Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
hermi, teď jsem mrkla na tu diskuzi a je to teda síla :-| ale je mi jasný, že lidi prostě takový názor berou jako extrém... no a pak to dopadá jako u nás na VŠ, kde byly tyhle sladký srágory od Kinder v automatech pořád vykoupený :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf - to je teda seznam, taky si ho vytisknu a dam na lednici :-D - jen tu uzenou papriku bys mela vyradit - vsechno uzeny je karcinogeni :-D herminko, neboj se - myslim, ze vetsina z nas tady bude mit deti asocialy - tak se pak muzeme domluvit, prestehovat se vsichni na jedno misto a zalozit jim vlastni skolu - ZS ve zdravem zivotnim stylu. Jinak na diskuzi si netroufnu jit :-), kdyz uz ty jsi vybouchla, tak ja bych uz vubec nevydrzela .... no, mozna, ze mi zvedavost neda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
uz jsem prispela :-(
Odpovědět
tak se vsichni prestahujem na samotu u lesa, jak to tam nekdo pojmenoval :-D josefko, a fakt vsechno uzeny i koreni? je to jakoze stopro v kazdym pripade nebo muzou byt i vyjimky :-D ..jestli ty papriky fakt nekde visej v komine a pak to susej.. hani, to mas asi stejny mydlo, co pouzivam ja...sliz je z toho fajn, akorat se mi ted naposledy mozna zkazil nebo nevim, co se stalo :-D
Odpovědět
Catf, tak já mám zatím první várku, tak doufám, že se mi nezkazí. Mně příjde, že obecně je pro lidi těžký přiznat, že něco nedělám dobře a jinak by to bylo lepší. Daleko jednodušší je odsoudit ten druhý způsob. Když občas zabrousím do diskuzí např. o látkové x jednorázové pleny, nebo bezplenková metoda, tak se divím, jak je někdo schopný odsoudit něco, o čem skoro nic neví. Pod tím článkem, na který jsem dala odkaz se taky rozvíjí zajímavá diskuze, jak je autorka extrémní apod.
Odpovědět
Profilova fotka
hani, ten clanek je supr, diky za nej ;-) Me prijde, ze ty holky proste nad tim nechtej premyslet a vubec maminy celkove jsou takovy stadoidni, ze si jenom navzajem prikyvujou a to, ze by mohly neco zmenit jim prijde desne tezky, protoze pro cechy neznamy = divny, tezky, slozity a vubec fuj :-D Taky si vetsinou predstavujou, jak je to hrozne slozity uvarit zdrave a chutne a proto se to readsi ani neuci, viz ta mamina, co si predstavuje pod pojmem dip "majolku s necim" :-D :-D :-D josefko, tedka te tam ty maminy sezerou :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem tohle uz kdysi resila s m - shodli jsme se, ze lidi nechtej brat zodpovednost sami za sebe - ze je pro ne jednodussi, vinnit televizi, doktory, reklamy atd.... kdyz se zjisti, ze je neco spatne. Lidi nechteji vedet, co je spravne, protoze by se tim museli ridit a to je usili :-( catf- stopro - cokoliv je uzeny, je karcinogenni
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem nakoukla sem do diskuze a musím říct, že mi přijde opravdu zajímavá a docela dost poučná. Taky se snažíme jíst bio, ovoce místo sladkostí, maso dělám se zeleninou na přírodní způsob - nesmažím, atd... Sice to nemám vychytaný jako většina z vás, ale snažím se :-) Ale teď k právě probíranému tématu: Zrovna nedávno jsme tento problém s nastávajícím řešili: Jak naučit dítě, aby se stravovalo zdravě a necítilo se méněcenné v kolektivu. Kamarádka učitelka právě řeší problém s chlapečkem, který je z rodiny, kde se sladkosti nekupujou a když se šla o přestávce mrknout do třídy, tak tenhle chlapeček stál se staženýma kalhotama v kolečku a vždycky když stáhnul kalhoty, tak mu ostatní děti hodily jednu lentilku na zem a on ji sebral a snědl... :-( ;-( A takové případy se množí... zdá se mi, že je to fenomén poslední doby (čili prudkého rozkvětu konzumu a rozežranosti v posledních letech). Já nosila na sváču chleba s máslem a kedlubnou :-D a nikdo se mi nesmál. Mno to jen tak, že jsem si musela povzdychnout někde, kde mě snad někdo pochopí... :-N Prostě nechci mít z dětí nemocný, obézní alergiky, ale ani zamindrákovaný asociály... :-(
Odpovědět
josefko, tak to se tam na to jdu juknout :-D allegria, dite, co popisujes, ma podle me problem uplne nekde jinde a kdyby nebylo v kolecku kvuli sladkemu, tak by tam bylo kvuli necemu jinemu..ja to slysim od kamaradek porad, ze nekoupi tuhle panenku nebo tenhle mobil..proste vzdycky budou deti, co maji neceho min nez ostatni..dulezity je budovat v detech sebejiste osobnosti - tohle muzeme dost zmenit v porovnani s tim, jak byly vychovavane nase generace navic nechapu jednu vec, komercni sladke se da vymenit za zdrave sladke, to znamena, ze dite si neprinese lentilku, ale neco jineho/noveho...
