Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
kessi, klipy si urco prosad, to uplne posune tu prezentacku jinam, kdyz to dobre do toho zasadis :-) ja mam hrozne rada prezentace, kde muzu prezentovat jakoby takovou tou formou jako ze vykladas pribeh a na to nasadis to co prezentujes, takze ve finale na tom pribehu vsichni visi, jak to dopadne a nakonec pochopej uplnou pointu toho, co sem chtela rict :-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, prosimte, da se v brne nekde koupit vyrobky od solgaru nebo objednavas pres net? (beres nejaky doplnky od nich , jestli si to dobre pamatuju, zejo?) jo a co to nase slavny kafe v rebiu? :-D nepotkame se tam az v duchodu? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, může se stát :-| Ale ne, něco vymyslím :-) Solgar hořčík mi dovezla josefka a jinak se podle mých informací dá objednat jen přes net z Prahy, v Brně jsem ho nikde neobjevila.
Odpovědět
Profilova fotka
V dnesnich novinach bylo, ze: "Danone have lost a claim they have on a TV ad that Actimel can protect children against illnesses. Danone's TV ad is now banned." Konecne se neco deje :-) .... vzpomnela jsem si, jak jsme se dohadovaly na Koniku ohledne nejakyho podobnyho vyrobku pro deti - jak je maminkam tvrzeno, jak je to zdravy .... ha, ted se ukazalo, jak je zdravej Actimel "zdravej".
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, přelož mi to prosím, tak nějak to chápu, ale ne úplně přesně:-) Jsem ostuda, co neumí pořádně anglicky:-(
Odpovědět
hm... pak si ženský myslí, jak dělají dítěti dobře, když mu ráno dají Actimel, dopoledne pribinák a odpoledne kinder pinguí (nebo jak se to píše) :-| všude je přece spousta mléka a vitamínů 8-( já už jsem ochucený tvaroh nebo pribinák nekoupila pěkně dlouho, manžel miluje šlehaný tvaroh a dělá si ho sám doma, tak má aspoň trochu kontrolu nad tím, co v tom je :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem si kdysi po dlouhé době koupila pribiňák, protože mi jako děcku strašně chutnal a přišlo mi, že je to něco úplně jiného než dřív...ale možná se mi taky změnily chutě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, Danone tvrdilo, ze kazdodenni uzivani Actimele ochranuje deti proti nemocem (takova ta reklama, kde se deti napijou Actimelu, obali je bublina, projasni se a vesele behaji venku a vsechny bakterie se jim vyhybaji). Tak to, ze Actimel ochranuje proti nemocem ted danone uz tvrdit nesmi a tahle reklama je zakazana. Jinak ja si myslim, ze Pribinak ted a pred 20 lety je neco uplne jineho :-( .... driv byl poctivej.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky, to je teda dobré, pěkně klamavá reklama...už jsem ji ale dlouho neviděla, tak to asi stáhli...
Odpovědět
eri, já myslím, že chutěma to nebude, nedávno byl v Apetitu test těchto tvarohových "dobrůtek" a pribináček z toho nevyšel zrovna nejlíp :-| maminkovský klub u nás ve městě má s Pribinou takovou spolupráci, že Pribina maminkám dává zadarmo nebo za pakatel pribináčky a ony jim za to k tomu vyplní dotazník... asi budu vypadat dost blbě, až si ty pribináky nebudu brát :-N
Odpovědět
Profilova fotka
budeš černá ovce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Chaar, stačí, když jim vyplníš ten dotazník ;-) A pěkně od srdce :-D Abro, ještě mi došlo, že Solgar má v nabídce i biosféra http://www.biosfera.cz/solgar/vyrobce..., ale problém je, že skoro nikdy nic nemají. Takže potom v 001 shopu, jinak nevím. Když něco objevíš, poděl se :-) Jinak mám v sobě novou tetanovku a v pátek jdu na krev kvůli doporučeným testům (minerály, jaterní testy) - doufám, že se zase neobjeví nějaká jobovka.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
josefko jupiiii, to je paradni zprava!!!! Jeste by to mohli zakazat aji u nas :-) Peti, z biosfery bych musela vzit dva a oni me teda nikdy nic nedodali kdyz sem si to objednala, tak abych pak zbytecne necekala na godota :-D jinak objednavam taky z toho shopu z prahy, a patram patram po brne, kdybych neco objevila, tak reknu :-) jinak se me na terase chladi nova varka slizu, doufam, ze tahle bude uz konecne bezproblemova, s tou zmenou vody to je fakt alchymie vymyslet, jak to namichat :-|
Odpovědět
ahoj vsem, tak jsem zpet z proslunene kalifornie a mexika a rovnou do skoro zasnezeny prahy :-p k tematu mam z dovci reference na laveru opalovak..zjistila jsem, ze je nejlepsi ji nanaset na mokrou pokozku, pak se krasne vsakne..ona i voni dost olejove, tak me to hned napadlo, kdyz to tak dobre funguje s olejem, co si patlam na telo ;-) ..sice se nikdy neopaluju na slunci, ale pod slunecnikem a pri plavani v mori fungovala v pohode a pri dlouhe prochazce v kalifornii na slunci taky v poho akorat pri tom nanaseni se musi rozetrit poradne, jinak se clovek neopali rovnomerne, coz jsem zaregistrovala z m, ktery se vyprd na moje "mokry" doporuceni :-D herminko, dekuju za nabidku, ja se te maca cokosky trochu prejedla, tak si musim dat chvili pohov :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abro, včera to o tom actimelu bylo v MF dnes....
