Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
abra, ty si vtipalek, ja som len v 14tt a nemozem prestat chodit do prace :-D :-D prave preto to zvazujem, lebo denne cestujem 3 a pol hod v preplnenych busoch, elektrickach a vlakoch, pracujem vo velkom kolektive a uz teraz tu mame vela pripadov mexickej chripky (nastastie ludia zostavaju doma). Keby som nebola tehu alebo nepracovala, resp. podmienky by boli stretavat menej ludi, tak and tym ani neuvazujem, ale v Belgicku je uz vela pripadov tejto chripky. Manzel mi vcera vysvetloval rizika ked sa dam a ked sa nedam zaockovat a bol teda dost presvedcivy a navyse moj gynekolog, ktory nad obycajnou chripkou a ockovanim mavol rukou, tak bol velmi dorazny aby som sa dala zaockovat. Citim to nejako ze by som sa mala... jedinej veci co sa bojim, ci to nebude mat negativny vplyv na bejby :-N baby kupila som si Dr Hauska korektor - taky tekuty co sa vytlaca - vam sa pozdava? mne celkom ano, ale moja plet teraz je v pohode, takze ak sa po porode vratim do starych kolaji, tak ktovie ci mi bude vyhovovat. Inak som vybadala, ze ako mi pred tehotenstvom velmi vonala prirodna kozmetika, teraz mi je z nej dost zle a zacala mi vonat chemicka kozmetika - och to teho robi divy :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to je sileny s tim falsovanim, o te vode v mase jsem vedela ale to s tim olivovym olejem me nastvalo, ja kupuju schvalne extra olivovej, platim za to a oni do toho nalijou obyc 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
juju, udelej co si myslis, ze je spravne. Jestli to bude nebo nebude vliv na miminko nevi nikdo, asi to holt musis risknout. Me jenom stve, ze ti doktori to lidem tak nuti a pritom nikdo poradne nevi, jake to ma na lidi ucinky. Me prijde nezodpovednost nutit to tehotnym ... misto, aby se jim umoznilo zustat doma, tak se zenou do prace a radeji je naockujeme necim, co muze poskodit je i plod ]-(. Jenze tak je to se vsim, asi se s tim budu muset jednou smirit. ]-(
Odpovědět
juju a nemuzes se proste na nejakou dobu hodit marod? jinak tchyne chytla svrab a blechy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tosi poboha jak se ji to podarilo? :-N
Odpovědět
no prej od nejake zavsivene babky, ktera u ni byla na praxi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo tak to je narez, svrab je pry strasnej =-) ja cekam na to savo, postaci tady uz pekne dlouho stavkujou a uz mi tim silne lezou na nervy 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
ja zrovna koukam na Jimmys food facktory, borec kterej ukazuje z ceho jsou udelany potraviny, dneska ukazoval roztiratelny maslo, to je desnej humac co v tom je :-.
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, ja uz to sem o tech kytkach kdysi davala, vlastne to byla herminka. Zkusim se podivat jestli to najdu .... jinak se jednalo o rezany kytky. Jsou pry dovazene ruzne z Afriky a je za tim dost spinavej business zneuzivani malych holek a zen, prace deti .... a krom toho jsou ty kytky desne praskovany a ony to vlastne primo dychaj. Zkusim to najit, jestli me herminka nepredbehne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, rosi, já mám uložený tento odkaz: http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=...
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to je narez :-. bohuzel smutna pravda je ze i kdyby prestali pestovat rezany kytky tak zacnou pestovat neco jinyho a ty holky budou zneuzivat ak jako tak, deti tam budou muset pracovat, je to hnus a priserny ale bohuzel se to deje :-(
Odpovědět
Profilova fotka
jasne mia, ale ja to nemusim podporovat ;-), a tohle mi ty kytky nestoji, navis tak strasne praskovany juju, ted jsem slysela, ze se objevil novy kmen viru praseci chripky (zmutoval tak, jako to dela normalni chripkovy virus). Na tenhle kmen to ockovani neni. Moje tehotna sefova rekla, ze ockovani je "useless and too high risk" a ze se ockovat neda .... a to ma ditko skolou povinne a mnoho skol je tady pro praseci chripku zavrenych ... tak jen k dalsi uvaze.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
to samozrejme ne, my to ani nekupujem, kdyz uz koupim kytky tak na trhu v sezone a letos jsem si nakoupila hromadu cibulek sneznek a tulipanu a krokusu a tak nemuzu se dockat az si to nasazim x-) uz spekuluju tam bym vrzla ruze :-D a premyslim co zasadi aby to kvetlo v lete nebo i k podzimu
Odpovědět
Profilova fotka
tak savo dorazilo, ale je to nejaky malinky to baleni =-) vecer vyzkousim, snad preziju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky to vypada jako kdybych si obednala 4 balicky koksu :-N :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
a ja doufam, ze treba zacnou biokytky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
me by jenom zajimalo proc se treba u nas uz skoro nepestujou kdyz je to takovej bussines :-. v africe se to sice asi levnej pestuje ale dyt ten prevoz musi stat hodne =-)
Odpovědět
