Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte dovolenkari, tak koukam ze jste si to uzily, tak to je super :-) Josefko - veeeeelka gratulace ;-) Me chyta rapl se studiem tady v cr, ale nevim nevim jestli bych to dala :-) Petuli, tak co caj, kavicka nebo rebio? ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
bet, ja ju asi nenechávam zaschnúť, alebo schne veľmi rýchlo :-D najprv jedno oko bielou, potom druhé bielou a potom čiernu na to :-) lesnamacicka, ja som tiež kedysi umývala aj poháre z ktorých som pila :-p , teda saponátom, umývam ich stále, ale už len bez :-) e-shopy: http://www.bioshop.sk/ http://www.pokladyzprirody.sk/ http://www.bio-obchod.sk/oddelenie/ko... http://www.naturshop.sk/produkty-e-shop/ aj keď ešte som odtiaľ nič neobjednávala, zatiaľ som všetko čo som potrebovala zohnala v kamenných obchodoch :-) ale mám ich v záložke pre prípad potreby :-) gabika, skús nejakú tému priamo o michalovciach alebo okolí, alebo niečo o perníčkoch, pokiaľ viem tak z toho kraja tu nie je nikto ;-)
Odpovědět
aha, tak jsem se nespalila mozna kvuli tomu betakarotenu, pac frantíci nás cpali rajčatama a paprikama horemdolem. Josefko, s tou stravou je to zajimavy. co si jinak myslite o karotenovych kapslich? jite je nebo je to blba chemie? Petuli, ty anorexie bulimie jsou psycharny, drzi to ty lidi kolikrat nekolik let a znam jen jednu kamaradku, ktera se z toho vylecila uplne :-| Jinak s tim ty holky bojujou furt, bohuzel je blby, ze extremni hubenost je mnohem lip prijimana nez baculatost :-| Ta holka je fyzioterapeutka a rikala, ze ju stvou tlusti pacienti, ktery boli klouby jen kvuli nadvaze, ze je posila pryc at prijdou az zhubnou ]-( Pritom pro ni je tlusta kazda postava nad sedesat kil ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, prubezne se vas snazim docitat ale nejak to nestiham, ted jsem se nastvala uplne priserne protoze kdyz uz se mi podarilo pulu rodiny ale hlavne m presvedcit o vyhodach biopotrevit tak si tu nejakej ichtyl zverejni clanek kde tvrdi ze mezi bio a normal potravinama neni rozdil z vyzivoveho hlediska a je to jenom vyhodny obchod na vydelavani penez a je to vsechno v haji, m uz to nechce kupovat takze se zase dohadujem a tchanovci uz taky otaci a veri tomu, toho kdo t napsal dostat do ruky 8-( 8-(
Odpovědět
miuš, toho tady byly taky plný noviny... ale na konci jednoho toho článku psali, že ten "výzkum" byl realizovaný jen na malém vzorku a že vlastně teda ty výsledky nejsou až tak stoprocentní a že by musel ten výzkum být mnohem rozsáhlejší, aby to mohli tvrdit s jistotou... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
to me dokaze tak vytocit tohle, ani nevi o cem pisou ]-( bych se ani nedivila kdyby za tim byla nejaka firma ktere se v posledni dobe nedari prodavat ty jejich shity protoze tady se prodej tech bio dcela hodne rozjizdi a hlavne po takove dobe boje za lepsi chov zvirat, kdyz uz lidi byli docela zpracovani a zacali premyslet o tom co kupujou a oni to takhle zas pohnoji
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, kteřé měříte STM a používáte digitální teploměry, jaké máte/jste spokojené? Před měsícem jsem rozbila svůj rtuťový, se kterým jsem byla maximálně spokojená, pak jsme doma našli ještě jeden rtuťový, ale zdá se mi ňákej divnej - pořád mám 36,3 - 36,4, už bych měla mít vyšší teploty a navíc je mi pořád vedro, tak mi to připadá podivný. A novej rtuťovej už neseženu, neprodávají se od května. Abro - na čelo mi nejvíc zabralo důsledný používání mlíka + pleťové vody a lávovky. Když používám jenom mlíko a lávovku, není efekt zdaleka tak dobrý, jako u mlíka a vody, tak se toho teď radši držím :-) A naše rande - kdekoliv, Ty vyber místo, já datum - budu totiž moct nejdřív koncem příštího týdne :-| (hlídání psů v Bystrci atd.). Těším se :-) Rosi, betakarotenem jsem se obvykle na jaře ládovala, ale neviděla jsem na sobě změny. Oprotitomu ségra nebo kámoška, ty lehce zhnědnou, jenom když ho jí, i bez delšího opalování. Já to řeším mrkví v syrovým, příp. tekutým stavu, ta je nejlepčí :-) Miuš, já tyhle argumenty s klidem shrnuju v pár krátkých vět o ne/potřebě cpát se chemicky zpracovanými potravinami, možnosti výběru a vlastní volbě a zbytek nechávám na ostatních. A pokud někdo projeví zájem, vyložím pár základů podobně, jako to sem před nedávnem shrnula catf. Semínka jsou zasety a je ostatních problém, jestli se zamyslí, nebo to smetou :-) Tyhle protiargumenty, založený na jednobodobě provedeným výzkumu, vždycky smetou všechno, ale to tak bude vždycky.
Odpovědět
petuli:ja digi tepllomer pouzivam a spokojena jsem :-) pro me je velka vyhoda, ze to trva chvilku, i tak se nekdy musim premahat abych behem mereni neusla :-D :-D ony digitalni nejsou tak presne a meri vetsinou o par desetineck min, nez ve skutecnosti ma byt, ale ten rozdil oproti skutesnosti je porad stejnej, takze to je vlastne jedno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, ja bych sla do rebia ve spalku na ty uzasny ovocny koktejly a cernokneznika :-) :-N x-) Koncem pristiho tydne je to idealka, tenhle tyden mam uplne plno ;-) Tak se pak ozvi ;-) Ty hlidas psy?? I cizim lidem nebo jenom znamym?
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, výhradně rodině :-D Tohle je švagrová se 3 voříškama, jede na dovču, tak tam s nima budem pár dní přespávat, aby nebyli úplní sirotci :-) Butt, já usínám klidně i se rtuťovým a bez obav ;-) A víte, jestli je rozdíl mezi značkama těch teploměrů, nebo je to šumák?
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, to opaleni z kola znam dobre - my jsme to nazyvali, ze mame Polske drezy :-). Beta-karotenove kapsle nejim, protoze jsem cetla nekolik clanku, ze u lidi, kteri kouri muze umely beta karoten podporit rakovinu plic a lidi, kteri kdy kourili by taky meli byt opatrni. To same riziko se nepotvrdilo pri jedeni mrkve a ostatnich prirodnich zdroju beta karotenu. Ne, ze bych ted kourila, ale kdysi jsem kourivala, takze to neriskuju. Hodne kamaradek si ho chvali. Mia, vzdycky se na kazdy nazor najde protinazor. Pokud chces presvedcit rodinu, zkus najit, kdo to napsal a co dela .... v opacnem pripade je nech a ty se stravuj bio a ostatni at se stravuji jak chtej. Manzelovi rekni, ze ty se hodlas stravovat bio a pokud to nebude sdilet s tebou, tak at si vari sam co chce, ze dve jidla varit nebudes. Jinak jsi dobra, ze docitas, ja se o to ani nepokousim :-). Mam zajimavy postrech o prirodni kosmetice - mela jsem s sebou sampon Urtekram a Dr. Hauschku a sampon mi v tom vedru zfermetoval (musela jsem si koupit chemicky) a mam pocit, ze ani kremy od hauschky to vedro nesnasely moc dobre, zda se mi, ze krem pod oci voni trosku hur. Taky opalovaci kremy od Hauschky a Lavery se mnohem hur rozmazavaji a nechavaji bily film na kuzi (a na vsem, na co jsem pak sahla). petuli, digi teplomer pouzivam, vymenila jsem ho za rtutovy. merim se v ustech a rano jsem si netrofla dat rtutovy do pusy. Jak pise butt, meri trosku jinak, ale s porad stejnou odchylkou.