Odpovědět
Catf: no, nevím... neznám to dítě, musela bych to podrobněji probrat s tou kamarádkou - učitelkou. Ale máš pravdu v tom, že obecně vadí cokoliv, co se odlišuje od stádního průměru (např. i to "nevlastnění" mobilu v 6 letech). Nicméně posun k horšímu tady vidím velký ( je mi 23 takže ty základkový roky si ještě trochu pamatuju :-D ) a automaty na bagety a sladký nápoje typu cola a fanta v té době ještě u nás nebyly. Dnes to slyším od staršího bratra dnes a denně (mají šestiletýho školáka), že se děti ládujou bagetama a kdo je nemá nebo se odlišuje, tak je soooooocka ]-( Moc bych chtěla, aby moje dítě bylo silná osobnost a mělo jasno, ale nevím, jestli takovou uvědomělost můžu očekávat od šestiletýho prďoly... já jsem si tak nějak to svoje já vyprofilovala a svoje názory ujasnila až později a stát si za nimi jsem se taky postupně musela učit... to se asi od šestiletýho prďolky očekávat nedá . No a s tím komerčním máš pravdu, ale to by bylo na téma : působení reklamy na dospělé x působení reklamy cílené na děti v dětském kolektivu... uvidíme jak to s m. zvládnem, zatím ješte nejsem ani těhu :-) , tak máme čas na sbírání nápadů a zkušeností :-) Letím, přeju pěkný den.
Odpovědět
Profilova fotka
catf uz mam ten zazvor, cerstvej, co s tim ted? :-N ja to tak nadsene koupila a ted mi doslo ze nevim jak to pouzit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
s tema detma to je nekdy fakt narez, ja kdyz vidim cim svagrova a tchanovci krmi malyho tak mi zustaava rozum stat, tolik cukru co do nej nacpou a pizzy a hranolek a kecupu, a tvrdi mi ze nic jinyho nechce jist, ale kdyz je u nas tak normalne ji a kureci polivku se zeleninou si jeste pridava dalsi talir, jim se proste nechce mu vyvarovat tak ho krmi tema sragorama, vcera mel misto dezertu jahody a jak s tim odchazel z kuchyne tak mu na to tchyne nasipala tunu cukru :-N dokonce i ten malej se na ni podival divne :-N jo a tchan na to hlasi ze prej aby mel energii a vyrostl, ja si zachranila trosku jahod tesne pred tim nez na ne tchyne ten cukr nasipala jo a to je malej hyperaktivni a zpomalenej a oni jeste krmi timdle
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Herminko, tleskám za Tvůj postoj osamělýho vojáka v poli na té diskuzi o Activii :-D Fakt klobouk dolů, za to, s jakou trpělivostí jsi tam vysvětlovala svůj postoj. Doufala bych, že jsi nějaký semínka zasela a aspoň u některých mamin to třeba vzbudí malou pochybnost, až zase budou strkat kinder svým dětem. A i kdyby ne, tak jsi ukázala, že nejsou všichni tak zblblí reklamou a konzumem. Jedna Ti tam tvrdí, že je dogmatický věřit všem článkům a knihám (zmínila jsi všeho všudy dva pokud pamatuju), ale věřit doktorům a reklamám dogmatický zřejmě není, to je normální :-D Na tom je prostě krásně vidět, co už tu abra s josefkou psaly, nevědomost, pohodlnost, lenost. Prý že je lepší si s dítětem hrát, než meditovat nad zdravou výživou :-D :-D Jsem šla do kolen, copak je takovej problém se aspoň zamyslet? Je přece taková rozmanitost a možnost volby a ony slepě neustále věří tomu, což v jejich věku fakt nechápu, že zdravý jídlo = suchá zelenina (popř. s majonézou :-D ). Asociálové jsme tady všichni asi, a jak dobře si rozumíme ;-) :-D No to mi zase trochu zvedlo adrenalin dneska ;-) A abro, Tvoje meruňky dtto ;-) Allegria, mě by zajímalo, jakým způsobem je tomu chlapečkovi doma vysvětlováno, proč mu nedávají lentilky apod. A za druhé, jestli se dá to, že ze sebe dělá za úplatu šaška, svést skutečně na to, že se liší jídlem, který ne/nosí z domu, taky si myslím, že by možná stálo za to to poodkrýt. Viz nedávno zmiňovaná Jedna ruka netleská ;-) Nechci si z toho dělat srandu a jsem docela zvědavá na to, jak tyhle věci v praxi jednou budeme všechny