Menu Forum

Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

7. kvě 2013  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
josefka
3
Registrovala se 30. srpna 2007 na beremese.cz. Přidala 6647 příspěvků a 1 album. Má 38 přátel. Irsko.
  • Svatba byla 29. července 2006
    Libochovice, Region Mělník
 ja chleba nepecu a vlastne jsem pekla ale bez kvasnic, jen s praskem do peciva. Vzdycky vylezl .... uz jsem ho dlouho nepekla, budu se muset zase pochlapit.
9. lis 2009 ve 21:08  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
juju
Registrovala se 9. srpna 2006 na mojasvadba.sk. Přidala 561 příspěvků. Má 2 přátele. Belgie.
  • Svatba byla 27. července 2007
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
juju
Registrovala se 9. srpna 2006 na mojasvadba.sk. Přidala 561 příspěvků. Má 2 přátele. Belgie.
  • Svatba byla 27. července 2007
    Slovensko
 rosina ja som piekla chlieb zo spaldlovej muky, potom kombinaciu s celozrnou psenicnou, potom kamut mukou a vzdy mi z toho vysla priama umera - cim viac bielej muky, tym napucanejsi chlieb emoticon tak som to vzdala. Ale raz som piekla nie v pekarni, ale klasika v rure a ten mi vykysol najlepsie ale to som piekla s klasickym drozdim

baby asi bude, vyzerat ako idiot lebo sa tu o tom stale pise, ale v com je skodlive mlieko (okrem moznej neznasanlivosti na laktozu a kessin - ci ako sa to vola) - mne teraz zacalo strasne chutit a to som ho nikdy nejako nemusela, len do kavy emoticon
9. lis 2009 ve 21:42  •  Svatba byla v červenci 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
2 Fit - Výživové poradenství
PRO

Ostatní - Region Brno
PRO Shop: 2 inzeráty
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 rosi, z celozrnne nebo spaldove mouky je potreba ten chleba dat na dlouhej program, ja mam treba nejdelsi program na chleba na 3hodiny, ty kratky programy sou na to malo. Za ty tri hodky se me to pekne zadela a nakyne, kdyz to dam na rychlou hodinu tak z toho mam podrazku :-/

juju, hlavne zahlenuje a zanasi streva, kde se pak muze rozvinout problem pocinaje prujmama konce alergiema emoticon
10. lis 2009 v 08:36  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
  • Svatba byla 26. července 2008
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
Registrovala se 2. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 1458 příspěvků a 2 alba. Má 2 přátele. Region Šumperk.
    Region Brno
 V Pravdě o mléce se mj. píše, že kravské mléko má větší molekuly, než lidské mateřské mléko, a obsahuje především vápník a ty minerály, které pomáhají teleti hned se postavit na nohy a stačit stádu. Lidské mm obsahuje naproti tomu především draslík a cholesterol, protože prvotní u lidí je dokončení vývinu mozku v prvním roce po narození. A není žádoucí, aby po uplynutí této doby člověk pil živočišné mléko, které je uzpůsobené k zesílení kostry a zvětšování objemu. Má to prý souvislost také s agresivitou mládeže, jejich pomalejším vývojem, srdečními onemocněními, onemocněními jater, ale to už patří do ČM.
Způsoby zpracování mléka dnes stejně jako výsledný produkt čerstvé mléko nenabízí (homogenizace, aby se nevysrážela smetana a neplavala na okraji, pasterizace kvůli zárodkům, UHT záhřevy pro trvanlivá mléka...).

