Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
betel, jak se prosim jsmenuje ta knizka o tehotenstvi, kterou mas? Ma ji i herminka a uplne mi vypadl nazev i autorka. Jake tituly mate od Forta?
Odpovědět
Josefko, zrovna na tom delam, mam je vybrany, uz jenom hodit je do alba, popsat, vygenerovat a hodit na web :) Jeste par mesicu a bude to :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kacu :-D ... nerikej, ze mi jdes v patach, ja do ted nenalepila album :-D :-D
Odpovědět
holky, tak to jsem na tom s fotkama stejne :-D mame je vyvolany a i album koupeny..uz dva roky :-D ..nejak se mi to furt nezda az tak podstatny :-D dneska jsem si koupila bio rozmarynovou kvetovou vodu od nobilisu..zajimave voni a je desne prijemna na oblicej..snad nejprijemnejsi, co jsem mela(ruze salus, levandule florame, ruze primavera)..koupila jsem si nahradni napln a nalila do primavera rozprasovace...musim teda rict, ze primavera ruze sice moc pekne vonela, ale pripadala mi hrozne sucha(asi to je tim, ze do toho pridavaj alkohol) zkousela jsem testr opalovaku 20 sante, kterej se mi zda lepsi nez lavera(ma lehci konzistenci a lip se roztira, lip voni), ale bohuzel uz ho nemeli, tak se musim spokojit s laverou(nicmene v mexiku projde opravdovou zkouskou) a premyslim, co s vlasama..uz mam odrosty vic jak 5cm..nechce se mi to zas moc zesvetlovat, abych pak s odrostama zas nebojovala..no nemuzu se rozhodnout :-N
Odpovědět
Profilova fotka
catf, to snad neni mozny :-D :-D :-D ... jaky mesic ses narodila? Ja jenom, jestli nejsi stejne znameni :-D ja jsem zjistila, ze nejlepese roztira opalovaci krem od Welledy .... tak jestli jsou na trhu, tak zkus ten a k tem odrostum, co treba zkusit melir? Ja takhle celkem bezbolestne nechala tenkrat odrust svoji barvu .... a nebo musis na kratko na 5 cm :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, nevím, jestli myslíš tuhle, ale řekla bych, že jo:-) Henci Goer: Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu Náhodou jsem ji dotáhla z knihovny s Fořtem, k tomu ještě další výživný tituly:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, co říkáte na obyčejnou čistou bílou vazelinu?? Já si tím teďka mažu pupek, nechtělo se mi kupovat žádný komerční krémy... A furt nevím, jakou kosmetiku na mimčo, nechci to přehánět, přemýšlela jsem, že bych mazala modrou indulonou, i když na roztírání je trochu tuhá :-| Složení: Petrolatum, Aqua, Lanolin, Paraffinum, Liquidum, Cholesterol, Parfum
Odpovědět
Profilova fotka
vcera sem byla v jednom bioshopu a zirala sem teda na ceny, tak predrazeny veci jsem jeste nevidela, mouka za 69,90 mi vyrazila dech :-| nebo suseny fiky (ty miluju) malej pytlicek za 109,90 :-S no presla me chut... Zato sem tam objevila supr tycinku z ovesnych vlocek, mnam byla bozi :-) skoda ze obsahuje cukr :-( a jeste sem si koupila tycinku na chut brusinky + belgicka coko :-) tak sem na ni zvedava :-) erinko, to mas neco jako by sis tedka pupek potirala ropou :-N =-) Vyzkousej nejakej olej sipkovej, jojobovej, z klicku, natirej ho na mokrou pokozku aby se ti dobre vstrebal, nestoji to moc a vydrzi to, hele: http://www.topvet.cz/index.php?&deskt... Muzes je i michat... Ja sem si ted namichala sipek 50%, jojoba 30%, mandle 20% a supr :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jéééžiš, že já to sem dávala:-D Jsem mohla být v klidu a ty na mě s ropou:-D Ale zatím dobrý ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A co budeš mít na mimčo?
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, no vazelinu ani indulonu bych nenamazala ani psovi na tlapky :-D a celkove na decko bych nic moc nepatlala, kdyztak kvalitni oleje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
budu mit vodu, mydlo a smesi oleju :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No šak já ho nechci kdo ví čím patlat... chtěla bych vystačit s minimem a úplně se mi protiví, když vidím mimčo ve vaničce, který skoro není přes mega pěnu vidět:-(
Odpovědět
Profilova fotka
ble, to musi byt teda neco, napeneny mimino :-S
Odpovědět
erinko, vazelina a indulona jsou sice obycejny, ale co se tyce zakladu(ropy), jsou to pekny svinstva..viz parafinum liquidum..a parfemovano je to synteticky.. a mimco mazat indulonou..to snad ne.. =-) kup poradny detsky prirodni pripravky napr mesickovou radu weleda..
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ta weleda pro deti vypada moooc dobre, i ta cena je dobra :-) ja sem od weledy jeste vubec nikdy nic nemela, no je to mozny? Tomu ani neverim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jen mě prosím nekamenujte :-) To je jak s jídlem, když je člověk x let zvyklej nějak jíst, chvilku to trvá...Ale musím říct, že s tím jídlem to jde jakoby "přirozeněji" než co se týče kosmetiky, to mě prostě dlouho nenapadlo.... :-(
Odpovědět
kdyz se bavite o kremech.na streamu mam oblibenej porad Jak se co dela a zrovna vcera jsem koukala na dil o kremech a ona tam mimo jine radi, jak si vyrobit svuj krem, dat k sobe olej a vodu a proste umixovat.celkem me to nadchlo, ze pak neni treba ten olej davat na mokrou pokozku...
Odpovědět
Profilova fotka
butt, fakt jo? wooow, to je dost dobry, dej mi sem link prosim, to vyzkousim :-)
Odpovědět
teda umixovat..spis uslehat :-)
Odpovědět
http://www.stream.cz/video/45/316500-... kolem 5,30
Odpovědět
erinko, ja mam totiz zafixovano, ze sem chodis dlouho do diskuze, takzes me totalne s indulonou a vazelinou sokovala :-D butt, ono s tou vodou je pak problem, ze se kazi..bylo tam receno, jak dlouho takovej mix vydrzi? a nebo to mixuje pro kazdy pouziti? abro, ted mi prisly ceny z new chapter...tak dej vedet, jestli ti nejaky baleni cenove vyhovuje 45 ;-) ks $24.95 90ct $44.95 180ct $79.95 jinak detska weleda je hodne proflakla, je to proste klasika, kazdej to kupuje a chvali si to..vcetne kremu na strije..a to i lidi, kteri normalne prirodni kosmetiku neresi
Odpovědět
ma to byt 45 ks $24.95 90ks $44.95 180ks 79.95
Odpovědět
catf ona to tam zminuje jen tak mimochodem, nic moc k tomu nerika..tys to s tou vodou zkousela?a co kdyby se to pak dalo do lednicky, nevydrzelo by to dyl?
Odpovědět
Profilova fotka
catf, diky za cenik :-) koukam ze to v ameru je vazne o dost levnejsi nez jinde, jak oni to delaji? Tyjo, ja sem ted precetla davkovani a ma se brat 3tablety denne =-) :-. to by me vyslo tech 45 tablet na 15 dnu :-( Tak to je pro me trochu drahy, nezlob se, ze sem se nemrkla driv na to davkovani a zes musela kvuli me shanet cenu...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, no do Zdravé výživy už chodím celkem dlouho, to jo, ale kosmetika a drogerka mě nějak míjela;-) Ale zas chci používat látkový plínky:-) No když už jsme u toho, je něco "špatného" na mýdlovém slizu? Z jádrovýho mýdla....Vím, že se to někde řešilo, že někomu vadila ta živočišná složka, ale to mě osobně neva... KAždopádně pro přírodu to je lepší než komerční prášky, ne?
Odpovědět
butt :-D ..ta jsem se koukla na video, kde mixuje vodu a nejakej rafinovanej olej na vareni.. no asi takhle to je..kdyz si to umixujes mixerem jako ona, tak se to za par hodin zase oddeli...proto kosmetika musi pouzivat emulgatory, ktery spoji vodu a olej..plus konzervant,aby to vydrzelo(kor kdyz se do kremu treba hmata rukama)..v tom je docela velka veda nicmene, kdyz si protrepes olej a vodu v lahvicce a naneses to hned na telo, tak to muzes nanaset na suchou kuzi...akorat musis poradne vyzkouset, kolik presne vody a oleje je pro tebe idealni pomer...rekla bych, ze je to ale trochu neprakticky jakmile bys to strcila do lednice, oddeli se to jeste rychleji nez v teple a oleje hlavne v lednici tuhnou(kokosak, jojoba vylozene ztuhnou na vosk)
Odpovědět
catf aha :-D :-D :-D :-D :-D :-D jsem debilka :-D :-D ale olej na vareni jsem mixovat nechtela :-D tak dekuji za rozsireni obzoru ;-) takze z toho asi vyplyva, ze je asi nejjednodussi proste tu kuzi pred tim namocit... no ale ja mam teda stejne vyzkouseny, ze nejlip na moje strasne suchy nohy pomaha namazat je maslem :-D jen je to strasne neprakticky :-N
Odpovědět
erinko, sliz z jadroveho mydla je urcite lepsi nez klasickej prasek, akorat obsahuje edta, coz je zrovna slozka tezko odbouratelna v prirode a muze zpusobovat alergii hlavne u lidi, co trpi na dermatitidu..navic tyhle mydla jsou vsechny parfemovany synteticky..takze pro prostredi nic moc a pro kuzi(hlavne citlivou) taky ne..v porovnani s klasickym pracim prostredkem je to pravdepodobne lepsi mozna ze lepsi reseni by bylo koupit praci gel od frosche..ten je odbouratelny do 28 dnu nejlepsi, co jsem zatim videla na sliz, bylo kostka mydla ze schlossera...500g za 30kc..je neparfemovany a bez edta
Odpovědět
butt, ja se mazu vzdycky hned po sprse..proste se neutru rucnikem a hned ve vane se namazu a pak se jenom obtisknu do rucniku, abych se dosusila(v lete to samo neni potreba, clovek je suchej hned) na ty nohy bys mohla zkusit sipkovej olej..ja mam nejsussi lytka a holene a tenhle jedinej mi na to pomaha..redim ho s jojobou 50:50
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?