Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
mia, tak napis, co doma mas za koreni a treba stejny pouzivam a napadne me nejaka kombinace, kterou taky delam;-) hermi, neni ten odkaz spis mb agitace?
Odpovědět
catf proč nebudeš? že by ses opakovala nebo že máš větší exoty =-) jen jsem byla zvědavá a mám to podobně jako rosina s kořrním
Odpovědět
Catf, nevím, fakt jsem na to hodila jen jedno očko. Ale líbí se mi tam jídla z planě rostou cích rostlin (to vy Pražáci asi tolik neoceníte). Tvůj seznam koření by mě zajímal, myslím, že Rosi se neurazí, když pod ni napíšeš ten svůj :-) Moje sestřenice kdysi prohlásila, že jí stačí česnek, cibule, pepř a paprika :-D Vařily jsme spolu na táboře (stanovém bez elektřiny a s nouzí o vodu :-D), tam není prostor na nějakou větší chuťovou ekvilibristiku, ale normálně toho taky používám víc (ale určitě jen zlomek Tvého).
Odpovědět
catf - jen hezky napiš taky svoje koření :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, me by to taky zajimalo - to koreni ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf tak mam: bily pepr, cervny pepr, morskou sul, uzenou papriku, neuzenou papriku, cayennensky pepr, slabe chilli, silne chili, drcene chilli, majoranu, kmin drceny, kmin cely, piri pri, jamaican jerk, matu, parsley, mix na gril mix na ovci, cibuloovu sul, cesnekooovu sul, novy koreni, skorici, kaffir lime leaves, coriander, oregano, galangal, muskatovy orisek, basalku, plus hromau koreni z mauritia a na zahrade mam tymian, seage, rozmaryn, a bazalku to staci ne :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jo a normalne mam kopr na ryby ale zrovna dosel :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jo askorici celou a vanilku celou sem zapomel :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vyhrabala sem i badian a wasabi a vsechny druhy octa :-D
Odpovědět
mia, to koreni, co mas, je fajn..chtelo by to akorat curry, zazvor, sojovku a muzes z toho vykouzlit cokoli koreni/dochucovadla dle catf ..s pomlckou je to, co povazuju za nutne si vzit s sebou na pusty ostrov:-D: (cokoli se da sehnat cerstvy, tak vzdycky cerstvy.. a nasledne zamrazim nebo ususim doma) -morska sul -cerny pepr -rozmaryn tymian salvej estragon saturejka -petrzel sladka paprika -chilli -kmin celerova sul uzena paprika -cesnek -curry(thajske, indicke) kurkuma -koriandr rimsky kmin -zazvor -sojovka badyan safran kardamom recke seno bila horcice mleta bila, cerna horcice cela barevny pepr rybi omacka tabasco -oregano -bazalka kopr mata -skorice muskatovy orech nove koreni hrebicek bobkovy list fenykl anyz vanilka -oliv olej arasidovy olej sezamovy olej(prazeny) -bily/cerveny vinny ocet ryzovy ocet balsamico
Odpovědět
jo a chtela jsem napsat info, ze tesco ma svuj novy bio bily jogurt za slusnou cenu.. zatim jsem neotevrela(nicmene je to dobra alternativa bio olmy, ktera obsahuje skrob) ale muzu doporucit AB bily probioticky jogurt bio(zelenobily kelimek) za cca 16kc a ten je naprosto vynikajici x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf sojovku mam a zazvor a carry poridim :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Catf, pěkný seznam, někam si ho okopčím a příležitostně doplním "park" koření :-) Pro ty, kdo neopovrhují :-D intimními mycími