Odpovědět
Catf, vítej zpět ;-) Holky, když Catf pohrdla, nechtěla byste některá jiná Lifefood čokoládu bílou s macou a lesním ovocem (http://www.lifefood.cz/katalog/lifefo... Ráda zašlu, mě ani trochu neoslovila :-|
Odpovědět
Profilova fotka
catf vitej zpatky :-) - zrovna jsem se sem sla zeptat, jestli nekdo nevi, kdy se mas vratit :-) herminko kdepak - ja tuhle cokosku taky nacpala catf :-D ... to ji jeste nebyla prejedena :-D :-D
Odpovědět
ja mam jeste totiz hromadu maca zasob :-D mam par postrehu z domova i ze zahranici..v usa se mi libila idea dzusu, kterej je vyrobenej jako stopro fresh, tzn, ze neni z koncentratu,ale je stejne pasterovanej..dneska jsem si podobnej koupila v makru(pomeranc, mango, marakuja mix), ale pul litr stoji 60kc, coz je desna palka, ale byl chutove vynikajici..ne ze bych po necem takovym touzila, ale bude to asi zdravejsi nez koncentrat, kdy zpracujou cely ovoce i se slupkou postrikanou chemii jinak, jaks josefko psala o tech tvrzenich firem v reklamach, tak i v usa jsem cetla neco podobnyho o firmach, co prodavaj cornflakes..ti zas tvrdi zverstva na obalech ..a uz si na to lidi stezujou a firmy to musely z obalu sundat hrozne mi na dovce chybelo moje jidlo..najeli a naleteli jsme hromadu kilometru a nabidka na pumpach a letistich je klasicky bidna(tech barevnejch obalu je tam samo tisickrat vic a jsou jeste barevnejsi:-D )..vicemene jsem zahlidla akorat jogurt s musli ve starbucks a ovocnej salat a teda vybornou tycinku v bio kvalite s ovocem a oriskama..se musim mrknout, jestli ji prodavaj i v praze musela jsem pri cestach zkousnout par sendvicu ze starbucks, takze alespon v restauracich jsem se snazila najit neco zdravejsiho, bohuzel kalifornska kuchyne(v L.A.) mi prijde trochu jednostranna a vsechny klasicke restaurace maj uplne tu samou nabidku..takze jsem mela hlavne hodne seafood a ryb se salatem, no alespon jsem si to uzila,lec u nas jsou tyhle potvory o nicem navstivili jsme jeden bio trh,kde meli olivovej olej a mydlo, syry, med, ovoce a zeleninu od mistnich farmaru..no kdybyste to videli, to byla fakt nadhera(ne jak u nas ta seschla nabidka) v mexiku jsem snedla snad deset kilo avokada, davaj ho tam i do kureciho vyvaru x-) a ta nabidky ruznejch druhu sesenejch chilli paprik a vanilky byla famozni..tahle vanilka vonela uplne nadherne, skoda ze se zpatky do usa nemuze privezt zadny cerstvy jidlo;-(, hned bych to tam vzala po kilech bylo tam krasny pocasi(30-35stupnu) a vubec to byla pohoda, vino v kalifornii je skvely, ochutnala jsem za dovcu snad sto druhu(i par bio)x-) ale to uz je na jinou diskuzi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak to super, ze jste si to uzili :-) - vy jste tam byli asi mesic, vid?
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to znie úplne úžasne x-) x-) x-)
Odpovědět
catf, tak to je fajn, že jste si to hezky užili x-)
Odpovědět
Profilova fotka
inak som sa ešte chcela spýtať, neviem nikde nájsť z čoho je vyrobená greenpan, aspoň približne, okrem toho že je tam thermolon, len čo to vlastne je? minerálne neviem-čo je strašne široký pojem :-| stále uvažujem nad kúpou, a keďže u nás sa takéto veci musia rozobrať do detailov, tak som taká nahlodaná, že čo keď sa po 30 rokoch príde na to že je thermolon na tom podobne ako teflon napríklad? =-) :-N
Odpovědět
kessi, tak to netuším... holky neznáte někdo z vás tohle? http://www.billa.cz/club/nadobi-elo-h... já jsem na to koukala, že bych si nějaký pořídila, že to má být nepřilnavé a přitom to není teflon, dokonce jsem někde viděla, že to snad má být titanové, ale netovým diskuzím člověk nemůže věřit :-|
Odpovědět
Profilova fotka
kessi, ja to prave resila taky ... uplne stejne, rikala jsem si to same ... co kdyz se za par let zjisti, ze to taky neco uvolnuje. Nakonec jsem se rozhodla, ze investuju do titanove panve a jsem z ni uplne nadsena. Mam jistotu, ze se z ni nic neuvolnuje, muze se do ni i nozem a neposkrabe se a vypada fakt tak, ze vydrzi 100 let. Dokonce i manzel rekl, ze to byla dobra investic a dovolil mi koupit i hlubokou panev :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, a ako je na tom titánová panvica čo sa týka "priľnavosti", priateľ sem tam robí hemendex a podobné veci a rozčuluje sa, že naša panvica, okrem toho že je dosť ťažká aj na neho (fakt nechápem pre koho to vyrábajú, ja pokiaľ je v nej už jedlo tak ju pomaly ani nezdvihnem), tak sa na nej všetko neskutočne prichytáva a nedá sa čistiť 8-( máme tescomu vision ...už je nachystaný že ideme kúpiť niečo nepriľnavé, že bez toho to nejde, a keďže teflón som mu zatrhla hneď, greenpan zatiaľ vidím ako jediné možné riešenie...