S tím určitým způsobem souvisí i další věc, kterou jsem se nedávno dočetla. Jakože čerstvé mléko, když už ho člověk tedy pije, by mělo mít určitý podíl zárodků, které mu umožní zkysnout, aby bylo stravitelné. Stejně tak celá zrna jsou prý stravitelná jen zkvašená. Pro jeden žaludek člověka je podle Udo Pollmera (Šokující pravda o potravinách) nemožné strávit všechny minerální látky, stopové prvky a vitamíny (krávy mají 4 žaludky, drůbež vole, vepři prý při zvýšeném podílu obilí, zvlášť žita ve stravě, reagují poruchami růstu). U výrobků z celozrnné pšenice (pečivo, těstoviny) dokonce varuje, že obranné látky pšenice zabraňují rozkladu škrobu, ten se v koncové části střev přeměňuje na cukr a je vhodným prostředím pro kvasinky. Pšenice je proto podle něj lépe stravitelná v bílé formě.
Jsem celkem zírala, výrobky z mouky a lepkové obzvlášť je samozřejmě lepší celkově omezit, ale názor, že je lépe stravitelná bílá, než celozrnná, mě překvapil. Co si o tom myslíte?
10. lis 2009 v 10:54  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
Registrovala se 29. září 2007 na beremese.cz. Přidala 4792 příspěvků a 1 album.
  • Svatba byla 8. září 2007
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 petuli, tak to by vysvetlovalo reakci myho tela na celozrnny chleb emoticon jak rikam, lepsi je chleb nejist vubec emoticon
vcera jsem si udelala humus a s okurkou a mrkvi je to bajo(i bez chleba)..nesetrila jsem s tahini a vyplatilo se emoticon

me naopak sokolovalo, co vsechno se muze ve slupce obili uchovat, pokud to neni bio.. emoticon podle me uz je na snade, aby se zmenil celkovej pristup k produkci potravin, zacinam mit pocit, ze za chvili nebudem moct jist nic
10. lis 2009 v 11:02  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Ano, o pečivu si to myslím taky, ale jelikož se mi líbí některé principy mb, navedla mě na celá zrna, tzn. hojně používám vařený grünkern, oves, kroupy, atd. a chutná mi to, a proto bych to chtěla taky rozebrat, jestli z toho mám mít obavy, když je budu jíst vícekrát týdně. V tom článku se zmiňuje především o pšenici a žitě, o těchto ostatních druzích ale ne. Teoreticky bych zastávala názor, že se jedná o masově rozšířené druhy, jako ta pšenice a žito, nebo třeba další míň používaný druhy pšenice, jako špalda či kamut.
No mmch, věřím, že předvařené výrobky používá málokdo, ale jelikož jsem se v té knížce různé šílenosti. Např. u předvařené rýže natural, ta se vyloženě vyrábí ze odpadu z rýžových mlýnů, prachu z otrub, atd. - promíchá se s vodou na kaši a projde extrudérem, lisuje se to, pak z trysek vycházejí nudličky, který se nařezají podle toho, jaká rýže to má být - dlouhozrnná, kulatozrnná atd. A rýže, co se vaří 3 minutky, je na světě emoticon
10. lis 2009 v 11:25  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
  • Svatba byla 22. července 2006
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
Registrovala se 10. března 2006 na beremese.cz. Přidala 28422 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele.
    Obrad se konal v barokni kapli zamku Valtice a hostina v hotelu Santader v Brne, Region Brno
 petuli to je hroznej humus emoticon
10. lis 2009 ve 13:43  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
catf
1
    Region Praha
 peti, to asi ten ryzovej chlebicek bude neco podobnyho, co?

muj nazor je ten, ze se to da hodne dobre vyzkouset na sobe...co se tyce tech obilnych kasi, co si delas, tak tam jde o cele zrno nebo je to nejak loupane? mam pocit, ze treba pohanka se prodava loupana..a co ten oves, kroupy, grunkern?
10. lis 2009 ve 13:47  •  Svatba byla v září 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 peti emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon ta ryze emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon wooooowwww ! M. ma pro sebe na ryzovy kase takovou tu hnusnou predvarenou v pytlikach a normalne to ji, to mu musim zarazit... hnedka sem se na nu bezela podivat a ony ty zrnka ale maj fakt jakoze tvar ryze, jakoze sou na koncich uzsi a uprostred silnejsi, ze by je tak sikovne rezali? emoticon emoticon emoticon
10. lis 2009 ve 14:00  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 To je dobrá otázka catf emoticon No, bezpluchý se nemusí loupat, takže předpokládám, že je neloupaný. Grünkern je vlastně špalda, ta je loupaná, kroupy jsou ječný a jsou obroušený. Všechny tyto věci kupuju v biokvalitě, a co se týče mých osobních poznatků, nemám pocit, že by mi dělaly zle, právě naopak. I když grünkern je uzený, to přiznávám emoticon , takže ten nezařazuji tak často, jako ostatní.