gely, jsem objevila toto, je to trochu levnější než Cannaderm: http://www.eko-produkty.cz/detail/bio... Chjo, jsem nepoučitelná, zase jsem se rozčílila na té diskusi o Kinder Pingui u 9měsíčního dítěte. Jsem tam za tu špatnou, která z dítěte vychová chudáka a sociála, který bude vyčleněn z kolektivu proto, že nebaští ty navoněné barevné sračky (pardon), jako vrstevníci ]-( Ale už jsem se zařekla, že tam končím, a napsala jsem adminům, ať smažou příspěvky odbočující od tématu (téma je totiž úplně jiné, ale nejsou tam takoví ostříži jako tady, to už bych byla smazaná dávno :-D). Raději už přestanu dávat nevyžádané rady. Chápete, že ta matka napíše "je tam sice cukr, ale je to pro děti, tak jí to dávám"? :-o
Odpovědět
Tím posledním odstavcem jsem zároveň chtěla poděkovat, že tu jste, že se od vás dozvídám něco nového a snad jste se naučily i vy něco ode mě (třeba sliz :-D). A i když tu jsme buddhistky, katoličky a možná ještě nějaké utajeného či žádného vyznání, perfektně si rozumíme :-)
Odpovědět
Jo, z dítěte vychovám prý asociála, ne sociála, nějak mě už neposlouchají prsty :-)
Odpovědět
herminko, tak to se tam budu muset kouknout :-D :-D mne prijde nechuťácký, jak jsou děcka na cukru hned závislý a pak je děsně těžký s tím něco udělat ]-( ]-( to s tím raděj ani nezačínat. začala jsem si zas dělávat jogurty,mám totiž jogurtovač, tak aby mi tu neležel ladem :-N strašně mi chutnají, když si je dochutím kafem x-)
Odpovědět
herminko, vubec se tim hlavne netrap..podle me je dobry, ze to do ty diskuze pises, protoze ac treba ucastnici diskuze davaj najevo nesouhlas(momentalni), v hlave se jim to usadi a i kdyby 1 z 1000 se nad tim nakonec zamyslel a udelal neco pro zmenu k lepsimu, je to posun celyho lidstva ;-) sliz jsem si ted uvarila novej(castecne z olivovyho mydla) a zakapala ho levandulovym eterakem x-) akorat mam jeden postreh s belidlem ecover..nedavat k barevnymu spodnimu pradlu :-D ..teda ono to pradlo je ruznobarevny a na nekterym jsou i bily mista....tak jsem si rikala, ze si ho trosku vybelim a mam vsechno o zlomek odstinu jinak barevny :-N mimochodem, dneska odpoledne me m presvedcil na prochazku ala klobasa a pivo ..kousla jsem si parkrat klobasy a chleba a je mi tak priserne tezko, ze se tesim, az si zitra dam zas svuj ovozel den.. malem jsem si z toho soku v mym tele zalozila denicek na vitarianovi :-D
Odpovědět
ja jsem zrovna sliz dovařila :-) catf, ja to mivam taky, neco blbyho sežeru, jen kousek a hned to citim :-S :-S občas mě to ale štve, pač se někdy na návštěvě chci pořádně nadlábnout 8-(
Odpovědět
rosi, jsem si alespon na sobe otestovala, ze delam spravne s ovozel :-D mne se stala s byvalym slizej jedna vec a nedokazu tomu prijit na kloub..kdyz uz jsem mela zbytek, tak se mi zdalo, ze mi to udelalo na vypranejch dzinach mastny fleky..normalne to smrdelo jako starej olej..divny je, ze to bylo jenom na mejch dzinach, ac jsem je prala spolecne s dzinama m..tak jsem na to dala zlucovy mydlo a vyprala znova a je to lepsi, fleky zmizely, ta vune oleje trochu zustala...tak nevim, jestli je mozny, aby se sliz zkazil a zustal na pradle?..mozna, je to tim, ze jsem po predeslem slizu neumyla tu nadobu =-) no je to zahada :-D
Odpovědět
catf, to teda je zahada, a ten kyblik po tom oleji nesmrdel??
