Ročník 1983. Pokec

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky, ráda bych věděla kolik Vás tady je,stejně starých jako já. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: jelikož už mám vyšší odbornou školu sociální, tak asi něco v tomto oboru. Uvažovala jsem o sociální pedagogice, sociální prace. Ale jsem uvažovala, že bych si možná rozšířila obzor a studovala něco trošku jiného, třeba andragogiku nebo tak. Ještě přesně nevím. A co ty chceš studovat?
Odpovědět
andysz, mrkni na www.htf.cuni.cz Já tam studovala psychosociální studia a tím, že jsi věřící, tak by Ti teologie nemusela být až tak proti srsti. mě ten obor moc bavila v teologii jsem si aspoň rozšířila obzory, určitě to bylo přínosné.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: to bych měla tu školu daleko. Já bydlím totiž v Karviné. Takže bych uvažovala nad studiem ideálně v Ostravě, jinak Opava, Olomouc.
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Díky ;-) Já bych ráda zkusila malý doktorát (PhDr) ve svém oboru a nebo nějaký trochu jiný obor, ale okolí mi radí spíše ten doktorát.
Odpovědět
ahoj holky, tak jak po víkendu? já se byla s kamarádkou podívat v Praze na svatebním veletrhu, docela dobrá inspirace. tak snad příští rok už do toho taky praštíme! :-) jedni kamarádi se taky stěhovali a zbylo jim dost nábytku, kterého se chtěli zbavit, tak nám dva kousky prodali, což se fakt hodí. dokonce nám to i dovezli, super! takže jsme dozařizovávali a konečně to u nás vypadá jako u lidí! ;-) ještě odvézt ty všechny krámy domů k rodičům, no ti budou mít radost! je toho 7 krabic, co máme dohromady, ale je tam přeci jen víc místa. tady bychom se jinak nehnuli! andysz, máš pravdu, nějak mi nedošlo, že jsi až ze s. Moravy, ale dálkově to studovat taky jde. nunacek, já o doktorátu taky přemýšlela, ale nějak jsem měla školy už plné zuby, tak třeba jednou dálkově. a co konkrétně tě láká?
Odpovědět
Profilova fotka
Lennus: Já jsem se po jarních prázdninách dnes zase vrátila do práce, sice se mi nechtělo vstávat, ale jinak byl návrat dobrý. Máte už nějaký konkrétní termín svatby? Moje kolegyně se bude vdávat 17.7.09, tak se těším na pokoukáníčko :-) Já už se těšim, až si všechny věci sestěhujeme k nám domů, takhle něco máme u jedněch rodičů, něco u druhých, no děs, tenhle chaoz kde co je nemám ráda. Ale stavba pokračuje dobře a celkem rychle, tak snad se brzy dočkám :-) Jinak ohledně doktorátu - rozhodně se na něj nevrhnu v blízké době, spíš tak za rok, za dva. Je to jen roční studium, ale na UJAK stojí docela dost peněz, které teď díky stavbě fakt nemáme :-D Celou vysokou jsem dělala dálkově, takže já se o jiné než dálkové studium nezajímám. Konkrétně mě láká to, co jsem vystudovala v Brně, tedy speciální pedagogika. Nejlépe kombinované vady, ale to ještě uvidím.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, holky. Já jsem měla náročný víkend. V sobotu jsem uklouzla na ledě a natřískala jsem si krásně zadek. :-( V sobotu jsem byla s mým manžílkem na výletě na horách a pak jsme šli do kina na film Líbáš jako bůh. Je to fajn film. Dost jsem se nasmála. Dnes jsem byla na kontrole. Vše je v pořádku. Malé roste, ale pohlaví zatím nevíme. Na kontrolu mám přijít za měsíc. Dnes mi vzali krev na testy vývojových vad, tak snad to bude v pohodě. Dokonce jsem jim ani neomdlela :-). My se chystáme 20.6.2009 na svatbu. To bude zajímavé.
