Kočkařky, spojme se. Jaké máte doma micinky a mourky?

Zobraz úvodní příspěvek
Obdoba již existujícího tématu. Nechci nikoho urazit, jen si myslím, že někteří lidi jsou prostě psí a někteří kočičí a když už si tu povídají pejskařky, tak proč ne my, bezvýhradní milovníci čičinek.....Sama mám doma dvě. Rok starou Miu černobílou a tříměsíční mourku Akirku (manžel ji z legrace pojmenoval po mně) :)) Jsou to moje holčičky a když se přijdou lísat a usnou u nás, ráda říkám,že jsou to naše děti....Brzo budu mít na stránkách jejich fotky, tak se pochlubím....co vy? jaképak máte doma micinky a mourky? :))))
Odpovědět
Ahojky moc Vás všechny zdravím a ptám se jestli se můžu k Vám přidat? Našla jsem náhodně toto téma a nadchlo mě. Vdaná jsem už léta,ale kočičáka máme teprve pár měsíců,ale starostí s ním máme jako kdyby jsme ho měli léta. Abych v krátkosti vylíčila nikdo v rodině neměl zvíře ,takže zkušenosti nulové !!!!!Po dlouhém přemlouvání manžela /několik let/ jsme chtěly udělat dobrý skutek/já a dvě dcery/a ujaly jsme se kocourka,který se narodil v garsonce němé pani,která tam už tři kočičáky má!!! Náš Maxík se dobře zabydlel i můj muž si začíná zvykat,ale ,že budeme na veterině každý týden mě dostává do kolen. Začalo to zápachem tlapiček dělají se mu tam takové stroupky. I jinde na těle se mu něco udělá a těžko se to hojí . Kočičí leukemii a ani AIDS nemá ted jdeme pro výsledky biopsie do telefonu něco šíleného jmenovali,ale to nešlo si zapamatovat jen to,že se jim dává do žrádla Zirtek tak zítra uvidíme....Maxovi bude v neděli 7měsíců váží 3,30kg je srsti polodlouhé a je to rošták. Tak zatim pa a držte nám palce at to jde nějak normálně ukočírovat.....
Odpovědět
Vítej, Smolice, přidat se určitě můžeš, ale dřív to tu žilo víc. :-| Je to smůla, když onemocní takhle mladá kočička, navíc když se člověk - ještě k tomu začátečník - rozhodne udělat dobrý skutek a hned se to na něj takhle sype. ;-( Tak držím palce, ať se rychle zjistí, co Maxíkovi je a ať se dá brzy dohromady. Jinak odbornější diskuze o kočičkách a kočičích chorobách je asi na kočkách on line, tam by se možná našel někdo, kdo má s podobnou nemocí zkušenosti.
Odpovědět
Díky za přivítání, :-) a jsem taky zvědavá co se zítra dovíme. Dokonce máme takovou smůlu, že ze 4 kotatek to má jenom Max asi si přinesl něco geneticky. Taky se tedy kouknu na ty kočičáky on line!!!!! Díky a dobrou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no ahoj holky :-N no soužití Bedřicha s Alžbětkou je v pohodě, on si jí vůbec nevšímá, a je mu naprosto volná. Zato on se Bětce líbí a ráda by mu občas vykládala, nebo by mu ráda občas vytrhla pár chloupků :-D když se k ní přiblíží nebezpečně blízko, ale to se sebere a jde dál protože zřejmě tuší co by ho mohlo potkat :-D No a Chilli je ďábel převlečený do psa, takového hyperaktivního psa můžeme mít jenom my, ale to by byla kapitola sama o sobě... s Bětulí jsou v pohodě, má ji ráda a hlídá ji ... dokonce když přijedeme z venku tak první vítá kočárek s Bětkou a pak až mě. Taky jsem se dívala že Hanča farmaří, já jsem sice na Facebooku, ale této hry se bojím, :-D :-D už tak mám málo času a tohle bude asi pěkný žrout času. Hani pořád pracuješ tam kde jsi pracovala? Já jsem jen přemýšlela, jestli si mohla dovolit tě znovu oslovit když už se ty vánoce blíží :-N :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Hele a tak mě ještě napadlo co Panda? Ještě není malá na světě Pandi?
