Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
jo a ještě "optimistický" závěr dokumentu: že to byl nejtěžší muž, ale kdo ví, jak dlouho mu ten rekord vydrží... |-|
Odpovědět
já jsem hamburger v mekáči nikdy neměla, akorát párkrát hranolky a asi 3x kuřecí kousky :-N ale zmrzku tam mají úžasnou x-) já jsem dřív měla ráda párky v rohlíku - ne že bych je jedla často, ale měla jsem je fakt ráda, pochutnávala jsem si na nich... teď už jsem to neměla asi 5 let a asi bych to už nepozřela :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ja mela hamburger asi jednou - nemam a nikdy jsem nemela rada namlety maso - ale hranolky a zmrzlinu jsem si tam obcas davala :-). parek v rohliku jsem taky mela rada - kupovala jsem si ho vetsinou na Malostransky, ale taky malokdy a jeste jsem milovala langose s kecupem a cesnekem :-D - ty by mi mozna chutnaly i ted :-N , ale asi bych to pak odskakala :-D :-D
Odpovědět
jé, langoše, mňam x-) x-) x-) hned bych si dala :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ja na ne taky dostala chut :-N :-N :-N :-N ... nejlepsi byly na Ceskomoravsky :-D
Odpovědět
Ja mam rada snidane u Mcdonalda...vajicka :-D :-D :-D a toasty...No a pak jsou moji slabosti palacinky...tech se nemuzu nikdy dojist...jsem v tomto pripade bezedna studne :-D :-D :-D ...a nej s marmeladou a tvarohem :-N ale nepohrdnu ani se skorici...
Odpovědět
Já milovala hamburgery s kyselým zelím u Kotvy. Ale to je tak dávno, že to asi nikdo z vás nepamatuje. 8-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
loony :-D chloe, na palacinky mam zdravej recept ;-)
Odpovědět
No jo,ale budou pak ty palacinky stejne jedly???? =-) ...jako nezdrave jedly :-D :-D :-D ...Teoreticky se skorici jsou tak nad propasti zdravosti :-N
Odpovědět
Profilova fotka
dělám palačinky napůl s celozrnnou moukou a není to úplně ono ;-) ale m to snědl a říkal, že dobrý :-D Se přiznám, že na párku v rohlíku jsem občas ujela ještě v těhu, ale jedině z Ikey :-D teďka jsem ho nejedla, ale asi jen proto, že v Ikee jsem ještě nebyla :-N Já jsem milovala gyros s nudlema, s tou jejich bílou omáčkou, mňam x-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a dělala jsem i pohankový, se špenátem a ty byly taky moc dobrý :-)
Odpovědět
vy žrouti :-D no já teď vařím čočkovou polívku po indicku, tak bych si ani nic nezdravýho nedala :-D ale ulítávám na koláčcích fornetti pizzové a mexické, umíte mi je někdo zhnusit? bych to brala :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
rosi, hehe, no ja by som tiež potrebovala zhnusiť niektoré jedlá, napríklad tiež už spomínané palaciny..tie mienim "obzdravovať" postupne, len nejako v kauflande ani v tescu kam chodíme nakupovať autom špaldovú ani inú zdravú múku neviem nájsť a zo zdravej výživy sa mi to ťahať v rukách s tonou ďalších vecí nechce =-) :-N ale hotdogy, langoše, bagety či hranolky ma už nijako neberú, hamburgery ma nebrali nikdy, ale to sladké, hm...a pizza, tú by som dokázala jesť denne (aj keď teda mám ju asi raz za dva mesiace :-)) ale keď si predstavím ako nezdravo som jedla ešte dva roky dozadu (intrák - nechcelo sa mi variť a bola som stále len na obedoch z jedálne a bielych rožkoch s rôznymi, najčastejšie cesnakovými kupovanými natierkami)...teraz by som sa za to prefackala najradšej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pizzu dělám domácí, s celozrnnou moukou - moje alibi :-D Jéé a ty langoše...kdybych se nebála, co česnek udělá Barče, tak je asi udělám :-D kessinka, u nás v Kauflandu mají celozrnnou pšeničnou i špaldovou mouku normálně mezi moukama...
Odpovědět
Profilova fotka
eri, honem sem s receptem na celozrnnou pizzu - tu taky muzu denne :-D .... teda ne sem, ale do receptu :-D gyros a vsechny mlety masa jsem teda vzdycky nesnasela, zvracela jsem, kdyz jsem kousla do slasinky nebo do chrupavky :-p no, ja taky pred trema roka jedla silene :-), nastesti krom pizzy mi nic z toho nechybi :-) a ty palacinky co delame nam obema desne chutnaj :-), ale mozna jsme uz zmutovany :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gyros není mletý, to byly kousky okořeněnýho masa, měly flákoty napíchaný na takovým bodci, to se celý točilo a opíkalo a oni to okrajovali x-) :-D :-p Domácí mletý maso můžu, to mám ráda :-) Ve škole nebo všude jinde jsem se bála, do čeho kousnu :-D tak šupni palačinky do receptů ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj. ja vim, ze gyros neni mlety, ale jak to rezali, tak to rezali se vsim a obcas se tam objevilo neco co krupalo nebo se zvejkalo :-p :-p :-p palacinky jsem tam uz davala, ale uz asi budou nekde zapadnuty - tak je tam doma dam znova.
