Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Mrkev?? Kde jste to četly holky?? :-) Já teda teďka jedla domácí, tak jsem ji jen řádně omyla odrbala kartáčem... Spíš jsem četla, že by se neměla ve velkém nožství kvůi vit. A?? Jo a Fořt tam píše, že by se banánu měla ukrojit špička, že tam může něco být (teďka fakt nevím co), kdysi už mi to někdo říkal, jsem se tomu jen smála....
Odpovědět
tak to jsem si oddechla, protože já mrkev vždycky škrábu a pak ještě opláchnu :-)
Odpovědět
Josefko, kamarádka lékárnice mluvila o methioninu v souvislosti s padáním vlasů. Nealkopivo by mělo mít stejné složení jako běžné (tj. voda, chmel, slad, pivní kvasinky - ještě něco?), jen méně alkoholu (našla jsem, že např. Birell od Radegastu se vyrábí stejně jako běžné pivo, jen tam dávají kvasinky, které neprodukují tolik alkoholu). Eri, o odkrajování konců banánů jsem kdysi viděla na koni celé téma :-D :-D Fořtto psal tuším kvůli plísni (ale osobně si myslím, že banán je natolik měkký, že se v něm plíseň musí šířit hodně rychle.
Odpovědět
jsem si říkala, že by to teda bylo pěkný, když se celou dobu striktně vyhýbám zmrzlinám, zákuskům, chlebíčkům a podobným "dobrůtkám", fetě, kterou miluju, plísňovým sýrům a tak podobně - a přitom bych mohla dostat listerii z něčeho, co jím na kila :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Chaar, ale to je tak se vším... pořádně mýt zeleninu, i ovoce, nikdy nevíš, kdo na to šahal:-( Když vidím prodej krájených sýrů u nás v Hrušce, přechází mě chuť 8-( Asi jsem slaboch, už několikrát jsem si říkala, že na ně pošlu snad hygienu, ale zatím jsem se neodhodlala |-|
Odpovědět
eri, jasně, já si myju všechno, ale zaskočila mě primárně ta informace, že se mrkev nemá jíst - ani saláty a tak...
Odpovědět
Chaar, ale holky to pak uvedly na pravou míru, že jde spíš o ty "umyté" a předchystané saláty v pytlíku, ne? Mám dojem, že Albert má takovou i baby mrkvičku.
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak to je divné....a v jakým to je tématu?
Odpovědět
butt, asi bude vazne lepsi to mazat za mokra nez mit doma laborator :-D ..ale konicek by to byl urcite super to vytvareni vlastnich kremu, to by me bavilo x-) chloe, tohle je z knizky aromaterapie..hrozne zalezi na typu pleti, jestli alkohol snese...taky se da koupit alkohol v bio kvalite, kterej je vyrabenej z obilnyho zrna(ethanol)..uz jsem tady o tom psala, ze napr primavera ho ma..tak to bude asi nejlepsi reseni pro pouziti na plet ten vitamin e, co zminuje josefka, se casto pouziva na prodlouzeni trvanlivosti taky je mozny si to proste vyrabet treba kazdejch par dni novy, par dni to vydrzi..aloe + kvetova voda..jinou vodu bych tam uz nepridavala koukala jsem, ze nobilis nema dlouhodobe skladem pomeranc, ruzi a levanduli, ale ma napr hermanek, ,ktery je taky jemny http://www.nobilis.cz/index.php?page=... studeny neni dobry hlavne na jemny zilky v obliceji, ktery maj pak tendenci z toho teplotniho soku praskat tu smes by bylo idealni uchovavat pri teplote do 18 stupnu..proste v chladu, ale ne lednicnim(coz je nejakych 6 stupnu) juju, nejsem si jista, ale caj z klasickeho hermanku(hermanek pravy) se mozna pro tehotne uplne nehodi..teda alespon eterak se nedoporucuje...rimsky hermanek je v pohode josefko, ten vitamin e, cos zminovala..to je z nejakeho prirodniho zdroje?
Odpovědět
hermi, aha, to už jsem nějak nečetla... jinak s těma salátama to je docela naprd, skoro nic se tu nedá sehnat, když už, tak je to v těch pytlíkách 8-( josefka mi doporučovala jíst aspoň jednou týdně něco takového zeleného, ale bohužel se mi to fakt nepodařilo sehnat jinak než v těch sáčkách :-|
Odpovědět
catf:az se budu nekdy strasne nudit, tak budu delat pokusy :-D
Odpovědět
Dekuji Vam vsem za rady x-) .... Methionin mi predepsala moje homeopatka k dlouhodobemu uzivani...pry pokud neplanuji otehotneni muze se brat....Tak me jen zajimal second opinion ohledne jeho brani...Samo,ze ho mam primarne na vlasy,ale pry je dobry i na ocistu jater atd.Ale stejne je to furt jen pilulka... :-p Catf ta voda a aloe se mi pozdava...ja jsem klidne ochotna si ji vyrabet prubezne...Jake jsou firmy krome nobilisu ktere delaji tyto vody???
