Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
chloe, já šedivím od 25 let (cca od svatby), holt se nedá dělat nic jiného, než barvit, barvit a barvit :-N vzhledem k tomu, že taťka šedivěl od 25 a mamka začala šedivět už před třicítkou, tak jsem ani nic jiného nečekala...
Odpovědět
No ja si je radsi ani nehledaaaam :-p ...Ja si chci radsi nalhavat ze ten radoby blond vlas co jsem mela v kartaci je blond a ne sedivy... |-|
Odpovědět
chloe, tak jestli máš takovou barvu vlasů, že si můžeš namluvit, že to je blond, tak to máš ještě dobrý :-D v tmavě hnědých vlasech se bohužel blond nevyskytuje, takže já asi nic namlouvat nemůžu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
chloe ja si je nehledam, ale tak nejak se nedaly prehlidnout :-D
Odpovědět
chaar...no prave ze ja blond nemam :-D :-D :-D ...ale je fakt ze si nechavam delat par svetlejsich prouzku,tak snad ty vlasy patri k tem :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky ktery syry jsou ok?
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam taky nejaky sedivy, hlavne vepredu - ale prijde mi, ze se to zastavilo. Rikali, ze hlavne chrom ovlivnuje sediveni vlasu - ale jinak tim, ze zdrave jis, mas dost zivin a dost antioxidantu, tak tim tereticky zpomalujes starnuti a sediveni - takze bych rekal tak celkove catf, ja to zni rozumne. Ja taky mam evoluce skokovy a moje mamka celkem taky, jediny, ceho se dlouho nedokazala vzdat bylo to, ze mela vlci hlad, kdyz prisla domu a to pak snedla cokoliv .... ale pak se ukazalo, ze je to tim, ze spatne kombinovala, ted se to snad zlepsilo. Drzim palce, at to mamka prekona, ten pocatecni krok je vzdycky nejtezsi - vidina toho, ze se vzdavas neceho co milujes, ale jak pises - pak zjistis, ze se to da slusne nahradit necim jinym, a ze ti to ani nechybi. mia, cottage syr a tvrdy kozi nebo ovci.
Odpovědět
Profilova fotka
ja sediny vubec nemam, mam jenom pramen vlasu vzadu na hlave v jiny barve nez ostatni vlasy, pac mi to kdysi vyskubla matka a pak me to narostlo v jine barve, ale nastesti to je dole u krku, takze to neni moc videt :-) vlasy si vubec nebarvim, obcas si rikam, ze bych mohla na ne dat nejakou barvu nebo melir nebo tak neco, ale nechce se me do chemie a pochybuju, ze prirodni barva by me chytla. jo a ten weledi mandlovej krem je uuuzasnej, tedka mam hodne suchou plet a mam to cistici weledi mliko mandlovy + mandlovej krem a uzasny, koupila sem to v akci, tedka meli v dm na slevovym regalu takovy ty veci s poskozenejma krabickama a ulovila sem tam jeste jeden mandlovej krem weledi a kosatcovej oboji za cca 120kc a cistici mliko weledi za 75 :-) uzasny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
