Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
@kajovaevicka Našel to v již zmiňované knize Jak se bude vaše dítě jmenovat? :-) Teď to nemám u sebe, ale je to staročeská varianta latinského jména Severus a znamená to myslím vážný nebo přísný... A Šebíř byl pražský biskup z doby knížete Oldřicha :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka tak to chápu, mně se právě jméno Adam líbí, ale kvůli těm svátku o Vánocích ho (pravděpodobně) předem vylučuji ;-) @terinka86 a biskupem se Šebíř stal (jak praví Kosmova kronika) proto, že uměl knížeti Oldřchovi skvěle připravit k jídku kančí ocásky... (takže to tenkrát fungvalo úplně stejně jako dnes ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@nnell No je to škoda, právě Adam je jedno z moc krásných jmen. Přiznám se, že mezi jmény pro kluky máme problém vybrat dvě potencioní jména.
Odpovědět
Asi už blbnu, ale mně některá ta jména tak trhlá nepřijdou: Cyntie: Cynthia Nixon (zrzka ze Sexu ve městě), Tabita: Tabitha - docela běžné americké jméno, Garik: Tomáš Garrigue Masaryk, Upton: Upton Sinclair, spisovatel. Beatus od Beata, a to je přece taky docela normální jméno. A Ildika zní vyloženě krásně, když se vysloví. Mně přijde, že spousta jmen trpí jen tím, že někdo zuřivě převáděl do češtiny z cizího jazyka a napsaná v češtině se všemi těmi háčky ta jména vypadají strašně. O zvrácenosti jmen Mečislava, Pěvuše, Školastika a Žitomíra se ovšem nepřu :-D
Odpovědět
@nnell jojo, holt některé věci se nemění ani po staletí 8-) Adam se mi taky líbí, ale u muže to asi neprojde... my jsme si zamilovali jméno Matěj (prostě Matýsek, no), ale těch je teď tolik, že to možná ještě přehodnotíme... @kajovaevicka My máme přesně opačný problém, pro kluka bychom našli a i se shodli, ale jména pro holčičku jsou krize, každému se líbí úplně něco jiného :-| A když se na něčem shodneme, tak je to jméno, které teď dávají všichni...
Odpovědět
Profilova fotka
@terinka86 No se jménama je to průšvih... u holčičích je to docela mazec... my se zamilovali do jmen, naštěstí stejných:D My máme od každého pohlaví jedno jméno. Ale to druhé to je teda věda
Odpovědět
@kajovaevicka jak jsi psala stím, jak ti k svátku dávají dárky ráno a večer na Vánoce, máme to taky tak. Maminka je narozená na Štědrý den, takže ráno dáváme dárky k narozeninám a večer na Vánoce. Mamča se měla jmenovat Eva, ale našťěstí babička s dědou dostali rozum a už se jí takhle nepomstili. Jinak ale není ochuzená o nic a narozeniny slaví vždycky společně se Silvestrem:)
Odpovědět
Taky jsem Eva a vždycky mě ten svátek štval...takže jsme ho v rodině prostě přesunuli na 25.12. - beztak tam nikdo svátek nemá:-) Už se to tak vžilo a jsem spokojená. Jinak z jmen se mi líbí: Viktor, Kristián, Adriana, Sofie a Ester a něco z toho jednou určitě vybereme...
Odpovědět
Taky se nám líbí Adam pro chlapečka, je to náš žhavý favorit :) A máme doma už holčičku, které je necelých 10 měsíců... jmenuje se Haidi, což nejdřív vzbuzovalo leckde trochu nejistoty, ale všichni si vzykli a dokonce jsou moc rádi, že máme Haiďulku :-)
Odpovědět
Bude sa volať Kaia Dahl, a ešte pred priezviskom bude mať aj Jóhannsdóttir - Jóhannova dcéra.. Islandská tradícia, miesto priezviska dajú Meno otca + s + dóttir pre dcéru a son pre syna
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka Šebíř - staročeská, dnes už neužívaná podoba j. Severín, říká Knappová.