Odpovědět
kessinka:ja mam titanovej hrnec a panev a nedam na ne dopustit!sice to je drazsi investice, ale podle me urcite sotji za to.. :-) k hrnci mam jeste nastavbu na vareni v pare :-D
Odpovědět
ahoj, zdravim zase po chvilce, ted jsme se stehovali, takze na net nebyl cas... Josefko, to je mi lito, no, drzim palce at je brzo dobre... nekdo tu resil ten pohankovy caj v tehu... neni to tak, ze pohanka stahuje, takze aby nebyl predcasnej porod? nadobi jsme dostali ke svatbe se solingenske oceli, ma to taky nastavby na vareni v pare, coz je super, ze to neni umela hmota... jeste jsme to ale nezkouseli, pak poreferuju....
Odpovědět
Kessinko, našla jsem si, že Tescoma Vision je nerezové nádobí - připadá mi, že na nerez se bude přichytávat vždycky. Já bohužel vlastním pánev teflonovou, kupovala jsem ji ještě v době, kdy jsem nevěděla, že je teflon škodlivý, a nechci ji skoro novou vyhazovat, Uklidňuji se tím, že ji skoro nepoužívám. Kamarád mi řekl dobrý vtip: Babička a dědeček jsou po smrti v nebi, vznášejí se na měkkém obláčku, je tam teplo, dostávají dobré jídlo a pití... A najednou se dědeček otočí k babičce a strašně jí liští. Na její udivený pohled odpoví: "Nebýt té tvojí zdravé stravy, užíváme si tu o 20 let dýl!"
Odpovědět
Profilova fotka
Kacu, tu pohanku jsem řešila já...nějak jsem na nic nepřišla, ale třeba gynekologové často v těhu na špinění předepisují ascorutin, i já ho brala a to je právě rutin z pohanky a vit. C, takže si myslím, že je blbost, aby se pohanka nemohla... Myslela jsem, že pohanka cévy posiluje a to je jen dobře, ne? Holky co máte ten titan, za kolik a kde jste ty hrnce koupily? Já jsem před 3 rokama koupila titan z ETY, nožem bych si na to netroufla, ale je pravda, že stál ani ne 2000, což je oproti jiným titanovým hrncům levné, tak si říkám, jestli je to fakt titan :-N Ale jinak co se týče nepřilnavosti, tak je fakt super... Úplně bez tuku teda nedělám nic, ale třeba nákypy nebo zapíkaný jídla tam dám jen tak, bez vymazávání... Kessi, ale těžké ty hrnce jsou dost... Chaar, ty hrnce co jsi dávala odkaz mi přijdou na titam moc levné... Je to ještě levnější než ta moje ETA :-D
Odpovědět
kessinko, green pan je vyrobena z materialu thermolon, kterej je vyrobenej na bazi nerostnych surovin, ktere se pouzivaji napr na vyrobu keramiky a skla - vyrabi se to novou specialni technologii, kdy maly castecky drzi pri sobe ve forme gelu, ze kteryho se vyrobi forma neobsahuje silikony ani PTFE(polytetrafluorethylene), kterej je zakladem teflonovejch panvi a pri teplote nad 260 stupnu se z nej uvolnujou toxicky latky - thermolon vydrzi do 450 stupnu samozrejme, tohle je pro laika slozity, ze musi brat tohle tvrzeni jako bernou minci - v kazdem pripade vidim jako pozitivni, ze to vydrzi takovou teplotni zatez, coz je ta podstatna vec, protoze u teflonek se tohle casem ukazalo jako velkej problem - a u green pan uz je teda ta teplotni zatez odtestovana ja mam dve green pan a jsem s nima desne spokojena, dobre se s nima manipuluje(maj takovy pogumovany madlo) , je na nich videt, ze jsou kvalitne provedeny, jsou o neco tezsi nez teflonovy(pro zenskou v poho), k povrchu se nic neprichytava, jdou lehce umyt s titanovou panvi nemam zkusenosti, takze nedokazu porovnat
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?