z nekterych diskuzi se mi otevira kudla v kapse 8-( .... na konikovi je opacna diskuze od te nasi a ty matky se tam ujistuji v tom, ze jsou normalni, kdyz davaji detem parky a bramburky a vytahujou se, kolik spatnyho to jejich dite snedlo 8-( ..... ze prej se nekdy citi divne, kdyz nekrmi dite zdrave - no aby ne ]-( proc jsou nektery lidi tak stupidni???? Ja jako chapu, ze to co tady resime my je mozna uz trochu extrem, ale preci je tak znamy, ze uzeniny a prepalovanej tuk a sladkosti jsou "zabijaci" dnesni doby. To, ze tomu diteti neni nic po jednom parku neznamena, ze nebude mit treba cukrovku nebo rakovinu streva ve svych 35 .... jenze to uz si ta matka jako nepsoji, ze za to muze ona ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefka taky se mi otvira kudla v kapse kdyz vidim co lidi davaji detem, bohuzel je tezky jim to vysvetlit |-|
Odpovědět
jako já nejsem z hlediska zdravé výživy žádný extremista, ale jsou věci, které bych dítěti fakt nedala - nejrůznější ty Kinder srágory, sladký pití, párek v rohlíku, hambáče atd... podle mě ty holky tuší, že to není nejlepší, ale prostě se potřebujou navzájem ujistit, že se vlastně nic neděje :-N já se snažím o postupnou změnu, snažím se ten jídelníček trochu obměňovat, dělat víc zdravých jídel a míň nezdravých, ale přiznám se, že zatím nejsem ve stádiu, kdy bych třeba přestala dělat buchty (navíc by mi to u manžela neprošlo) nebo občas omáčku s knedlíkem... takže je mi jasný, že to dítěti časem taky dám, protože to nemůžu jíst a zároveň mu říkat, že jemu to nedám, protože to je nezdravý :-N ale minimálně do roku bych ho chtěla "uchránit" před lepkem a mlékem a před sladkýma srágorama od babiček :-| a naučit ho na ovoce a zeleninu a aspoň trochu zdravý jídlo :-) jenže když to vidím u tchýňky, ona je hrozně zlatá, ale tuhle zrovna si vzala desetiletou neteř do kuchyně a tam jí otevřela skříňku sladkostí, ať si vybere - ač jí švagr jasně řekl, že jí nic dávat nemá... a když pak třeba bude tchýňka hlídat zároveň naše dítě a neteř, tak těžko dítěti vysvětlím, že Terezka to jíst může a ono ne :-|
Odpovědět
Abra dosel mi tedkons Hauschka tak jsem si ten mandlovy od Weledy take koupila...uvidim,zatim je fajn...jenze ja mam tak hroznou plet,ze bych ani nepoznala kdyby nebyl 8-( ... Ad diskuse na konikovi...ja to nesleduju..na co se rozcilovat...Ja zjistila,ze lide,kteri jsou zarputile presvedceni...Ono jim je dobre tak jak jsou...Oni to ani nechteji menit...Mam tolik pratel,kteri si vyposlechnou me nalehave rady...Ano,ano prikyvou...ale pak s odstupem casu vim,ze stejne nic nezmenili a nam to jen pokazilo vztah,nebot oni se citi provinile vuci me...Jako by to meli snad menit pro me modre oci a ne kvuli sobe,vlastnim detem...Co uz...
Odpovědět
Článek se načítá
když to je stejný jako s babičkama... když jsem mamce vykládala o té přednášce o kojení, na které jsem byla - jako že kojit, kdy si dítě řekne, nedávat nic kromě mléka až do půl roku (ani čajíčky a tak), tak mi na to řekla, že ona mě kojila po 3 hodinách a od 6 týdnů mi dávala čaj a jak jsem prý byla spokojený dítě :-N ]-( a přitom to je relativně mladá ženská (žádná důchodkyně, ale dost aktivní člověk), původně dětská sestra, dělá ve zdravotnictví - a zároveň nedokáže pochopit, že za skoro 30 let se prostě věci a přístupy změnily :-N
Odpovědět
Argument...my jsme to delali a vse bylo a je ok miluji... :-S Josefko a proc banany ne???Jako ovoce??Ani org.???
Odpovědět
http://ekonomika.idnes.cz/biovyrobky-...