řešit :-) Zatím jsem skálopevně přesvědčená o tom, že nemít tv a nekupovat kinder a fialovozelený jupíky nedělá z dítěte asociála :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ad bylinky, tak o víkendu proběhla sázecí akce na kompost (nejdřív teda úprava kompostu, to byl trochu a doslova humus :-D ), takže pár řad jsme dali tam a pak ještě pár řad na slunný místo (kompost je pod stromy) a jsme zvědaví, čemu se bude dařit líp. No aspoň doufáme, že minimálně z jedné varianty něco vyleze :-) A doma jsem zasadila kadeřavou petrželku, majoránku, další pažitku, drobnolistou bazalku, roketu a u našich zkusíme ještě ledový salát a další dýně. Až se divím, jak si mi to na náš pidibalkonek podařilo dostat :-D Ale za to je to tam teď fakt příjemný zátiší, ještě kdyby se tak všemu chtělo dařit a zazelenalo se x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, na kompost jsme dali hokkaido, mi nějak vypadlo ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peti, co je dtto ? Ja znam jen DDT :-D :-D :-D a to asi s mejma merunkama nema nic spolecnyho :-D :-D Tyyyyyjo, ty si zahradnice :-D Ja chci taky zahradku, nebo aspon slunecnej balkon, chjoooo :-| Hele, mam doma dyni z debline, uz tejden na ni koukam a premejslim, co s nou provedu aby me to chutnalo (poucena josefcinym vyrokem o "variabilite nutrientu" nebo co to bylo za odbornost sem totiz dyni dala jeste jednu sanci :-D ) Takze, co s ni mam udelat, aby me to fakt chutnalo? Polivku prosim ne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
me ceka bylinkova hura akce pristi vikend, doufam ze jich budou mit dost, premyslim i o rajcatech ale nevim jestli by mi rostly protoze nemam sklenik
Odpovědět
Profilova fotka
Abra: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web... ;-) :-D No my se na polívku právě chystáme ;-) , ale jinak zkoušelas ji zapéct? S bramborami nebo bez, tak ji taky máme rádi. Nebo jsem tady našla pár tipů: http://www.prirodnivyziva.cz/dyne_hok... Ještě bych ji chtěla přidat k bramborám, až budu dělat bramborovou kaši. Mia, rajčata by měla jít i mimo skleník, víc lidí je tak pěstuje :-) Hlavně sluníčko a vláhu.
Odpovědět
Profilova fotka
ja som tiež včera presádzala, aj keď teda len trošičku, bazalka už mala hodne rozrastené korene a tak som presadila samostatne len časť, ak sa ujme budem presádzať ešte raz...snáď som tie korene priveľmi nepotrhala: http://www.facebook.com/photo.php?pid... bazalke sa nakoniec podarilo zotaviť sa, asi to bolo naozaj nedostatkom vody...odvtedy zavlažujem čo im hrdlo ráči (dúfam že to nepreženiem, ani jeden extrém nie je dobrý)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli prave to slunicko je problem, mela jsem venku jahody ale to bylo marny :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Svrbí mě prsty, nejradši bych zkopírovala svůj příspěvek hermince (dnes ve 14:11) na tu activiovou diskuzi ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, wooow, tak to koukam, to je vazne slovo jo? :-D :-D hmm, u ty dyne asi vyzkousim jeste jednou tu pecenou, me chutna docela smazena (jako ne obalena ale proste jenom hozena do oleja) , jenze nehci ji smazit to je pak tezky jidlo z toho :-( No uvidime, mozna na sebe budem jeste chvili koukat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, to je mazec, tam se to teda zvrhava.... jako ostatne kazda diskuze, kde se pokusis "detem vzit lizatko" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Abro, myslelas, že jsem si ho vycucala z prstu? :-D Mně se líbí i ta sladká verze, jak je úplně dole v tom článku - při té velikosti dýně by to mohlo být dobrý, nacpat to rýžovou kaší s dalším ovocem a dát upéct x-) Asi by toho ale bylo větší množství, tak na víkendovou dlouhou snídani snad...
