Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Catf myslíš přímo mýdlo, který vyrábí Schlosser? Nebo ho jen prodává...
Odpovědět
erinko, uz si moc nepamatuju, co bylo psano na obalu, ale mam pocit, ze tam mozna bylo modre schlosser...je to baleni 5kostek po100g..v pruhlednym celofanu s modrym napisem
Odpovědět
teda schlecker :-D
Odpovědět
abych to uvedla na pravou miru...mam na mysli mydlo, co prodavaji v drogerii schlecker
Odpovědět
Profilova fotka
no jsem si říkala, že mi ten název něco říkala, samo jsem taky myslela Schleckera:-D
Odpovědět
catf dekuji za tip na ten olej ;-) taky me prave trapi lytka a holene...
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, ja bych na miminko nepouzivala nic .... nebo opravdu jenom v nejnutnjsim pripade. Miminko se stejne minimalne prvni tyden nema myt (nekteri uvadeji po porodu nemyt vubec, jini rikaji, ze muze byt cista voda, rozhodne bych ho nenechala umyt zadny Johnsonem aspol.) Ta vrstva je tam proto, aby si zvyklo na nove prostredi a arika se, ze kdyz ji umejes nejakym klasickym prostredkem, tak mu zvysis riziko koznich onemocneni (ruzne ekzemy a dermatidy). Ani potom bych moc prostredku nepouzivala, opravdu to neni potreba .... jakmile ho nenavyknes, tak to jeho telicko nevyzaduje. Vidim to na sobe - driv jsem se musela mazat jak diva a nic pro me nebylo dost mastny a porad jsem mela suchou kuzi a nekde se loupala, ted jsem adotpovala strategii Dr. Hauschka a nemusela bych se mazat vubec. Kdyz uz budes neco pouzivat, pouzivej Welledu. Prala bych mu v Ekoveru, Sonettu nebo ve slizu, zadne praci prasky pro miminka - jsou porad plny smejdu a latek, ktere drazdi plet. butt - mohla bys do toho pridat kapku lecitinu, jako emulgatoru, ale asi by se ti ta vyroba prodrazila a ani nevim, jestli se takhle tekuty prodava pro malospotrebitele. Jako antioxidant muzes pouzit vit E (vylit tam jednu tobolku) a extrakt z rozmarynu a oregana - pak by to melo i chvii vydrzet. A vodu bych pouzila filtrovanou a prevarenou a nebo jeste lepe destilovanou.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, v porodce nám říkali, že dneska už se mimča hnedka po porodu nekoupou, jen otřou...ale asi během těch pár dnů, co tam budu, se mimčo koupat bude a mají právě ten Johnsons:-( a já pak chci mýt hlavně ve vodě, ale pro jistotu bych chtěla mít něco i doma...
Odpovědět
butt, sojovy lecitin prodava napr nobilis..kdyby ses chtela pustit do vyroby ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, já se právě myju takřka výhradně vodou, ale mazání jsem jaště neodbourala...
Odpovědět
Josefko mohla bys mi napsat neco o tom methioninu???A nealko pivu? Myslite si,ze kdyz si doma udelam nejakou pletovou vodu,ze mi vydrzi?Ale aniz bych tam musela cpat alkohol?Strasne mi vyhovuje aloe vera...cista stava z aloe vera,potirat si ji oblicej...ale nevim zda ji redit...nebo jak si z ni pripravit nejake tonikum...Nechtela bych tam pridavat zadny olej...A redit ji cim?Vodou,destilovanou vodu?Mineralkou?Nebo koupit nejakou pletovou vodu a do toho aloe vera nalit? Pokud Vas neco napadne,napiste... Zacala jsem jinak tu 28 denni intensivni kuru od Hauschky pro plet po 25...Tak uvidime...Mate nekdo zkusenost?
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, muzes mi pripomenout, co presne jsi to po me chtela??? - nejak jsem to preskocila. erinko a nemuzes jim v porodnici rict, ze si chces miminko umyt sama a umyt ho jenom vodu? ... ale i tak je to uz docela pokrok :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
no Josefko, taky mě to teďka napadlo:-) Ale uvidím, zatím je porod taaaak daleko:-D Doufám, že bude všechno tak v pohodě jak to na nás působilo, když jsme tam byli, PA tvrdila, že není problém se domluvit, tak uvidíme...
