Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, to si jedna z mála, ja tam mám už aj rodičov a ocino to pri každej možnej príležitosti ospevuje, že vždy keď tam nie je dva dni tak musí pozrieť čo všetci tí jeho známi robili, pozrieť si fotky a tak :-D inak som tak premýšľala nad skladovaním všetkého ovocia a zeleniny, zrovna som bola nútená vyhodiť trištvrtinu červených ríbezlí čo sme v nedeľu nazbierali :-p keď si to vezmem z tejto stránky tak mi príde vcelku logické prečo sa väčšina ľudí stravuje tak ako sa stravuje, pretože mnohé z tých vecí snáď ani nie je pokaziteľných a vydrží to v "čerstvom" stave aj dva roky... :-p ako to robíte vy? keď človek nemá vlastnú záhradu na pestovanie zeleniny a ovocia hneď pri baráku a zdrojom sú niekoľko stokilometrov vzdialené záhrady a chaty alebo obchod do ktorého musí chodiť autom (a teda sa tam snaží jazdiť čo najmenej často)...popravde už mám červených ríbezlí vcelku pokrk, ale zajtra sa nimi budem ešte celý deň napchávať nech nemusím vyhodiť aj ten zvyšok čo mi ešte ostal :-N ale celkovo už ma viackrát naštvalo keď som si chcela niečo dať a zistím že je to plesnivé (pričom som to neskladovala mesiac, ale len niekoľko dní)...mám pritom pocit akoby všetko musím skonzumovať najneskôr deň po nákupe/odtrhnutí zo záhrady :-(
Odpovědět
kessi, mě to zatím nepřesvědčilo, že tam musím být... navíc jsem pořád napíchnutá tady, ještě k tomu FB a už bych neudělala nic :-N
Odpovědět
Profilova fotka
to je fakt, kdyz zapnu internet, tak nejdriv FB, pak beremko a pak gmail a hodina je v trapu ]-( .... ale jinak mi FB prijde docela dobrej.
Odpovědět
no právě... navíc já na počítači pracuju a internet k práci potřebuju, takže jsem tu skoro pořád, nedá mi to a každou chvilku nakukuju, jestli není něco nového :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jj, to delam taky, ale v praci se musim drzet ... nechci davat zadne zaminky.
Odpovědět
jasně :-)
Odpovědět
Holky, nemáte některá zkušenosti s testerem Lady Q Scope? Sháním reference... Že bysme se za nějakej čas začli snažit (popř. už nám to bylo tak nějak šumák) :-D Funguje to prý sice jen u části žen, ale pak prý velmi dobře a bez nutnosti sledovat další symptomy. Tak nevím. K STM mám bohužel vypěstovaný šíííílený, ale šíííílený odpor - a to díky absoulutně slizkým a vyjetým katolickým párům, co nám to rvali násilně jako jedinou možnou a pro každého vhodnou metodu - což bohužel není. Věřím, že je to fajn pro vdaný a zajištěný páry bez strachu z těhotenství, ale rvát to jako "jedinné povolené dobro" (jejich formulace) osmnáctiletým studentkám mi přišlo strašný ]-( Jedna známá (účastnice semináře) tak otěhotněla v osmnácti, na začátku čtvrťáku na gymplu, vdávala se v šestým měsíci s hroznou ostudou (její rodiče z toho byli smutní, páč se dostala na medinu a nešla tam). Manželství neklape, další dítě není a nebude, VŠ není, práce není :-( Ale už snažím se vidět i pozitivní případy (třeba tady) a hledat na té metodě i výhody :-) a třeba k ní jednou (za vhodných podmínek) dospějeme. Jen těm magorům, co to pořádně nevysvětlí a nutí to malým holkám pod hrozbou "pekelného ohně " za používání kondomu, bych nakopala prdel :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no ne, balada na sliz :-D to je husty :-D Me sliz nastval, zacal delat fleky i na barevnym a to furt i pri ruznych pomerech sody a pridavani / nepridavani octa :-( :-| mozna se nam tady zmenila voda nebo co... ecover me taky dozral, uterky sem musela prepirat jeste jednou na vyssi teplotu a s predpirkou (coz sem nikdy nemusela), takze hledam co vyzkouset jinyho, nemate nekdo tip? Jeste sem zkousela driv sonet a ten me nepere :-( Ted koukam ze loupete brambory, i ty ze zahrady loupete? Ja vubec :-D jenom kdyz koupim nekdy v obchode tak je oloupu, jinak vubec...
