Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Dievcatko Ninka a chlapcek Aleš =)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte kocky, tak sa pripdavam Dievcatka budu Laura a Rebeka, chlapci budu Dominik a Adrian.....vyberali sme pekne podla priezviska a aj ake mena sa nam pacili......:)))
Odpovědět
Náš syn je Daniel a ak bude aj dievčatko ... bude asi bez mena :-) :-) :-|
Odpovědět
Christián a Lara alebo Tara :)
Odpovědět
Tristan a Ruth alebo Rachel :)
Odpovědět
Ruth- velmi pekne meno :)
Odpovědět
po rodicoch...dievca po mame nevesty, syn po otcovi zenicha...a ked bude viac rovnakych tak zas opacne a tak...
Odpovědět
@pavlovasandra V klidu, holka... Nečerti se ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych si moc přála Alexandra, ale aby se mu neříkalo Sašo, ale Alexi, jenže můj nastávající si to bohužel nepřeje :( Takže druhá varianta byl Viktor a na toho mi už nenadšeně kývnul. Holčička by byla Jana nebo Petra, ale jsem spíš pro Janu, Petra se špatně zdrobňuje (pro mimčo) a Janička by navíc byla po tatínkovi Honzíkovi. Původně jsem chtěla chlapečka Honzíka, ale uznala jsem za vhodné, že každý jsme originál a nemůžou se přeci všichni jmenovat stejně. Rozhodně nejsem zastáncem dnešní módy Natálií a Vojtěchů, jsem dokonce obrovským odpůrcem, zvláště, co se Natálií týče, protože za polední rok neznám miminko - holčičku jiného jména, než právě Natálie. Chápu, že se vám to líbí, ale to vám nevadí, že až půjde vaše dítko do školky, bude mít ve třídě z 15ti dětí 6 Natálií?? :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka112 A proč ne Daniela? to je přeci taky krásné jméno :)
Odpovědět
U nas to zatial vyzeratakto: dievcenske mena: Bianka, Ester, Silvia a chlapcenske: Andrej, Teodor, David :)
Odpovědět
@lliijjoonn Synček je Daniel a dievčatko by sme chceli tiež na D , ale nič na D nieje pekné :-| :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@lenka112 Co třeba Diana? :) Nebo Denisa.... Darina (ale to se mi moc nelíbí)... Ale ta Dianka je moc pěkná, co ty na to? :)
Odpovědět
@lliijjoonn Diana je pekné meno :-) A ani Dorotka nie je na zahodenie, ale ešte je skoro rozmýšľať, predsa len najprv treba bábo, až potom meno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka112 @lliijjoonn kamarádka je Darja a to jméno k ní úžasně sedne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka112 Dorotka se mi moc nelíbí, je to jako pro nějakou selku :D ale hlavně, pokud se líbí tobě :) Tak jasně, první mimčo, pak jméno :D
Odpovědět
@petrajavor To ma ani nenapadlo, je to pekné meno. @lliijjoonn Drahý už má vybratých 10-tky mien pre svoju princezničku, len aby sa z nej nakoniec nestal chlapček :-) A tam je voľba jasná.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenka112 Tak nám to pověz :)))
Odpovědět
@lliijjoonn Chlapček bude na 100% Marek :-) To meno milujem už od mladosti a aj keď je drahý proti tomu, tentokrát urobím po svojom :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jelikož mám po porodu, tak už nemusím tajnůstkařit a můžu prozradit, jaké jsme vybrali jméno pro chlapečka (protože ten se nakonec narodil) - Přemysl. Krásné, staročeské, není zrovna oblíbené, je v kalendáři a navíc má svátek daleko od svých narozenin:o) A většinou se jméno líbí (nebo to lidi aspoň tvrdí :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
@civet Blahopřeju k Přemečkovi:)
Odpovědět
Profilova fotka
@civet Moc pěkné jméno, gratuluju k miminku a přeju mu do života spoustu radosti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronika622 krásne chlapčenské meno :-D my máme Aleša x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka Přemeček je Přemek, ne? Malý Přemysl by měl být Přemysleček nebo Přemyslíček. To jen tak co se týče češtiny... ;-) Asi by mě to jméno samotnou nenapadlo, ale je super!
Odpovědět
Profilova fotka
@dunkahe Přemysle je Přemeček. Přemek jako jméno není, to je právě podoba Přemysla. To je stejný jako Jan a Honza.
Odpovědět
Profilova fotka
@dunkahe http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99e...
Odpovědět
Profilova fotka
@kajovaevicka Wiki mi hlásí chybu, ale věřím ti. Měla jsem na gymplu spolužáka, který byl Přemek, měl to i v občance. Tím jsem se řídila. A rozhodně to nebyl útok, dodávám.
Odpovědět
Profilova fotka
@dunkahe http://www.kdyslavi.cz/vyznam-premysl... Tohle je lepší odkaz, ten první se nějak divně zdeformoval
Odpovědět
Profilova fotka
@dunkahe Neberu to jako útok, já mám zase kamaráda Přemysla a říkáme mu Přemku, tak proto:)
Odpovědět
Profilova fotka
@dunkahe A jinak, s tím, že to měl v občance. To je asi jako Miroslav, říká se jim Mirek. A třeba Topolánek má v občance taky Mirek. To je asi jak to nahlásí na matrice. Ale já se řídila kalendářem a tam je Přemysl. Každopádně hezké a jedinečné jméno. A velice oceňuji návaznost na českou historii
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?