Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
a všechno suprově drahé! Já si v práci také ohřívám v mikrovlnce - lepší než se stravovat v hospodě než jíst něco kupovaného. Jsem za ni ráda, krabička šup do mikrovlnky, nechám odpočnout a jím. Doma mikrovlnku nemáme, ohřivám v kastrolku nebo i v troubě. V práci už mám stejně hlad před 11 hodinou, nasnídám se v 8 (to už se budím hladem) a v 10 už se dívám že bych obědvala...tak brzo to do hospody moc není.
Odpovědět
chaar :-D :-D :-D to snad ne, to také mají?
Odpovědět
mne pripada mw na doma uz zbytecna(ach ten vyvoj :-D) , v praci je to nezbytnost, pokud musim mit teply jidlo i kdyz byty, co vybavujem, maj samozrejme nejakou super mw, proste se to od urcityho standardu ocekava chtela jsem se vas zeptat na nazor/reseni...na nakupy nosime ty jutove tesco tasky(dokonce i m prestal peskovat, kdyz zjistil, jak jsou prakticke)...ale co s pytlikama na ovozel?..nosite si taky vlastni nebo si berete vzdycky nove v obchodech?..ja co ted kupuju dost ovozel, tak jsem si uvedomila, ze mam sice min igelitek, ale za to produkce pytliku zasadne vzrostla :-| tuhle jsem si rikala, ze by bylo bajo, kdyby se alespon prirodni sampony a sprchovy gely stacely nekde jako ve vom fass..kdyz vidim, kolik za tyden nakumulujem plastovyho odpadu(jenom dva lidi), tak mi z toho neni moc veselo |-|
Odpovědět
hakli, jo :-| moje mamka se bohužel nechala naverbovat, takže to mám z první ruky :-N i když pořád hlasitě vykřikuju, že nic nechci, tak jsem každou chvíli něčím obdarována :-N
Odpovědět
chaar, to znam..mamka dela ve skole, kam denne chodi nekolik dealeru...taky jsem od ni dostavala silenosti...hlavne kosmetiku..galony noname samponu apod....ted uz ji doslo, ze si o tom myslim svy, tak nas prestala konecne obdarovavat 8-)
Odpovědět
char, ru krabici na dezert jsem videla ]-( svagrova si ji bohuzel dokonce koupila ]-( jako tupperware ma treba super ty krabičky, že to fakt nepraská a pak ještě ten vál na cukroví a nože. Ale jinak to jsou kraviny, co si kupujou supermatky :-D mmch. koupila jsem si dost drahý tescoma nože a oběma praskla čepel, švagrový zas praskl hrnec tescoma tulip 8-( nemáte někdo tip na kvalitní nádobí? Příbory atd. jsem si nakoupila ve Švýcarsku za super cenu, tady bych takový fakt nesehnala :-| nebo jenom v designových obchodech předražený
Odpovědět
catf, muj pritel to dela tak, ze nebere kosik ani vozik a vsechno rovnou strka do platenych tasek a u pokladny to zas vysklada a pak nasklada zúatky, tudiz zadny sáčky. Ja sama jsem na to měkká :-D
Odpovědět
char, ja jsem tupperware taky zasobobana, mamina se svagrovou na tom ulitavaji a maji slevu 23 procent, jenze ja uz ji mam taky, pac aby dostala svagrova jakousi super narozeninovou tasku, tak si to musela koupit na my jmeno :-N
Odpovědět
no s těma obalama mě to také napadlo, že je to hrůza. Že sice eko eko bio bio, ale dostanu plno vzorků které jsou zabalené ještě v papíru... balení je po 150ml nebo i 100 ml... neprodávají náhradní náplně nic...neotevřeme si s tím obchod? Já si nosím sáčky své, nebo je přpadně nepoužívám vůbec a pokládám si to přímo do košíku - ve zdravé výživě mají proutěné tak tam mi to nevadí vůbec v obchodě to třeba pokládám na něco - třeba 1 ks okurky na jogurty atd.
Odpovědět
hej ale z te zenske-dealerky vcera mam husinu ještě teď :-D :-D je to ideologie jak prase :-o
Odpovědět
ale zas někdy pytlíky potřebujeme: recyklujeme kočičí výkaly ve velkém a ty při rýžování z kočkolitu je nutné to dávat do pytlýku. Už jsem přemýšlela o doze, ale opravdu hemžit tam ty bakterie by nebylo dobré nebo ji každý den vymývat manžel nebude.
Odpovědět
proboha mého! pytlík po l s měkkým i !
Odpovědět
Článek se načítá
holky, nepřemejšlely jste o variantě slizu, která by sloužila jako tekutý mýdlo? Já o tom teď přemejšlím, kudy chodím, zkusím rozpustit toaletní přírodní mýdlo s vodou a až naleznu správný poměr, tak dám recept x-) přítel totiž k rodinnému štěstí potřebuje tekutý mýdlo, nevim proč :-D do posledního slizu jsem přistrouhla kus jakýhosi anglickýho voňavýho mýdla, nějaký royal cosi :-D a nádherně po tom voní prádlo, je to taková trochu pánská vůně x-)
Odpovědět
hakli, pitlík jako pytlík :-D :-D :-D
Odpovědět
obědvám konopné těstoviny s dýní hokaido, semínkama a rozinkama. Ty konopné těstoviny jsou teda nic moc... křupí to trochu jak písek v puse.
Odpovědět
ja obedvam rajčata s cuketou a pak na mě čeká kus medovníku x-) x-) (BEZ ÉČEK :-D )
Odpovědět
rosi tak tekuťáč ze slizu máme doma už dávno ;-) a poměr stejnej jako při slizu na praní, jen zruším tu sodu
Odpovědět
...spis mi slo o kilo jablek, rajcat apod..pytliky z domova..to me m uz zabije :-D ..ale jednou jsem koupila spatny sacky do kose, tak to mozna jeste nekde mam ulozeny.. to si fakt nedokazu predstavit vyskladat to kilo jablek zensky na vahu :-D a co v obchodech, kde se to vazi samoobsluzne? =-) jo, ja bych si hned zalozila vycep na vsechno :-D ...jenze ono je to asi slozitejsi...premejslela jsem, ze ideal by bylo vsechno cerstvy..proste prodej vseho ala trh..ale to by se asi zemekouli taky nelibilo vzhledem k doprave na misto.. jezis, jak ja jsem na zacatku po revoluci milovala supermarkety a barevny obaly a ted me sere 99% prodavanejch veci ]-( co bych dala za nejakou tu poradnou trznici s kvalitnima vecma ;-( hakli, zkus si nekdy koupit dynovosladkobramborove testoviny, jsou sice pekelne drahe, ale chutove vynikajici x-)
Odpovědět
princez, takze michas jenom mydlo s vodou?..a nezkazi se to rychle?...mozna, ze by bylo dobry do toho pridat nejakou kyselinu citronovou(kvuli ph a jako konzervant)..predpokladam, ze by ji mely mit v lekarne?
Odpovědět
prací sliz taky nekonzervuješ, soda přeci není konzervant nebo je? =-) kyselina citronova jde sehnat v potravinách, nebo drogerii také
Odpovědět
princez :-D tak to udělám :-D je vidět, že to nebyla až tak převratná idea :-D
Odpovědět
catf, my kupujeme v supermarketu vetsinou jen bio: jablka, banany, brambory (a ty uz balene jsou :-| ) a zbytek u vitnamcu a tam to narvem do tasky, pytliky nepotrebujeme..
Odpovědět
Profilova fotka
ja se ted o vikendu chytla s m v supermarketu, oni se tu snazi ty sacky stahovat na minimum coz je super ale m u kasy vyzadoval sacek na kazdou kravinu, byli jsme autem, stacilo to vyskladat do kufru ale on chtel sacek i na velky veci jako meloun a juice a jeste argumentoval ze kdyz je to zadarmo tak si veme kolik chce 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
No, my vsechnokupujeme jen tak volne nebo do papirovych sacku. Na trhu je to v pohode, treba na jablka, kterych kupuju hodne, mam specialni platenou tasku, do ktere je dam. Ostatni dam jen tak do kosiku a treba rajcata do papiroveho sacku, vsechno to pak skladam do "zeleninove" tasky. V supermarketech taky kupuju bez pytliku - obcas maji tendenci mi to do pytliku dat u kasy, tak reknu at to tam nedava, a kdyz to stejne udela, tak v okamziku, kdy to zvazi, to z pytliku vyndam a necham mu ho tam :-D. Co me ale irituje, ze vetsina bio vyrobku v supermarketech jsou uz predem balena do plastovych sacku :-( ]-(. nektere jsou rozlozitelne, ale rozhodne ne vsechny ]-(. Takze delam kompromis, kdyz musim nakupovat ovozel v supermarketu, tak bio jenom jablka a zbytek se snazim mistni, ale nebaleny. ja a k mw, doma ji mame jenom proto, ze tam byla vevstavena v kuchyni, jinak by taky nebyla. Meli jsme doma listek, ze nas chtel navstivit kontrolor, jestli mame televizi - neplatime totiz licenci a oni nemuzou uverit, ze nemame telku. Na tom listecku byla moznost vyplnit cislo licence a poslat jim to zpet - tak jsme jim napsali, ze nemame telku, tudiz zadnou licenci platit nebudeme, a ze se muzou prijit podivat :-D