Ten článek mě tehdy dost vyděsil a od té doby nechci řezané kytky ani vidět. Sem tam stojím v Albertu u pultu, kde mají kytky, a schválně se dívám na země původu - objevuje se tam Keňa, Zambie, Zimbabwe... A já naivka jsem si myslela, že je to všechno z Holandska :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Mě dneska napadlo, že by bylo super vytvořit večerníček, anebo pohádky, na téma zdravá strava versus fastfoody apod. :-D Hlavně bych to zaměřila na fosforeskující nápoje, na různý blivajzy, co se dávají do jídla, postavičky, co by to konzumovaly, by skučely jak ten pes v pejskovi a kočičce, co jim snědl dort ze všeho možnýho, a do toho by se tam objevovaly hubený veselý zdravý postavičky a postupem času by těm tlustým, skučícím a neveselým ukazovaly, jak se co pěstuje, kde se to bere, co v tom znamená sluníčko a jak je to jídlo spojený s pohybem a hrou venku dobrý. Prostě taková kreslená reality show pro cílovou skupinu 6 - 10 let ;-) Dobrý, ne? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli tady uz zacali, v televizi uz jsou kratky ukazky pro deti, jedno je o zdrave strave a druhy o ekologii, musim rict ze to pusobi i na me jako na skoro dospelou :-D a zacina to tu byt samej porad o strave :-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, na bio veci tam zadnou pripadovku nemela, ale ani se nezminila, ze by se to u nich nedelalo, mozna v mensi mire, precejen ty pristroje na kontrolu jak bio tak nebio tu odchylku maj, takze se s tim pracovat da... Kazdopadne me prijde, ze tedka uz zacina byt bio hodne podradny, treba bio jogurt, kterej nema ani 1%tuku a ma mraky bio kuku skrobu, to proste driv nebylo, driv byly potraviny v biokvalite taky poctivy, tedka uz moc ne... korunu tomu dava bio tavenej syr a bio salam junior nebo co to bylo za hnus co sem to vcera videla.. 8-( :-| :-( juju, ja sem doma cca od 10tydne a ani bych se nevratila, jednim z duvodu je proste vyssi koncentrace lidi v blbym rocnim obdobi, kdy je nakaza cimkoli rizikova a ja mam naprd imunitu, takze ani za nic, s penezma je to sice blby, ale zdravi mam na prvnim miste, tuplem kdybych mela kolem sebe rizikovy prostredi jakykoli chripky :-( myslim, ze prevence je lepsi nez jakykoli ockovani, ktery muze mit vliv na decko rosi, svrab??? bleee, bacha at to nechytnes tyjo... peti, zeby se nam tady rodil novej tvurce poradu do tv? :-) zni to krasne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, to víš, nápady by byly, jenom mi vždycky chybí ten finiš, v tomto případě třeba moje neschopnost nakreslit kulatej kruh apod. :-D Ale jestli někdo ví o dobrých animátorech a ostatních, tak se uvoluju psát scénáře ;-) Ostatně, když každá občas dodá kapitolu, budem mít za chvíli nový Biosimpsonovy ;-) :-D
Odpovědět
Petuli, večerníčky zní hodně zajímavě, toho by se měl někdo chopit! Abro, bio taveňák? To snad ne :-p Holky Brňačky, do kdy prosím bývá v sobotu otevřené Rebio?
Odpovědět
herminko: http://www.rebio.cz/ ve spalku do deviti, na orli do tri
Odpovědět
Profilova fotka
Butt, to byla rychlost :-D Hermi, taky myslím ;-) No taky by to vlastně mohlo být hraný, že jo, na to nás je víc :-D Ale asi by to pak bylo na vysílání po desátý jako večerníček pro dospělý, protože pochybuju, že by se to povedlo udržet v seriózní rovině ;-)
Odpovědět
abro, presne jsem ten bio tavenak zaregistrovala :-| ..ono uz staci, ze jsou bio parky stejne s dusitanama nebo ze nekdo vyrobi bio uherak...zas bych to nevidela tak cerne, protoze je porad spousta slusnejch vyrobcu(nejvic musi clovek zkoumat velky vyrobce..pokud jsem si vsimla, tak skrob do jogurtu pridava olma, takze ty ja specificky nekupuju a snazim se nekupovat ani jejich mliko(proste z principu) vsechno je to zase o vzdelavani lidi, o nicem jinym..uz jsme to tady probirali stokrat, ze vetsina lidi, co je proti bio vubec nechape, ze to neni jenom o bio, ale o celkovym slozeni...takze ja jsem rozhodne pro vecernicky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peti, biosimpsni :-D :-D to by byl mazec :-D hermi, bohuzel, vysel na to kdesi aji oslavnej clanek typu "jak se nam to bio pekne rozmaha", mazec :-| catf, biouherak sem koupila jednou pro m. a prisel me slozenim dobrej (hodne masa, zadny barviva atd) v porovnani s klasika uzeninama, co on ji, tak supr, ale z druhe strany urcite vyzivove spatne,to je jasny... Tyjo, normalne sem mela pro m koupit klobasu a zjistila sem, ze davaj do nekterych konsky maso!!!! Ja myslela, ze se to uz davno nedela, jezis jeste ze to nejim, predstava, ze bych omylem snedla kone... =-) =-) =-)
Odpovědět
abro, podle me u klobasovitejch a procesovanejch veci je podstatny mit overenej zdroj, m na klobasach ujizdi, ale nastesti na takovejch, co stojej 600kc/kg, tak muzu jenom doufat, ze v techle zadnej kun nefiguruje :-(
Odpovědět
Profilova fotka
catf taky zalezi odkud ten salam je, ve francii treba maji konsky maso jako normal, ji to bezne, pestujou kone na maso :-( :-( :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
to MMS jsem jeste nezkousela, mela jsem fakt blbec den a nechtela jsem riskovat dalsi pruser, jak to zkusim tak dam vedet :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?