Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Ella je krasne meno :-) aj ked priatel chce silou mocou Karolinu, co sa mi paci ak by chalan bol Kristien, ale ak by boli dve baby....chcem aby to ladilo...chore, viem, ale tak sa mi to paci :-)
Odpovědět
Balli: Cotě de Pablo z NCIS :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kolega ma dcery Karolinu a Valentinu (nie su dvojcata), podla mna mena, ktore k sebe krasne idu a pritom je kazde ine :-) ale najvacsi zapich bol, ked sme boli pred par dnami na dovolenke a bola tam jedna rodina: babka, dvera a vnucka a ta babka (typ a la Nora Mojsejova) oslovovala tu svoju vnucku "Princezka" :-D bolo mi to divne, tak hovorim mojmu manzelovi "jak niekto moze tak dementne oslovovat dieta" a on, ze "ale ta mala sa tak naozaj vola" som nachapala, az ked mi manzel vysvetlil, ze stal za nimi na pasovej konrole a pocul colnika, ako sa pyta mamy, ze ako sa ta mala vlastne vola, ked ma v pase napisane "Princessa Spohia" a este dalsie dve mena + priezvisko :-D no comment....
Odpovědět
Jména s významy. Výběr: Abel (lehký vánek), Abraham (vznešený otec), Adam (člověk, pozemšťan), Adolf, Alfons (ušlechtilý vlk) Adrian (muž z Hadrie), Alan (úžasný), Albert (vznešený, nádherný), Aleš, Alexandr, Alexis, Alexej (obránce mužů), Alfred (moudrý rádce), Alois (slavný bojovník), Alva (blondýn), Alvin (urozený přítel), Andrej (mužný, statný odvážný), Antonín (vynikající), Aram (vznešený), Arnošt (čestnost, rozhodnost) Aaron (ušlechtilý, vznešený), Artur (vznešený), Arnold (orlí vládce, silný jako orel), Attila (tatínek), Augustin (náležející Augustovi), Aurel (zlatý), Axel (otec míru). Barnabáš (syn věštby), Bartoloměj (bojovný syn), Bedřich (mírumilovný vladař), Benedikt (blahoslavený, blažený) Benjamin (milovaný syn), Bernard (silný jako medvěd), Bohdan (dar boží), Bohumil (bohu milý) Bohuslav (budiž bohu sláva), Boleslav (více slavný), Bonifac (dobroděj), Bořek (bojovník) Branislav (slavný bojovník), Bratislav (braň slávu), Brendan (princ), Břetislav (slavný bojovým rykem). Ctibor (čestně bojující), Ctirad (ten, kdo má rád čest), Cyril (panáček), Čestmír (ten, kdo ctí mír). Dalibor (vzdaluj boj), Dalimil (buď dále milý), Damian (pokořitel), Daniel (bůh je můj soudce), David (miláček), Denis (zasvěcený bohu vína), Dominik (pánův), Donald (vládce světa), Dorian (muž z Dorie), Dušan (ten, kdo má duši), Dylan (moře). Edmond (mocný ochránce), Eduard (mocný strážce); Efraim (velice plodný), Eliáš, Elija (můj pán je bůh), Elisha (bůh je moje spása), Emanuel (bůh s námi), Erik (ctihodný vládce), Eugen (urozený), Ezechiel (bůh posílí), Ezra (boží pomoc). Felix (štěstí), Ferdinand (idvaha míru), Filip (milovník koní), Florian (kvetoucí, rozkošný), František (Francouzek). Gabriel (bůh je moje síla), Gilbert (známé přání), Gregor (bdělý, ostražitý). Herbert (skvělé vojsko), Hugo (duchaplný), Hyacint (květina), Hynek (vládce domu). Ignac, Ignatius (horlivý), Ira (bdělý, ostražitý), Ivan (dar boží), Ivo (tis), Izaiaš (boží spása, záchrana). Jáchym, Jeremiáš (bohem vyvýšen), Jakub (ten, kdo drží za patu, druhorozený), Jan (bůh je milostivý) Jaromír (slavící bujností), Jaroslav (slavící jaro), Jarolím, Jeronym (muž se svatým jménem) Jindřich (vládce domu), Jiří (zemědělec), Joel (pán je bůh), Jonáš (holub), Jonatan (dar boží) Jordan (stékající řeka), Josef (on (bůh) přidá), Jošua (Ježíš), Julian (pocházející z Juliů), Julius (božský), Juraj (hbitý, mrštný, obratný). Kajetan (pocházející z Gaeta), Kamil (dokonalý), Karel (svobodný muž), Kaspar (strážce pokladů), Kevin (urozený, líbezný), Konrad (smělý rádce), Kristian (křesťan), Krištof (Kristonoš). Laurent (vavřín), Leon (lev), Leon (lev), Leonard (silný, tvrdý jako lev), Leopold (pro lid statečný a smělý) Leszek (lstivý), Lubomír (mírumilovný), Luboš, Lubor (milý, libý), Lucian (světlý), Luděk (jenž lidu přináší mír), Ludvík (slavný bojovník), Lukáš (pocházející z Lucanie). Manfred (mírumilovný), Marcel (malý bojovník), Marek (bojovník), Marian (pocházející z rodu Mariů) Martin (zasvěcený bohu Martovi), Matěj, Mattias, Matuš (dar boží), Maxim (největší) Maxmilian (náležející ke šlechtickému rodu Maximilianů), Medard (mocný, silný, schopný) Melichar (můj král je světlo), Merlin (mořská pevnost), Metoděj (způsob zkoumání, bádání) Michal (kdo je jako bůh, podobný Bohu), Micheáš (kdo je jako Hospodin), Mikuláš (vítězství lidu), Milan (milý) Miloš, Miloslav (milý, klidný), Miroslav (slavící mír), Mojmír (můj mír), Morgan (veliký, světlý, čistý). Nathan (on dal), Natanael (dar boží), Nikola (vítězství lidu), Noah (Pokoj), Noel (narozený v den Kristova narození, dítě Vánoc), Norbert (slavný Seveřan. Oldřich (vládce domu), Oliver (pěstitel oliv), Ondřej (mužný, statný, odvážný), Oskar (boží kopí, oštěp), Otto (štěstí, majetek), Otmar, Ottomar (majetkem, slavný). Patrick (patricijský, vlast), Pavel (skromný, nepatrný), Prokop (průkopník, pohotový), Přemysl (kdo vše dobře promýšlí). Quido (pocházející z lesa), Quentin (pátý). Radek, Radovan (radující se, radost), Radim (ten, kdo má rád mír), Radoslav (slavící radost) Raymond (moudrý rádce), Rostislav (ten, kdo rostí slávu), René (znovuzrozený, obrozený) Richard (mocný, tvrdý, silný), Robert (slávou ozářený, skvělá pověst), Roderik, Rory (slavný vládce) Rodan (rodný, zrozený), Roman (Říman), Romeo (poutník do Říma), Ronald (moudrý vládce), Reuben (pohleďte syn), Rudolf, Raoul (slavný vlk). Saša (obránce mužů), Samuel (jméno boží), Saul (dotezovaný, vyžadovaný), Sebastian (obyvatel Sebasty), Silvester (pocházející z lesa), Slávek/oj (Slovánek), Slavomír (slavící mír), Stanislav (staniž se slavným), Svatopluk (silný v plucích; silný v dobru), Svatoslav (silou slavný). Šimon, Simon (slyšící, naslouchající), Štěpán, Stefan (věncem korunovaný vítěz). Tadeáš (chytrý, rozumný), Theodor (dar boží), Tibor (Tiburtinec), Timothy (uctívající boha), Tobias (bůh je dobrotivý), Tomislav (kdo trapí slávu). Václav (více slavný), Valentin (zdravý, silný), Vavřínec (vavřín), Veleslav, Velen (velmi slavný), Viktor, Vítězslav (vítěz) Viliam (ochranou je moje vůle), Vincent (vítězící), Vít (veselý), Vladan, Vladimir, Vladislav (vládce), Vlastimil (milý vlastí), Vlastislav (slavná vlastí) Vojtěch (těšitel voje), Xavier (nový dům), Zachary (bůh si vzpoměl), Zbyněk (posilující hněv), Zdeněk (vytvořil slávu), Zikmund (zlatý). Waldemar (slavný, mocný vládce.
Avigail, Abigail (otcova radost); Adela, Adléta, Alice, Alis(c)ia (ušlechtilá bytost), Adina (smyslná, citlivá, jemná) Agáta (dobrá, laskavá); Aglaia (zářivá, krásná); Aida [návštevnice, pomocnice (arabština), užitek, odměna (svahilština)]; Albina (bílá); Alexa (obránce); Aimée (milovaná); Alaia (radost); Alma (živitelka) Aloisia (slavná bojovnice); Alžběta (bůh je moje přísaha); Amalia (pracovitá); Amélie (rivalka); Amanda (milovaná); Anastazia (zmrtvýchvstání); Anděla, Angelika (andělská); Agnes, Anežka (čistá, ctnost); Anna, Aneta, Annika, Anita (půvabná); Antonie (vynikající); Apolena (náležející bohu Apollonovi); Aranka (zlatá) Areta (statečná, spravedlivá); Ariana, Ariadné (vážená, ctihodná); Ariel (lev boží); Astrid (krásná bohyně); Aurelia (zlatá), Aya (zázrak); Ava, Aisha (živá); Amaia (konec). Babette (buď barbarka anebo bůh je moje přísaha); Barbora (barbarka); Beata, Beatrice, Božena (blažená); Bella (krásná); Běla, Bjela, Blanka, Bianca (bílá); Berenika (nositelka vítězství); Bertha (zářící, skvělá); Bibiana (plná života); Brenda (meč); Brigitta (mocná, silná, vysoká). Carmen (píseň, zpěv); Cecilia (krátkozraká, slepá); Celestina (nebeská); Clara (čistá, jasná); Cassandra (mladíkova sestra); Claudie (náležející starořímskému rodu Claudiů); Cordula (srdíčko; dcera moře); Camilla (chrámová služebnice) Daphne (vavřín); Dagmar, Danica (úsvit); Dalia (jiřina); Delila (něžná, jemná); Dana (soudkyně); Danaé Daria, Darja (dobrodějka); Darina (dárek); Debora (včelka); Désirée (naděje); Dita (majetek); Dorota (dar boží) Doubravka (pocházející z lesa); Drahomíra (komu je drahý mír); Drahomila (drahá a milá). Edita (bohatý, šťastný boj); Edda (babička; vznešená); Elen (světlá);, Eleonora (bůh je moje světlo) Eliana (můj pán je bůh); Elodie (majetek); Ema (pečovatelka); Emilia, Emilie (rivalka); Emmanuella (bůh s námi) Enna (nazdobená; jádro; hladová); Erin (z Irska); Ester (hvězda); Etel (vznešená); Eulalia (blahořečící); Eva (živá); Evelin (radost). Fatima (dětská radost); Fiona (víla); Freya (dáma, paní; též bohyně lásky, krásy a plodnosti). Gaia (bohyně země); Gemma (drahokam); Gita (píseň); Gisela (mladá rostlina) Grace, Graciela (půvabná); Greta (perla). Hana [blažená (arabština)]; Hannah (milovaná); Hedvika (vítězící v boji); Helena (světlá); Hermiona (zprávařka), Hnerietta (paní domu) Chaja (živá); Charlotta (svobodný muž); Chloe (mladý výhonek). Ida (žena); Ilona (světlá); Ingrid (jezdkyně boha Inga; krásný Ingwe); Irena, Irini (mír a láska); Iris (bohyně duhy); Ivana (dar boží), Isabel (bůh je moje přísaha), Isidora (dar Isidin). Jana, Johana (milostivý dar boží); Jarmila (slavný bujností, slavící jaro); Jasmin (květina); Jasna (čistá, rázná) Jenovefa (matka rodu, ploditelka života); Jenifer (bílý fantom); Jessika (bůh uzří); Jiřina, Jorja, Jorga (rolnice, zemědělec) Jitka, Judith (židovka); Jolana (dívka; světlá); Jolanta (květ fialky); Josefina (on přidá); Justina (spravedlivá). Kayla (mladé, vzdělané děvče), Kelila (vavřín); Karin, Katarína/řina (čistá); Karla (svobohdný muž) Karmel (zahrada, vinohrad); Kaja, Kaya [poskytující místo k odpočinku (japonština); ryzí nebo Země (starořečtina); odezva, odraz (estonština)]; Kaia (malá, ale moudrá v jazyce Hopi) Kimberly (vládkyně); Kyra (paní domu); Kelemntina (vlídná); Klea (pýcha); Konstance (pevnost, stálost) Korinna (dívka); Kordelia (srdíčko); Kornelia (roh); Květa (květina). Lada (bohyně lásky, krásy a manželství); Leila, Layla (tmavá, černá); Larisa, Lara (líbezná); Laura (vavřín) Lea (gazela); Leda (žena); Liana (božská); Libuše (milovaná); Ludmila, Lída (lidu milá); Lilian (lilie) Lila (hra, zábava; noc); Lilith (noční; první žena Adama); Linda (krásná); Liv (živá); Livia (pocházející z rodu Liviů) Ljuba (láska); Louisa (slavná bojovnice); Lydia (pocházející z Lydie) Magdalena (z Magdaly); Mahulena/liena (české jméno); Malvina (přítelkyně prva); Maya, Maja (iluze) Marie, Marion, Miriam, Marika (milovaná bohem); Margit, Margot, Markéta (perla); Marina (námořník, plavec) Matilda (mocná bojovnice); Medea (kněžka); Melanie (černá, tmavá); Melissa, Melita (včelka); Milada (mladá) Miluše, Milena (milovaná); Minnie; Mirabel (zázrák); Miranda (obdivuhodná); Mona/ika (urozená paní). Nadja (naděje); Nevena (měsíček); Níké (bohyně vítěsztví); Naila (dosažitelka); Niobé; Noemi, Naomi (radost); Nonna (deváté dítě). Odetta (štěstí, majetek); Ophelia (pomoc v nouzi). Paloma (holub); Pamela (úůná zpěvu); Patricie (vlast); Penelope (nit, vřeteno). Radana, Radmila (radost); Rachel (ovečka); Rhea (matka bohů); Rebeka (jalovice); Regina (královna) Renata, René (znovuzrozená); Rita (perla); Robyn (skvělá pověst); Roxana (světlá); Rosalie, Rosita (růže); ruth (přítelkyně). Sabrina (nymfa); Salome (mír); Sáráh (kněžna); Saskia (žena ze Saska); Selena (bohyně měsíce); Slávka (Slovanka); Sylvie, Silvia (z lesa); Sonja, Sonia (zlatá); Stella (hvězda); Svatava (silná); Světlana.

Odpovědět
Profilova fotka
My ještě nevíme co to bude,tak máme Filipa a Vendulku. :-D
Odpovědět
Motejlka, si můžeš ode mne vybrat.
Odpovědět
Profilova fotka
Už máme jasno i bez nápovědy,děkujeme :-D
Odpovědět
ahoj holky, mě se líbí Lucie nebo Barbora a pro kluka Ondřej, ale domluva je taková, že pro kluka vybírám jméno já a pro holčičku manžel, takže to asi spíš bude Natálka nebo Anita... Ale to je hudba budoucnosti, já zatím mimi nechci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Anita je pekné meno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Anita je zajímavé ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Viktor mi padl do oka ze Sashiného seznamu. A jméno Elenka pro holčičku je moje tužba :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky já už mám jméno pro holčičku jestli jednou nějakou budu mít :-) moc se mi líbí Karolína a chlapeček bude asi po budoucím manželovi Martin :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojte...takže my sme pre naše aprílovčiatko vybrali Sara Zoe alebo Tobias Filip ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lulu756: jo dvě jména jsou v módě.. hezký
Odpovědět
Spetra...dakujeme..hej ale je to aj taký kompromis :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lulu756: kompromis? máš manžela cizince? protože ty jména zní trošku exoticky...
Odpovědět
No ja som chcela Zoe a Tobiasa a on zase Filipka a Saru ;-) :-N Nie neni cudzinec ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to jo :-D to je opravdu hezkej kompromis :-D
Odpovědět
:-D No tak spolu sme dokombinovali :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
zajímavé že se to k sobě hodí i když jste to takhle kompromisně spojili... Sara Zoe a Tobias Filip fúúú to zní tak vzněšeně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já bych chtěla jména Sofie a Jindřich, popř Magdalena
Odpovědět
Spetra...mali sme aj iné kombinácie ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lulu: a ve kterým jsi měsíci? :-)
Odpovědět
No v 8tt (2 mesiac) čerstvá tehulka ale ideme nejako do predu keď už máme aj mená :-D :-N
Odpovědět
Profilova fotka
lulu: tak to gratulujem... ty si z Trnavy? Tam som chodila na výšku... prepáč ja píšem už vačšinou česky zo zvyku...
Odpovědět
Spetra..dakujem ;-) Áno? no aký je ten sver malý :-D Máš priatela z ČIech? Ale pozerám že ty čoskoro máš svadbu ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lulu: áno priateľ je z čiech.. a svadbu máme za 2 týždne.. uf uf.. a vy máte termín v januári? To budeš mať už dosť veľké bruško nie? aj moja sestra sa vydávala a keď čakala Silvinku a bola asi v 4. mesiaci.. ale tancovala akoby vobec nebola tehotná.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my máme Kateřinu, celej život jsem jí chtěla a přítel to odsouhlasil, moc se mu to líbí taky:) a na druhou holčičkou chtěl původně Barboru, ale to jsme vypustili, druhou dceru bych pojmenovala zase Kateřina, prostě pro mě není žádné jiné nej, ale vede Nela u přítele, mě se líbí taky Nela, Ema a Martina:) ale bude to Nela dle něj a u kluka to bude boj mezi - Jan, Marek, Radim:)
Odpovědět
Profilova fotka
a z těch netradiční miluju jméno Zara, Rita, Lea a Lia:)
Odpovědět
Bambulik..môj priteľ je Radim ;-) Spetra..super tešíš sa? No hej bude už veľké 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?