Rýžový chleba, nevím, nezmiňuje to tam konkrétně, i když ten způsob zpracování by odpovídal tomu, že z původních vlastností rýže tam nebude nic moc zachováno. Běžně a bez nutnosti deklarace se tenhle "rýžový odpad" přidavá do hotovek k přímé spotřebě, anebo do rýžových dezertů a pod., to vyjmenovává přímo.
10. lis 2009 ve 14:07  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Nedokážu posoudit abro, ale stačí, aby to takhle vylézalo z těch trysek, že jo, a hned máš konce užší. Ale fakt nevím, předávám informace, který jsem se dočetla v té knížce. Autor je Němec, chemik v potravinářství... emoticon
10. lis 2009 ve 14:12  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lesnamacicka
Registrovala se 17. února 2009 na mojasvadba.sk. Přidala 96 příspěvků. Má 1 přítele.
  • Svatba byla 3. července 2009
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
lesnamacicka
Registrovala se 17. února 2009 na mojasvadba.sk. Přidala 96 příspěvků. Má 1 přítele.
    Slovensko
 Fíha, to ma zaujíma o tých celozrnných potravinách. Dobre že ste ma upozornili na celozrnnú múku, čo nie je bio - veru by ma nenapadlo, že tie šupky budú vadiť. Včera som bola v zdravej výžive a už som si kúpila bio celozrnnú múku. Inak prechod z bielej múky na celozrnnú bol až nečakane rýchly - máme doma pekárničku, a prvý chlieb som urobila čisto z hladkej múky, lebo som nevedela čo to bude robiť :D Keďže to dopadlo dobre, tak teraz už robím chlebík takmer celozrnný, ale istú časť, asi 100g, nechávam bielu múku, aby to trošku nakyslo. Sypem si tam ľanové, slnečnicové semienka, sezam. Strašne mi zachutil, a napriek tomu sa ním neprepchávam - bieleho chleba som si bola schopná dať za deň oveľa viac.
Inak, aj som si raz kúpila obyčajný hviezdičkový chlieb, že trošku zhreším, taký čerstvučký, mäkkučký, zahryzla som sa doňho, a on mi nechutil emoticon Fakt. Ani som ho nedojedla (dojedol ho m., toho trošku nalaďujem na zdravšiu nôtu, ale ide to pomaličky a najprv chcem všetko skúsiť na sebe emoticon ).
Skúsila som aj celozrnné cestoviny, tie mi však nechutili, boli na môj vkus horké emoticon Ale možno keď skúsim správny recept :D
A ešte som skúsila aj celozrnnú bio basmati ryžu, a musím povedať, že lepšiu som v živote nejedla. emoticon Mňam.
10. lis 2009 ve 14:24  •  Svatba byla v červenci 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lesnamacicka
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
lesnamacicka
    Slovensko
 Síce ako tú píšete najlepšie by bolo chlieb nejesť :D Ale zatiaľ som sa k takému pokroku nedostala emoticon
10. lis 2009 ve 14:30  •  Svatba byla v červenci 2009  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 peti, bleee, me je z toho uplne blbe teda emoticon emoticon jeste ze to nejim, vecer to reknu m. treba dostanu povoleni vyhodit mu ty pytliky emoticon
10. lis 2009 ve 14:32  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Abro, tak si to zase nesmíš brát emoticon Bez vědomí o všem toho sníme při nejlepší vůli i tak dost, ale děláme, co můžem - tak se nermuť emoticon