Odpovědět
Profilova fotka
catf, me obcas sliz taky dela psi kusy a je to zahada (kulicky slizu na obleceni, bily mapy i kdyz davkovani a voda je furt stejna, divny fleky co se musej znova vyprat....) prijde me ze sliz se ovlivnuje nejak s tou spinou z pradla obcas... nastesti to neni casto... Nepouzivalas treba to olivovy mydlo? Ze by to nejak zreagovalo a pak to bylo citit? Belidlo od ecoveru davam i k barevnymu a v pohode (min nez k bilymu), vsecko hezky barevny a cisty... Holky, musim se pochlubit, o vikendu jsem byla se psem na vikendu zamerenym na canisterapii a vcera jsme na zaver delali canisterapeuticky zkousky a udelali jsme je :-) jupiii, mam hroznou radost, tedka me ceka jeste trocha praxe v neziskovce a pak si budem moct najit svoje zarizeni kam budem pravidelne dochazet :-) :-) :-)
Odpovědět
ooo, rosi, pekne nove foto mas ;-) no, kdyz jsem cuchla k nadobe, tak se mi to zdalo smradlavy..ale ne olejem, smrdelo to jinak(jako nejaka mrtvola :-D , jenze nevim, jestli to uz nebylo jen v my hlave, protoze jsem hledala duvod skvrn ...ted jsem udelala sliz castecne i z olivovyho 1:3 a asi budu postupne pridavat vic oliv, protoze kdyz si peru svetry jenom v olivaci, tak mi to desne moc voni x-) abra a co budete s pejskem vlastne delat, pro koho je to urceny? neco malo jsem precetla na netu, ale jinak o tom nevim zhola nic
Odpovědět
Profilova fotka
jeeemine, hermi, ja som mrkla do tej diskusie o kinder a tlak mi vyletel tak, ze ma aspon hlava prestala boliet :-D najskor som tam chcela prispiet, ale porusila by som pravidlo "Nenadavaj a neurazaj", tak som sa na to vykaslala :-p ...je mi az smutno z toho, ako niektore matky kvoli nevedomosti likviduju zdravie svojich deti 8-( a to staci mat len ako tak zdravy usudok!!! a je fakt, ze je super to ako sa tu na mnohych veciach zhodneme ;-) len skoda, ze aj v reale nemam niekoho rovnako naladeneho... ale uz ludi z okolia uspesne "ockujem" 8-)
Odpovědět
gwen, a co to je za diskuzi? ted me chytla zvedavost se tam mrknout ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, je to tato: http://www.modrykonik.cz/forum/show.p...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, je to pomoc postizenejm/starejm/atd, psi bud polohujou, nebo primo se na nich lidi trochu rehabilitujou a uvolnuji, nebo psi jsou tam kvuli relaxu a uvolneni (nas pripad), podle typu a povahy psa dostanes doporuceni, pro co je vhodnej, no na psovi to vidis i sama, na co se hodi a co ho bavi. Ja smeruju k domovum duchodcu, kde potrebujou procvicovat jemnou motoriku (psa hladi, cesou, davaj mu kokina, hazou balonky, atd...) protoze muj pes neni klidnej, takze treba polohovani by ho nebavilo a na rehabky nemam vzdelani, takze to delat nemuzu. Tyhle veci delas se psem zadara, pravidelne a ve svym volnym case, minimalne hodku tydne.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, to s tou cigaretou je dobry :-D nerozciluj se tam, myslim, ze to nema smysl :-|
Odpovědět
herminko, se divim, zes na to mela nervy...zda se mi to nebo jsou ty holciny malicko omezeny.. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, bohužiaľ sa ti to nezdá 8-( ja som tiež premýšľala že tam niečo napíšem, ale som si nakoniec povedala že je zbytočné sa rozčuľovať, keď to aj tak význam mať nebude... neviem inak načo tú tému zakladala, aby jej to všetci schválili? keď nechce počuť kritiku...na jednej strane sa spýta či to nie je veľa čo vypije jej dieťa, a keď jej niekto povie že áno tak sa začne ohrádzať a absolútne to nemá chuť počúvať 8-( a s tou cigaretou to bol naozaj veľmi pekný a výstižný príklad ;-)
Odpovědět
Já mám teď sliz z obyčejnýho mýdla z droxi, 5 mýdel bylo asi za 20 kč a neobsahuje EDTA. Vyzkoušela jsem teď ecover aviváž (když jsem ji měla v DM se slevou) a mám z toho smíšený pocit. Při věšení mi přišlo prádlo takový ulepený (možná je to normální, ale já nepoužívala aviváž ani s komerčním práškem), sice vonělo, ale včera při žehlení jsem to už zase necítila. K té výživě dětí zrovna dneska vyšel zajímavý článek na rodině: http://www.rodina.cz/clanek7067.htm , tak můžete posoudit, jak s ním souhlasíte.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?