Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Josefko, děkuji :-) Holky, měly byste to mít všechny, kdo chtěly, v mailu, pokud ne, ozvěte se do IP :-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, dekuju moc - fakt super. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
chtela bych se zeptat, nevite nekdo, co je dobry na podporu hojeni ran? Idealne nejaka mast, ted mam takovej divnej problem, ze se me skoro vubec nehoji rany - cca pred mesicem sem si rozskrabala komari stipance (desnej zlozvyk :-N ) a vubec se me to nehoji, porad je to skaredy :-( nevim co s tim :-( to stejny kdyz se treba malinko skrabnu o neco, zajimavy je, ze se to tyka jenom oblasti nohou, na rukach ne, kdyz se treba u vareni riznu, tak se me to zahoji celkem rychle, divny, ze? :-(
Odpovědět
my jsme na tohle doma mívali výbornou mast z lékárny, ale vůbec nevím, jak se jmenovala... normálně se u nás lékárně vůbec nedělá, mamka na ni měla recept a nechávala ji míchat na zakázku, bohužel recept ztratila a tak si ji necháváme vozit od tety z Vrchlabí, protože tam ji v jedné lékárně dělají... ale netuším, jestli je přírodní nebo jestli v ní jsou nějaké srágory :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Abro a měsíčková mast ti taky nepomáhá? Nebo olivovej olej? Na to nenechám dopustit...
Odpovědět
Profilova fotka
peti, oleje me to jaksi rozmokvavaji, davala sem na to mandlovej, jojobak, klickovej a vzdycky stejne skredy to bylo :-( mozna ta mesickova, tu sem nezkousela, ja masti moc nepouzivam, kdyztak jenom arnikovou nebo babiccin trezalkovej olej, jenze ten ona letos nema :-( jeste bych na to mohla zkusit maznout bambucky maslo, ze? to zkusim dneska a ve stredu koupim tu mesickovou...
Odpovědět
Abra ani dynovy nepomaha???
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, dynovy nemam, mam jenom jojoba, mandle, kokosak, klicek, sipek, lnenej, konopnej.
Odpovědět
Profilova fotka
s tema olejama nevim, jestli vubec bych je na to mela davat, je to takovy skaredy, rozmokvany, kdyby to byl aspon stroupek nebo jizva, tak si s tim poradim, ale takto... asi se jeste zeptam v patek mudry na alergologii, ona je takovej vseznalec, treba me poradi nejakej trik :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Měsíček je fajn, já mám balzám od tautr. a skoro neubývá, ale mast má i weleda: Mast je vhodná na podrážděnou pokožku, k následnému ošetření drobných odřenin a tržných ran. Pro svoje regenerační a zklidňující účinky osvědčená na špatně se hojící rány. To by mohlo zabrat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mesicek nebo dynovy olej. Muze ti chybet zinek nebo vit C, oboji dulezite pro hojeni ran. Zinek je v dynovym oleji. Jis nejaky vitaminy?
Odpovědět
Profilova fotka
jim ten prenatal od solgaru 2 tbl denne, tyjo, jeste dynovej olej kdybych jedla, tak bych byla hrozne promastena, ne? Kdyz jim ten lnenej/konopnej kazdy rano lzici a pak behem dne normalne upraveny jidla s olivacem/slunecnicovym, tak to by me dalsi davka oleje pripadla moc...
Odpovědět
Článek se načítá
abro, zkus napr bambucke maslo s tea tree http://www.greenwave.cz/kategorie/nov... nebo namazat tea tree nebo levandulim eterakem i kokosak ma antisepticke ucinky, sipkovy pomaha hojit jizvy ..a hlavne neskrabat.. v kazdem pripade pomuze, kdyz to namazes, protoze se tim ta rana alespon povrchove uzavre, na to by bylo to bambucke maslo nejlepsi, protoze je hutne napriklad u vazeliny si lide drive mysleli, ze ma specialni antibakterialni ucinky, nez prisli na to, ze pouze ranu uzavre a diky tomu se do ni nemuzou dostat dalsi bakterie..
Odpovědět
Profilova fotka
catf, diky za tipy, bambucky mam doma, to je divny, ze me jeste nenapadlo to na to dat :-N takze vyzkousim, jeste poridim ten mesicek a kdyz tohle nezabere, tak koupim ten teatree (on me celkem smrdi, takze se bych se mu nejradeji vyhnula uplne :-N ) To bambucky bych vlastne mohla na to davat pred plavanim jako ochranu pred rozmocenim ze? Chodim jednou tydne na bazen, co ma slanou vodu a to je mazec...
Odpovědět
abro, levandule je mirnejsi nez tea tree, ale ucinkuje stejne..ja taky tea tree nemusim, ale ten balsam balm balm s tea tree jsem koupila m, protoze se mu delaj hlavne na pazich a po tele vysuseny fleky, coz jsou pravdepodobne reakce na prach tady ze stavby a ten balsam to pekne promasti, zakryje a odesinfikuje a skutecne to pomaha bambucky maslo urcite na tu chvili pri plavani vydrzi..
Odpovědět
abro, pokud se ti nic nehoji v oblasti noh, tak to je vetsinou znak spatne cirrkulace krve v zilach, (nemivas otekly nohy a pocit tezkych noh?) takze na to doporucuju pohankovej caj nebo pohanku a pak taky mazat nohy kastanovym gelem nebo proste cimkoli, co ti je prokrvi. Na ty rany zkus neco spis jemnejsiho, treba hermanek, mel by pomoct i panthenol. Pokud jsi alergik tak bych si na teatree a levanduli davala pozor... Nemas ty problemy hlavne v oblasti bercovych kosti? Ti komari hajzli to totiz nejak poznaji, ze ta krev tam nejak spatne cirkuluje a bodaj tam mnohem vic nez kamkoli jinam. mamka ma tytez problemy, staci, aby se do nohy skrabla v lese o betev v lete a do podzimu to jeste nema zahojeny...
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, to je mozna ono, sice teda priznaky co popisujes nepozoruju (nohy uz me otikat prestaly, nastesti) ale asi se to prokrvovani uplne nezlepsilo, takze to bude mozna tim... jo, komari me postipali presne na tech kostech, svine jedny :-D fuj, nesnasim komary, blee catf, problemy s vysusenejma flekama (ktery kdyz se namocej, tak se hned rozmokvaj) mam taky a hodne me na to pomaha kazdodenni promazavani olejama (hlavne kokosak) nebo tim bambuckym, to promazavani u me funguje teda jenom pokud to chytnu v uplne pocatecni fazi, pak uz je to horsi. Segra ma to samy, ale o hodne vic agresivni a te na vyleceni pomohla jenom atb mast :-( teatree zkousela, a doslo jenom k uplne mirnymu zlepseni, takze nakonec to vylecila tema atb :-(
Odpovědět
Profilova fotka
abra, ja jsem myslela si ten dynovy olej namazat. Taky bych byla spis pro leanduli, je prijemnesi. Mesicek a kokosovy olej a levandule maji antiakterialni ucinky, coz by mohlo byt dobre, kdyz to mokva. Pricina muze byt to co psalaRosina, to me nenapadlo. Prokrvit taky muzes tak, ze si budes kartacovat nohy od dola nahoru nejakym prirodnim kartacem. Nejsem si jista s pohankou, opravdu prokrvuje? Me ji doporucovali, kdyz jsem tenkrat krvacela pred potratem, na zastavu krvaceni. Ze zpevnuje steny cev, ale ze by podporovala prokrveni jsem neslysela - to ale neznamena, ze to tak neni. Jinak dej pozor na prokrvovaci pripravky, at si nevyvolas porod. Taky jsem vcera zjistila, ze existujoukremy s vit c, to by taky mohlo pomoct urychlit hojeni.
Odpovědět
pohanka cevy zpevnuje, takze spis prevence krecovych zil.. na prokrveni je z eteraku dobrej cypris..do 100ml olej max 15 kapek, cypris docela smrdi, takze je dobry ho smichat s necim vonavejsim
Odpovědět
josefko, s tou pohankou jsem to myslela, jak pose catf - zpevnuje cevy a celkove napomaha obehu pry :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no vida, tady se clovek pokazde dozvi neco zajimaveho :-)
Odpovědět
Profilova fotka
taxem zakoupila mesickovou mast, jeste sem premyslela o tom dynovym, jaks psala josefko, ale nakonec sem ho nekoupila, vyzkousim to jedno po druhym, at vim, co me pomohlo :-) V DMce sem zabojovala s tim automatem na slevy a konecne sem uplatnila nejaky vyhody z nasbiranych bodu :-) A neverily byste, co sem objevila!!! Uz pred casem tady nekdo psal, ze alverde lak na vlasy je zas v prodeji a ja ho nikde nevidela, dneska sem byla v DMce, kam normalne nechodim, a ta je teda mega vybavena a meli tam dokonce ten lak!!! Juchuuu :-D Taky sem tam objevila pesto verde, kysany zeli, nalozenou cervenou repu, cizrnu ve slanym nalevu, mnam, no celkove sem tam nechala zas majlant :-N :-N uz budu asi chodit jedine do tyhle DMky :-) Vcera vecer me prisla stadelmann, mela sem desnou radost :-) moc sikovna knizka :-)
Odpovědět
abro, na tom berci zrovna je to s tim prokrvenim nejhorsi, proto se tam pak taky tvori bercaky, nejak tam ta krev zustava nebo co.