Odpovědět
jé, já miluju gyros pita x-) x-) x-) ale jen v Řecku, ty gyrosy tady v ČR mě vždycky zklamaly, takže už si je tu ani nedávám... ale na Kalymnosu máme osvědčený jeden "fast food", kde dělají absolutně nejlepší gyros pita, jaký jsem kdy jedla x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky asi vam zkazim iluze, ale platy masa v gyrosu se prokladaji mletou korenenou smesi :-( videla sem dokument o vyrobe gyrosu a uz bych to nikdy nedala do pusy, nesnasim mlety veci, krome tech, co si namelu sama. Hamburgra sem ochutnala jednou a pulku sem vyhodila (radsi si udelam doma svyho lepsiho, kdyz mam potrebu jist nezdrave :-D ), na cem ale jednou za uherskej rok fakt ujedu je smazenej hermelin :-N jinak prestala sem bojovat s novoskladem, pac mala me ho hnedka do pulhodky vzdycky celej procurala, nastesti uz pribrala ctvrt kila, takze uz ji sedi popiny slozeny na nejmensi velikost, ja sem taaaak rada :-) :-) :-) ty pamprdy me desne rozcilovaly :-D tedka zustaly uz jenom na noc :-D jinak bojujeme s kolikama, m. sem vcera vyslala do lekarny pro fenyklovej caj a misto toho prinesl nejakej spesl prej prirodni preparat, jmenuje se to BabyCalm : http://www.lekarna.cz/babycalm-doplne... a podle slozeni to vypada celkem dobre, nemate nekdo zkusenost?? Jo, weledi masazni olej na brisko vubec nezabira, bud blbe masiruju, nebo na tak silny koliky to proste neni. jo, k tomu dychani u porodu, ja sem na zadny kurzy s dychanim nechodila (krome tehu cviceni a plavani, plus joga jako pred tehu) a u porodu sem mela co delat abych to udychala, teda a to zvladam jak hrudni, tak brisni a i klicni dech i prodychavat vlnu atd. Myslim, ze vliv na to melo i astma, ta kapacita plic u me neni tak super.
Odpovědět
abro, co se týče toho gyrosu, tak jsem v té taverně viděla chlápka, jak to přímo dává na ten stojan a byly to opravdu jen ochucené kusy masa :-) ale tam to bylo všechno poctivé - domácí hranolky, domácí tzatziki a tak x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, ja mela namysli spis takovy ty fast foodovy gyrosy, jako urco se da nekde zajit na nefalsovanej poctivej gyros, ale takovych mist asi moc neni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abra a to prave na novorodencov odporucaju najviac stvorcove plienky =-) pamprdy su pampersky? tie davas na noc aby mala lepsie spala? no koliky to je stara znama vec to ma podla mna kazde babo :-( aspon vsetky co ja poznam. Dnes mi jedna kamoska hovorila, ze je malemu pomahalo spat na brusku a skrcil si nohy (tak ako dospely ked ma krce) a potom si poriadne poprdel :-D tak skus aj ked musis davat pozor aby mala neotocila nos na postel a neudusila sa.
Odpovědět
Já používám novosklad tak na 70% a jsem spokojená :-) Ty máš abro takovou zásobu kalhotovek? Já je mám právě jen na zvláštní příležitosti :-) Babycalm jsem nakonec taky použila, ale dlouho jsem se snažila bojovat bez něj. Na jedné diskuzi alternativky shodily všechny přípravky na koliky. Mám to sem hodit? A docela se mi líbila knížka Nejšťastnější miminko v okolí od Karpa. Škoda, že jsem ji přečetla docela pozdě. Docela to u nás fungovalo.
Odpovědět
Ta knížka je právě jak bojovat s kolikami.
Odpovědět
Profilova fotka
bete a nemas s nej urobeny nejaky sumar alebo hodit sem nejake rady? ja mam z toho asi najvacsie obavy :-N dnes akurat idem doobjednavat zasoby plienok z brany k detem + nejake eko hracky a bambusove osusky
Odpovědět
Profilova fotka
Prosím recept na avokádovou pomazánku, ale ne s česnekem, mamka má problémy se žlučníkem.. :-) Klidně do vedlejší diskuze :-)
Odpovědět
palacinky od josefky davam do zdraveho vareni ;-) nebo staci ve vyhledavaci zadat pohankove palacinky
Odpovědět
jinak koukam, ze jsem o moc neprisla :-D jsem tak prelitla diskuzi a je to same ooo-baby-ooo-baby :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf veruze nie ;-) same baby a tehotenstvo ale mysleli sme na teba a premyslali zalozit novu diskusiu o biobaby aby sme to tu neblokovali
Odpovědět
Juju, tady je takové shrnutí té knížky. Jak tam píše ta holčina, je tam spousta příkladů, jak to rodičům strašně pomohlo, no americká kniha :-) Ale ten její souhrn mi příjde dost stručný, v knížce je, jaké rodiče dělají často chyby a jak postupně dítě zase odnaučovat od těchto kroků http://i-vet.blog.cz/0810/nejstastnej...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?