Odpovědět
chaar ja se zas od sve tchyne dozvedela, ze dlouhodoby kojeni ditete je proti prirode :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Charlene, to je asi nejhorší, když pak dítě bude chodit k babičce a dědovi, tak bude jíst to, co ostatní vnoučata. Ale u m rodičů je úspěch, že už nemají na stole sušenky, ale ovoce. jeden vnuk měl totiž problém s nadváhou a hlavně jedl mezi jídly sladkosti a pak nechtěl jídlo. U nás už je skoro 2 měsíce první věta mojí mámy: Už přikrmuješ? ]-(
Odpovědět
betel :-N no, nejčastější věta u manželových rodičů je "přidejte si" nebo "co si dáte" :-N no a nejhorší je na tom to, že tchýňka je sice rozumná, ale na druhou stranu je to taková hrozně hodná, bezelstná a přející duše a kdybych ji "sprdla", aby to dítěti nedávala, tak to obrečí - ne přede mnou, ale pak si někam zaleze a bude plakat... upřímně řečeno si nedokážu představit, že bych jí něco ostřejšího řekla... takže se snažím už od začátku těhotenství ty informace tak nějak průběžně trousit, aby si na to všichni zvykali a snad to pomůže :-N
Odpovědět
Profilova fotka
holky ja kdyz to tu ctu tak mam cim dal tim vetsi pocit ze to bio dite byl super napad :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chloe banany jo, ale nekteri lide rikaji, ze jedi ovoce 2x tydne a to jenom banany - tak to uz pak neni uplne super. Jinak banany taky zahlenuji a maji hodne cukru, takze ne uplne super pro lidi s nadvahou .... ale jinak proti nim nic nemam. jo a na ten kremod Weledy pozor - me plet zanasel a zhorsoval, nebyl pro moji plet uplne vhodnej. To s tou tchyni a dalsimi vnoucaty taky bude u nas stejny - ale rikam si, ze tam bude jezdit tak malo a navic se asi pokusim ustanovit nejaky pravidla jakoze zadne uzeniny, zadne limonady a barvene veci, ale kdyz bude domaci buchta nebo jednou za cas dostanou zmrzlinu, tak to nebudu resit. jinak me se nastesti asi nikdo nebude pokouset davat rady ohledne jidla vers dite - tchyne se bude bat :-N a mamka je v poho.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko takze pokud se snazim shodit vahu tak banany ne a nebo jenom v dobe od rana do obeda?
Odpovědět
Profilova fotka
mia, v dobe, kdy se pokousis zhubnout bys banany a brambory mela vynechat, ale ty nepotrebujes shazovat nijak moc, takze ti 2-3 banany tydne neublizi
Odpovědět
Profilova fotka
no potrebuju deset kilo, no zas tak moc ty banany nemusim, to bude horsi s tema bramborama :-N
Odpovědět
mia, alespon zkus ty brambory nechavat na obed a vecer je uz nejist..ja mam na sobe vyzkouseny, ze me zatezujou a pak mi blbne traveni..na vecer si dej spis jahly nebo quinou pripadne celozrnnej kuskus(i ryzi spis k obedu) banan si davam rano do koktejlu s jahodama a lesnim ovocem a vyhovuje mi to..nemam pak do obeda vubec hlad, odpoledne preferuju jabko nebo hrusku taky mi dela desne dobre bio vanilkovej jogurt s ovesnym musli(v dm prodavaj moc dobry musli alnatura se susenym ovocem a oriskama)
Odpovědět
Profilova fotka
catf zkusim to, i kdyz brambory jsou dalsi vec kterou jim porad a ma na ni zavislost aniz bych si to driv uvedomovala :-N
Odpovědět
Profilova fotka
catf, na to musli sem se tam koukala, neni moc sladky? Kolik je tam toho susenyho ovoce? Ja si micham musli doma, ale kdyz sem ho v dm prohlizela, taxem si rikala, ze bych si nejaky aji koupila, na ochutnani :-)
Odpovědět
abro, dala bys prosím recept na domácí müsli?
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, my robíme tiež domáce müsli, aj keď teda iné ako z obchodu, zmiešame klasické vločky s rôznym sušeným ovocím nakrájaným na kúsky, inými vločkami (napr. pohánku), mletými orechmi, orieškami, niekedy pridáme sezam, niekedy mak či ľanové semiačko, a nastrúhanú kvalitnú horkú čokoládu :-) podľa toho čo dom dá :-)
Odpovědět
a ty vločky jen tak syrové nebo nějak tepelně upravené?
Odpovědět
Profilova fotka
normálne "syrové", nijak to neupravujeme :-) aj keď abra možno bude mať zaujímavejší recept :-) ale je to fajn, mám to v takej dózičke a vždy keď dostanem na niečo sladké chuť alebo si nemám čo dať na raňajky a nemám veľa času tak si len odsypem do misky a vyjedám to také suché, mne to chutí ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?