Menu Forum

Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

(cz & sk)
9. čer 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
laleeta
Registrovala se 16. února 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 1919 příspěvků a 3 alba. Má 1 přítele. Region Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
laleeta
Registrovala se 16. února 2008 na mojasvadba.sk. Přidala 1919 příspěvků a 3 alba. Má 1 přítele. Region Bratislava.
 Hynku, Vileme, Jarmilo! emoticon
26. lis 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hhanca
Registrovala se 12. července 2010 na beremese.cz. Přidala 235 příspěvků a 1 album. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
hhanca
Registrovala se 12. července 2010 na beremese.cz. Přidala 235 příspěvků a 1 album. Má 14 přátel.
 @lliijjoonn Taky jsem Hana emoticon A jméno se mi líbí!!! Hana mi nevadí, ale Hanka teda nesnáším.... nejbližší mi říkají Hani, Hančo...

Jinak u nás jsou zatím favoriti: Adélka (jenže s těmi se poslední dobou roztrh pytel:(( ), Ella, Sofie, Julie ... klučičí zatím Martínek, Adámek ... tak uvidíme, pro co se nakonec rozhodneme, zatím to není aktuální emoticon
26. lis 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ninka25
Registrovala se 4. srpna 2011 na mojasvadba.sk. Přidala 43 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Svatba byla 17. března 2012
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
ninka25
Registrovala se 4. srpna 2011 na mojasvadba.sk. Přidala 43 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Svatba byla 17. března 2012
    Slovensko
 mna vcera v noci napadlo meno pre divca Eli, myslite ze je to dobre meno? mne sa paci ale ani neviem ci take existuje, ale hadam hej sak dnes uz existuje vsetko mozne, ale najst meno pre chlapca to je teda tvrdy oriesok emoticon
26. lis 2011 ve 22:27  •  Svatba byla v březnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lliijjoonn
Housle (+klavír) pro Vaši svatbu
PRO

Hudba a zábava - Region Brno
PRO Shop: 17 inzerátů
38
fotoportrét
fotoportrét
lliijjoonn
PRO

38
 @ninka25 No muj znamy ma dite pojmenovane Elina - je to recke jmeno a vsichni ji rikaji Eli, nebo Elinko. Je to takova hezci Eliška emoticon
26. lis 2011 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lliijjoonn
PRO

