Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@marinka Marika, tak jse jmenuje žena bratrance...jméno je to krásný, ale ona je taková....no, říkáme jí Mařena (dlužno dodat, že jí to nasírá, což nám ovšem nevadí 8-) , ach, ty vztahy rodinné 8-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Nevím, ale pořád to plno lidí nezná, nebo se ptají, jestli jsem Slovenka :-N @mon_88017 Teda, říct mi někdo Mařeno, to bych ho hnala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@cherokee86 No ono asi není tak moc neobvyklé, ale nikoho s ním neznám :-) @mon_88017 To já při kázání dostávala jméno Raduno a to nenávidím doteď...ale je pravda, že jsem si zvykla na tu písemnou formu, ta mi nevadí, ale když mě někdo osloví, tak jsem si nenašla žádnou zrobnělinu nebo odnož toho co by se mi líbilo, ještě beru od kamarádů Ráďo - to budiž, ale třeba z nějakého důvodu nesnáším když mi přítel říká obyčejně Radko, to jsem mu zakázala, že to od něj zní hnusně :-D @krizecek To máš pravdu, Michala je něco úplně jiného...na to byla háklivá i holka u nás ve škole, ale třeba mě se líbí Míša, ale to si do občanky nenapíšeš :-D
Odpovědět
@limda Do občanky ne, ale jinak se tak píšu snad všude:D i když míváme nějáké seznamy třeba rodinné oslavy, pozvánky, dopisy tak většinou je tam napsané Míša. Nevím, jestli se to těm lidem nechce vypisovat:D
Odpovědět
Profilova fotka
@limda jojo, Ráďo, tak mi říkaj kámoši, to je pěkný oslovení ;-) a manžel mě zatím oslovuje choti moje nejdražší...tak uvidíme, s čim přijde v průběhu let :-D
Odpovědět
Mně třeba říkala teta, že měla spolužačku, která se jmenovala Marie. Tu spolužačku po 30letech potkala a říkala jí, jak se tak máš atd..no a spolužačka na ni najednou vybafla že se už nejmenuje Maruška, ale že se jmenuje Liliana a jestli chce prý teta vidět občanku. Teta říkala,že si sní pak už prý neměla co říct, že jí přišlo takové zvláštní, že se její spolužačka přejmenovala a dost ji to zarazilo
Odpovědět
Profilova fotka
Pro holčičku jednoznačně Klárka - po mojí mamince. Pokud by byly dvě holčičky - druhá by byla Nikolka. Co se kluků týká - Dominik a Patrik.. :-)
Odpovědět
Lucinka8987: A co takhle Lily Amalie?
Odpovědět
@krizecek Nwbo Magda :-D Nejak nechápu, jak si někdo může splést Mariku s Magdou :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek no ono se to jmeno v jeho originale nedobre vyslovuje, protoze to "e" pridava ve jmene slabiku navic. (mi-cha-e-lo versus mi-cha-lo). Ja si pamatuji, ze jsme rikali jmenovkynim na zakladce a stredni prave "michalo" a nebo"miso". Michaela nam prislo delsi a formalnejsi - jako kdyz Honzovi by nekdo rikal "Jane". Takhle zakum rikaly akorat ucitelky (hlavne na stredni), protoze ty se spise drzely formalnich verzi krestnich jmen - tzn. Josefe (misto Pepiku), Miroslave (misto Mirku), Pavlino (misto Pavlo), Katerino (misto Katko), Veroniko (misto Verco), apod. Tak asi i proto jsme na michaely volaly "michalo", abychom se od tech ucitelek nejak odlisili. :-)
Odpovědět
@princezna_kp mně je jedno, jak říkáš své kamarádce ty. Mně říkají známí Míšo a Michala je prostě jiné jméno. Také neříkám svému bratrovi Honzo místo Jakube
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@princezna_kp Pavlína a Pavla jsou dvě jména. Nositelky většinou rozčiluje, pokud jim někdo říká tím druhým jménem. Je to stejný případ jako Daniela a Dana nebo Iva a Ivana.
Odpovědět
@gwendoline už jsem to tu vysvětlovala i se svým jménem, tak už jsem se lekla, že to tak vidím jen já:)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@kajovaevicka Mně se líbí, když někdo říká Evi, Evčo nebo takhle:) Mamka se jmenuje Hana a nesnáší, když ji někdo řekne Hano . také proto, že to zní moc tvrdě. Ale já ji říkám mami, takže to neřeším:D
Odpovědět
Profilova fotka
@gwendoline neuvědomuju si, že by Ivanám vadilo oslovení Ivo, i když je to jiné jméno. Je to sice jiné jméno, ale je to i zkrácená varianta Ivany. To by se pak nemohlo Miroslavovi říkat Mirek, když to je taky jiné jméno? A u nás se taky Michaelám říká Michalo, ale jen když je chceš naštvat, je to jak Raduna pro Radku. Michaelo v celé podobě neříká u nás asi nikdo, stejně jako se neříká Květosalve, ale Květo nebo Květošu :) Hlavně kliiid, ne? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@ifoun Ivanám třeba navadí Ivo, ale Ivám zaručeně vadí, když na ně někdo volá Ivano nebo Ivanko. Ale jinak v zásadě souhlasím. Jména se odjakživa zkracovala a různě komolila
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka to jo, protože to není zkrácenina :)
Odpovědět
Profilova fotka
@ifoun Právě, není to zkrácenina, ale spousta lidí, když chce vymyslet alternativu pro Ivu, tak na ně volá Ivanko. Je to divnej zvyk:D
Odpovědět
@ifoun Mirek je podle mých informací opravdu jen zkrácenina jména Miroslav, v kalendáři ovšem obě jména nejsou, narozdíl od Pavly a Pavlíny, Ivy a Ivany a Dany a Daniely. Já se s nikým nehádám, jen jsem na to chtěla upozornit, protože všechny nositelky těchto jmen, které znám, nemají rády, když je někdo oslovuje tím druhým jménem. To je vše :)
Odpovědět
Profilova fotka
@gwendoline Mirek je taky zkrácenina jména Vladimír, i když ne moc používaná. A taky jsem už někde psala, že Topolánek má v OP taky Mirek a ne Miroslav.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@kajovaevicka Ano, a ještě také Jaromír.
Odpovědět
Profilova fotka
@gwendoline V kalendáři jsou totiž jen nejčastěji používaná jména, není to úplně směrodatný zdroj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gwendoline Tak tak...
Odpovědět
@cibetka_veronika To je pravda, od dob těch "moderních" jmen už opravdu není :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?