Odpovědět
Profilova fotka
jejda, přijdu sem a ona zrovna otázka na mě, tomu se říká telepatie :-D :-N x-) nene, malá je ještě v bříšku :-) měla by vykouknout 30.listopadu, ale uvidíme, kdy soopravdy to bude, ale strašně rychle to uteklo. Ted jsem se zhrozila, že už jako bude listopad, jsem myslela, že je teprve září :-N a táhne na říjen...
Odpovědět
Profilova fotka
smoli, to je mi moc líto :-| ale budeme držet palce, at to malej ustojí a vy taky (vím jaký je to nápor na nervy |-| ). A vítám tě do klubu :-) my máme taky kocourka, ted bude mít dva roky a je to lumpík i když má arttrozu, ale skáče jako šílený, dnes jsem ho našla na ledničce :-D :-N jsem se děsně lekla. Jmenuje se Samuel (říkáme mu Sam) a je z útulku, někdo ho vyhodil z okna a nechal ho ve sněhu několik dní se zlomenou nohou ]-( |-|
Odpovědět
Dobré ráno!!! I když při podívání z okna????!!!! Panda díky,jsme z toho opravdu na nervy.Když jsme si ho brali tak Terezka/dcera/říkala hlavně at je zdravý!!! To jsme fakt nečekali , možná tak za 10 let.Ježíš artroza tak mladý kocourek!?!? Jak se to u koček projevuje?Chudák,taky jste udělali dobrý skutek!!!!Skokani jsou úžasní Maxík ze země vyskočí tak metr dvacet. K miminku gratuluju,to budou hezké Vánoce!!Tak at dneska nezapadnete snehem ,když už padá i v Praze tak to je mazec!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
smolice: prijd za nami na kocky-online, tam se urcite najde nekdo kdo poradi. Z toho co rikas me napada - nema potravinovou alergii? Zkouseli jste hypoalergenni dietu? Cim kocourka krmite?
Odpovědět
nuuna ahojky: po neustálém brouzdání po internetu nás to taky napadá suché mu dáváme purina pro plan a kapsičky a konzervy různé značky animond,gimborn,vitakraft,royal canin....snažíme se snad ty kvalitnější někdy taky koupíme whiskas nebo friskies. Dneska jdeme k vetovi tak snad nam něco konkrétnějšího řekne, jsme z Prahy a chodíme na Zbraslav ,tam nám to doporučili no uvidíme??? Ještě prý je homeo veterina!!! Sranda je ,že s dětma n a š t ě s t v í nebylo tolik problémů jako s touhle kotuhou!!!! Už jsem koukala a skusím ty kočky-on line
Odpovědět
Profilova fotka
smolice, jukni na kocky-online na krmeni. Ono kvalitni krmeni se totiz da koupit jen ve zverimexu nebo pres net, to co clovek vidi v reklame jako "kvalitni" jsou bohuzel jen veci plny obilovin a soji, coz kocka vubec nestravi a vsechno vyjde ven.... A navic je to oproti kvalitnimu strasne drahy... :-| "supermarketovy" krmeni obecne neni kvalitni.
Odpovědět
Já to kupuju ve zverimexu i přes internet,ale už mi jde z toho hlava kolem. Mám věřit vetovi když mi nabídne nějaký druh krmení? Jsem z toho matěj ,chceme to nejlepší a stejně někde děláme chybbu.....
Odpovědět
Článek se načítá
tak jsem koukla na to forum o krmení to je teda věda!!!! Jen vůbec nevím co tam má být v tom krmení a co né. Tak mě napadá co kočičákovi kdyžtak vařit neni to jednoduší? Vařim pro rodinu tak jeden hořák by byl pro Maxíka !?!?
Odpovědět
Profilova fotka
smolice: No vareni je dost tezke, clovek nikdy neodhadne, jestli v tom je vsechno dostatecne tolik, aby to bylo vyvazene. Ale kdyz to clovek kombinuje, ze ma i granulky, i treba masicko, tak nicemu neublizi :-) Kdyz to reknu hodne jednoduse - nema tam byt soja, urcite zadna sul, a obiloviny. To jsou jen balastni latky, aby toho bylo vic, ale nema to zadnou vyzivovou hodnotu. A sul je spatna na ledviny, tu kocky nepotrebujou vubec, naopak. A kapsicky my treba davame jen o vikendu jako lahudku, ono je to stejne jen "draha voda" :-D
Odpovědět
mmaky dělám ;-) . IP
Odpovědět
Profilova fotka
Smoli, no artrozu má kvůli té zlomené nožičce, protože v útulku neměli finance na operaci a nechali to jen tak srůst. Srostlo to v pohodě a když jsme si ho brali, tak byl v pořádku, ale bohužel se často v místě té zlomeniny udělá artroza :-( jednoho dne nám začal kulhat a nenechal si šáhnout na nožičku a na veterině se zjistilo tohle. Bere vitamíny a má léky proti bolesti, nic víc se nedá dělat zatím :-| ale zvládá to statečně x-) bob, díky za IP se juknu, akorát jsme dneska něco už koupili |-| tak uvidíme, jak mi manžel dovolí něco objednat :-D :-N
Odpovědět
Pandí kočky se totiž řídí tímto x-) : http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cis...
Odpovědět
Měly bychom se to od nich naučit ;-)
Odpovědět
Tak máme veta za sebou =-) Komplex eozinofilního granulomu tak zní nález z biopsie. Máme dávat Zyrtek na 3 týdny a uvidíme potom by následovala imunosupresni terapii pomocí chlorambucilu noooo dobrýýýý co ? No potom jsem se zeptala aby jsem tomu rozumněla a je to nějaká alergie a budeme vše zkoušet co nám vádí a co ne :-o ptala jsem se i na to krmení doporučil hills eukanuba royal canin :-N tak se na to podívám. Jen říkal,že to neni jednoduché nesmí se dát nic jiného než to krmení pro alergiky,že i malé přilepšení může navrátit problém :-( No,ale nakonec řekl,že se to může i stratit :-D :-D :-D No zatim kazdý den mu koupeme tlapky v betadince nebo řapíku :-S :-S Panda tak váš Samík je taky v dobrých rukách ;-) K vetovi přinesli zatoulanou Birmu byla nádherná :-( někdo asi pláče :-( :-( :-(
Odpovědět
nuuna :-) můžeš mi poradit doma se dohadujeme kolik krmení máme Maxíkovi dávat :-| suché má stále k dispozici a kapsičky dáváme tak 1 a půl ve dvoch dávkách. O suché moc nestojí tam jde když nemá masíčko. Manžel mu tajně přidává a já se na něj zlobím, ale je pravda ,že taky nevím kolik je spravné množství, tak jestli nám někdo poradí budu ráda, je mu 7měsíců a má 3,5kg díky a dobrou |-|
Odpovědět
Profilova fotka
smolice: ahojky :-) Tak jsem cetla tu vasi diagnozu a jde mi z toho hlava kolem. Jinak kdyz je bobikovi 7 mesicu, myslim ze mu jeste nemusite nijak vymerovat davky ( pokud z nej nezacne byt Misa kulicka :-D ). Pokud nebude tloustnout, at papa kolik chce. My jsme davky odmerovali myslim az tak kolem jednoho roku, kdyz sel kocourek na kastraci - aby nezacal tloustnout. Ted ma ten nas neco malo pres 5kg a denni davku ma myslim asi 70g granuli, nebo 65g. Ono ale zalezi na tom jake jsou to granule. Vetsinou to tam pisi.My mame Arden Grange lososi ( ty jsou mimo jine alergiky pry taky moc dobre snasene. Znama ma kocourka ktery byl alergicky prakticky na vsechny druhy granuli, a tyhle mu nakonec krasne sedly :) ) No a kapsicky davame jednu za tyden abychom nerozmazlovali, dame mu pulku rano a pulku vecer. On je totiz taky na diete, a tak muze jen jedny jediny kapsicky, a ty jsou strasne drahe :-| Ale granulky nam nastesti papa dobre, tak neni problem. Aspon bude mit zdravy zoubky- granulky je pekne vycisti a nelepi se na zuby jako ty kapsicky :-)
Odpovědět
nuuna , dobré ráno, tak to se bude Maxík mít dobře to mu přidám. On to suchý žere tak legračně přijde ke svému koutku a zjistí,že kapsička neni tak rozhodí suché z mističky něco schroupne a odejde.Nechává se suché celý den kočce k dispozici neomezeně? No začínám hledat to krmení,ale než se zorientuju!!! Kouknu na tu vaši značku jestli je někde v nabídce. No asi je ten náš rozmazlenej co?když moc ty granulky nechce,ale záměr to nebyl. Asi budu vařit jelena jak nám radil vet!!!!!!!!!! Půjdu na lov!!