38
fotoportrét
fotoportrét
lliijjoonn
PRO

38
 @ninka25 Pardon, chyba, dite se jmenuje Eleni a rikaji ji Eli emoticon
26. lis 2011 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
uk2000
Registrovala se 6. června 2005 na mojasvadba.sk. Přidala 372 příspěvků. Má 6 přátel.
  • Neví, kdy bude svatba
    Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
uk2000
Registrovala se 6. června 2005 na mojasvadba.sk. Přidala 372 příspěvků. Má 6 přátel.
  • Neví, kdy bude svatba
    Slovensko
 Mne sa paci Ellie, Sophie pre chlapca veru ani neviem emoticon
26. lis 2011 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sweet81 (34 r.)
72
Registrovala se 15. listopadu 2011 na beremese.cz. Přidala 94 příspěvků. Má 70 přátel. Region Praha.
  • Svatba byla 1. června 2012
    Liběchov, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
sweet81 (34 r.)
72
Registrovala se 15. listopadu 2011 na beremese.cz. Přidala 94 příspěvků. Má 70 přátel. Region Praha.
    Liběchov, Region Mělník
 Mně se líbí jméno pro holčičku Amálka nebo Lili. Pro kluka Matěj,Honza,Tadeaš,Matyaš.
27. lis 2011 ve 21:53  •  Svatba byla v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karina1
Registrovala se 15. února 2011 na mojasvadba.sk. Přidala 62 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
karina1
Registrovala se 15. února 2011 na mojasvadba.sk. Přidala 62 příspěvků. Má 10 přátel.
 @ninka25 existuje (je v knappovej) a je nadherne ;)
28. lis 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bubliinka (27 r.)
6
Registrovala se 17. února 2010 na modrykonik.cz. Na beremese.cz přidala 11 příspěvků. Má 116 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Svatba byla 9. června 2012
    Bystřice nad Olší , Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
bubliinka (27 r.)
6
Registrovala se 17. února 2010 na modrykonik.cz. Na beremese.cz přidala 11 příspěvků. Má 116 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Svatba byla 9. června 2012
    Bystřice nad Olší , Region Frýdek-Místek
 Máme Laurinku emoticon
28. lis 2011 ve 14:46  •  Svatba byla v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
candyfloss
Registrovala se 8. června 2010 na mojasvadba.sk. Přidala 260 příspěvků. Má 7 přátel. Spojené království.
fotoportrét
fotoportrét
candyfloss
Registrovala se 8. června 2010 na mojasvadba.sk. Přidala 260 příspěvků. Má 7 přátel. Spojené království.
 @ninka25 : poznam dvoch chlapcov s menom Eli (cita sa ilai) takze teoreticky mas aj unisex meno emoticon
Potom uz vyslovnost zavisi len od toho ci sa narodi dievcatko alebo chlapcek. emoticon
28. lis 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
Registrovala se 2. listopadu 2007 na mojasvadba.sk. Přidala 496 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
sasha.zimmermann
Registrovala se 2. listopadu 2007 na mojasvadba.sk. Přidala 496 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
 @sweet81 Co takhle Lily Amalie?
28. lis 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
Registrovala se 24. března 2011 na beremese.cz. Přidala 3419 příspěvků a 1 článek. Má 84 přátel. Brno, Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
Registrovala se 24. března 2011 na beremese.cz. Přidala 3419 příspěvků a 1 článek. Má 84 přátel. Brno, Region Brno.
 @sasha.zimmermann To zní hodně dobře emoticon
28. lis 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sweet81 (34 r.)
72
    Liběchov, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
sweet81 (34 r.)
72
    Liběchov, Region Mělník
 @sasha.zimmermann Taky se mi libiemoticon
28. lis 2011 v 18:47  •  Svatba byla v červnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
fotoportrét
fotoportrét
cibetka_veronika
218
 Takhle libozvučné jméno jen tak někdo nevymyslí, klobouk dolů emoticon
28. lis 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
439
Registrovala se 8. září 2011 na beremese.cz. Přidala 1391 příspěvků. Má 160 přátel. Region Nový Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
krizecek
439
Registrovala se 8. září 2011 na beremese.cz. Přidala 1391 příspěvků. Má 160 přátel. Region Nový Jičín.
 @sasha.zimmermann ohledně tvé otázky na uvolnění jmen atd... nesouhlasím s takovým uvolněním, i tak vznikají někdy opravdu šílené patvary emoticon Nejsem proti, aby rodiče dávali svým dětem taková ta méně zaběhnutá jména znějící lehce exoticky (Alex, Samuel - teď velmi oblíbený, Sebastián, Max, Lilly atd..) , ale spíše si myslím, že takovíto rodiče musí pak umět přijmout kritiku. Jestliže se dítě nejmenuje dejme tomu typicky Jan Novák, ale třeba mu dají Alex Novák, tak když se nad tím lidé podiví, neměli by reagovat podrážděně, jelikož si prostě vybrali "netypické" jméno a museli stím trošku počítat (zvláště na vesnicích). Znám lidi, kteří dali třeba taková neobvyklá jména a při kritice se urazili a považovali kritiku jména za urážku a nebo něco horšího. VŠICHNI lidé mají tu otravnou vlastnost že nejraději komentují věci , kterých jim nic není emoticon
