Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
chaar ty vole to nevim ale ty decka nebyli jako produkt :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, teda teď jsem se fakt nasmála :-D
Odpovědět
píšeš, že to je "jen čistě maso britských farmářů" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no jasne, vyprodukovano britskymi farmari :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chaar :-D :-D :-D :-D - dobrej postreh :-D :-D abra - k te tvoji pripadne kojenecke vyzive - nasla jsem jednu, ktera sice neni bezmlecna, ale je alespon z bio mleka a od 6. mesice maji i z koziho mleka. Zkus se podivat na firmu Holle, ale nevim, jestli se to da koupit v CR. kdybys to nenasla, dej vedet. Stranky maji nazev firmy.ch, podle me tam budou mit odkaz na anglickou verzi.
Odpovědět
Profilova fotka
tak jako v hambaci by me neprekvapilo asi nic :-N
Odpovědět
Profilova fotka
teda vlastne jo, to hovezi by me v tom prekvapilo :-D :-D :-D
Odpovědět
já jsem hambáč nikdy v životě neměla :-N
Odpovědět
Profilova fotka
nechlub se :-D :-D :-D
Odpovědět
se nechlubím, to je prostě fakt :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chutna to vyborne ale myslim ze ani buh nevi co v tom je :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, vy by ste mi mohli poradiť...máme taký predmet že umenie prezentácie, kde máme prezentovať hocijakú tému podľa svojho výberu, na cca pol hodinku, a premýšľala som že by som tých pár ľudí (5 aj s profesorom :-D) trošku "vzdelala" v nejakej eko-bio téme, len ma nevie napadnúť nič čo by som si vedela spracovať a prednášať o tom 30 minút...všetko je zaujímavé a k veľa rôznym témam by som vedela čosi povedať, ale 30 minút je dosť :-N uvítam akýkoľvek nápad či inšpiráciu, díky :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Tak já jsem měla čtvrtku hambáče :-D Když u nás začínal McD a tatínek měl zrovna cestu do Prahy, jeden nám domů dovezl (5 hodin vlakem :-D), my jsme ho obřadně rozřízli, každý ochutnal svou čtvrtinu a od té doby víme, že Mekáč nic moc :-D Kessinko, co promluvit o "trochu jiném životním stylu" celkově - nejprve promluvit obecně a pak se dotknout témat ze stravy, domácnosti, kosmetiky...
Odpovědět
Profilova fotka
Mám doma knížku "Zdraví máme na talíři" od Jiřího Bodláka a dost mě zaujalo, že u hráchu píše, že "obsahuje rostlinné kontraceptivum, že prý v Tibetu a v některých oblastech Indie se za posledních 200 let nezvýšil počet obyvatel díky tomu, že ženy jedí hodně hrachu. V současné době se dělají pokusy tuto látku izolovat a nahradit jí antikoncepci hormonální." Knížka je z roku 2002, tak nevím, jestli se ještě dočkáme, ale bylo by to dobré, ne? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A byl by to návrat k přírodě, ne?? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, nasla sem, diky moc :-) maji toho docela dost tady u nas, hele: http://www.babybio.cz/vyzlah.html jediny ceho se bojim je to kravsky mliko, jestli bude mala po me nachylna k ty nesnasenlivosti kaseinu, tak potes koste teda :-/ kazdopadne tam by melo byt to mliko nejak upraveny v tech vyzivach ne? jako snizeny mnozstvi laktozy a kaseinu, myslim... kessi, hele, takovej napad (miluju delat prezentace a prezentovat :-) : pojala bych to hodne laicky a hodne odlehcene, takovym tematem muzes lidi hodne snadno unudit (tuplem na pul hodky), docela dobre by se dalo odpichnout od filmu supersize me, kde bych na zacatek pouzila vystrizeny zabery z toho, jak ten chlapek zacina jist ten fast food, pak bych probrala slozeni veci co se v takovych retezcich prodavaj a porovnani vyzivovy hodnoty treba s jidama, co se daj pripravit zdrave plus vliv jidla na psychiku, sem doprostred prezentace se uplne nabizi strih z toho filmu jak je ten chlapek v depresi a nemuze spat, vsecko ho boli a mudra mu doporucuje okamzite prestat to jidlo jist, pak bych tam hodila treba nektery zazity "pravdy" treba o mliku, mouce, casty alergeny a mozna se zminila o navycich jidla od detstvi a na zaver bych dala zas strih z toho filmu jak je chlapek celej stastnej z toho, ze uz zas muze jist normalne zdrave :-) eri, takze po porodu nakoupim pytel hrachu :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abro a budem prdět:-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo tak takhle funguje ta hrachova antiko :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ale zas nevím, luštěniny by se u kojení neměly, ne?? Tož to nevím, asi budem plodit děti :-D
Odpovědět
to sou magoři s tim článkem :-D jinak hlasim, ze sliz uz pronikl i do jedne nemocnice, kde v nem perou sestricky a aby to pralo vic, tak tam přistrouhávají žlučové mýdlo. jinak tu byla mati na navsteve a zdrbala mi ze 30 let stary povleceni neni bily a ze je to tim "hnusnym slizem" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Vidím, že hrách nikoho nezaujal tak jako mě :-D ty jo a jak se sliz dostal do nemocnice? to je dobré...
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, tak hc terapii doporučuju ;-) Bylo to kupodivu příjemný, za což z převážné většiny může paní, která to provádí, hrozně dobře jsme si popovídaly. A k té proceduře samotné, proteče při tom asi 45 - 50 l vody, což řekla bych je (kromě technické stránky) jeden z největších rozdílů proti té jogínské technice pití slané vody. Je to příjemný v tom, že nic člověk necítí, při přitíkání vody jen takové slabé bublání, srovnala bych to s pocity před průjmem ;-) Ale ty jsou za pár vteřin pryč a potom odtok a masáž břicha. Teplota vody cítit není. Chystám se ještě jednou v listopadu, aby to prý bylo dovedeno do konce, protože žádné vážnější problémy se střevem nemám. Bylo mi doporučeno živočišný uhlí na úpravu mikroflóry, mám si nechat udělat krevní testy na hladinu minerálů v krvi, a doporučila mi taky vaginální probiotické čípky. No a já jsem měla hrozně dobrej pocit (a stále mám) především psychickej, že jsem pro sebe něco udělala. Pleť se mi malinko zlepšuje, ale to vidím jako díl tohoto, díl kosmetickýho ošetření, díl hauschky, co stále výhradně používám, díl stravy samozřejmě... A ještě jsem si koupila Grešíkův Pleťový čaj, je krásně heřmánkovej :-)
Odpovědět
Petuli, nebylas po tom HC třeba slabá - tzn. je člověk schopen po něm řídit?
Odpovědět
Profilova fotka
Ne hermi, spíš odlehčená :-D Řídit bych bez problémů mohla, měla jsem akorát hlad ;-)
Odpovědět
Petuli, děkuji. U nás totiž HC nedělají, ale v nedalekém městě ano. Uvažuji o něm už hrozně moc let, ale ještě jsem nedošla k tomu pravému odhodlání :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Za sebe můžu hermi říct, že jsem se psychicky připravila, takže ten zdánlivě nejnepříjemnější okamžik zdaleka nepřevážil ty dobrý pocity, který jsem měla. Jak jsem psala, hodně taky znamenalo to, že paní byla vstřícná, milá, znalá věci, spoustu toho věděla a jakoby bokem doporučila (celoživotní zdravotní sestra s praxí hct od roku 99) . Až mě mrzelo, že po hodině odcházím :-D Půjdu ještě v tom listopadu, a dvakrát ročně bych to chtěla udržovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě jsem si vzpomněla, že jsem hned pocítila, že po tom solím ještě míň, než jsem solila, jako by byly pročištěný i chuťový pohárky nebo co :-)
Odpovědět
Profilova fotka
abro, díky za nápad, ja naopak neznášam robiť prezentácie a prezentovať, mám z toho vždy obrovský stres, a práve preto som si tento predmet dala :-N ...teraz síce kvôli nemu budem trpieť, ale snáď mi to čo sa tam naučím v živote raz pomôže :-) ešte si musím zistiť či sa dajú použiť aj ukážky z filmu, snáď áno :-) inak som zistila že bývalá spolužiačka má rovnaký záujem v eko veciach ...a to len na základe toho že videla fotku našej kuchyne kde bol pri dreze ecover na riad, niečo sa spýtala, a začali sme kecať a zistili že veľa vecí robíme rovnako... a pritom doteraz podobne ako ja mala pocit že je vo svojom okolí jediná takto postihnutá...to tak poteší človeka že nie je sám x-) a kúpila som si ružovú tonizačnú vodu od lavery, vonia úžasne a zanecháva na pleti príjemný pocit, zatiaľ som ju použila len raz ale som veľmi spokojná x-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, tak to zni pozitivne - dalsi spokoejny clovicek :-). Ja prave jeste nejsem psychicky pripravena, ale rada bych to zkusila. Byla jsem na jednom veletrhu a tam byla pani, co to dela, ale moc mi nesedla .... spis me trochu odradila. Tak uvidim, jak se moje psychika vyvrbi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak josefko kdybys náhodou chtěla zavítat do Brna, domluvím Ti to včetně noclehu u nás a návštěvy Rebia ;-) :-) Ať máš o důvod víc :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?