Odpovědět
Článek se načítá
josefka ja mam tiez problem s kremom pod oci od hauschku (ten v kelimku). v tychto teplotach sa mi v nom vytvoria drobne cierne bodky/tecky=-) ked ich odstranim, rano su tam zas]-(
Odpovědět
Miuš, mně taky zrovna včera předhazoval tatínek, že biopotraviny jsou podvod, achjo :-S Ale maminka ho krmí aspoň částečně bio :-) Rosi, betakaroten neberu, měla jsem za to, že se bere, pokud má člověk v plánu silně se vystavovat slunci (např. u moře), což cíleně nedělám. Raději jím mrkev než patáky. Petuli, používám digitální Omron za cca 90 Kč a jsem spokojená. Baterie vydrží cca rok a čtvrt, když začne slábnout, teploměr měří hodně stejných teplot za sebou. Stejně jako Butt mi vyhovuje rychlost měření (ale prý by se měl nechat i pár minut po zapípání). Když jsem srovnávala ten svůj digitální a rtuťový, rozdíl dělal 2 nebo 3 desetiny. Občas se mi stane, že s teploměrem usínám a jednou jsem se i nějak začala hýbat, tak bych měla strach, že rtuťový rozbiju. Josefko, to je asi bohužel riziko přírodní kosmetiky a vedra, přece jen není tak konzervovaná :-( Slyšela jsem, že hlavně šampony Urtekram se rády kazí :-( Ciatko, není to třeba plíseň? :-(
Odpovědět
hermi - to mi ani nehovor:-( v chladnicke sa mi to nevytvara, ale ten krem je po vybrati z chladu dost tvrdy, ako vosk, neda sa naniest
Odpovědět
Ciatko, to není diagnóza, jen tip ;-) Ale možné je všechno :-( Nemáš možnost ho dát "někam mezi", kde není chladno jako v lednici a teplo jako v bytě? CHladná komora, sklep?
Odpovědět
v panelaku ani nie. ale nejako to poriesim;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli presne to jsem jim rekla, ze mi staci selskej rozum na to abych vedela ze mezi potravinou plnou chemikalii a potravinou bez je rozdil, me proste jenom desne ten princip, jeden kasparek napise clanek a takova doba tvrde prace na tom aby narod kupoval kvalitnejsi veci a setril zvirata je v coudu :-( no docitam, prave ze mi to docitani jde jak psovi pastva, mam toho ted docela dost, resime tu zahradu, bazen, ted tu mam celej den svagrovou s manzelem a delaji nam tu nejky instalatersky opravy a montujou ven kouhoutek na automatickej zalivaci system, od rana zehlim, no jsem rada ze sem kouknu aspon obcas
Odpovědět
Taky jsem měřila digitálním a taky zastávám názor, že ta odchylka bude pořád stejná. Značku si nepamatuju, ale digiteploměrů na 2 desetinná místa asi moc není. A taky jsem si při měření často zdřímla. Vzbudilo mě to pípání.
Odpovědět
Profilova fotka
alespon se clovek presvedcil, ze pouziva prirodni kosmetiku :-) .... dost me prekvapil zkazeny sampon, ale nastesti jsem si jenom odlila, takze skoda nebyla tak strasna. Jestli se zkazi ten ocni krem, tak me to bude mrzet, vzala jsem si tam novy, ostatni jsem nastesti mela jenom vzorky (resila jsem vahu). Dobry vedet a priste si vzit jenom male mnozstvi pripadne pouzit klasickou kosmetiku nebo nejakou mene prirodni. herminko, myslis si, ze by se v ocnim kremu udelala plisen? Zvlast ten co ma ciatko je prevazne tuk/vosk, v takovem prostredi se plisnim moc nelibi .... chteji cukr a vlhko a vzduch. Nenapada me ale, co by to mohlo byt ... mozna bys ciatko mohla napsat hauschkovi a zeptat se na nazor?
Odpovědět
Myslím, že teploměr na 2 desetinná místa je zbytečný, jedno stačí.