28. lis 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
leiladelly
7
Registrovala se 25. dubna 2011 na beremese.cz. Přidala 417 příspěvků. Má 215 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
leiladelly
7
Registrovala se 25. dubna 2011 na beremese.cz. Přidala 417 příspěvků. Má 215 přátel.
 @sasha.zimmermann Zní to lehce podobně jako naše Leila Sofie emoticon Líbí se mi to...
28. lis 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miskadenis
10
Registrovala se 4. března 2011 na beremese.cz. Přidala 49 příspěvků. Má 8 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
miskadenis
10
Registrovala se 4. března 2011 na beremese.cz. Přidala 49 příspěvků. Má 8 přátel.
 My chceme mít Leonku a Romanka
29. lis 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miskadenis
10
fotoportrét
fotoportrét
miskadenis
10
 @kitinka76 vyliskat a basta a zalepit pusu, ale je fakt že muj přítel taky když jsme hledali jméno tak vymýšlel posměšky a snažil se vybrat takové jména, které nejsou moc jednoduché být terčem posměchu. Jelikož se přítel menuje Denis a nesmírně své jméno nenávidí podle toho i vybíral, nechce aby jeho děti trpěli už kluli jména. A má pravdu, já sice se jménem neměla problém ale z příjmením zase ano, takže budu velice ráda až změním příjmení a budu nosit jiné. Bohužel i když mi je 22 let pořad špatně své příjmení vyslovuji a zakoktávám se takže vím co je to mít problém se jmény emoticon
29. lis 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
miskadenis
10
fotoportrét
fotoportrét
miskadenis
10
 @krizecek Já jsem také Michaela, celý život mi říkají Míšo, nebo Miško (někdy i Mišpulínko když jsem dělala skopičiny), ale když jsem někoho naštvala nebo zlobila jen jsem slyšela michaéééééééééélo, rostla jsem zlosti. Pakrát mi teta řekla michalo, a já ji vždy opravila že jsem michaela, ale tím, že si ze mě dělali všichni z rodiny srandu tak začali na mě volat michaééééélo, časem jsem si na to zvykla, ale když mě někdo osloví Michalo s klidným svědomím jím oznámím, že jsem Michaela, nýbrž Michala ani není v kalendáři. Kdybych se takto nemenovala určitě bych toto jméno dala své holčičce i klidně klukovi, protože i když se třeba přítel jmenuje Denis stejnak na něho volám Miško, protože je miloučky jako medvídek Míša, někteří to nechápou, ale i své 2 maličké bratranky jsem osovovala Mišky protože byli maličcí a upípaní jako myšky. A o tom že všichni milujeme sýr ani nemluvím, takže nevím jestli je to náhoda, nebo prostě osudové pojmenování....Jinak souhlasím s tím že když je to Jan, tak je má na něho volat Jane či Jeníku nikoliv Honzo, tak samo Jozef, samo o sobě je to strašně krásné jméno a neničila bych jo nějakým Pepínem, Já mě dědečka Jožinku a odjakžíva se mu říkalo prostě Jožinek a ne Pepo. Nynější děda je Adolf a nikdy mu nikdo neřekl jinak než Adolf max když jsme ho chtěli potěšit tak Dolfíku, ale to bylo jen max pri narozeninách. Taky jsem nikdy nechápala proč moji babičce která se menuje Anna v práci všichni na ni volali Hanko, Anna, či Anička, Anča je lepší ale samo o sobě Anna v zakladním tvaru je nejkrásnější. Moje teta Hana trpěla celý život, protože ji nikdo jiný jinak neříkal než Hano, to se mě taky zdá jako celkem tvrdé jméno na něžnou šikovnou holku a bylo mi ji někdy líto když všichni volali Hano a já jediná ji od malička říkal teta Hanka či Hanča, dále jméno Tomáš nemusím už proto že jsem jim nasycena všichni z tátovy strany chlapy jsou Tomášové a co jsem chytla za muže Tomáše, nic dobrého z nich neršelo, takže i podle toho kolik lidí a s jakým jménem a jejicha chování se nám srovnává co jo a co ne také i podle toho jsme vybírali. Má matka je Eva a je to samo o sobě vznešené jméno a je krásné i v základním tvaru tak jako třeba jméno Iva, Ivanu třeba vubec nemusím patří ke skupině Han co jsou tvrde jména, chci dětem dát jména , kde nebudou středem posměchu a mohli se používat i v základním tvaru tak aby byli milé hned, ale tím nemyslím něco jako zpusob jména Eliška, fakt hnusny. Holčíčí se mě líbí například Jak už jsem říkala Eva, Iva, Kristýna (nikoliv Týna nebo Kikina, fakt humus), Leona, Anna, Kateřina, Zdeňka, Tereza, Zuzana, Marika, Andrea, Šárka, atd jsou to jmena které jsou v základním tvaru velice krásná a milá a němusí se kolikrát použít ani zkartka ani zdrobnělina
29. lis 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gejbinka
53
Registrovala se 5. března 2011 na beremese.cz. Přidala 396 příspěvků a 5 alb. Má 15 přátel. Region Praha.
  • Svatba byla 13. srpna 2011
    Hořovice, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
gejbinka
53
Registrovala se 5. března 2011 na beremese.cz. Přidala 396 příspěvků a 5 alb. Má 15 přátel. Region Praha.
  • Svatba byla 13. srpna 2011
    Hořovice, Česká republika