Odpovědět
Profilova fotka
ja uz stadelman mam taky :-) - dostanu ji k Vanocum :-), tak jsme na ni zvedava
Odpovědět
ja byla taky dneska konecne po dlouhe dobe nakupovat jidlo v bio obchode a jsem nadsena z lifefood rozmarynovyho pita chleba..s kozim syrem zerve je to famozni a piju k tomu cabernet od rapunzelu, kterej je taky moc dobrej x-) v tomhle obchode biomarket vitek na vinohradsky maj kazdou stredu cerstve bio kure(ruzny druhy, i na polivku) abro, v dm kupuju nakladanou cervenou repu, trtinovej cukr, cokoladu, jahly, cizrnu, med, balsamico ocet, kysele okurky, majonezu, horcici, jabkovej a rybizovej napoj, co maj v lednici..to jsou takove stalice(a pravdepodobne jsem na spoustu veci zapomnela)..jedine, co se mi neosvedcilo, je olivovej olej, pripada mi bez chuti
Odpovědět
catf, zavidim ty vase zasobeny obchody... sem dneska taky byla nakupovat zradlo a teda nic moc, ale aspon jsem si koupila vanocni caj od miloty a testoviny s morskou rasou :-)
Odpovědět
jinak jsem si uz uplne zvykla na sojovy a ryzovy mliko, kupuju si tekuty v biokvalite a mliko to pro ty moje potreby naprosto nahradi, ani ta cena neni tak hrozna, kdyz jsem se po "odvykacce" napila obyc mlika, tak mi chutnalo jak obilena voda :-) jo, cetla jsem si u mamky casak dieta a je tam napsane, ze krabicova mliko se vyzivove naprosto rovna cerstve nadojenymu....
Odpovědět
jo, rosi, v praze se to za posledni rok celkove hodne zlepsilox-) a je supr, ze dm ma hodne dobry ceny, takze se tam spousta veci da koupit fakt vyhodne a dm v centru jsou hodne dobre zasobeny jidlem alnatura me uz ani nebavi nakupovat v normalnim supermarektu..tam chodim stejne hlavne pro ovozel..ostatni se snazim kupovat v dm nebo ve zdravych vyzivach, nebo alespon vybiram treba z bio rady daneho obchodaku, protoze to jsou snad jediny vyrobky z jakztakz prijatelnym obsahem(ale musi se to stejne kontrolovat) dneska jsem koupila umeocet, bio lipovej med, tahini atdatd..tomu rikam nakup x-) ryzovy mliko(z dm) mi chutna napriklad do ryzovy nebo jahelny kase a ted jsem ho obcas pouzila do ranniho oriskovyho koktejlu namisto vody a je to taky vyborny, samotny mi ale moc nejede, ani treba s musli na snidani..vanilkovy sojovy bylo skvely rano do kafe, ale nikdy jsem nestihla vypotrebovat celou krabici, brzo se zkazilo, takze ted jsem zpet u bio kravskyho parkrat jsem koupila bio mleko amalka, ktery je cerstvy a neni homogenizovany, ale chutnalo stejne jako treba bio olma plnotucny(mozna jenom malicko vic vodnate)..v kazdym pripade musim konstatovat, ze plnotucny mliko olma je chutove nejlepsi(a do latte uplne idealni), coz mi dost kazi plan je bojkotovat kvuli nastavovanejm bio jogurtum :-D nicmene nejlepsi mleko v zivote jsem mela v uk - cerstvy, rozvazeli ho tam kazdy rano(tam snad muselo bejt alespon 10% tuku) a i v usa je mleko lepsi nez u nas, proste mlecnejsi
Odpovědět
Profilova fotka
10% tuku :-D :-D :-D :-D ... catf, rekla bych, ze max 4%, vic se v mleku nenajde, leda by ho tam davali :-D (v CR je 3% a tady je nejaky vic tucnejsi a ma asi 3.5 - 3.8%) ... ale jinak mas naprostou pravdu, ze mleko je tady chutnejsi nez v CR.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tyjo, vetsinu toho, co pises, sem v dm jeste nevidela :-( A ten olivac si tam kupuju, je pravda, ze je bez chuti a vune, u nas je to kvuli m. jedine plus :-N Juu, rozmarynovej pita chleba, ty blaaaho, ted se me uplne zblaznily z toho pomysleni vsecky chutovy bunky :-D Vcera sem si doma pekla obych pita chleba s olivacem a cesnekem, k tomu sem dojizdela ten hummus, zitra se asi pustim do vyroby toho repovyho, co davala petuli do vareni, mnam :-) k mliku, sem se po dloooouhe dobe napila minulej tyden normal mlika, a nejak me vubec nechutnalo, prislo me to takovy jakysi mazlavy a blee, ze sem to pak furt citila v puse, musela sem si jit vycistit zuby :-N zase ale treba v cappuccinu nebo v peceni mi to neva... Vcera sem koupila mast mesicek + levandule, promazavam, a vypada to, ze se to lepsi, takze snad budu mit za chvili nozky zas jak modelka :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?