Odpovědět
su to male bodky ako rozsypany cerny pepr. odstranim ich a rano su tam zas. mozno skusim naformulovat nejaky mail a poslat na hauschka hotline:-D
Odpovědět
tak mne je docela jedno, co kdo rika o bio, nejsem v tom moc dogmaticka :-) pokud vidim obyc cocku, hrach nebo fazole vypestovanou u nas a bio cocku z ciny, tak je jasny, cemu dam prednost ;-) Co se tyce cizrny, tak ta v biokvalite je jednoznacne lepsi... ale biomaso a biovejce je snad logicky, ze budou lepsi uz jen kvuli tem hormonum. treba bioovoce a zeleninu moc nekupuju kvuli cene, ale chodim pro ni na trh, citrony ale kupuju zasadne bio kvuli postrikum. takze v zasade si nemyslim, ze je potreba kupovat vsechno striktne bio, krome masa a tech vajec... (coz ne vzdycky kvuli financim dodrzuju, ale neladuju se tim denodenne). Mam predsevzeti, ze az od zari zacnu makat, tak budu kupovat jen fair trade kafe a kokina. Vite co me ale dost zarazi? Ze ve Francii to bio neni napadne drazsi nez normalni potraviny stejne kategorie... Zkoumala jsem to velice v kazdym supermarketu a fakt je to tak. Taky me stve celkovy cesky pristup k zemedelstvi a chovu dobytka, ale to by bylo nadlouho :-|
Odpovědět
josefko, a v jakych vyskach jste v tom spanelsku lezli? My byli cca tyden ve fr. Pyrenejich, ale byl to pro me asi moc zahul. Spatne jsem snasela klesani a stoupani nad 2000, motala se mi kebule, musela jsem furt pit a tak. Takze jsem si vydupala jeden valeci den na skale :-D Jinak Pyreneje jsou asi fakt pro drsnaky, vsude šutry a málo normálních cest, s batohem natěžko bych to neušla ani náhodou. Kdyz jsem u tech hor, tak sem slysela, ze krize zvedla navstevnost v Jesenikach a BESKYDECH x-) je tam nadherne, nejaky chorvatsko se muze jit zahrabat, ale lidi to objevili az s krizi :-D Peti fotky bych dala mozna casem na facebook (jestli ses ptala a nemam halucinace nejake :-D , ale desne mi to dycky trva :-D
Odpovědět
jinak jsem jeste objevila kouzlo malych brambor varenych ve slupce x-) byla jsem v trhu, a nikdo je tam nekupoval, tak staly pár šušňů a teď je chroupu pořád. Z domu jsem byla zvyklá jen na maxibrambory loupaný :-)
Odpovědět
Kdo nakupujete na biosféře, má teď slevu 5 % (nechápu, že ten, kdo posílá ten oznamovací mail, nedokáže rozlišit mezi 5 % a 5% :-S ).
Odpovědět
tak jsem delala dnes sliz z klas. marseillského mýdla dělaného ručně. Sice to nezeslizovatělo, je to tekutý, ale pere to nejlíp ze všech slizů, co jsem kdy měla a voní to taky hezky i samotný. Šmouhy žádný, pění to trošku víc, než klasickej sliz, a nesráží se to ve studený vodě. myje to krásně i sporák, akorát musím opatrně dávkovat, aby mi to nehrklo, jak to není hustý :-) Cenově to vyšlo 600g mýdla za 4E. Vypralo to i přítelovy bílý ponožky (který si ten pakouš vzal do pohorek na túru 8-( ), předtím jsem je ale namočila. Ještě mi konečně zmizela voda ze šuplíčku na aviváž, tak nevím, jestli je to taky nějak tím řídkým slizem? ručníky jsou měkčí než normálně, to ruční mýdlo má totiž uplně jinou strukturu než normální jádrový, je mnohem měkčí a olejovitější, tak uvidím, jak to s tím půjde dál :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, tohle bych nazvala baladou o slizu z pravého marseillského mýdla :-D Zní to super, teď budeš muset jezdívat pro zásoby pravidelně ;-) A jo, ptala jsem se já na ty fotky, jsem lačná obrázků :-) A malý brabory ve slupce x-) Tak začínala bramborová sezóna, když jsem byla malá, první malý brambůrky s máslem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi,my lezli jenom do 2100m, vyssi mista tam nebyly :-(. Meli jsme Pyreneje take v planu, ale ze spanelske strany, ale Picos nas nadchly tak,ze jsme to nestihli, ale rozhodne je planujeme nekdy priste. My jsme nelezli s krosnama, ale jenom s klasickjma batohama s jidlem a vodou a kousky obleceni. Holky, kdo jste vsechny na facebooku?
Odpovědět
já zatím na facebooku nejsem :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?