 Dneska jsem zaslechla jméno Fanynka emoticon Holčička se jmenuje Františka a říkají jí Fany, Fanynka. Líbí se mi, že je to klasické a přitom takové hezké jméno, žádná zběsilost. Taky jsme zaslechla jméno Johanka a moc se mi líbí, že se trochu ustupuje od těch cizokrajných patvarů jmen. Včera v televizi jsem zaslechla jméno fotbalisty, Benjamin Vomáčka a to člověk pak neví, jestli to rodiče mysleli vážně, když ho pojmenovávali. I když proti gustu emoticon)
29. lis 2011 ve 21:59  •  Svatba byla v srpnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gwendoline
Registrovala se 14. března 2010 na beremese.cz. Přidala 54 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
gwendoline
Registrovala se 14. března 2010 na beremese.cz. Přidala 54 příspěvků.
  • Neví, kdy bude svatba
 @miskadenis Z Tebe by měli modernisté radost - hotový proud vědomí emoticon
29. lis 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kitinka76
42
Registrovala se 5. září 2011 na beremese.cz. Přidala 18742 příspěvků a 2 alba. Má 54 přátel. Region Břeclav.
fotoportrét
fotoportrét
kitinka76
42
Registrovala se 5. září 2011 na beremese.cz. Přidala 18742 příspěvků a 2 alba. Má 54 přátel. Region Břeclav.
 @miskadenis To mě se Tína líbí emoticon, ale nesnáším, když mi říkají Kristo, nebo Kikino...
30. lis 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
orangela
Registrovala se 2. října 2011 na beremese.cz. Přidala 183 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
Registrovala se 2. října 2011 na beremese.cz. Přidala 183 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Neví, kdy bude svatba
 @kitinka76
@miskadenis
Tak kdyby se Kristýnám říkalo Týno (Tíno), tak to by se mi líbilo moc, leč v našem kraji nevídáno, neslýcháno emoticon Naopak frčí příšerná (!!!) Kikina, což už jsem zde jednou říkala. Něco šíleně odpudivého a degradujícího!
30. lis 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
 A k tomu komolení jmen obecně - mně třeba nevadí, když se Josefovi říká Pepo, Jožine, Jožko, apod. Stejně tak mi připadá přirozené říkat Janům - Jendo, Honzo, Jeňo apod. A vůbec obecně mi nepřijde divné, když se jména zdrobňují a nepoužívají se pouze v tom základním tvaru. Tak například Kateřině nechť se klidně říká i Katko, Kačko, Káťo, Katuško, Kačenko - dle libosti emoticon
Avšak znám jiné zmršeniny, ze kterých rostu, ikdyž okolí těchto nebohých dětí má za to, jak roztomile na ně volají...
Ty nejzrůdnější z nich jsou:
již zmíněná Kikina (Kristýna), Paťas (Patrik), Denda (Denis), Valča (Valentýna), Valda (Valerie), Natynka (Natálie), Aňulka (Aneta), Dada (David)...
To kolem sebe slyším pořád a nemůžu těm dotyčným vymluvit, že nejenom že mnohdy vyloženě przí pěkná jména (za mě obzvlášť u Patrika, Valentýny a Kristýny), ale také že okolí často ani nerozkóduje, jak se dítko jmenuje, vzhledem k tomu "sladkému" oslovení...
30. lis 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lck79
3
Registrovala se 27. září 2011 na beremese.cz. Přidala 354 příspěvků. Má 28 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
lck79
3
Registrovala se 27. září 2011 na beremese.cz. Přidala 354 příspěvků. Má 28 přátel.
 @orangela Já ještě přidám Borunka (Dalibor). Já to slyšela prvně v životě tento (pa)tvar jména, navíc jsem dotyčné rozuměla Barunka, takže jsem pak nad kočárem říkala: To je hezká holka. No trapas.. emoticon
Jinak honzové a Pepíci mi přijdou naprosto normální, obě jména máme v rodině a nikdo se nad tím nepozastavuje.
30. lis 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kitinka76
42
fotoportrét
fotoportrét
kitinka76
42
 @orangela Znám dost zvláštní případ kdy holčičky oslovovali Kika a Beba. A to se jmenovaly Anička a Markétka. Dodnes nechápu emoticon
30. lis 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lck79
3
fotoportrét
fotoportrét
lck79
3
 @kitinka76 A která byla která? emoticon emoticon emoticon Možná si tak holky říkaly, když byly malé, ale úlet! emoticon
30. lis 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zpevanda
11
Registrovala se 7. září 2010 na beremese.cz. Přidala 163 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zpevanda
11
Registrovala se 7. září 2010 na beremese.cz. Přidala 163 příspěvků. Má 10 přátel.
 mě přijde divné, když má někdo typicky české - případně i moravské (slovácké) příjmení, teď mě nenapadá nic blbejšího než něco jako Šůstek emoticon prostě to ú,ů ...a za každou cenu, jen proto že je to moderní k tomu cpe Samuely, Elly a Keviny. Jméno by mělo sedět i pěkně s příjmením, takový celek.
30. lis 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
 @lck79 Sodoma Gomora! Ale nedivím se ti, že jsi rozuměla "Barunka", taky mě to hned napadlo!
30. lis 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
orangela
  • Neví, kdy bude svatba
 @kitinka76 Kika a Beba?! emoticon
30. lis 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš