Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
ja taky moc nezapadla, jidlo jsme si neokukovali, vsichni jsme meli dva krajice chleba s maslem a necim a nejakou zeleninu k tomu nebo jabko, ale pamtuju si ze se decka hodn koukali na to co ma kdo na sobe, coz ze me delalo automaticky totalniho loosera :-N
Odpovědět
..tak na rozdily kdo mel min a kdo vic, se hraje hlavne dneska (za nas to byl cajicek, nebylo skoro co porovnavat :-D btw jeste doplnim, ze ze me mluvi dlouholeta zkusenost z linky bezpeci pro deti ;) za tu dobu se, pocitam, deti zas tak nezmenily :-D)
Odpovědět
jee, mio promin s tema satama, ja to uplne zazdila :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ono je to asi jedno si myslim jestli ma to dite jiny jidlo nez ostatni, spis je to chovanim toho ditete, jak uz tu nekdo napsal proste nektery deti pritahujou sikanu a nektery budou popularni i kdyby nikdy sladky nejedli a meli vsechno bio, naopak by jeste zbytek tridy zacal doma vyzadovat bio
Odpovědět
Profilova fotka
stazi to neva :-D
Odpovědět
no jen jestli to neni vsechno zpusobeny tim, ze jsou deti v dnesni dobe silene rozmazleny a neocekava se od nich zadna zodpovednost, pak jsou z nich poserove a nebo hajzlici...do dnesnich deti nevidim a dlouho videt nechci, na zaver bych zopakovala, co uz padlo, ze starosti se zradlem budou pro ne tak nekde na konci zebricku starosti...a jestli to budou jejich jedine, tak tim lip :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ted koukam na porad kde delaji rozbory masa kurat podle toho v jakych podminkach byly chovany a je to narez, ty klasicky prumyslove chovany v sobe nemaji krome tuku nic
Odpovědět
Profilova fotka
stázi, ja robím už tretí rok na linke detskej istoty ;-) a musím povedať že keď porovnám decká a ich problémy s pred troch rokov s tými teraz, tak je to nebe a dudy, obrovská zmena, sama som šoknutá (bohužiaľ tá zmeny je k horšiemu) :-S tiež si ale myslím že viac je to sebavedomím, prípadne dosť veľkú úlohu hrá asi výzor (ja veľký nos, priateľ tiež, no chúďa dieťa:-))...a že jedlo až takú rolu nezohrá...no uvidíme, toto riešiť skôr než o 8 rokov určite nebudem, a dovtedy sa ešte decká zmenia :-D
Odpovědět
mius, kdyztak mi posli fotky na mail ;-) jee, kessi :)) ja to delala tak ctyri roky nazpet, celkem dlouho (6 let), pak uz to opravdu neslo stihat, skoda..s tema zmenama me ani radsi nedes..(i kdyz ja nikdy nemela o detech zadny idealy :-D)
Odpovědět
Profilova fotka
stazi poslu jak budu mit chvilku, ted budu krmit divou zver :-D
Odpovědět
mne staci chvili cist americky zpravy a je mi blivno, ze vsech tech chudacku, co jsou na tom tak spatne, ze musej postrilet pul skoly..a je jich snad cim dal vic :-|
Odpovědět
Ta diskuze na MK je teda výživná :-D Vzpomněla jsem si na jednu moudrost od nějaké dětské doktorky. Prý v takovém zdravotním stavu, v jakém přišlo dítě na svět, máme povinnost předat ho do puberty. Pak už se dá těžko ovlivnit, co si dítě koupí za našimi zády.
Odpovědět
Článek se načítá
Josefko, mám na tebe dotaz, možná budeš něco o tom budeš vědět. V těhotenství se dělá test na cukrovku, probíhá to tak, že dostaneš na lačno vypít glukozový roztok a měří se pak hodnoty v krvi. "Alternativní matky" mají proti tomuto testu výhrady, prý není dokázáno, jestli tento test nemůže zanechat následky na miminku. Test se dělá v ČR plošně jen krátce. A doktoři argumentují tím, že vypít ten roztok je jako sníst 2 koblihy. Ale moc se mi nechce věřit, že by tělo zpracovávalo stejně cukr z roztoku a z koblihy. Nevíš?