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: Hlavně na sebe buď opatrná ;-) Na Líbáš jako bůh se taky chystáme. Necháte si říct pohlaví mimča?
Odpovědět
nunacek, termín svatby ještě nemáme. snad budu letos konečně požádána. letos už bychom to nestihli, vzhledem k tomu, že ji chceme mít v létě. jenže příští rok se ještě neví, zda někam nepojedeme do zahraničí. kdyby to klaplo, bylo by to fajn. taky bych šla na svatbu, ale vsadím se, že se ty svatby nakupí až v momentě, kdy budu plánovat tu naši! ;-) tak já už mizím z práce, jupí! zítra jedu s dobrovolníky do Brna, tak bude změna.
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: určitě. Na té kontrole za měsíc bychom už mohli vědět, jaké pohlaví to bude.
Odpovědět
Profilova fotka
Lennus: Do tohoto léta byste to stihli v pohodě ;-) V mém okolí je to se svatbama mizerné :-| andysz: A co byste raději? Vím, že hlavně, aby bylo mimi zdravé, ale v koutku duše by jsi radši holku nebo kluka?
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: chtěli bychom holku. Můj dokonce chtěl dvojčatka - dvě holčičky.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
andysz: Můj manžel by chtěl taky dvojčata :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak já bych asi raději chlapečka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: já jen doufala, že to bude jen jedno. Moc se těším, až nám řeknou pohlaví. V práci je to docela mazec. Pořád nějaké změny. V poslední době jsem nějak moc unavená, ale nejraději bych do práce nechodila. Ale snad mě to přejde.
Odpovědět
Profilova fotka
andysz: To věřím, že se těšíš. Já některý věci chci "teď a hned" a nejraději bych jednou pohlaví dítěte věděla hned při první návštěvě doktora :-D :-D :-D :-D Nějak jsem zapomněla jaká máte vybraná jména?
Odpovědět
ahoj holky. nunacek, a ty bys chtěla kdy mimi? já klidně hned, ale to zahraničí mě láká, už kvůli jazyku, chtěla bych ho učit na vyšší úrovni. teď jsem učila jen začátečníky a mírně pokročilé. andysz, té únavy se taky děsím, člověk by měl být radši doma, že? než se stresovat v práci.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) lennus: No já bych v podstatě taky klidně hned, ale nejsou pro to teď podmínky, přestavujeme barák a nemáme peníze, takže reálně mimi tak za 3 roky. Pokdu to půjde, tak bych ráda ještě do mateřské zkusila ten doktorát nebo nějaké jiné studium, ještě uvidím. Ale na mimi už se moc těšim. Zrovna nedávno jsme s manželem probírali, jestli jedno dítě nebo dvě...Kolik dětí plánujete holky vy?
Odpovědět
Profilova fotka
my plánujeme dvě. Už jsem v 16. týdnu a už to jde vidět, že jsem těhotná :-) Pokud to bude holka, tak na jméně jsme se už shodli. Pokud to bude kluk, tak bychom museli ještě vybírat ze 3 jmen. Jinak jména jsou tajemstvím. Domluvili jsme se, že jména říkat nebudeme, aby se ostatní měli na co těšit :-) Včera jsme oficiálně koupili byt. Konečně původnímu majiteli přišly zbytek peněz. Takže teď se doladí papíry a budeme si vyřizovat doklady kvůli novému trvalému bydlišti. Nyní už můžeme se domluvit s nějakým zedníkem, aby nám nahodil nové omítky, pak vymalujeme, položíme plovoucí podlahu, poskládáme nábytek do ložnice a bude.