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, to vypada dobre, zkusenost s tim nemam, povedlo se nam hned :-D O necem takovym budu premyslet urco pristi rok, protoze k antiko se vratit rozhodne nechci. Tyjo, ohen pekelny za kondom jo??? :-D Ja bych jim dala ohen pekelny za kazdodenni triskani do zvonu za nasim domem v sedm rano vcetne vikendu a pak ze milujou blizni svoje :-D :-D :-D
Odpovědět
Abra: :-D No, já jsem byla vždycky docela proti HA (hormony, zásahy do organismu, lobby farmaceutickejch firem, názory: Antikoncepci kvůli každýmu pupínku na xsichtě a tak) a tak jsem zkusila seminář o PPR. Vedly to nějaký katolický páry s hafo děckama - byli vyjetí, slizcí, hodinu se červenali, než řekli slovo hlen. Normální slova jako penis nebo pochva - to nepoužili vůbec a radši to nechutně opisovali jak tříletý děti a tvářili se pořád asi takhle :-N :-N :-N - jako my jsme to v podstatě nikdy nedělali :-D :-D :-D . S několika účatníky a účastnicemi toho semináře se osobně znám a dělá jim to paseku v psychice i ve vztahu. Je ale fakt, že to není apriori o té metodě, ale o lidech. Pokud by si ji pořádně nastudovali a v případě nejasnosti radši použili kondom, nebyl by problém 8-). Pokud ale pevně věří, že se to nesmí - tak zbývá jen stres, strach, nechtěná těhotenství a potraty stylem : (Běhala jsem hodinu po schodech a vypila litr svařáku a já jsem potratila - bé. Jsem chudinka, přišla jsem o páté chtěné miminko ]-( ). Tak se na to snažím zapomenout, sháním relevantní info a pozitiva :-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria, to je fakt hrozny takovej pristup mely snad lidi za komaru, kdyz nebyly "znamy" zadny metody ochrany a byla hanba mit dite nevdana.... nechapu ty extremisty, co to vazne takhle berou jak pises :-| No ta vec na to mereni cos tady psala stoji kolem sesti stovek, tak to za zkousku stoji, ale zas otazka jak moc je to spolehlivy, to zas jenom tak zkouset asi nejde :-D No nevim,kazdopadne az zjistis neco novyho, tak si to rada poslechnu ;-)
Odpovědět
allegria, to jsem netusila, ze u nas jeste existuje takovej extremni pristup..je to dost smutny, no dal to radsi rozebirat nebudu abra, mohla bys zkusit frosh..pred par lety vysel v testu hodne dobre a je setrny k zivotnimu prostredi..samozrejme s ecoverem se to srovnat neda(odbouratelnost do 7dnu), ale frosh ma odbouratelnost do 28 dnu, coz se porad bere jako ekologicky setrny... a ty uterky peres na kolik? ja totiz vsechny tyhle(hodne zas*any) veci peru na vyssi teploty(i rucniky)..takze na 80/90...stavalo se mi totiz i u persilu, ze rucnik pranej na 60 zacal po case smrdet jakoby starou vodou v jine diskuzi jsem cetla, ze ecover vypere o hodne lip na 60 nez na nizsi teploty.. jinak ve froshi je syntetickej parfem a ecover obsahuje etericky oleje, takze v tom bude treba rozdil pro hodne citlivy lidi...pamatuju se, ze pri prani v persilu(i sensitive) me obcas chytali desny zachvaty simrani po celym tele :-D ..mozna to bylo i z avivaze, ktery jsem davala hafo :-N ted jsem koupila ecover v dm s nalepkou "neue rezeptur" :-D co se tyce fleku od slizu na obleceni, tak to chce fakt zkouset, ve finale to muze bejt klidne i prackou...ja jsem se vratila k hermincine puvodnimu receptu 150ml mydla(kombinuju schlecker a olivovy savon du midi) a 60ml sody..udela to takovej stredne hustej sliz....akorat ty dziny to pere podivne, nicmene do ted jsem je prala samostatne a kdyz jsem je naposledy(na zkousku) vyprala s ostatnim pradlem, tak byl vysledek mnohem lepsi