Lesnamacicka, už to je fajn pokrok, gratuluju emoticon
10. lis 2009 ve 14:38  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Josefka k tomu tématu třeba bude vědět víc. Němci jsou sice pünktlich, ale taky můžou přehánět, ne?
Na druhou stranu, jak by se jakákoli rýže mohla vařit zlomek času, kdyby byla skutečnou rýží, to nevím. Je tam taky kapitolka o instantních nudlích nebo surimi, ta mě obzvlášť pobavila, kdyby měl někdo zájem emoticon emoticon
10. lis 2009 ve 14:40  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 peti, tyjo, ja bych tu knizku asi nemohla cist emoticon emoticon emoticon
10. lis 2009 v 15:14  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 petuli ty jo to jsou slusny soky emoticon
tak instantni nudle mi bylo hned jasny ze to nic zdravyho nebude emoticon a surimi nevim co to je emoticon
10. lis 2009 v 15:21  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 mio neznas "luxusni" vec jako surimi? emoticon emoticon to bylo (nebo jeste je) hrozna moda delat z toho nechutnou pomazanku a likvidovat tak hosty na party emoticon Sou to lisovany zbytky ryb obarveny na cerveno a nazyva se to krabi tycinky emoticon spravna hospodyne to smicha s tatarkou a namaze na veku a vydava to za exkluzivni chlebicek emoticon lidi to milujou emoticon ja jen to vidim, tak mam infarkt emoticon
10. lis 2009 v 15:27  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 holky, mam dotaz ohledne otoku nohou (klasika tehotenskej problem), zacaly me vecer otikat nohy, takze pouzivam recept po babi a to alpovej obklad s levanduli, jako zabira to super, ale premyslim nad tou alpou, ta neni uplne koser, myslite, ze to muze nejak negativne ovlivnit decko? A taky sem cetla, ze alkoholovy obklady odvapnuji kosti, takze to se me taky nelibi... Ma nekdo nejakej napad na jinej obklad nebo tip na cokoli?
10. lis 2009 v 15:42  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 jo smarja ty tycinky uplne nesnasim emoticon v nedeli mi to pristalo na taliri na sushi emoticon
10. lis 2009 v 15:46  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 na sushi?? emoticon to je barbarsky teda emoticon teda dneska samy soky emoticon
10. lis 2009 v 15:47  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 no spadla mi celist az na zem emoticon
10. lis 2009 v 15:51  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 abro hodne pit pomaha, problem u me s tim ovsem je ze pak nemuzu z baraku emoticon davat dsi nohy nahoru a me pomaha drenazni gel, ale nevim co v tom je emoticon
10. lis 2009 v 15:54  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Abro a co vmasírovat eukalyptovej éterák se základním olejem, jestli teda eukalypt je o.k. pro těhotný?
Jsem si myslela, že je bezpředmětný Ti tu knížku nabízet k přečtení emoticon

Surimi stojí za to, až někdy budete mít náladu a budete chtít na návštěvách udělat dojem a nebudete se obávat následků, dejte vědět emoticon emoticon
10. lis 2009 v 15:59  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 petuli me by to zajimalo, tchan se tim svinstvem furt cpe emoticon
10. lis 2009 v 16:00  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Mio, já se obávám, že kdyby abra pila ještě víc, tak vyplaví malou abru ven emoticon
10. lis 2009 v 16:00  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
petuli80
    Region Brno
 Tak pošli do ip mail, Ti to naskenuju a pošlu emoticon
10. lis 2009 v 16:01  •  Svatba byla v červenci 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
fotoportrét
fotoportrét
miamia
6
 aha tak plavacka radsi ne emoticon
petuli mas to tam, dekuju emoticon on ma totiz desne pocit ze je to zdravy a nechce mi verit ze to neni krabi maso emoticon
10. lis 2009 v 16:05  •  Svatba byla v červenci 2006  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
abra
PRO

Ostatní - Region Brno
 peti, to mas pravdu, uz tak je chudak mala abra jak rybka, kolik toho vypiju emoticon nohy nahoru davam, ale nic moc efekt teda emoticon Zkusim ten eukalypt do mandlovyho oleje, to by mohlo zabrat... teda az zas budou mit eukalypt, ted pred zimou je snad vsude vykoupenej, stejne jako v zime arnikova mast emoticon
10. lis 2009 v 16:19  •  www.2fit.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš