Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
catf - to spis horcik a ten je hodne v mandlich a tmavolisty zelenine.
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, co je ovomaltina? To me nic nerika :-) catf, maslo bych mela jenom omezene, takze budu dal pokracoavat v tom dmkovym, dokud se neobjevi neco lepsiho, snad me to nepolozi :-D Na ty krece urco horcik, a spis lakatat horciku to je pry lip vstrebatelny, poradila mi to doktorka tedka jak sem mela problemy s tema krecama do bricha
Odpovědět
Profilova fotka
tak toto znie úplne úžasne: http://apetitonline.cz/novinky/1277-r... aj ja chcem také v bratislave x-)
Odpovědět
Celkem pěkný osvětový článek: http://ekonomika.idnes.cz/test-nepodb...
Odpovědět
Profilova fotka
kessi, juuu, ja chci v brne taky :-) na zelnaku toho byva cim dal min :-|
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, myslím, že to stejný bylo v pondělí v černých ovcích, oni tam teďka každé pondělí dávají něco o potravinách, teď tam bylo i o biopotravinách, jako že je mýtus, že by byly obecně zdravější, měly víc vitamínů a minerálů...Jenže oni tam třeba porovnávali normál a bio vysočinu, podle mě málo zdůraznili to, že se nepoužívá na pěstování a chov chemie... ale i tam aspoň něco...
Odpovědět
Profilova fotka
eri, ja na to taky koukala a co se me libilo byl ten zaver, ze je proste potreba u vseho sledovat slozeni a bio k tomu ze je plus, to se me libilo, pac hodne lidi propada ted bio manii a vede to k tomu, jak uz sme tady kolikrat resily, ze si lidi myslej, ze je i biotavenak zdravej :-|
Odpovědět
Profilova fotka
holky nevite nekdo neco o zampionech - jak se pestuji? Je potreba je loupat? Nekdo mi rikal, ze i kdyz jsou bio, tak, ze se stejne musi necim hnojit, aby vyrostly.
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, to je fakt, to tam zdůrazňovali myslím i u těch výrobků pro děti, že je potřeba číst složení...
Odpovědět
Jojo, kousek toho o biopotravinách jsem viděla taky. Líbilo se mi, že zdůrazňovali, že "biozvířata" mají lepší podmínky pro život. O žampionech nevím vůbec nic, zkoušela jsem googlit, ale celkem bezúspěšně.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, chodim na ne do lesa a myslim, ze je tam nikdo nehnoji :-D :-D tam u vas by to ale asi slo tezko, vyrazit s kosikem, co? :-D si pamatuju, ze kdyz sem byla v britanii, taxem chtela jit na houby (no ve 14ti letech, neznala pomeru :-N ) s tim, ze si udelam smazenicu na veceru a rodina hned voala do agentury, ze sem fetak :-D Sousedka pestovala zampiony ve sklepe, koupila si pytel s takovym substratem, v nem byly diry, ona pak jenom ten pytel zalivala a mela zampiony, stejne tak s hlivou. Slozeni toho pytle ale neznam..
Odpovědět
Profilova fotka
josefko normalne si koupis takovej pytlik s hlinou kde uz nejak jsou nebo co, flaknes to do sklepa nebo nekam kde je tma a vlhko a ono ti to nejak roste samo, m to chtel koupit v zahradnictvi ale my to nemam kam dat, sklep nemame a na pude mame sucho, ja zampiony neloupu, jenom kdyz jsou fakt nejak velky abra to stejna ja tady, zeptala jsem se tchanovcu a m kam se da jit na houby a oni si mysleli ze chci snad fetovat, kdyz jsem jim vysvetlila ze na jidlo tak se zhrozili ze se otravim, oni si mysli ze vsechny houby ktery nejsou z obchodu jsou jedovaty :-D pritom treba Jamie Oliver v tv na houby do lesa sel =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mio, jo, otravu me pak taky vysvetlovali, nechapali, ze houby poznam :-D a vubec jako ze bych sla na prochajdu do lesa se jim zdalo tezce podezrely, meli dva psi, taxem je chtela jit poradne probehat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
u nas se to taky neujalo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ted u nas zvonil borec ze dovazi cerstvy kvalitni ryby a morsky plody a kvalitni potraviny az do domu, to je super, musim kouknout kolik za to chce protoze ty rybyze supermrketu to je celkem dost bida
Odpovědět
Profilova fotka
tak ted jeste zjistit, co v tom pytli na zampiony je :-) tady se taky houby nesbiraj, ale my jsme jednou na prochazce potkali kousek lesa :-D a odnesli si odsud hromadu hub ... je to asi 2 roky zpatky a od te doby jsme na nich nebyli :-|
Odpovědět
Profilova fotka
josefko netusim, nejaky substrat a asi podhoubi , jestli chces pestovat zampiony doma tak si stejne musis koupit ten pytlik
Odpovědět
Zrovna dneska o těch mléčných výrobcích mluvili v Sama doma, tak mě zajímalo, které z nich vlastně uspěly. Jdu to prostudovat :-) Já teda houby moc nepoznám, ale zaujalo mě, že angličany nenapadne sbírat např. ostružiny. Co jich všude rostlo a krásně zralých. Akorát skupinka nás z východu (Bulharsko, Slovensko, Litva) se na to vrhla, a když šla okolo rodinka a chlapeček chtěl taky, matka ho okřikla, že to se nejí, že je to špinavé. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
betelgauzz oni nesbiraji nic, co neni ze samosky to se neji :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mia, ani ne, jen me zajimalo, jestli je musim loupat. betel, to je pravda - my letos usetrili za ostruziny velky prachy :-D. Mame je za barakem, kde nejezdi auta a tak jsme na ne chodili :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko tak ja neloupu, jenom ty fakt hnusny :-D
Odpovědět
josefko, já loupu jen velké, malé omývám... jinak dneska na přípravě na porod nám sestřička mimo jiné doporučila si s sebou k porodu vzít colu :-N že jinak je nezdravá a nikdy by nám ji nedoporučovala, ale že k porodu je dobrá, že dodá energii a "nakopne" a pomůže i případně uklidnit rozhašený žaludek :-N
Odpovědět
chaar - tak na colu mam podobnej nazor - nikdy ji nepiju, ale uz parkrat se mi stalo, ze mi bylo dost blbe a jediny, co jsem zvladla pit, byla cola...
Odpovědět
já si pamatuju, že když měl brácha salmonelu, tak mu cola taky hodně pomohla... nicméně já si ji tam fakt brát nebudu :-D to spíš tabulku kvalitní čokolády, ta mě nakopne stejně dobře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, nam doporucovali tu cokosku, coz se me zdalo jako bezva napad, takze musim jeste pribalit do tasky :-) Pry se to hodne pouziva v belgii u porodu cokoska pry nesmi chybet (no nedivim se, zeme genialnich pralinek, to bych si taky dala rict :-) ) josefko, i tady uz na me koukali jak na blazna, kdyz sem v lete ocesavala s kosikem kere ostruzin :-D normalne sem z nich dostala kolem 5ti kg!!! Pekna nadilka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo abra, to je slusny - no, ja myslim, ze my to meli podobne - kdybyste videly to mnozstvi ostruzin. Mame hned za barakem obrovsky lany divoky kopcaty krajiny. Mel to byt park, ale diky recesi se tam nic nedeje a je to uzasny v lete na behani x-), clovek si pripada, ze je nekde na dovoleny.
Odpovědět
Profilova fotka
bylo to bezvadny, nikdo na ne tam nechodil, takze sem si nechala dozrat i ty zeleny a pak sem sla znova :-D doufam, ze letos to bude stejny, mam uz i vyhlidnuty maliniste :-) jeste ze sou lidi hloupy a nesbiraj to :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chaar kola je pro me posledni zachrana pri fakt hodne velke opici :-D normalne to nepiju ale kdyz je mi opravdu strasne spatne tak me zachrani
Odpovědět
Profilova fotka
Vážně může taková směs šílených "kyselin" a hromady cukru někoho nakopnout...? :-o Mě by to, jak se znám, spíš uspalo, cukr mě víc unavuje než nakopává. A u porodu bych osobně takovou břečku typu cola radši tuplem neriskovala a volila šetrnější nakopávátka, když už... třeba obilný nápoj, vývar z kapra koikoku, bancha čaj aj. Vážně si vůbec neumím představit, v čem může být u porodu přínosné přijímat zvýšenou dávku cukru (každý asi víme, co ten cukr v tu chvíli v našem těle spustí za proces), stejně jako kofeinu. Nějak mi to k porodu prostě nejde - zvlášť zamyslím-li se nad tím, jak asi takovou přeslazenou kofeinovou colu pocítí v tu chvíli rodící se mimčo. Neberte to ode mě prosím špatně, děvčata... jde jen o můj subjektivní názor. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kola je vubec divnej napoj, na jednu stranu rozpousti rez a na druhou dokaze fakt spravit zaludek, kdy jsem mela strevni chripku a skoro jsem lezla po zemi tak mi kdosi poradil kolu a to mi fakt pomohlo, po troskach i zastavuje prujem ale k porodu se mi to zda divny kvuli tomu diteti, takova davka cukru a kofeinu prece nemuze byt dobra =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?