a tam nějaký lékař tvrdil, že kachní maso má velmi málo cholesterolu a je zdravé. My ho jíme minimálně, peču kačku tak jednou do měsíce. Rodiče je chovají na statku. Nevím ale jakou vhodnou přílohu k tomu vybrat - obligátní knedlík nejím 8-), tak si vždycky jen oberu trochu masa a zamíchám do salátu. Manželovi dělám bramborovou knedlu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
allegria ja kachni primo miluju takze ho delam casto, podle toho kdy ho sezenu, v obchodech je moc nemaji, a kdyz jsme na veceri v restauraci tak si vzdycky davam kachni a jako prilohu cokoliv, bud dusenou zelninu nebo brambory, kuskus, klidne i ryzi pokud mas stavu z masa, kachna se da pouzit uplne stejne jako kureci na cokoliv :-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, dobrej clanek ;-)
Odpovědět
josefko diky za vysvetleni oleje a bananu... jestli si vzpomenu, mrknu proc konkretne ten olej tam kritizovali... s tim peprem nevim, mamka je na nej fakt vysazena :) kachnu jsme meli ted o vikendu a pak taky rizek a bramborovy salat - tchyne mela pocit ze nas musi vykrmit kdyz jsme malem umrzli za polarmin kruhem, ale me pak byla strasne zle jak sjem byla prejedena, tak jsem zase honem najela na "normalni" lehkou stravu
Odpovědět
Já jsem kachnu dřív moc nemusela, vadil mi ten smrad, když jsme to doma zabíjeli a kuchali. Káča má taky ostenky a blbě se škube a při kuchání smrdí :-x (víc než kuře, míň než prase :-D) Takže vždycky ještě hodinu oďobávám a pak teprve peču. Kůži moc nejím, ta je hrozně mastná, max. kousíček úplně vypečené. Mia: Dík za tip, s dušenou zeleninou mě to vůbec nenapadlo x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem si na sobe vyzkousela, ze kdyz si davam pozor a jim opravdu po 2.5 -3 hodinach, tak toho za den moc nesnim :-D. Taky jsem si na to uz zvykla. Driv jsem jedla v kuse (sice samy zdravy jidlo, ale stejne) a ted jim rano, dopoledni svacu, obed, odpoledni svacu (vetsinou si k ni necham zakusek, kterej bych normalne snedla hned po obede) a pak vecu a nosim zpatky domu chleby, co vzdycky dostanu ke svace :-) ... nemivam chute po obede a neni mi tezko :-)
Odpovědět
supr clanek :-D jen by jich melo byt vic ke kachnimu tematu..my kupujem kachni prsa bez kosti, vetsinou od nejakeho francouzskeho dodavatele v makru a jime je jako thajsky kari s ryzi nebo nudlema x-) pecenou kachnu dela m tak jednou za tri roky na vanoce s bavorskym knedlikem a cervenym zelim, je taky vyborna lakuca, robota stale nemam, protoze nemam cas hledat, kde ho v usa koupit :-( a taky si nejsem porad jista, jestli ho koupit v cr nebo v zahranici kvuli reklamacim, ja mam totiz docela stesti na ksunty v kazdym pripade jsem pred par dny luxovala hodinu obyvak a loznici a litovala jsem, ze ho jeste nemam :-D
Odpovědět
josefko..ja dam rano vetsinou v devet koktejl nebo jogurt s musli, v jednu dam obed, kolem ctvrte jabko nebo kus syra nebo nejakou oriskovou tycinku a kolem osme veceri a po veceri vetsinou orisky nebo cokoladu x-)
Odpovědět
Dnes jsem udelala neco uplne neekologickeho co uz jsem davno neudelala...ale nemohla jsem si pomoc...Abra to myslim take zminovala...ze ji Ecover nejak spatne pere...Frosch dosel...a do Rakouska pro novy daleko...Tak jsem vzala Persil gel a vsechno to spatne vyprane a smradlave a hnusne pradlo z Ecoveru jsem dala vyprat v tom Persilu...No blaho...Krasne,ciste,vonave,hygiencke...nebo si to alespon namlouvam...ale po dlouhe dobe mam pocit,ze jsem konecne neco vyprala...ne zaprala,ne namocila do vody a vytahla ve stejnem stavu... 8-(
Odpovědět
chloe, tak to znám, já jsem takhle nedávno vyprala povlečení :-N ze slizu bylo zažloutlé a měla jsem pocit, jak kdybych ho vůbec neprala :-N poslední dobou nejsem se slizem moc spokojená, nevím, čím to je, ale koupila jsem teď tekutý ecover a uvidím, jestli to bude lepší :-|
Odpovědět
chloe, nevim, kde bydlis, ale frosch se da koupit na internetu(treba mall.cz) chaar, se slizem jsem mela podobny problem s tim, ze pradlo zacalo i zvlastne vonet(hlavne dziny a povleceni) a mam porad pocit, ze se to z toho do dnes nevypralo(ale mozna jsem si to jenom vsugerovala, nevim..) - ted uz ho pouzivam jen na prani rucniku na vyvarku mne zatim ecover funguje dobre, akorat porad zapominam k bilemu pradlu pridavat belidlo :-N mozna, ze by to chtelo koupit neco, co otestuje tvrdost vody a prubezne pri spatnych vysledcich pri prani zkusit zjistit, v cem je problem...k necemu jsem dostala calgon, kde je nejaka testovaci sada, tak se chystam zjistit, jakou to vlastne mame v praze vodu
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak ja uz jim skoro jako ty :-D :-D :-D ... jeste tedy trosku vic, ale k tomu se dopracuju :-D :-D :-D
Odpovědět
Ja nevim,me se zda ten Ecover nejak precenovany...a to pouzivam i belidlo a myslim mame fakt dobrou pracku...Docela me to stve,pac trebas rucniky jsou vzdycky jen tak namocene ale ne vyprane...a to je davam na 60....
Odpovědět
Profilova fotka
ja nevim, bud jsem slepa, nenarocna a nebo mi Ecover pere dobre, fleky od jidla vypere vzdycky. Obcas uterky maj fleky, ale nijak zvlast velky.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?