Odpovědět
ahoj holky, tak já bych chtěla určitě děti minimálně dvě. asi bych se nebránila ani třem. ségra přítele má tři a je to fajn, jak je veselo. líbí se mi velké rodiny, hlavně pak když se rozrostou, mají svoje rodiny, všichni se scházejí! to ale uvidíme podle toho, jak to budeme zvládat, taky finančně samozřejmě. záleží na tom, zda je třeba dítě divoké či v pohodě, to i jedno dá dost zabrat. vím, že se nic nedá naplánovat, druhé se třeba už nemusí zadařit, ale jedináčka bych nechtěla. sestřenka má dceru, která je sama a přijde mi, že tím, jak je mezi dospělými, nějak brzy dospěla a chová se právě dost dospěle i ve věku, kdy se jiné děti chovají dětsky. vím to i podle sebe, jak jsem žadonila, že chci sourozence. s bráchou jsme o 4,5 roku. a jsem ráda, že jsem měla sourozence, i když teď, tím, že jsem v Praze, tak spolu moc v kontaktu nejsme a on, přestože mu je už 21, tak mi přijde ještě takový lehce pubertální. holky, jaký máte názor na potraty? já mám k nim docela odmítavý postoj. myslím, že dnes je spousta možností, jak se chránit a někdy mi to přijde i jako pohodlnost od těch lidí, že se jim už do dalšího nechce atd. nemyslím si, že zákaz potratů by něco vyřešil, to je blbost, ale názory, že to ještě nic není a nic to necítí, se mi nelíbí. prostě je to dar, zázrak a mluvit o plodu dítěte, byť o pár týdenním, jako o ničem, se mi nelíbí. ale jak říkám, zákaz nic nezpraví, spíš to chce osvětu a prevenci.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: já taky nejsem zastáncem potratů, když vím, že existují možnosti, jak tomu zabránit. Ale chápu, žese stane někdy nepříjmená situace, která by potrat vyřešila. Ve výjimečných případech bych za potraty byla za. Jinak to beru jako vraždu.
Odpovědět
ahoj holky, vznik dítětě považuju taky za zázrak a něco nádherného, ale myslím že nepomůže ani zákaz ani osvěta. Co se zákazu týče, vrátili bychom se o několik let zpátky, kdy o právu ženy na to, zda si dítě nechá nebo ne rozhodovala komise složená z funkcionářů posuzujících okolnosti početí a vztahy v rodině atd.. Dneska, pokud by tato situace nastala, by to bylo pravděpodobně upraveno nějakou vyhláškou popř. tabulkou. Nebo jak jinak by si chtěla posuzovat vyjímečné případy? A život člověka (život matky)se do žádné tabulky nevejde, protože vždy je spousta okolností, které by byly potřeba zohlednit a ty se do jednoho řádku nevejdou... A osvěta? Myslím, že v dnešní době je jí víc než dost, časopisy, internet a otevřenější výchova v rodině. Mladé matky jsou povětšinou Romky nebo děti ze sociálně slabších rodin se špatnými vztahy v rodině (nekomunikace mezi jednotlivými členy atd.)a tady osvěta nepomůže, protože jim to půjde jedním uchem tam a druhým ven. Antikoncepci si nekoupí, radši peníze utratí za něco jiného, pochybuju že chodí i na pravidelné prohlídky, pokud je budou mít, a s kondomem se otravovat nebudou, protože v sobě zkrátka nemají zakotvenou zodpovědnost. POkud by potraty v těchto případech nebyly povolené, narodí se další dítě do takové rodiny a kdoví kde skončí. Asi se nespletu, když řeknu, že odmítavý postoj k potratům mají především věřící lidé. Nikomu jeho přesvědčení neberu, ale představte si, že by tedy potraty byly povoleny jen ve zvláštních případech, a vás by dejme tomu v patnácti přepadli na ulici až půjdete ze cvičení, znásilnili a otěhotněli byste. Jak by vám bylo, kdyby o vašem příštím životě rozhodovali cizí lidé nebo zákon? Jak byste se cítili jako matky, kdyby se totéž stalo vaší dceři? Ano, je to hrozné, že si lidé neváží toho, že mohou porodit krásné zdravé ditě, ale mám-li rozhodnout jako nezávislý pozorovatel, radši ho zabiju, než aby skončilo v kojeneckém ústavu a bylo poznamenané na celý život. Je prokázané, že na dítě má nejvetší vliv 9 měsíců v děloze matky a následně první rok, kdy si dítě učí vytvářet citové vazby. Což se mu v kojenáku, kde je na 30 dětí 5 tet, asi těžko podaří, možná, bude-li mít štěstí, se dostane do náhradní rodiny, nebo, zůstane-li v dětském domově, bude rád, pokud vystuduje aspoN SŠ a naučí se nakládat se životem. I tak ale bude mít zkažený celý život. Bohužel český právní systém párům žádajícím o adopci zorvna nevychází moc vstříc. Ještě k těm zákazům, zrovna vedle z přísně katolického POlska jezdí do Čech POlky kvůli potratům, taky se tam zvedlo množství potratů dělaných načerno, takže politické vedení dosáhlo svého, ale na situaci se nic nemění, spíš je vzhledem k amaterským potratům ještě horší.
Odpovědět
lennus, já jsme jedináček a máš pravdu, zrovna nedávno jsem se dívala na video, kde mi bylo 6, a ty moje připomínky, no děs :-D malá dospělá. Takže já bych jedináčka taky nechtěla, vím jak je to se mnou někdy těžké. Naštěstí jsem chodila do skauta a tak nejsem a nikdy jsem nebyla rozmazlený fracek, ani mě tak rodiče nikdy nevychovávali, ale vzhledem k neskonalé lásce a vše se točí kolem mě a solidní materiální podpoře je lehké skoiouznout. Mít sourozence je lepší průprava do života, člověj je zvyklý, že musí bojovat a že ne vše je podle něj, je takový víc orvaný a ne jako já, ještě pořád žiju na růžovém obláčku a pády na zem bývají bolestné :-|
Odpovědět
mishamsh, s těmi tvými názory plně souhlasím! já sice jsem věřící, ale ne nějak fanaticky a troufám si říct, že tady ten můj postoj nevychází z víry, ale z mého morálního přesvedčení. je dost věcí, které bych měla podle církve dělat a nedělám. už jsem to psala, nesouhlasím se zákazy potratů, jak to navrhují např. lidovci u nás ve vládě. já to beru podle sebe, že bych prostě nešla. na druhou stranu, v otázce těžkého postižení či znásilnění bych zřejmě neváhala. na druhou stranu, i takové dítě má právo na život, nemůže za to, myslím v případě znásilnění. jenže jak píšeš, to, jestli budu nosti nechtěné dítě, i když ho pak dám k adopci, se musí nějak projevit. je to dilema a nikdo nemůže nikoho soudit, každý to vnímá jinak. mluvím spíš o případěch pohodlnosti, kdy lidi už mají třeba dvě děti a do dalšího se jim nechce, prostě jsou pohodlní a přitom by to miminko zvládli. s těmi adopcemi u nás je to fakt těžké, nedávno bylo v pořadu Ta naše povaha česká o dětech, které utíkají z domova, často to mělo souvislost i s dětmi z děcáků a že až 90% z nich končí ve větení. to je hrozné! měl by se zlepšit přístup v oblasti adpoce a pěstounské péče. vždyť děti jsou budoucnost, můžou toho dost změnit. při tom pořadu jsem si uvědomila, jak jsem šťastná, že mám rodiče, i když doma problémy byli, tak je mám. jak se říká, lepší nějaká rodina, než žádná, je to fakt!