Odpovědět
catf, no jo planovala jsem na biostyl zajit (treba i s tebou :), ale priznam se, ze nakonec tam byl pouze polovice, ja jsem mela jaksi celokalici vikend :-N :-D (takze bud jsem pila, nebo jsem spala :)) ad chlapecek, jak uz jste nektere zminovaly-kdo chce psa bit, hul si vzdycky najde (takze zaminkou pro sikanu muze byt cokoli a nemusi to byt vubec nic vyjmecneho/netradicniho jako je treba jine stravovani..jsou proste typy deti, ktere to svym chovanim pritahuji.. (a v tomto pripade tezko zjistime o co opravdu slo) jinak lehke to mit nebudou, to opravdu ne, protoze v cechach se nenosi byt jiny, natoz u takove konformni skupiny, jako deti jsou, to je fakt (to uz jsme minule probiraly a ja mam trosku jiny nazor, nez vetsina tady ;-))
Odpovědět
Profilova fotka
Kessi, bazalka vypadá moc hezky, ale hustá jak hrom :-) Držím pěsti, aby rozesazená hezky rostla ;-) To jo abro, je supr, že se herminka ozvala a rozčeřila vodu :-) Já nemám tu trpělivost asi, spíš mám sklony ironicky popichovat, což většinou moc k vysvětlení věci nevede. Doufám, že se to změní praktikováním (včera jsem mmch. poprvé dělala amithabu za přítomnosti m., jinak běžně odcházím jinam). Holky, OT tip na film - Muž a jeho pes. Po dlouhé době mi u filmu valily slzy jak hrachy. Je hodně smutnej, ale strašně hezkej x-), myslím, že Belmondo ukázal, že je Pan Herec i po tom všem, co a kolik mu je (a to jsem ho nijak extra moc nemusela).
Odpovědět
Profilova fotka
oprava => amitabhu
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, sem myslela, ze je to zas nejakej divnej vyraz jako MHD, coz znam jenom jako mestskou hromadnou dopravu :-D :-D Ta sladka verze na me moc dojem neudelala, spis premyslim nad nejakyma bylinkama co bych k tomu prihodila kdyz to budu pect, mozna rozmaryn? Odchazis jinam protoze potrebujes klid nebo se stydis? M. si vcera cetl oleho veci pred spanim :-D sem koukala :-D
Odpovědět
:-D peti, praktikovanim se zmeni to, ze nebudes mit potrebu do takove diskuze prispivat ;-) (to teda narazim na sebe, nehodnotim herminku ci jednani kohokoli ;-)) ad mantry, ja je davam v pritomnosti kohokoli (teda v duchu a jeste u toho zvladnu smysluplne konverzovat :-D), na ulici apod.mam tedy radsi ruku v kabelce, abych nepohorsovala :)) pac denne davam tak 70 mal pro karmapu, takze to ted jinak stejne ani nejde.. ad belmondo-moje velka laska, to nedam videt ho jako jako trosku |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Teď už mě na ta diskuze fakt naštvala, hněv mě popudil a ozvala jsem se, jsem zvědavá, za jak dlouho se tam vychrlí další příspěvky ;-) Tak to jo, tím pádem dtto oficiálně představuju :-D Dýni jsme zapekli ještě i takhle http://picasaweb.google.cz/Drdlikovi/..., s červenou řepou a pomerančem. A nebo s bramborami a tím rozmarýnem, to jo :-) Potřebuju klid a nechci, aby se m. cítil blbě, když si něco drmolím, a včera se taky přiznal, že ze mě má trochu strach, asi ho nebudu dráždit (jsem si zase říkala, že před phowou by si mohl trochu zvyknout ;-) ).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?