Odpovědět
hani, to byl peknej clanek z toho odkazu, co jsi sem davala, doufam, ze bude jeste k mani, az ho budu potrebovat ozivit ;-) mimochodem po tomhle clanku jsem si vzpomnela na spoluzacku ze zakladky, jejiz tatinek byl reditelem nejake firmy, co dela sladkosti..vzdycky kdyz jsme u ni slavili narozky, tak nas hostila susenkama a hlavne nugatovejma bonbonama..vzdycky nas to desne stvalo, protoze jsme chteli normalni chlebicky, a ty sladkosti se nam desne rychle prejedli...nicmene zadny normalni jidlo se u nich nikdy(a to jsme slavili tech narozek nekolik) v lednici nenachazelo...no a ona umrela v sestnacti na mozkovou mrtvici =-) a uz jsem pochopila svoji alergii na lepek..mamka mi rikala, ze v tehotenstvi silene ujizdela na klasickejch rohlikach, ze dokonce musela castokrat vystoupit z tramvaje a jit si koupit rohliky, protoze to nemohla vydrzet :-D
Odpovědět
Hani, to je dobře řečeno, předat dítě do puberty ve stavu, jako po porodu :-) Zrovna jsem psala holkám na naší termínové diskusi, že kdyby se dříve vědělo to, co dnes, třeba jsem nemusela být alergik :-( S tím testem na cukrovku mě to taky zajímá. Hlavně si nejsem jistá, zda bych byla takový blivajz schopna vypít v "normálním" stavu, natož v "jiném". Ty těhotenské chutě jsou vůbec zajímavé, znám asi 2 holky, co normálně jedly zdravě (asi jako my tady) a v těhotenství na to vůbec neměly chuť, ale spíš na maso, i zabijačku atd. :-o Catf, to o té Tvé kámošce zní skoro hororově :-o
Odpovědět
herminko, ona to nejak uz davno myslim josefka vysvetlovala s tema chutema, ze co si telo zada muze byt prave to spatne, protoze se v tele neco spatneho deje...takze chapu, proc jsem mela po opici vzdycky desnou chut na smazak, vareny brambory a tatarku :-N s tou moji kamoskou to byla fakt rana(byvaly jsme na zakladce nejlepsi kamosky.. tak do 6. tridy), pak jsme se uplne nahode potkaly v tanecnich(jeji mamka byla takovej studenej cumak a vzdycky mi prislo, ze me nema rada) a v tech tanecnich se chtela hrozne druzit s moji mamkou, byla jak vymenena..i ta kamoska byla najednou vic v pohode a uvolnenejsi, ale po par kurzech najednou prestala chodit, pak jsem zjistila, co se stalo..nejdriv uplne ochrnula a oslepla, pak se z toho zacala dostavat a byla furt v nemocnici, ale uz se zdalo, ze je v pohode, trvalo to mesice, ale po nejakych punkcich snad dostala zanet mozkomisniho moku a byl konec..
Odpovědět
Profilova fotka
hani - jedinej rozdil mezi koblihama a cistou glukozou je, ze v koblize je slozenej cukr, kterej se ve tsrevech rozstepi na jednoduchej (coz je glukoza) a ta se vstreba do krve. Kdyz vypijes cistou glukozu, tak se vstreba trochu rychleji. Konecnej vysledek je stejnej. Nemyslim si, ze by jeden roztok mel tak sileny ucinky na plod, ze by ho poskodil - mnohem horsi by bylo, kdybys mela cukr dlouhodobe zvednutej, jako pri cukrovce - pak ano. Jenom by me zajimalo, proc to delaji rovnou takhle, proc ti proste jen nevezmou na lacno krev, pri cukrovce by tam cukr byl ... =-)
Odpovědět
Catf, aha, díky, to vysvětlení od Josefky jsem tehdy musela nějak prošvihnout :-) Josefko, taky to nechápu, vždyť jestli se nepletu, těhotným berou krev nalačno x-krát (ne, Hani?).
Odpovědět
:-p ta diskuze je děsná! mně připadá, jak kdyby některejm matkám s rostoucím počtem děcek klesalo IQ :-o :-o jooo a dneska byla u švagrové prezentace tupperware a neverim tomu teda ani prd. Pani prezentačka !uplně všecko vaří v mikrovlnce" a její manžel si do umělýho krýglu leje pivo :-p , děcka pijou jen z plastovejch lahviček atd. Tak sem řekla, že mikrovlnka nic moc a paní to uplně vykolejilo z kontextu, zacala presvedcovat, ze mikrovlnka je super :-| ale varila z vody
Odpovědět
_ varila z vody - jako ze nevedela nic o mikrovlnnym zareni ani o tom, ze to nici kvalitu jidla.
Odpovědět
rosi, když právě o tom to je - že všechno vrznou do mikrovlnky a je to zázračně rychle hotové :-D jsem byla obdarována konvičkou Tupperware, ve které můžu v mikrovlnce jako nic připravit puding nebo třeba zeleninový vývar :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja teda v praci v mikrovlnce ohrivam :-( ... ale jenom 1.5 min a pak to snim, i kdyz je to porad jeste studeny :-) catf, co to bylo za film, ktery jsi to doporucovala?
Odpovědět
josefko, to mas lepsi a rychly na knedlikovym paraku ohrat pod poklickou..od ty doby, co se ucastnim v tyhle diskuzi, tak mw nepouzivame..ohrivam na paraku a rozmrazuju v napustenym drezu teplou vodou 8-) josefko, ja myslim, ze neco doporucovala petuli..muz a pes ..nebo tak nejak
Odpovědět
Profilova fotka
ja vim catf, ale v praci to nejde :-(. Taky v mw nerozmrazuju, snazim se ji pouizivat minimalne. Doma to jde bez ni celkem dobre :-) Aha, ja myslela, ze jsi to byla ty.
Odpovědět
nojo, dyt ja zapomnela, ze vlastne nic nedelam, tak mam cas parit :-D tak na mw v praci mam jeden lek...vita ;-) :-D
Odpovědět
jsem probirala tu detskou vyzivu s m a on mi sdelil, ze pri poslednim nakupu v tescu videl zenskou lit do dudlikovy lahve colu |-|
Odpovědět
Ty články na rodince se nemažou, takže by tam měl být i za pár let. Akorát se už bude těžko hledat.:-) Mně brali krev zatím jen 2x, jednou na krevní skupinu a protilátky na různé nemoci a jednou na vývojové vady a myslím, že na lačno nebyl ani jeden. Ale vím od jedné, že jí ten test na cukrovku dělali tak, že šla na krev ráno na lačno, potom po snídani, pak po obědě, nevím přesně kolikrát, ale sledovali ten cukr téměř celý den. Nazvalo to turistickým testem. Někdo to zase řeší tak, že si pořídí ten glukometr a měří si cukr průběžně doma.
Odpovědět
Profilova fotka
hani, myslim, ze pokud byto tady slo na trikrat, tak bych to dala, kdyz ne, tak bych se jednou z toho roztoku glukozy nenervovala. Vzdyd ani nikde neni dokazany, ze to skodi. catf, colu???? 8-( - to uz je fakt vrchol, ta zenska by potrebovala nafackovat. Jinak vita v praci - no, ted v lete to mozna pujde (jestli se tady teda nekdy udela leto 8-(), ale 100% vita neni pro me, je mi porad zima a potrebuju pres den neco tepleho, navic me studeny obed casto neuspokoji. Ja si ale nemyslim, ze mikrovlny jsou tak hrozny na kratky ohrev, tedy podle toho, co jsem byla schopna o tom najit.
Odpovědět
na ohrev je mikrovlnka v pohode, ale doma ji nechci, kvuli mistu atd. Mne na te prezentaci rozcilovalo, ze ta tupperware baba mela 3 maly decka a vsem ostatnim maminam doporucovala zazracne rychle pokrmy, jako suprovou "rohlikovou pizzu", rozmačkany rohliky z mlikem a vajcem se zapečou s obří vrstvou kečupu a sejrem 8-( 8-( frostě fádní nezdravej hnus. Pak taky doporučovala skvělej umělohmotnej římskej hrnec, do kterýho jen nahází maso, cibuli a koření, strčí do mikrovlnky a za 15 minut má vynikající guláš a rodinka se voblizuje 8-( 8-( Dobrazil mě umělohmotnej otvírák na víno a suprpraktickej kráječ cibule 8-(
Odpovědět
rosi a tos ještě neviděla tu krabičku, do který buďto můžeš dát třeba nějaký dezert na víčko a přiklopit spodkem, nebo do ní můžeš dát jídlo a zavíčkovat a nebo do ní přiděláš ještě takový plastový trn a můžeš si tam dát cédéčka :-N :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?