Odpovědět
Rosi ale tak jo, byla ;-) jen jsi k ní dospěla trošku pomaleji než já no :-D u vietnamců mám co dělat, je včas okřiknout, že tu jejici igelitovou tašku nechci (svojí mám složenou v kabelce tak to vypadá že jdu s práznýma rukama. nosím stále, pouze a jedině Stazinu Mark and Spencer x-) ) snad jen v potravinách si beru čistý na pečivo
Odpovědět
princez, ja nevim, pro me to je se sodou jinej(trvanlivejsi ) mix, ale je to jen pocit stazi, kdyz si sem nakoukla..uz jste s polovici byli nekdy v deli na smichove?..je to na hlavni, jak jezdi tramvaj z andela na ujezd..kdyz se jede autem z centra na plzenskou..tak v tom rekonstruovanym dome na te krizovatce ..no snad jsem to popsala srozumitelne...koupili jsme tam vino...ted, kdyz pijeme min, tak jsme se rozhodli kupovat lepsi x-) , ono to taky dyl ve sklenicce vydrzi, kdyz ma plnou chut :-D ...kapli jsme tam na skvely Veltlinsky 2008, kabinet od Sedlaka 190kc a Spanelsky Crianza za 240kc(a to je famozni)..dostali jsme slevu 20%(m koupil 3 od kazdyho) maj tam taky ten kozi plesnivej syr(80kc/100g) x-) dokonce m nabizeli, ze si muze koupit celou parma sunku za polovicni cenu(5kg) a ze si ji tam muze nechat v lednici rok a chodit si nechat ukrojit potrebny mnozstvi..malem to koupil za dva tisice :-D(uz ho tam samotnyho nepustim)
Odpovědět
mio :-D tvuj m je v tomhle stejnej jako muj otec :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
rosi fakt neskutecny a jeste mi na to rekne ze se to doma vyuzije 8-( 8-( u bio veci se taky hada, zvlast maso, on chce brat takovy to silene levny ja chci freerange, jsem ted vdecna ze vetsinou obednavame na dovazku ze mi nekontroluje kazdou polozku
Odpovědět
Rosi, chtěla (no, asi spíš nechtěla) bych vidět, co se jim do toho jídla uvolňuje z plastu v MW, ble :-p Holky na jiné diskusi dělaly tekuté mýdlo á la sliz - prostě nastrouhaly kousíček mýdla (ale fakt malinký, ani ne čtvrtku mýdla, bylo by to tuhé), rozpustily ve vodě a vesele mydlily. Já jsem to zatím nezkoušela, kostka mýdla mi nevadí (no, valstně mi trochu vadí, jak se Alverde rozpatlává, ale dá se to přežít). Myslím, že ve slizu působí jako konzervant soda i mýdlo, takže i bez sody to snad vydrží. A nedělala bys toho tunu jako slizu. V práci MW nemáme, neprošlo by to přes jednu kolegyni, která věří každé poplašné zprávě (ale v práci si právě ona stejně nic neohřívá). Mně ohřívané nechutná, takže vařím přesně nebo zbytky jím studené a do práce si taky nosím to, co se dá jíst nastudeno. Doma ji máme ("dědictví"), ale nepoužíváme (jen hooodně výjimečně) a do nového bydlení ji rozhodně pořizovat nebudeme. Catf, pytlíky na ovovzel si beru nové, ale ty použité doma skladuji, dávám je do koše, nebo třeba když něco potřebuji zabalit (teď mi nenapadá, co, ale prostě na nějaké horší věci :-D - jo, třeba když koupím kilo jablek a část si nesu do práce). Zvlášť skladuji pytlíky od pečiva a dávám do nich potraviny. Některé holky to vyřešily tak, že koupily v DM síťové pytlíky na praní prádla a kupují ovozel do nich (jsou průhledné, pratelné, lze na ně nalepit etiketu). Jinak dávám do jednoho sáčku víc druhů ovoce a zeleniny - třeba rajčata, papriky, ředkvičky - co sáček unese :-) (bohužel to není realizovatelné v obchodech, kde se váží u pokladny, ale takové u nás nejsou) a něco kupuji volně (na co pytlík třeba na 2 hlavičky česneku?).
Odpovědět
hermi, ty dm pytliky vypadaj zajimave(to uz m totalne polozi :-D ), stejne se tam chystam pro toaletak, tak na ne mrknu (chjo..ted mam nakej jahodovej kleenex, no je to humus, nestihli jsme koupit v dm o vikendu a nic jinyho nemeli.. ta jahodova synteticka vune me dohani k silenstvi ]-( )
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?