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Hele, moje mamka je Eva a je narozená 21.12. Takže docela mazec, mít během tří dnů po všem a pak zas rok kulový:D Ale nese to statečně:D
Odpovědět
Článek se načítá
@kajovaevicka fakt:D ty jo, rodiče se jí trošku pomstili ne?Ale hlavně statečně! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek No ono to má maličko jinej příběh:D Děda s babičkou se domluvili, že dají holčičce jméno Jana. No a pak přišel na babičku porod, dědu to vyděsilo a když se ho v porodnici ptali, jak se bude holčička jmenovat, tak na ně vyhrknul Eva. Věděl, že to bylo krátký jméno a nemohl si vzpomenout:D Babička se s ním pak další dva týdny po příjezdu domů nebavila:D Ale já jsem za Evu ráda, osobně ji mám radši než Janu, takže u mě to má děda dobrý:D
Odpovědět
@kajovaevicka :D tak to je ten nejpodivnější příběh o narození dítěte, který jsem slyšela:D Chudák děda, v tom stresu se mu nedivím, že si nemohl vzpomenout. Sice si to musel u babičky pak vyžehlit, ale hlavně že vše dobře dopadlo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek Takhle mi to aspoň vyprávěla mamka. A dopadlo to tak, že za další čtyři roky odjel děda do Německa a už se nevrátil. On je teda rodilý němec, ale narozený v česku, tak se tam prostě vrátil. Mamka ho pak viděla až v osmnácti, když ji po šílených peripetiích pustili a pak zase byla na výsleších, koho viděla, s kým mluvila... a já dědu poznala až když mi bylo jedenáct. Ale jméno máme díky němu:D
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka Téda, to je fakt dost dobré :-D Ale jméno nemáme náhodou, prostě to měla být Eva a ne Jana x-)
Odpovědět
Civet: Gratuluju k Přemyslovi ;-)
Odpovědět
Kajova Evička, Przemysław je v Polsku ;-), to jen pro informaci.
Odpovědět
dunkahe, Ezra je náhodou super jméno ;-)
Odpovědět
@civet Krásné jméno, manželovi se staročeská jména moc líbí. Možná jméno není moc oblíbené, ale myslím si, že se k českým jménům lidé hodně vrací... Než se jmenovat Samuel, kterej je teď každej druhej... Smím se zeptat, jestli i dívčí jméno jste měli vybrané staročeského původu? Přeji hodně štěstí a zdraví! :-) @kajovaevicka Nebudeš tomu věřit, ale podobná story jako ve vaší rodině se stala i u nás. Moje mamka se měla jmenovat po své mamince, ale tehdá to snad porodní bába popletla a vzniklo úplně jiné jméno. :-) Nebudu zveřejňoval, ale jako by z Renaty udělali Silvii, bylo to úplně jiné jméno. :-D @dunkahe Co ty to máš za knihu s významy jmen?
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlovasandra Marie Knappová - Jak se bude Vaše dítě jmenovat?
Odpovědět
@dunkahe Jen pro upřesnění - je to Miloslava ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@terinka86 No vidíš to, i nejlepší tesař se uťal :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlovasandra Tak to je mazec docela. Že se ještě sekla tak hloupě, že dala úplně odlišné. No asi toho měla moc:D
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlovasandra pro holčičku jsme měli vybrané jméno německého původu:o) já jsem to nevybírala ale podle toho, jakého jsou jména původu, spíš jak libozvučně mi zní, jestli má to jméno svátek daleko od listopadu (od narození) a zda není v první padesátce v oblíbenosti:o)) A další požadavek byl, že se děti nebudou jmenovat po nás - nemám to ráda... Tak snad nám jednou Přemek nevynadá:o)
Odpovědět
@civet Taky jsem měla takové ambice, ale vzhledem k tomu, že jsme v první padesátce našli všechna jména, na kterých bychom se shodli, tak to asi budeme muset vzdát ]-( A jinak taky gratuluju, vybrali jste pěkné jméno :-) @kajovaevicka My máme v rodině podobnou historku - novopečený tatínek trošku zapíjel syna s kamarádem a pak si nemohl vzpomenout na jiné jméno než toho kamaráda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@terinka86 Tak koukám, že je to klasika:D Ještě, že teď se jména píšou na papíry do porodnice už před porodem a rodička je bere s sebou. Aspoň se špatně pojmenované děti eliminují:D
Odpovědět
no s naším příjmením už to bude asi jedno.... :-D a zrovna všechna klučičí jména, co se mi líbí končí -áš a příjmení taky končí -áš a prej to bude blbý...... a holčičí ses mi líbí třeba Šárka a to prý bude zase ušišlaná, když už jsou dvě š v příjmení..... tak já nevím, ale mě to teda nepříjde....
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka jsou dvoje papíry - jedny na matriku a ty odevzdáváš už před porodem, ale přímo u porodu na příjmu diktuješ ty jmény znovu... a když si vzpomeneš, že chceš jiný jména, platný jsou ty, co nadiktuješ u porodu:o))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?