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
herminko, jogurty mam tak 3x tydne (a to fakt malo) a krom toho jim obcas kozi a ovci syr a fetu ... ale nejim to pravidelne. Nic jineho mlecneho nejim a ani do spenatu nic nepridavam - nejim ho kazdy den a mam stravu tak pestrou, ze to proste neresim ... erinka ja myslim, ze odrbat staci .... vit A z mrkve je v poradku, neni pro plod jedovaty. V mrkvi je beta karoten, coz je predstupen vit A a musi se v tele premenit na vit A. telo je chytry a premeni si jenom tolik, kolik potrebuje. Ostatni necha cirkulovat v krvi (a protoze je beta karoten oranzovy, tak muzes trochu zoranzovet) a jatra ho pomalu odstrani. nebezpecny je retinol, to je uz hotovy vit A. Chaar, tak ten salat z pytliku hod do sitka a proplachni vodou. S tim bananem mi kdyzi maminka rikala, ze tam muze byt jed z nejakeho hada nebo hmyzu (ale to uz je davno davno, jeste jsem byla dite .... mozna me jenom strasila, abych tu spicku nejedla :-D ) ... pokud je plesniva, tak banan vyhazuju celej. chloe - jasne, na jatra ... to je ten ucinek, kterej jsem zapomnela .... je to normalni slozka v tele, takze jeho uzivanim nic nezkazis, akorat ja bych ho asi jedla 3-4 mesice abych pripadne doplnila deficient a pak presla na orechy, seminka a vajicka a ryby ....
Odpovědět
Profilova fotka
catf, vit E mam bud z Nobillis a nebo normalni tobolku vit E (je to olej, takze se prodava v zelatinovych tobolkach). Me by zajimalo, co se to se mnou deje - z nepochopitelnyho duvodu se mi ze dne na den zlepsila plet a uz to drzi tyden (ne, ze bych si stezovala :-D, ale normalne jsem v tuhle tobu, par dni pred MS, jak pubertak) a cokoliv snim mi lezi v zaludku a je mi tezko. Co zase tohle znamena????? - ja uz se z toho fakt picnu.
Odpovědět
josefko a to propláchnutí stačí? to bych se bála, že ty listerie nezničí :-N
Odpovědět
Profilova fotka
listerie spis hrozi byt v mlecnych a masnych vyrobcich, nemyslim, ze na salate by se ji libilo. Na salatu bych spis hledala toxoplasmosu. Urcite ji ale smejes .... jinak bys nemohla jist nic.
Odpovědět
fajn, díky :-) jsem poslední dobou na to jídlo nějak moc opatrná :-N ale zase si říkám, že radši být opatrná, než to mimčo ohrozit :-)
Odpovědět
chloe, kvetovy vody, co jsem zkousela jsou salus ruze, nobilis rozmaryn(mam ted), florame levandule, primavera ruze, tautropfen ruze...doporucila bych ti nobilis, florame nebo tautropfen, zda se mi, ze vic hydratujou, ve slozeni maji uvedenou pouze kvetovou vodu...salus a primavera obsahujou 2% alkohol, coz by resilo tvuj konzervacni problem..akorat u primavery, ktera sice krasne vonela, mi prislo, ze tolik nehydratovala... josefko a ten vitamin z nejakeho prirodniho zdroje?.. segra prisla s tim, ze si olej z tech tobolek maze jeji kamaradka na oblicej proti vraskam(snad ji to prozradila kosmeticka)..takze me napadlo, co je to vubec zac..
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to nevim, budu muset zapatrat, jak se vit E ziskava .... prirozene je hlavne v seminkach a olejich, ale typla bych si, ze vetsina vit E bude synteticky pripravenych .....
Odpovědět
Josefko, děkuji za odpověď, já právě taky špenát ničím neneutralizuji, připadá mi, že mléko se k tomu, s čím ho špenát míchám (jáhly, quinoa, cizrna), nehodí. Catf, vitamín E označený vyloženě jako přírodní má kopřivnická Favea: http://www.favea-trade.cz/prirodni-vi...
Odpovědět
herminko, tabletou je asi minen klasickej prasek, ze? me spis zajimaly ty kapsle s olejem, jsem segre chtela doporucit prirodni zdroj..no stejne mam pocit, ze neni dobry si mazat na olicej jakykoli olej(i kdyz s vit e) kvuli ucpavani poru..myslim, ze ecko rozpousti vetsinou v nejakem levnem oleji(slunecnicovy apod), kdyz je to pro oralni uziti zkousely jste ke spenatu pridat treba kozi syr? uplne mi uniklo, proc spenat vlastne chcete neutralizovat =-) josefko, ja te videla trikrat a nikdy jsem na tobe nezpozorovala zadnej pletovej problem..jen jestli nezijes v utkvely predstave, ze ten problem mas(takova pletova anorexie :-D )
Odpovědět
Catf pletova anorexie :-D :-D ... Catf,takze ty si nemazes plet zadnym olejem???Mam tomu tak rozumet? Me vetsina plet.vod nevyhovuje...prave kvuli tomu alkoholu,ac prirodnimu... No neutralizuje se spenat mlekem,apod kvuli te kyseline co obsahuje?Nekomu to muze vadit...na me je spenat prilis vyrazny...pridavam si do nej bud vajicko nebo kozi riccotu
Odpovědět
The content of Vitamin E for rich sources follows: [12] Wheat germ oil (215.4 mg/100 g) Sunflower oil (55.8 mg/100 g) Almond oil (39.2 mg/100 g) Hazelnut (26.0 mg/100 g) Walnut oil (20.0 mg/100 g) Peanut oil (17.2 mg/100 g) Olive oil (12.0 mg/100 g) Peanut (9.0 mg/100 g) Pollard (2.4 mg/100 g) Corn (2.0 mg/100 g) Asparagus (1.5 mg/100 g) Oats (1.5 mg/100 g) Chestnut (1.2 mg/100 g) Coconut (1.0 mg/100 g) Tomatoes (0.9 mg/100 g) Carrots (0.6 mg/100 g) Goat's milk (0.1 mg/100ml)
Odpovědět
Although originally extracted from wheat germ oil, most natural vitamin E supplements are now derived from vegetable oils, usually soybean oil.
Odpovědět
Takze mazat se olejem z klicku je vlastne se mazat vitaminem e.... Koupila jsem si pupalkovy olej a je tam pridany tocopherol...Resila jsem co k tomu oleji vlastne pridavaji a tocopherol je vit.E...
Odpovědět
Profilova fotka
charleene, detto, ja si uz tiez pripadam, ze ni nemozem, nad vsetkym sa zamyslat a ze stale vymyslam, ale ako hovoris, radsej byt opatrna ako babetko ohrozit. Vcera som sa docitala, ze ranne nevolnosti mozu vznikat aj z toho ze telo matky je zanesene toxinmy a prve mesiace sa vracanim telo zbavuje tychto skodlivin. neviem, ci je to pravda, ale zaujimava teoria =-) babt mna stale trapi ten kamilkovy caj, naozaj mi moze uskodit, ked si dam rano jednu salku, aj ked sa po nom citim fajn? :-|
Odpovědět
juju, tady na odkazu je zajimavy povidani vcetne o cajich..hermanek se zda ok, i kdyz by asi byl lepsi primo tehotensky caj a nebo roiboos..mrkni na to ;-)
Odpovědět
http://www.babyportal.cz/ceho-se-vyva...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak ted tou pletovou anorexii uz asi tyden netrpim :-D ..... tak bud jsem mela vzydcky cerveny a cerny tecky pred ocima a nebo jsi me nikdy nevidela za plneho svetla a z blizka :-D Zmenila jsem krem, ze by to bylo tim??? chaar, juju, urcite je na miste byt ted opatrne, ale zase to neprehanet, to pak vede ke zbytecnemu stresu a to rozhodne neni dobre pro mimi ....
Odpovědět
chloe, jeste k tomu oleji..vyzkousela jsem ruzne oleje na oblicej, ale byly vzdycky moc mastne..myslim, ze docilit idealniho mixu je fakt veda a na to nemam cas...zatim se mi podarilo vytvorit mix na telo, se kterym jsem spokojena..na oblicej mi stejne vyhovujou predevsim hodne lehky kremy az gely, takze do toho se urcite nikdy nepustim a prenecham to radsi tautropfenu :-D a josefko, co pouzivas teda za zazracny krem? :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?