Odpovědět
Článek se načítá
Catf: máš pravdu, tohle nemá cenu rozebírat a řešit. Já jsem kvůli těmto zkušenostem byla svého času hrozně napružená a nepřátelská vůči jakékoliv zmínce o této metodě. Pak jsem si ale řekla, že jsem dost ovlivněná odporem k jedné sortě lidí a v tom to celé vězí... Terpve nedávno jsem pustila tyhle extrémistický a pokrytecký špíny z hlavy, uvědomila jsem si, jaký je štěstí, že mám kolem sebe super přátele s skvělýho chlapa. Přestala je řešit a rozčilovat se :-D a je mi líp. Prostě jsem najela na jinej životní styl a trochu i na jinou životní filozofii :-) Stres, odpor k někomu a averze, dělá se zdravím taky divy - a to v tom negativním slova smyslu.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, diky za tip, ja mam frosch akorat do zachodu, nevedela sem ze vyrabi i praci gel, vyzkousim ho, akorat teda ty parfemy, no uvidime :-| Tyjo, ty peres na tak vysoky teploty? Ja peru vsecko na 40 jenom ty uterky obcas na 50 a malokdy se stane, ze musim davat neco na 60. Jediny co peru na vyssi teplotu a to na 90 je psuv pelech :-D Prackou to urcite neni, je necelej rok stara a sliz v ni pral dobre, fakt sem uz po nekolika mesicich zoufala, takze si dam chvili od slizu pokoj vsak ono me o zas za chvili chytne, to se nebojim :-D allegrio, jj, to mas pravdu ze averzze k nekomu dela s clovekem divy, skoda ze uz sem nechodi budhaholky, ty k tomu maj zajimavy vyklady :-) ja nejsem tak sectela v tom jak ony takze se ani nebudu pokouset o vyklad :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, já jsem to tušila, tak GRATULUJU!!! x-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, sem se snazila byt nenapadna :-D diky :-D
Odpovědět
abro a co zkusit dát ještě jedno máchání? jo a gratulace ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mně stačí málo, mám na tohle extrémě vyvinutej čuch ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
chaar, davala sem pridavnej program na skvrny a interzivni machani pro alergiky a nic :-( proste to nechapu, asi me v pracce radi nejaky sotci nebo co :-|
Odpovědět
Profilova fotka
peti :-D tak to jo :-D jo a m. porad otravuje, zes mu slibila fotku vysledku phovy, vzpomela sis na nej? ;-)
Odpovědět
hm, tak to vážně netuším... mně to pere dobře, akorát manžel měl reklamaci na ocet+levanduli, takže jsem koupila aviváž od Ecoveru...
Odpovědět
Mně příjde strašná škoda, že kvůli pár fanatikům je tato metoda často dost odsuzovaná. Pamatuji si, jak se tu kdysi rozběhla dost vášnivá diskuze na toto téma, dokonce ji pak admini na pár dní zavřeli. Určitě to není metoda pro každého, každý nemá tu disciplínu, ale myslím, že by se našlo víc lidí, kteří by ji používali, kdyby se o ní vědělo víc. A nejvíc mi vadí ty reakce ve stylu, takhle otěhotněla kamarádka. Ale to, jak pečlivě tuhle metodu dodržovala, se už nedozvíš. Na ten Lady scope jsem se kdysi i dívala. Ale přišlo mi to dost drahý na to. Prý s tím měly holky dost problémy, že nebyly schopny odlišit ty kresby a připadalo jim to furt stejný. V podstatě se dá to samý provozovat s normálním mikroskopem. Abro, gratuluju. Kdy to čekáte?
Odpovědět
Já peru normální prádlo na 40 a ručníky, povlečení a utěrky na 60. Když je utěrka moc flekatá, tak ji před praním přetřu žlučákem a stačí to. Praní na 90 je prý zbytečný. Neumím to teda vysvětlit, ale na látkových plenkách a vložkách to tam rozebíraly holky, co tomu rozumí.
Odpovědět
Betel: No, ta kamarádka ji dodržovala jak nejlíp se na kurzu naučila... O tomto jsem právě psala, že to není o té metodě, ale o lidech a pomalu na to přicházím sama. Není pro každého, ale spousta lidí ji v pohodě a s úspěchem může používat. Chce to jen podmínky - a to podle mě znamená : 1) Buď nemít strach z otěhotnění 2) Pokud není splněna podmínka č.1 a nejsem si jistá, tak to chce poradit se s odborníkem a používat pro jistotu jinou ochranu... Pokud ale kolem sebe vidíš případy, kdy tahle metoda (zakaždoucenupoužívaná a fanatiky propagovaná) míchá s kartama lidskýho života a nechává holky v osmnácti s jejich prvníma klukama a nedokončeným gymplem, tak tě to prostě začne štvát... Stejně tak můžeš vidět, jak jsou díky ní jiný ženy spokojený. Záleží jen na tom, jak si to uděláš a s tím souhlasím. Jsem jen zásadně proti fanatickýmu propagování kdykoliv kdekoliv pro kohokoliv a bez jiné ochrany v případě nejasností - tohle mívá nedozírný následky :-(
Odpovědět
já peru ručníky a utěrky na 70, ale zbytek všechno na 30 - nemáme toho zas tak moc, takže většinou dávám dohromady bavlnu i syntetiku, peru to na program mix... akorát jsem tuhle zjistila, že mi část slizu zůstává zapadlá v těsnění dvířek - mám pračku s předním plněním :-|
Odpovědět
tak ja sem uplne mimo, ja nic nezaregistrovala..abro?? k tomu prani...mne se osvedcilo prat bile na 60, rucniky, uterky na 80, povleceni na 60..pri nizsich teplotach bych v zivote nevyprala treba m kosile(limecky a hlavne manzety) cerny, stredne barevny peru na 40(bavlna) a jemny vc. bilyho na 40(syntetika), jenom cerny jemny peru na 30(syntetika)
Odpovědět
tak třeba manželova "pracovní" košile, ve které chodí fotit, to byla posledně lahůdka :-N ale já jsem ji pořádně předeprala žlučovým mýdlem a vyprala se dobře i na 30 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
allegria jo jo averze vuci nekomu je narez, ja mam prisernou averzi vuci svagrove a bojuju s tim, navic je ted u nas porad takze mam co delat, cokoliv co rekne nebo navrhne se mi okamzite zprotivi
Odpovědět
Profilova fotka
catf, nám tiež po čase začnú páchnuť uteráky, ale nikdy ma nenapadlo že by to mohlo byť tým že periem len na 30°....keď sme bývali v UK tak tiež smrdeli, tam sme prali na 40° a potom na 30°, a po presťahovaní sa na slovensko do vlastného sme čakali že už to bude ok, ale nebolo.... doma u rodičov nám nikdy nesmrdeli, asi ani keby sme ich používali dva mesiace vkuse by nezačali a mamina perie pri vyšších teplotách...a asi to pri tých uterákoch vyskúšam aj ja :-) abra, gratulujem ;)
Odpovědět
Profilova fotka
abra ty nenapadko :-D gratuluju x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?