Odpovědět
Josefko, ta knížka, na kterou ses ptala, je Zdravé těhotenství a přirozený porod od Ingeborg Stadelmann. Od Fořta jsem četla Co jíme a pijeme a Zdravá výživa nejen pro ženy, jo a ještě Aby dětem chutnalo. Na dítě stačí používat čistou vodu (to bych si prosadila i v porodnici) a na promazávání oleje - mandlový (případně ve směsi se slunečnicovým), v zimě sezamový; na opruzeniny má prý výborný krém Weleda. Chloe, dřív jsem někdy používala místo pleťové vody čaj (zelený nebo lapacho) a v lednici to vydrželo celkem dost dloho. Zkusila bych převařenou vodu nebo destilku.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, dekuju - ona uz neni na trhu :-( - jsem teda zavahala :-( eri, dekuju za tu knizku taky - juknu na ni
Odpovědět
Profilova fotka
a v AJ to asi nevyslo :-(
Odpovědět
Profilova fotka
a Fort na kosmasu taky kompletne vyprodan :-( .... co se to deje ]-( ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, stadelman ma mit pry dotisk ted v zari, ciham na to :-D
Odpovědět
tu knizku co rikala eri a nejakeho Forta meli v te vankovce taky, ale taky jsem to tam nechala... a vy se mi smejete, ze kupuju Bez plenky.. :-D Jestli jsem to tady taky nepodcenila...
Odpovědět
Abro, dej prosím vědět, až narazíš na dotisk Stadelmann, koupila bych si ji (sice si ji můžu půjčit v knihovně, ale u takové knížky stojí za to ji vlastnit). Josefko, kterého Fořta jsi chtěla kupovat?
Odpovědět
Jo, a Bez plenky bych taky chtěla, ale to fakt až časem :-D
Odpovědět
chloe, na 300ml muzes dat 5ml(1 caj lzicka) kvalitni vodky, aloe a dolit kvetovou vodou pro citlivou plet(pomeranc apod)..pred kazdym pouzitim radsi protrepat s destilkou by to mozna vydrzelo v lednici tyden, akorat se mi to pak zda na plet hrozne studeny, to urcite neni dobry
Odpovědět
Profilova fotka
baby, ako je to s pitim bylinkovych cajov a uzivanim byliniek v tehotenstve? Vsade citam nieco ine. Myslite, ze mozem rano kamilkovy caj bez toho aby mi ublizil? Ten mi robi najlepsie na travenie. A tiez bolo spominane, ze sa nesmie petrzlenova vnat, skorica, cesnak - ale neviem , ci ako vyluhovany caj, alebo aj ako jedlo. :-N baby ak mate nejake dobre knohy pre tehotne a chcelo by sa Vam ich nascanovat x-) tak by som bola velmi povdacna. Tu som nezohnala zatial nic dobre. :-( a neviem z kade cerpat info
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, koukala jsem na vsechny ty tri tituly, co jsi psala, ale asi by me nejvic zajimalo Co jime a pijeme a Aby detem chutnalo. abra, diky moc - uz jsem si na kosmasu zadala, at me informujou, ze je kniha dotisknuta :-), tak snad jim to funguje.
Odpovědět
holky, teď jsem se na MK v jedné diskuzi dočetla, že by se v těhotenství neměla jíst mrkev kvůli bakteriím, je to pravda nebo ji stačí pořádně oloupat a omýt? :-N protože zrovna spotřeba mrkve je u mě docela vysoká :-N :-D
Odpovědět
Herminko...ten caj me take napadnul...ale nebarvi pri dlouhodobem pouzivani???Potrebovala bych neco nedrazdive... Catf a ta vodka neni moc agresivni?A kvetova voda...myslis nejakou od nobilisu?A studene je na plet spatne??? Josefko...ja jsem jen chtela vedet,zda mas nastudovane nejake info ohledne methioninu...ma to byt nejaka bilkovina...spis slozka bilkoviny... A zda je zdrave caste piti nealko piva...samo kvalitniho...a pokud ano,zda je lepsi kvasnicove bile ci normalni....
Odpovědět
josefka, catf holky dekuji vam za tipy, ale to uz je na me trosku moc slozity :-N
Odpovědět
Chaar, taky jsem se to dočetla ;-) Ale myslím si totéž, co Ty - pokud ji důkladně omyješ a oškrábeš, snad bakterie odstraníš. Chloe, asi jsem nikdy nepoužíval čaj dost dlouho, aby se na mně projevilo nějaké tmavnutí :-) Pokud vím, u piva vadí vysoký glykemický index.
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, typla bych si, ze je to hlavne kvuli listerioze a toxoplasmoze, protoze se vyskytuji v pudejde .... spravne by jsi nemela jist zadnou zeleninu neumytou, takze presne jak pise herminka - poradne umyt a prip. oskrabat. chloe - methionin je jedna z aminokyselin (stavebni kamen bilkovin), obsahuje siru a je dulezita pro antioxidacni pochody v tele. Dava se tusim na vlasy a plet a je dobra pro mozek .... kouknu se, na co vsechno se jeste predepisuje. Proc ji chces uzivat? O nealko pivu nevim nic, s tim ti neporadim .... nevim jake ma slozeni, ani jak presne se vyrabi - tady nepomuzu :-(
Odpovědět
Josefko, ještě jsem se chtěla zeptat, zda je skutečně nutné přidávat do špenátu mléko či smetanu kvůli neutralizaci kyseliny šťavelové. A Ty krom občasného jogurtu tedy mléčné výrobky nekonzumuješ vůbec?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?