Odpovědět
Profilova fotka
smolice: Tak pozor, at nestrelis nejakyho myslivce :-D Jestli chces, poslu ti do IP kontakt primo na pana, co ty granule distribuuje. Ono totiz v CR moc distributoru neni. My mame kocky dve, a ta druha to dela stejne - jednou dvakrat chroupne, a odejde. Pak zase prijde, jen tak chroupne, a zase jde pryc :-D Ja myslim ze tak do toho jednoho roku mu urcite muzes nechat granulky volne porad pristupny. Onos e nic nestane. My je musime schovavat kvuli tomu nemocnymu, aby nejedl druhe kocce ty "obycejny" granulky, protoze je nesmi. Ale ty mu to klidne nech volne ;-) Maxik nemusi bejt rozmazlenej, spis si myslim, ze kapsicky (obecne kockam vic voni) mu jako papani staci, a tak uz potom ani nema tolik hlad kvuli kterymu by jedl ty granulky vic. Vsadim se, ze by stacilo kapsicky trochu stahnout,a granule by jely vic :-D Ale muze taky patrit k tem "vychytralym" kteri se tvari, ze radsi pojdou hlady, nez aby zrali granule, a tim cloveka donuti otevrit kapsicku...jsou to mrsky herecky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
prej jelena :-D No nejrozmazlenější je asi náš Samuel, protože mi pije kojeneckou vodu (vždy si zabere moji skleničku) a jinou vodu už nějak odmítá pít :-N :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
panda: :-D :-D :-D To je moc chytrej kocour! :-D No nas Punta si zase zvykl pit z kohoutku. Takze kdyz si jdu myt ruce, on mi normalne packou pritahne moji ruku, abych mu jako udelala misticku. Takze se treba rano pretahujeme, jestli on bude pit, nebo ja si myt ruce. Pokazde vyhraje on :-o =-) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
:-D :-D :-D :-N to je taky dobrý, to naše tele pije zase vodu z vany, když se koupeme :-N nejlepší je ta mýdlová voda... =-) :-N To takhle známá naučila kočku na pití z kohoutku, ale ta už odjinud vodu nepije :-D takže v noci vstávají jako k mimču i 5x za noc, protože Cilka má žízeň :-D :-N
Odpovědět
panda: to jsem se pobavila ,jsou to mršky, naše rodina s Maxem poznává nám všem ještě nepoznané, snad se to ted obrátí a budou samé radosti když doted byly jen starosti. Mnoukají vám někdy kočičáci za dveřmi? Myslím v noci/my ho nepouštíme od začátku do ložnic/. Nechce kočičku??kastrovat budeme asi za měsíc. nuuna:určitě za tu adresu budu ráda.Tak ho budeme cpát jak mu chutná,ale nic moc levnýho jááá čínskou polívku a kočičák jedna konzerva přes 30kč!!!! Jo křikloun je veliký někde jsem četla takový úsměvný povídání jak tě kočka přemlouvá,že je hladová k padnutí a to máme přesně doma!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
smoli, to chce být jen s váma zvrtanej v postýlce :-D to moc dobře známe
Odpovědět
nojo ,ale ve tři ráno si bude chtít hrát a co pak? Někdo jenom pouští kohoutek,ale my budeme lítat po bytě?Kdyby spinkal hezky celou noc.........
Odpovědět
Profilova fotka
smoli, já mám ted už třetí kočičku v dospělosti, všechny měli dovoleno s námi být v ložnici a tohle hraní se nám stávalo opravdu jen u koťátka (kocourky jsme si brali už větší, kočičku jsme měli vyloženě od malinkýho kotátka) a spíš až k ránu...Si chtěla hrát a vyhrála si sama, ale ono moc dobře nejde spát, když se ti po pokoji honí kočka s balonkem s rolničkou :-D ale časem se to urovnalo. A Sam je zlatíčko, ten okolo desáté zaleze do postele k nohám manžela, v noci se přesune k mým nohám a spí až do chvíle, kdy manžel vstává do práce, až odejde, tak si zase zaleze za mnou a spí dokud já nevstanu :-D takže bych se toho tolik nebála ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?