Odpovědět
lennus, otázku potratu jsem si s přítelem vyřešili hned jak jsme spolu začali spát (bylo mi 18 a jemu 22) a jednoznačně jsme se shodli že potrat ne. Ale velkou roli v tom hrál můj věk a postoj přítele, věděla jsem, že by mě neopustil a hlavně bych potrat psychicky neunesla. Ale stát se to o dva roky dřív, v 16ti, nevím nevím jak bych se rozhodla.Podotýkám že mluvím hypoteticky, jsem v tomto zodpovědná a tak by ta situace pravděpodobně nenastala a pokud ano, byl by to případ, o kterém píšeš, nezodpovědnost + možnost se toho zbavit rovná se pohodlnost, a s tím taky nesouhlasím. POkud bych otěhotněla po znásilnění nebo bych čekala postižené dítě, rozhodla bych se taky pro potrat. Nemohla bych se celý život obětovat pro péči o postižené dítě a dívat se na něj a nemoci udělat víc. Myslím že i málokterý chlap tohle unese. A nosit devět měsíců v břiše dítě, které bych splodila s čloěvkěm, který mě znásilnil, jen proto, že má právo na život (ano, má) bych prostě nemohla, i v tomto případě bych upřednostnila sebe než dítě. Kamarád pracoval v kojeňáku a co vyprávěl, strašný..malá miminka matek fetaček, narozená už s abstákem, mimika s rozštěpem, kterých se matky vzdaly, a jiné a jiné. Tyto děti si vezme k adopci málokdo. POkud by došlo k omezení potratů, počet takových dětí by se pravděpodobně zvýšil a co s tím. Stát už ted nemá peníze na pořádné platy zdravotním sestrám a sociálním praocvníkům, ani na vybavení domovů.
Odpovědět
i kdyby se povolili potraty s ohledem na vývojové vady, do kojeneckých ústavů by přibyly děti, nechtěné, ale zdravé. Ale vzhledem k tomu, jak to tady funguje a adopcí,by stejně čekaly na svou šanci dlouho. Takže mít možnost, změním podmínky pro získání adoptivního dítětě, rodičů by se našlo a pomohlo by to všem, jak dospělým, tak dětem.
Odpovědět
Profilova fotka
já bych určitě nechtěla mít v zákoně zákaz potratů. Já bych třeba na potrat nešla, to bych fakt nezvládla. Každý člověk je zodpovědný za své jednání. Doufám, že mé dítě se narodí zdravé. Teď číhám na výsledky z testů vývojových vad, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Snad to bude v pohodě. Výsledky ale budu vědět až za měsíc, to je docela mazec.
Odpovědět
andysz, souhlasím že každý je za své jednání zodpovědný, ale jde o to, že někdy nemusíš dělat nic a stejně k tomu dítěti přijdeš (případy znásilnění v rodině, atd atd) a potom je potrat vysvobození. Nebo aspon pro mě by byl :-) A k zákazu potratů v zákoně-psala jsi, že ve vyjímečných případech bys potraty povollila, tak jsem to jenom rozvinula do praxe, protože pokud by se v této rovině něco měnilo, muselo by to být upraveno legislativně. Tj. potrat jen v odůvodněných vyjímečných případech, jinak ne a jaksi si nedovedu představit, jak by s e jednotlivé případy podřazovali k těm vyjímkám, protože vyýklad předpisů může být různý a dost často se taky výsledek liší podle toho, kdo o tom zrovna rozhoduje :-|
Odpovědět
Profilova fotka
mishmash: já jsem slyšela, že kdysi existovala porota, která rozhodla, že dané ženě povolí potrat či ne. To muselo být strašné. Znám i takové ženy, které kvůli potratu, teď nemůžou mít děti.
Odpovědět
viděli jste Nemocnici na kraji města? Tu původní ještě od Dietla? Tam přece šla Ina když zjistila že čeká dítě s Blažejem :-D před komisi, a vypadalo to dost hrozně. To je asi pravda, a jsou starší než ty nebo nastejno? Já bych řekla, že dnes je medicína na takové úrovni, že by se to stát nemělo, i když riziko je tu vždy.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?